Değerli maden anlamına gelen opalescence kelimesinden ilham alan marka, dünya genelinde çok tercih edilen diş ve ağız bakım ürünleri geliştiriyor. Marka, gülümsenin çok önemli bir parçası olan dişlerin, beyaz ve sağlıklı olması için ürünler formülize ediyor. Diş hekimlerinin kullanımı için sunduğu ürünlerin yanında ev tipi kullanıma uygun ürünler de geliştiriyor. Diş hekimi kontrolünden sonra evde kullanılabilen bu ürünler, uygulama pratikliği ve güvenilir sonuç ile öne çıkıyor. Dr. Dan Fischer Ultradent tarafından kurulmuş. Kendi kızının dişlerini beyazlatmak üzere geliştirdiği formülün patentini alan diş hekimi, Opalescence şirketini 30 yıl önce kurmuş. Buradan alınan ilhamla şirket; evde de diş hekimi kontrolünde diş beyazlatmanın mümkün olduğu gösteren ürünler geliştirmeye devam ediyor. Opalescence diş beyazlatma ürünleri için Hepsiburada üzerinden pratik bir inceleme yapabilirsiniz. Opalescence diş beyazlatıcı macunlar ve diğer ürünler için fiyat ve özellik listelemesi yaparak hızlıca sonuç alabilirsiniz. Opalescence diş macunları ve diş beyazlatma ürünleri ile ağız bakımı için pratik bir biçimde ilerleyebilirsiniz. 

Opalescence Markası Hakkında

Dünyanın en ünlü ağız bakım ürünleri üreticilerinden biridir. Opalescence markası, üretim odağını diş beyazlatma alana yöneltir. Markanın 30 yıl önce başlayan üretim serüveni de tam olarak diş beyazlatmayı evde mümkün hale getirmek isteğine dayanır. Akademik uzmanlığı olan bir diş hekiminin kendi kızının dişlerini beyazlatmak üzere yaptığı çalışma ile markanın ilk üretimi yapılmıştır. Opalescence, kullanıcıya diş beyazlatıcı macunlar, diş beyazlatma kitleri gibi ürünlerle evde de dişleri beyazlatmanın mümkün olabileceği formüller içerek kitler sunar. 

Opalescence Ev Tipi Diş Beyazlatma Ürünleri

Opalescence, diş beyazlatma alanında öncü ve yenilikçi bir marka. Diş hekimi koltuğunda uygulanan beyazlatma işlemlerini kapsayacak ve onlara destek olacak şekilde ev tipi diş beyazlatma ürünleri geliştiriyor. Markanın diş beyazlatma ürünlerini diş hekiminize danışarak kullanabilirsiniz. Evde diş beyazlatma için uygun şekilde geliştirilen ürünler, pratik ve hızlı bir kullanım avantajı sunuyor. İçeriklerinde peroksit, diş beyazlatıcı özellikte maddeler bulunuyor. Opalescence diş beyazlatma ürünlerini satın aldıktan sonra mutlaka içeriklerini ve kullanım önerilerini okuyunuz. Opalescence diş beyazlatıcılar iyi mi ya da kullanışlı mı sorusuna kullanıcı gözünden yanıt bulmak üzere de yorumlara bakabilirsiniz. Ürünlerin kullanım süresi, beyazlatma etkisi elde etmek için gereken uygulama süresi gibi bilgileri de yine ürün kataloğundan okuyabilirsiniz. Markanın öne çıkan diş beyazlatma setlerine göz atarak ürün tercihi yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları şöyle örneklenebilir:

 • Opalescence Toothpaste Sensitivity 133 gr - Hassas Dişler İçin Beyazlatıcı Diş Macunu

Opalescence, diş beyazlatma formülleri üzerine uzmanlaşmış bir markadır. Opalescence ürünleri de diş macunu ya da  diş pastası gibi adlarla diş beyazlatma formülüne odaklanır. 133 gram ve daha küçük ambalajlarla sunulan diş beyazlatıcı macunlardan biri de Opalescence Toothpaste Sensitivity ürünüdür. Kullanımı son derece kolay olan ürün, pratik bir biçimde dişleri beyazlatmaya yardım eder. Silika adı verilen patentli formül sayesinde diş minesi yüzeyinde beliren lekelerde çok etkili sonuçlar sunar. Düzenli kullanımla 1 ay içinde iki ton daha beyaz diş sağladığı kanıtlanmıştır. Diş minesi hassasiyeti olan kullanıcılar için de uygun bir üründür. Diş minesinde oluşan leke ve sararma gibi görüntüleri önlemede çok etkilidir. Diğer pek çok beyazlatıcı ürünün aksine uzun dönem kullanımı için de uygundur. Elde edilen diş beyazlatma etkisi, gözle görülür ölçüdedir. Diş hekimleri ile birlikte geliştirilen formülü sayesinde kullanıcı dostu özellikler içerir. İçerisindeki en önemli maddelerden biri de sodyum florürdür.  %5’lik potasyum nitrat da içerir. Gluten içermediği için gluten hassasiyeti olanlar da güvenle kullanabilir. Yumuşak kıvamlı formül, diş çürümesini önlemeye yardımcıdır.

