Makyaj, kadınların günlük hayatında büyük bir yere sahiptir. Makyajın da ilk adımı başarılı bir cilt makyajıdır. Kadının tüm güzelliğini ortaya çıkaran, tertemiz ve pırıl pırıl parlayan bir cilt için, cilt yapısına göre doğru ürünler ve doğru tonlar kullanılmalıdır.

Yüz makyaj ürünleri

Cilt makyajı belki dışarıdan çok kolay görünse de, dikkat ve zaman isteyen bir işlemdir. En sık kullanılan yüz makyaj ürünlerinin arasında fondöten, pudra ve kapatıcı gibi ürünler olmakla birlikte, makyaj bazları, aydınlatıcılar, fırçalar da bulunmaktadır.

Fondöten kullanımından önce, fondötenin daha iyi cilde nüfuz etmesi ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için makyaj bazı kullanılması tavsiye edilmektedir. Makyaj bazı, cildi nemlendirir, gözeneklerin rahatsız edici görünümünü ortadan kaldırır ve makyajın bozulmasını önleyerek kalıcılığını artırır.

Ciltteki farklı tonları düzgünleştirerek, aydınlanmış bir cilt görünümü verir ve cildi makyaja hazırlar. Kusursuz bir makyajın ilk adımı olan makyaj bazı kullanımı sağlıklı bir hava katar.

Ardından yüz makyaj ürünlerinin neredeyse kraliçesi olan fondöten kullanımı gelir. İpeksi bir görünüm elde edilmesini sağlayan fondötenler, içeriğine göre farklı özelliklere ve farklı etkilere sahip olmaktadır. Yaşlanma karşıtı fondötenler, tüm cilt tiplerine uygun fondötenler, akneli, hassas veya karma cilt tiplerine özel fondöten seçenekleri bulunmaktadır. En doğru fondöteni seçmek için öncelikle cildin neye ihtiyacının olduğunun bilinmesi ve seçimin ona göre yapılması gerekmektedir. Ardından doğru renk tonunda seçim yapılmalı ve doğru teknikler ile cilde uygulanmalıdır. Yanlış tonda seçilen bir fondöten tüm makyajın abartılı ve maske gibi görünmesine neden olacaktır.

Uzun saatler kalıcı olan fondötenler, günlük ve gece kullanımda, sizi sürekli makyaj tazeleme derdinden kurtarır ve rötuşsuz olarak aynı güzelliği taşımanızı sağlar. Size de, sevdikleriniz ile yaşadığınız güzel anların tadını çıkarmak kalır.

En önemli adımlardan biri de ürünleri doğru teknikler ile uygulamaktır. Yüze fazla ürün sürülmesi sanılanın aksine daha etkili değildir. Doğal ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için fondöteni ince bir tabaka halinde, cildin merkezinden dışarıya doğru sürmek ve cildin ürünü iyice emmesini sağlamak gerekmektedir. Fondötenin, yüze uygulandıktan sonra boyuna da sürülmesi sağlıklı bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Yüze uygulanan makyaj ürünleri arasında, büyük kurtarıcı olma özelliği taşıyan ürünlerden biri de kapatıcılardır. Göz altlarındaki mor halkalardan kurtulmak ve cilt tonunu eşitlemek için kullanılan fondöten tonundan birkaç ton açık bir kapatıcı uygulanmalıdır.

Makyajın yüzde uzun süre kalmasını isteyen kullanıcılar için üretilen sabitleyici spreyler, makyajı bitirdikten sonra tene uygulanır. Cilde uzaktan sıktıktan sonra tüm gün makyajınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Cilde, yaz aylarının bronzluk etkisini vermek ve canlı göstermek isteyen kullanıcılar ise bronz pudraları kullanmaktadır. Yüz makyaj ürünleri arasında iyi bir alternatif olan bronzlaştırıcı pudralar yüzü gölgelendirmek için başarılı bir ürün olma niteliği taşımaktadır.

Yüz Makyaj Ürünleri Faydaları Nelerdir?

Doğru seçilen, kaliteli ürünler cildi korur, yeniler ve kusurları bir yandan örterken bir yandan da tedavi eder. Uzun yıllardır makyajın cildi bozduğu düşünülmesine karşı, yeni nesil üretilen makyaj ürünleri, ciltteki kusurları ortadan kaldırarak yenilenmesini sağlar.

Bazı fondötenler tüm cilt tiplerine uygun iken bazı fondötenler farklı cilt tiplerine özel olarak üretilmiştir. Yağlı ve akneli cilt tiplerine özel olarak üretilen fondötenler, ciltteki fazla yağı emerek cildin parlamasına engel olur. Gözenekleri arıtarak, tıkanmasını engeller ve cildin yeni akne problemleri yaşamasına engel olur, aynı zamanda akneler ile savaşır.

Mineral fondötenler de, akne sorunu yaşayan cilt tipleri için birebirdir. İçeriğinde bulunan mineraller cildi besler ve tazeler.

Yüz makyaj ürünlerinden bir diğeri de, pudradır. Cildin parlamasını önlemek, yağlı görünümü ortadan kaldırmak ve fondöteni sabitlemek için pudra kullanımı önemli bir yere sahiptir. Sünger veya uygun bir pudra fırçası ile uygulamalar yapılabilir. Pudralar da, yaratılması istenen etkiye göre çeşitlilik gösterir. Mineral pudralar, toz pudralar veya kompakt pudralardan tercihe göre uygun renk tonu belirlenerek kullanılabilir.

Makyaj ürünlerinden en iyi şekilde faydalanmaya devam edebilmek için cildi her gün temizlemek, ölü derilerden arındırmak ve makyaj ürünlerine iyi bakmak gerekmektedir.

Yüz Makyajı Ürünleri

3.537 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Golden Rose
  2. Note
  3. MISSHA
  4. Jane Iredale
  5. Clinique
  6. Flormar
  7. Maybelline
  8. Max Factor
  9. Loreal Paris
  10. Avon
  11. Physicians Formula
  12. Deborah
  13. Cecile
  14. Estee Lauder
  15. Pastel
  16. Bobbi Brown
  17. Catherine Arley
  18. Make up Factory
  19. YOUNGBLOOD
  20. Beyu
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010964
BAŞA DÖN