Ağız bakımı, sağlığın temelinde yer alan kişisel temizliğin başlangıç noktası. Tüm dünyada kabul gören bu temel sağlık kuralı, sağlık bilincinin yükselmesi ile birlikte en temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. Yenilenen dünyanın gelişen teknolojisi her alanda olduğu gibi sağlık ve kişisel temizlik alanında da kendini gösteriyor.

Ağız bakım ürünleri her geçen gün güncellenerek değişse de ağız ve diş sağlığını sağlamanın temel unsurlarından olan diş macunları, yerlerini oldukça sağlam şekilde koruyor. Diş macunları gelişen teknoloji ile her tür ihtiyaca yönelik olarak güncellenirken, temel ağız sağlığı ürünü olma özelliğini ise kaybetmiyor.

Diş Macunu Çeşitleri

Ağız ve diş sağlığı alanında yapılan bilimsel araştırmalar, zorlu çalışmalar ve gelişen teknoloji her geçen gün yeni bilgiler sunuyor. Bu bilgiler ışığında ağız ve diş sağlığı için kullanılan ürünler günden güne yenileniyor ve ihtiyaçlara yönelik hale getiriliyor.

Bu geliştirme çalışmalarının en önemli ayaklarından birini oluşturan diş macunları, her yaş ve ihtiyaca yönelik olarak özel olarak geliştirildiğinden kullanıcılara geniş bir çeşit yelpazesi ile sunulmakta. Diş macunu seçimi yaparken sadece diş yapısını değil, diş etini de korumaya yönelik diş macunları olduğunu ve ferahlık hissi, beyazlatma özelliği gibi ayrıcalıklar sunan diş macunlarının da oldukça yaygın şekilde kullanıldığını hatırlamalı, ihtiyacınızı oldukça net şekilde belirlemelisiniz.

Beyazlatma özelliği olan diş macunları son yılların yükselen ihtiyacını oluştururken, kullanım sonunda edinilecek beyazlığa göre oluşacak farklı ihtiyaçlar için sunulan diş macunlarına ulaşmak da mümkün. Diş renginin beyazlatılmasına yönelik diş macunları, parlatıcı ve renk tonu açıcı gibi özelliklere sahip olabilirken eğer sigara içiyorsanız bu duruma özel diş macunlarını kullanmanız gerekliliği önemle vurgulanıyor.

Diş macunları verecekleri serinlik ve ferahlık hissinin yanı sıra tatlarına göre de birbirinden ayrılıyor. Kimisi mentollü yapısı ile dikkat çekerken, naneli ya da daha hafif tatlarda ürünler bulmak da mümkün. Özellikle çocuklar için hazırlanan diş macunları aroma çeşitliliği ile göz dolduruyor. Çocuklar için satışa sunulan diş macunları da yaş gruplarına göre özel içeriklere sahip olarak üretildiğinden bu ürünler satın alınırken çocuğun yaşına dikkat edilmesi önemli bir noktayı oluşturuyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra diş macunları mineralli, florürlü, organik olabildiği gibi hassas dişlere özel, çürüklere karşı koruma sağlayan, diş eti koruyucu özelliği taşıyan, hassaslık giderici yapıya sahip, anti bakteriyel, diş minesi onarıcı gibi çeşitlerle de üretiliyor.

Diş Macunu Faydaları

Ağız sağlığında yaşanan sorunların uzun vadede vücudun diğer bölümlerini de etkileyeceği bilinen bir gerçektir. Diş macunları bu sorunlar yaşanmadan önlem almak için temel ihtiyaçlardan biri haline gelirken zaman zaman yaşanan ağız ve diş sağlığı sorunlarını tedavi edici özelliği ile de ön plana çıkmaktadır.

Düzenli diş macunu kullanımı çürüklerin önüne önemli ölçüde geçilmesini sağlayabildiği gibi kullanılan macun türüne göre diş ve diş etindeki hassasiyeti de azaltıcı etkisiyle de tanınmaktadır. Diş macunları bakteri plağının yarattığı asitlere karşı koruma sağladığı gibi plak oluşumunu da azaltır. Dolayısıyla diş eti iltihaplarının önüne geçme konusunda da önemli bir rol üstlenir.

Çürük dişin kalsiyum tutumuna yardımcı olan diş macunları, sağlığın temelini oluşturan ağız ve diş bölgesinin temizliğini sağlamaktadır. Günde en az iki kere diş macunu ve diş fırçası kullanarak yapılacak temizlikle dişlerin çürümesi büyük ölçüde önlenebilmektedir.

Diş macunları macun sıkma makineleri ile de kullanılabilir. Macun sıkma makinesi ile diş macunları sonuna kadar kullanılabilir. Bu cihazlar diş macunu kullanımında büyük kolaylık sağlamaları ile tanınmaktadırlar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Diş Macunu

Toplam 24 / 2560 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012118