 • Opalescence Whitening Toothpaste Beyazlatıcı Diş Macunu 133 gr 100 ml

Mentol kokusunun ferahlık hissini sevenlerin tercihi olan bu ürün de markanın en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Opalescence Whitening Toothpaste, günlük kullanıma uygun ve uygulaması kolay bir diş beyazlatıcı ürünüdür. Farklı ambalajlarla farklı miktar seçenekleri bulunur. 3 egzotik özel nane türü birleşimi ile çok etkileyici bir nane ferahlığına sahiptir. Ayrıca çürük riskini azalttığı bilinen ksilitol adlı aroma ile tatlandırılmıştır. Özel formülünde Peroksit, triklosan, gluten yoktur. Günlük kullanıma uygun bir beyazlatma etkili diş macunudur. 

 • Opalescence %16 Ev Tipi Diş Beyazlatma Seti 

Opalescence %16 ev tipi diş beyazlatma 8'li full set diş macunlu paket, markanın çok sevilen ürünleri arasında yer alıyor.  8 üründen oluşan paket, evde diş beyazlatmayı mümkün kılıyor. Paket içeriğinde 8 adet 1.2 ml (1.50 g) Opalescence PF 16%, 2 adet Sof-Tray plak 0.9 mm, 1 adet ton rehberi kartı, 1 adet plak saklama kabı, 1 adet 1.2 ml (1.38 g) LC Block-Out Resin, 1 adet 25 ml (32.03 g) Opalescence diş macunu var. Üretici tarafından paketin buzdolabında saklanması öneriliyor. Opalescence PF jellerinin plaktan sızmayı önleyen yapıdadır. Bunun için yapışkan viskoz kıvama sahiptir. Sustained release formülü aktif bileşenin sürekli salınımını amaçlıyor. Ürün içeriği, dehidratasyonu önleyecek ve ton stabilitesini arttıracak şekilde formüle edilmiş. Opalescence patentli PF formülü de bu ürünün tercih edilme nedenleri arasındadır. Bu sayede çok daha güçlü diş minesi, azalmış hassasiyet ve çürükten koruma sunar. Opalescence %16 ev tipi diş beyazlatma 8'li full set diş macunlu paketi evde kolayca uygulayabilir ve sonuç alabilirsiniz. 

 • Opalescence Ultradent Pf 16 Beyazlatma Kiti 4'Lü Şırınga

Markanın en çok tercih edilen ürünlerinden biri de şırıngalı kullanımı olan 4’lü paketle gelen Opalescence Ultradent Pf 16 beyazlatma kitidir. Yine çok pratik bir kullanımı olan bu ürün, evde diş beyazlatma için uygundur. Opalescence Ultradent Pf 16 beyazlatma ürünü için tekli şırınga seçeneği de sunulmaktadır. 

Diş Macunu Nedir ve Neden Kullanılır?

Diş macunları, çoğunlukla bir tüp içinden sıkılarak çıkarılan yumuşak formüllü ürünlerdir. Diş fırçasına sıkıldıktan sonra dişleri macun ile fırçalamak gerekir. Doğru fırçalama ile dişlerin yemek artıkları ve onların neden olduğu bakterilerden arınması sağlanır. Bu da uzun vadede çürük oluşumunu büyük oranda önler. Yapılan arkeolojik çalışmalar gösteriyor ki günümüzde kullanılan pek çok ürün gibi diş macunları da ilk kez Antik Mısır uygarlığı tarafından üretildi. M.Ö 2000'li yıllara ait kalıntılar, Antik Mısır soylularının dişlerini bir madde ile fırçaladığını gösteriyor. Dolayısıyla diş macunu ilk kez Mısır halkı tarafından kullanılmıştır. Peki, bu ilk macunun içinde ne vardı? Aslında bu sorunun yanıtı tam olarak bilinmiyor. Ancak sirke benzeri bir madde kullanıldığı yine yazı belgelerden tahmin ediliyor.  

Diş Macunu Nasıl Kullanılmalı?

