Ufak yaralanmaların üstünü kapatmak, yaralı kısmı dış etkenlerden korumak ve hızlı bir iyileşme sağlamak amacıyla kullanılan yara bandı, günlük hayatımızın içerisinde büyük bir yer kaplıyor. Sıklıkla beklenmeyen küçük yaralarda ilk müdahale için kullanılan ve pek çok farklı çeşidiyle satışa sunulan yara bantları, ilk yardım dolaplarının, çekmecelerin ve hatta çantaların vazgeçilmezleri arasına girmiş bulunuyor. Özellikle yaralı bölgeyi koruma bakımından büyük bir öneme sahip olan bantlar, yaranın açık kalarak sürtünme ile zarar görmesinin ve dış etkenlerin nüfuz ederek yarayı kirletmesinin, tüm bunların sonucu olarak da yaranın mikrop kapmasının önüne geçiyor.

Yara Bandı

Bugün vazgeçilmezlerimizden biri olan ve diğer tedavilerle kıyaslandığında çoğunlukla kullanmayı tercih ettiğimiz yara bantları, tarihi olarak bakıldığında dünyada ilk kez Earle E. Dickinson tarafından 1920 yılında yapışkanlı bandajlar şeklinde icat ediliyor ve bir yıl sonra ise piyasaya sürülüyor. Ufak kazalar sonucunda oluşan yaraları için her defasında pansuman yapmak zorunda kalan Dickinson'ın bu durumun önüne geçmek amacıyla zekasının bir ürünü olarak keşfettiği yara bantları, günümüzde de günlük hayattaki en büyük kurtarıcılardan biri sayılıyor. Yapışkanlı yapısıyla deriye tutunan ve uzun süre koruma sağlayan bu ürün, yaranın şekline göre büyük, orta, küçük boyutlarda, farklı geometrik şekillerde ve desenlerde de üretiliyor. Vücut üzerinde yara olan yerlere uygun bir şekilde yapıştırılarak yaraları korumak amacıyla özel olarak tasarlanan ve üretilen bantlar, aynı zamanda üzerinde ilaç barındırıyor ve bu şekilde koruma gücünü daha da artırabiliyor. Genellikle küçük şeritler halinde hazırlanan ve satışa sunulan yara bantları; gün içerisinde beklenmeyen ufak kazalar ve çok önemli olmayan yaralanmalarda, incinme, çizilme gibi durumlarda, yine aynı şekilde ani gelişen çok büyük olmayan kesiklerde ve çiziklerde kullanılıyor. Basit kullanımı ve hafif yapısıyla fazla yer kaplamadığı için otomobil, çanta veya cüzdan gibi yerlerde bulundurmak ilk müdahale için faydalı olabiliyor. Yara bantlarının kullanımı her ne kadar kolay olsa da, kullanılacak olan bölgeyi yeteri kadar temiz tutmak ve bandı yarayı kapatacak şekilde özenle yerleştirmek dikkat edilmesi gereken noktaları oluşturuyor. Suya dayanıklı, hava geçirgen özellikleriyle farklı çeşitlerde üretilip tercih ediliyor olması, birbirinden ayrı ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Günlük yaralanmalara anında müdahale için yanınızda bulundurmanız gereken ilk yardım ürünlerinin başında gelen bu faydalı ürünler, yaraların iyileşmesinde sağlık alanının vazgeçilmezleri olarak önemli bir rol oynuyor.

Yara Bandı Fiyatları

Pek çok farklı firma tarafından üretilen ve her yaş grubu tarafından sıklıkla kullanılan yara bandının fiyatları ise bandın ebatları, kalitesi ve kullanım alanına göre değişiklik gösterebiliyor. Özel dizaynı olan, hipoallerjenik ve emici pedi olan bantlar kullanıcılar tarafından daha çok tercih ediliyor. Ürünlerdeki bu özellik ayrımları da fiyatlara yansıyabiliyor. Yetişkinlerin yanında çocuklar için özel olarak kurgulanan bantlar, yaralanma gibi sağlık durumlarında küçük yaştakiler tarafından daha fazla ilgiyle karşılanıyor, onların tedaviye karşı daha açık ve olumlu bir tavırla yaklaşmalarına olanak veriyor. Desenli ve renkli üretilenler, çocukların en çok sevdiği ve eğlenceli bulduğu ürünler arasında en başta geliyor. Aileler de yaralanma, düşme gibi kazalar sonucunda çocuklarına bu ürünleri kullanarak daha kolay tedavi sürecine başlıyor. Açık yarayı toz, kir ve bakteri girişine karşı koruyan dokusu ile yara yüzeyinde enfeksiyonun oluşmasını önlemesi, daha hızlı sonuca ulaşmaya olanak sağlıyor. En önemlisi ise iş yerlerinde ve evlerde ilk yardım malzemelerinden biri olarak kesinlikle bulundurulması gerekiyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Yara Bandı Ürünleri

Toplam 24 / 683 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012170/26012179/60003470