Ayaklar tüm vücudun yükünü çeken organlar olduğundan, aslında en çok bakıma da ihtiyaç duyan organlarımızdandır. Ayak sağlığı pek çok organın sağlığıyla da bağlantılıdır. Ayak sağlığına, özellikle Uzak Doğu’nun alternatif tıp kültüründe çok yer verilir. Bu yönelime göre, ayaktaki her nokta bir organı temsil eder ve bu noktalara masaj veya akupunktur uygulandığında, temsil ettiği organın sağlığına pozitif yönde etki gösterdiği düşünülür. Bu tedaviler halen uygulanmakla beraber, klasik tıp da ayak sağlığına özel bir önem verir. Denge, bel, boyun rahatsızlıklarına bile sebep olabilen ayak tabanı problemleri, yaşam kalitesini ciddi anlamda etkileyebilir. Ayak sağlığını iyi durumda tutabilmek üretilmiş çok sayıda ürün mevcuttur. Bunların bir kısmı tedavi edici olabildiği gibi, bir kısmı da önleyici aparatlardır.

Diğer Ayak Bakım Ürünleri

Ayak sağlığı için, önce var olan rahatsızlıkları tedavi ettirerek işe başlamak gerekir. Özellikle düz tabanlık, topuk dikeni, çekiç kemik(bunyon) gibi rahatsızlıklar verdikleri ağrıyla yürümeyi çok zorlaştırırlar. Bunlar için hekim tavsiyesi ve yönlendirmesiyle aparatlar kullanılabilir. Başparmağın kendisini ve uzantısını kaplayan bunyon aparatları, hem ağrıyı önler, hem de rahatsızlığın ilerlememesini sağlar. İnce ve esnek yapılarıyla ayakkabının içinde rahatsızlık vermez.

Taban boşluğuna konabilen silikon destekler ise, ayak formunu doğru biçime kavuşturarak bacak ağrılarını dindirir. Topuklu ayakkabılar için kullanılan silikon topuk destekleri, tüm gün ayakta kalmanın ve yüksek topuğun verdiği rahatsızlığı gidermekte çok etkilidir. Bu silikon tabanların bütün taban şeklinde olanları da bulunur.

Bu silikon malzemelerin bir kısmı estetik amaçlarla da kullanılabilir. Boy kısalığından şikayetçi olanlar, ayakkabılarının içine koyabilecekleri şeffaf silikon tabanlarla boylarını uzatabilirler. Yıkanabilir özelliğe ve kaymayan yapıya sahip bu silikon jeller, taban rahatlığına da katkıda bulunur. Ürünler çoklu paketlerde satıldığından istenilen kadar kullanılıp, birkaç santim uzunluk farkını, dışarıdan fark edilmeyecek biçimde, bir bot veya normal bir spor ayakkabı ile de sağlamak mümkün olur. Aşırı ince ayakların derdi olan ayakkabının yanlarının boş kalması ve kötü gözükmesi problemi için de silikon aparatlar kullanılabilir. Bunlar ayak yanlarına, ayak ve ayakkabı arasında konularak, boşluktan dolayı oluşan buruşuk görüntüyü önlerler. Aynı zamanda ayakkabının ayaktan çıkmamasını da sağlarlar. Bu ürünlerin tüm tabanda kullanılabilen, yüksekliği ve büyüklüğü ayağa göre ayarlanabilir, hava yastıklı boy uzatıcı tabanlıkları da mevcuttur. Derin ayakkabılarda (spor, bot) kullanılması tavsiye edilir.

Ayaklara düzenli pedikür yapılması da bir lüks gibi görülse de, aslında topuk çatlağı, batık tırnak gibi problemleri önleyecek, çok gerekli bir işlemdir. Ortak kullanıma sahip merkezlerde bu işi yaptırmak hijyen açısından sıkıntı yaratabilir. Artık evde kullanılabilen, yarı profesyonel ve işlemi çok kolaylaştıran kapsamlı setler bulmak mümkündür. Küçük, büyük ve orta boy şekillendirme diski, pürüzlü deri temizleyici, ince, sivri ve yuvarlak taşı, parlatma silindiri, parlatma diski, tırnak eti kaldırıcı, el törpüsü, fırçalama başlığı gibi çok çeşitli aparatları ve elektrik veya pille çalışan gövdesiyle, bu işlemi dakikalar içinde ve hijyenik olarak halletmenizi sağlar. Daha sonra kullanılabilecek topuk çatlaklarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılan özel bakım kremleri ve maskeler ayaklara uygulanarak, hem temizlik hem bakım sağlanmış olur.

Vücuttaki toksinlerin atılması da ayak bakımıyla sağlanabilir. Bu iş için üretilmiş bantlar gece yatarken ayak tabanlarına yapıştırılıp, tüm gece ayakta kalması sağlandığında, bandın içerisindeki özel etken maddeler sayesinde toksinler ürün tarafından emilir. Bu tedaviye bandın üzerinde kalan renk kahverengiden açık gri gibi bir tona ulaşıncaya kadar, yani renk iyice açılana kadar, yaklaşık bir hafta devam etmek gerekir. Dönem dönem uygulanabilecek bu küt, vücuda zararlı toksik maddelerin de atılmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diğer Ayak Bakım Ürünleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 90 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/60004068/60004075