Doğru diş macunu kullanımı, küçük yaşlarda öğrenilmesi gereken bir bilgidir. Zamanla da doğru alışkanlığa dönüşmelidir. Bu bilgiden doğan alışkanlık ile birey, hayatı boyunca ona konfor ve özgüven sunacak olan bakımlı, sağlıklı dişlere sahip olabilir. Peki, doğru diş macunu kullanımı nasıldır ya da diş macunu nasıl kullanılmalı?

 • Macunu en dip kısmından hafifçe ittirin.
 • Mercimek tanesinden biraz büyük miktarda çıkarıp diş fırçasına sürün.
 • Diş macunu tüpünün kapağını kapatın. 
 • Diş fırçanızı ıslatmayın. Kuru olarak kullanın. 
 • Ön diş yüzeylerinden başlayarak fırçalamaya başlayın. 
 • Diş fırçalamayı diş etinden dişe doğru yapın. Böylece diş etlerinin geri çekilmesine de engel olabilirsiniz. 
 • En az iki dakika sürecek fırçalama işleminden sonra ağzınızı temiz su ile çalkalayın. 
 • Diş fırçanızı mutlaka yıkayın.
 • Diş fırçanızı başka bir yüzey ile temas etmeyecek şekilde muhafaza edin.

Diş macunu ile diş fırçalama, günde en az iki kere yapılmalıdır. Aslında düzenli ve özenli bir bakım için yiyecek içecek tükettikten sonra mutlaka ağız bakımı istenir. 

Diş Macunu & Diş Beyazlatıcı Farkı Nedir?

Diş beyazlatıcı ile diş macunu bazen birbirine karıştırılabiliyor. Bu iki ürün arasındaki temel fark, birinin sadece diş temizliği için formüle edilmiş olması ve diğerinin diş minesini beyazlatma etkisi olmasıdır. Diş macunu ve diş beyazlatıcı ürünlerin birlikte sunulduğu formüller de vardır. Beyazlatıcılı diş macunları böyle ürünlerdir. 

Ağız Bakım Ürünleri

Ağız bakımı, özen ve düzenlilik ister. Tüm gün tüketilen besinler, dişlerin arasında ve bazen de yüzeyinde kalıntılar bırakabilir. Bu kalıntılar, kötü bir görüntüye neden olmanın yanında ağız içinde bakteri oluşumu için de uygun malzeme haline gelirler. Ağızda oluşan bakteriler, zamanla dişlerin çürümesine neden olur. Ayrıca ağız kokusu ve dişlerde lekelenmelerin de ana nedenlerinden biri yine biriken yemek artıklarıdır. Etkili formülleri olan ağız bakım ürünleri ile düzenli kullanım sonucunda bakteri oluşumuna engel olmak mümkün. Peki, ağız ve diş bakımını kolaylaştıran ağız bakım ürünleri nelerdir?

 • Diş Fırçaları

Dişleri düzenli olarak fırçalamak, ağız bakımının ilke ve en önemli kuralıdır. Doğru diş fırçası tercihi ile diş etlerinizi koruyarak düzenli fırçalama yapabilirsiniz. 

 • Diş Macunları

Diş macunu kullanımı da dişlerin temizliği için etkili bir alışkanlıktır. Yine içeriğine dikkat ederek diş macunu tercih edip, düzenli olarak kullanabilirsiniz. 

 • Diş Beyazlatıcılar

Dişleri beyazlatmak üzere kullanabileceğiniz çok sayıda ev tipi diş beyazlatıcı ürün var. Bunların farklı formülleri ve farklı kullanım biçimleri söz konusu. Kullanım alışkanlığınıza uygun olan seçeneklerle evde diş beyazlatma yapabilirsiniz. 

 • Ağız Bakım Suları

Ağız bakım suları da çok tercih edilen ağız sağlığı ürünleri arasında yer alıyor. Kişisel bakım kategorisinde bulunan ağız bakım suları ile günlük pratik bir ağız temizliği mümkün. Özellikle fırçalamanın mümkün olmadığı anlarda bu ürünler, büyük bir konfor sunuyor. Seyahat boyu seçenekleri de olan ağız bakım suları ile günlük ağız ve diş hijyenini kolaylaştırabilirsiniz. 

 • Diş Macunu Sıkma Makineleri

Diş macunları, bakımlı bir ağız ve diş sağlığı için kullanışlı ürünler. İlk kez 1800’lü yıllarda ortaya çıkan ve 1900’lerde seri üretimi başlayan diş macunları, temizlik hissi ve ferahlık için yaygın olarak kullanılıyor. Ancak pek çok anktoda da konu olan diş macunu tüplerini sıkmak bazen zahmetli olabiliyor. Bu gibi durumlar için diş macunu sıkma makineleri var. Konforlu bir deneyim için tercih edebilirsiniz. 

