Ucuz ve Kaliteli Destekleyici Besinler

Destekleyici besinler, spor yapan ve performansını üst noktalara taşımak isteyenler kadar besin takviyesi almak ve kendini daha zinde hissetmek isteyenlere de hitap etmektedir. Özellikle vücut geliştirme, koşu veya yüzme gibi farklı sporları aktif olarak yapan kişiler enerji ihtiyaçlarını destekleyici besinlerle giderebilecekleri gibi iştahsızlık, kansızlık ya da halsizlik gibi problemleri olanlar da destekleyici besinlerden yararlanabilirler.

Kapsülden tablete, şuruptan yağa değişik formlarda satışa sunulan destekleyici besinler; vitamin, mineral, omega 3 ve karbonhidrat gibi içerikleriyle her ihtiyaca cevap verebilecek çeşitliliğe sahiptir. Ek olarak destekleyici besinler, fıstık ezmesi, çikolata kaplı bar gibi atıştırmalıklar şeklinde de olabilmektedir. Besin takviyesi almak istiyor ancak kapsül veya şurup formunda ürünler yerine gün içinde tüketilebilecek aperitifler arıyorsanız destekleyici atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz.

Destekleyici besinler, kullanım açısından kendi içinde farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin; kapsül veya tablet şeklindeki ürünler, genellikle yemek zamanlarında günde 1 ya da 2 kez alınırken şurup formundaki takviyeler de günde 1 veya 2 kez alınabilmekte, ayrıca içeceklere de karıştırılabilmektedirler. Eğer süt ürünlerine ya da glutene karşı hassasiyetiniz varsa bu tarz içeriklere sahip olmayan birçok destekleyici besin arasından dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Destekleyici Besin Fiyatları

Farklı markalar tarafından üretilmiş olan birçok destekleyici besin bulunduğu için tüm fiyat aralıklarında ürün seçeneklerine rastlamak mümkündür. Bu nedenle destekleyici besin fiyatları her bütçeye hitap edecek çeşitliliğe sahip olmakla beraber destekleyici besinlerin fiyatını belirleyen etkenler ise birden fazladır.

Destekleyici besinler arasında fiyat farkına sebep olan detayların başında ürünün formu, markası ve miktarı gelmektedir. Örneğin; kapsül ve şurup formundaki ürünlerin fiyatları aynı olmamakla birlikte marka ve miktar değiştikçe fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Ayrıca fıstık ezmesi, çikolata kaplı bar gibi destekleyici besin fiyatları, çoğunlukla aynı kategorideki diğer ürünlere oranla daha düşüktür.

Özellikle tablet, kapsül şeklindeki destekleyici besinlerin küçük boyları uygun fiyatlardan satılırken aynı ürünlerin büyük boyları ise uzun süreli kullanım imkanı ile birlikte fiyat açısından da avantaj sağlamaktadır. Eğer aynı ürünü uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız büyük boyunu satın alarak destekleyici besin fiyatları bakımından fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Destekleyici Besin Faydaları

Destekleyici besinlerin faydaları 2 ayrı grupta toplanır. Bu tarz ürünler spor yapanlar için performans arttırıcı olarak kullanılabileceği gibi daha zinde ve sağlıklı hissetmek isteyenler için besin takviyesi olarak da kullanılabilmektedir. Örneğin; profesyonel olarak yoğun tempo gerektiren bir spor dalı ile uğraşıyorsanız yüksek derecede enerjiye, proteine, vitamin ve minerallere ihtiyaç duyabilirsiniz. Günlük beslenme alışkanlığınız harcayacağınız efora karşılık yetersiz kalabileceği için destekleyici besinleri bir tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Ya da mevcut performansınızı daha üst noktalara taşımak istediğinizde de takviye besinler önemli ölçüde size yardımcı olacaktır.

Performans açısından olduğu kadar sağlık açısından da faydaları bulunan destekleyici besinler, pek çok rahatsızlığın hafifletilmesinde ya da giderilmesinde ilave olarak kullanılmaktadır. Halsizlik, kansızlık, iştahsızlık ve diğer kronik hastalıklara karşı olumlu etkileri bulunan destekleyici ürünlerin içerdiği besin değerlerinden bazıları: A, B12, B6, C, D, E vitaminleri, bakır, çinko, demir, iyot, kalsiyum, krom, magnezyum, likopen, potasyum ve sodyumdur.

Destekleyici besinlerle kendinizi daha zinde ve enerjik hissedebilir, sürekli hale gelmiş olan bitkinlik, uykusuzluk, kansızlık gibi problemlerinizi de çözebilirsiniz. Takviye besinler genellikle alerji ve benzeri durumlara yol açabilecek laktoz, gluten gibi maddeleri içeriğinde bulundurmuyor olsa dahi hassas bir bünyeye sahipseniz bu tarz ürünleri kullanmadan önce her zaman bir uzmana danışmanız sonrasında problemlerle karşılaşma ihtimalinizi en aza indirecek veya tamamen ortadan kaldıracaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Destekleyici Besinler

10.000+ ürün listeleniyor
Balen
Herbalife
Orzax
Bizon
Nutraxin
Regülatif
Ersağ
Shiffa Home
Venatura
Solgar
Zade Vital
İmmunat
Aksu Vital
Ncs
Gökçek Şifa
Voonka
Double Wood
Ogansia
Nutricost
Swanson
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?