 • Diş Parlatıcı Ürünler

Dişler temiz ve beyaz olsun isteniyor. Dişlerine özen gösteren pek çok kişi, parlak bir görünümü de önemsiyor. Diş parlatıcı ürünlerle dişlerin sürekli parlak görünmesini sağlamak mümkün. 

 • Diş İpleri

Diş ipleri, ağız hijyeni ve sağlıklı bir gülümsenin olmazsa olmaz yardımcılarıdır. Dişlerin bakımlı olması, büyük ölçüde diş aralarının temizliğine bağlıdır. Diş araları temiz tutulduğunda dişlerde çürük görülme olasılığı düşer. Bu nedenle günde bir kere diş hijyenine diş ipi kullanımını dahil etmek gerekiyor. Diş ipi kullanmakta zorlanıyorsanız doğru kullanım alışkanlığı kazanmak için videolar izleyebilirsiniz. Ayrıca diş hekiminiz de size diş ipi kullanmayı öğretebilir. Buna ek olarak kürdan gibi işlev gören tek kullanımlık diş ipleri de var. Bu ürünleri de kolaylık olması bakımından tercih edebilirsiniz. 

 • Bebek ve Çocuk Diş Macunları

Ağız hijyeni, sadece yetişkinler için değil bebek ve çocuklar için de önemli. Ağız ve diş bakımı için en küçük yaş ise dişlerin ilk çıktığı dönemdir. Bu dönemden itibaren diş temizliği yapılmalıdır. Henüz yeni dişleri çıkan bebeklerin akşamları dişleri temiz bir bezle silinebilir. Böylece olası erken çürüklerin de önüne geçilmiş olur. Elbette şekerli gıdalardan da bebeğin süt dişlerini korumak gerekir. Küçük çocuklarda ise artık bir çocuk diş macunu ile bu alışkanlık özendirilmelidir. Her akşam uyumadan önce diş fırçalama rutini olmalı, çocuk bunun kendi kişisel bakımı için gerekliliğini bilmelidir. Çocuklar için formülize edilmiş özel diş macunları ve yine çocuk diş damak yapısına uygun diş fırçaları ile ilerlemek gerekir. 

Opalescence Fiyatları

Opalescence diş beyazlatıcı fiyatları için Hepsiburada üzerinden marka değerlendirmesi yapabilirsiniz. Opalescence diş macunu fiyatları ve beyazlatıcı ürünleri hakkında bilgi edinebilir, kolayca fiyatları değerlendirebilirsiniz. Bütçenize uygun diş beyazlatıcılar, kullanıcı memnuniyeti yüksek ürünler için pratik bir biçimde sonuç alabilirsiniz. Hepsiburada ile ağız bakım ürünlerini kapsamlı olarak inceleyebilir, fiyat ve performans bakımından değerlendirebilirsiniz. Farklı marketlerin sunduğu Opalescence fiyatları hakkında da hemen bilgi alabilirsiniz. Ürünler indirime girdiğinde haberdar olmak üzere Hepsiburada’ya üyelik gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bir kaç saniye içinde kolayca siteye abone olabilir ve Hepsiburada ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

Hepsiburada Hızlı Teslimat

Hepsiburada, Türkiye’nin en popüler online alışveriş platformlarından biri. Bu da çok sayıda güvenilir mağaza ve marketin ürünlerini Hepsiburada üzerinden listelemesine neden oluyor. Bu popülarite sayesinde kullanıcı herhangi bir konuda ihtiyacı olan ürün için çok zengin bir seçenek havuzu ile karşılaşıyor. Böylece tam olarak beklentisini karşılayan seçeneği bulması da mümkün hale geliyor. Çok niş aramalar için bille Hepsiburada çözüm sunuyor. Zengin ürün çeşitliliği aynı zamanda zengin fiyat skalası anlamına geliyor. Kullanıcı bütçesine uygun seçeneği de nokta atışı bulabiliyor. İhtiyaca uygun ürünün avantajlı fiyatla sunulduğu ürün sağlayıcıyı keşfetmek kolaylaşıyor. Bunun yanında Hepsiburada, kullanıcıya online alışveriş deneyimini mükemmel kılmak üzere farklı araçlar sunuyor. En konforlu şekilde en avantajlı fiyatlı ürüne en hızlı şekilde ulaşmayı kolaylaştıran birden çok online kolaylık ile Hepsiburada tercih ediliyor. Bunlardan biri de hızlı teslimat avantajı. Hepsiburada ile ürün seçerken teslimat filtreleri ile konum belirleme seçeneği var. Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanmak ise ürünü hemen edinmeyi mümkün hale getiriyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Opalescence

44 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Türü
 6. Satıcı A-Z
 7. İndirimli Ürünler
 8. Sepette Kampanyalı Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön