Yüz

Yüz Makyaj Malzemeleri

Makyaj yapmak, tarihin eski dönemlerinden beri süregelen bir alışkanlıktır. İnsanlar kendilerini daha güzel ve bakımlı görmek istedikleri zaman makyajın güçlü etkisine başvurur. Günümüzde de kişisel bakım ve güzellik sektörünün vazgeçilmez uygulamalarından biri olan makyaj, özellikle kadınlar arasında oldukça yaygın bir işlemdir. Bakımlı bir görünüme sahip olmak kaliteli makyaj elemanlarını tercih etmekle mümkündür. Makyaj yaparken kullanacağınız her bir ürün, işlemin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında etkili olur. Bu anlamda makyaj malzemelerinin üstlendiği  görev de oldukça önemlidir. Doğru ürünleri, doğru malzemelerle birlikte doğru hamleler eşliğinde kullanmak makyajın kilit noktası kabul edilir. Bu sebeple yüz makyajı için kaliteli ürün kullanımı büyük bir öneme sahiptir. Sizler de yüz makyajı yaparken tercih ettiğiniz sağlıklı, kaliteli ve yüksek performanslı ürünler ile problemsiz ve bütüncül bir sonuç ortaya koyabilirsiniz. Farklı bölgelere uygulayacağınız farklı ürünler ile sizler de hayalini kurduğunuz pürüzsüz görüntüye kolayca sahip olabilirsiniz.

Ciltte biriken fazla yağı emen makyaj ürünleri gözeneklerin temizlenmesini ve böylece siyah nokta oluşumunun engellenmesini sağlar. Makyajın bilinen yararlarından faydalanmak için önceliğinizin kaliteli ve kullanıcılardan tam puan almış ürünlerden yana olması gerekir. Bunun haricinde makyaj uygulamasından fayda sağlamayı istiyorsanız gece yatmadan önce muhakkak cildinizi makyajdan arındırmanız ve kaliteli bir nemlendirici ile nemlendirmeniz önerilir. Önerilen süreden fazla ciltte kalan makyaj cildi olumsuz anlamda etkileyerek birçok dermatolojik problemin kaynağı olur.

Yüz Makyaj Malzemesi Özellikleri

Makyaj yapmak, kimileri için bir ihtiyaç durumuyken kimileri için vazgeçilmez bir tutkudur. Birçok birey makyajı bir sanat olarak görür ve makyaj yaparken bu işlemden büyük bir keyif alır. Bu süreci daha da keyifli ve başarılı hale getirebilmek için geliştirilen birtakım araç ve gereçler bulunur. Bunların başında kaliteli makyaj malzemeleri gelir. Birbirinden kaliteli ve işlevsel ürünlerin yardımı ile sizler de makyajınızı en kısa sürede üstün bir başarı ile tamamlayabilirsiniz. Farklı bölgeler için kullanılan farklı ürünler ile hayalini kurduğunuz görünüme sahip olabilir ve bulunduğunuz ortamlarda görünümüzle dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz cilt makyajı ile pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Yüzünüzde sizi rahatsız eden leke ve sivilcelerden doğal yollarla kurtulamıyorsanız bu noktada da makyajın başarılı etkilerinden faydalanılır. Birçok insan için makyaj yapmanın öncelikli nedenlerinden biri olan leke kapatma özelliği, kişilerin kendilerini daha güzel ve sağlıklı hissetmelerinde etkilidir. İçerisinde belirli kimyasalların yer aldığı bu ürünler, canlı sağlığını tehlikeye atmayacak maddeler kullanılarak formülize edilir. Cilt üzerinde herhangi olumsuz bir reaksiyona izin vermeyen makyaj malzemeleri, tahribatı ve tahrişi önlemek amacı ile birçok teste tabii tutularak üretilir. Kalitesinden emin olduğunuz, cildiniz ve bütçeniz için en uygun olan makyaj malzemesi elemanları, bireylere istedikleri dış görünümü sunarken psikolojik olarak da kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Yüz Makyaj Malzemesi Çeşitleri

Makyaj uygulamasının kilit noktası olan cilt makyajı kimilerince tek başına tercih edilen bir işlemken kimilerince bütüncül görüntünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu sebeple makyaj yaparken her halükarda yüz makyaj malzemelerinin imkanlarından faydalanılır. Cilt makyajını kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için geliştirilen birtakım ürünler bulunur. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir:

Fondöten:

Cilt tonununu eşitleme ve cilt üzerindeki kusurları başarılı bir şekilde gizlemede görev alan fondötenler, cilin olduğundan daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Birçok marka tarafından farklı özelliklere sahip onlarca fondöten üretilmiş ve makyaj severlerin kullanımına sunulmuştur. Likit, pudra ya da kremsi yapılarda bulunan fondötenler, farklı cilt tiplerine hitap edebilmek adına su bazlı ya da yağ bazlı olarak iki ayrı formülde üretilir. Bunun yanı sıra farklı cilt tonlarına da cevap verebilmek için geniş bir renk skalasına sahiptir. Kimi fondötenler cildi nemlendirmeyi vaat ederken kimileriyse güneşe karşı koruyucu olma performansı sunar. Bu noktada fondötenlerin özelliklerinin ve performanslarının detaylı bir şekilde incelenmesi ve bireylerin bireysel özelliklerine göre seçimde bulunması önerilir.

BB Krem:

Makyajın önemli diğer elemanlarından bir tanesi de BB kremlerdir. İçeriği gereği fondötenden daha ince ve hafif bir yapıya sahip olan bu kremler de kusurları örtme ve renk eşitsizliğini giderme konusunda oldukça başarılı bir performans sergiler. Fondöten, primer ve nemlendirici etkisi ile cildi beslerken aynı zamanda da dikkat çekici bir görünümün kapılarını aralar. Ten renginde üretilen bu krem dört mevsim boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Hafif yapısı sayesinde yüzde ağırlık yapmaz ve gün içerisinde varlığı bile unutulabilir. Günlük makyaj için oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan BB krem teknolojisi ile yüz makyajı işlemi profesyonel bir şekilde tamamlanır.

CC Krem:

Ciltte bulunan renk eşitsizliklerini gidermekle görevli olan bu krem de BB krem gibi hafif ve ince bir yapıya sahiptir. Ciltte ağırlık yapmayan ve günlük kullanım için uygun özelliklere sahip olan bu ürün, günlük makyajların başarılı bir şekilde tamamlanmasında etkili olur. Ciltte bulunan kızarıkları, sivilce ve akne izlerini, güneş lekelerini, çilleri kapatmada oldukça başarılı bir performans sergileyen CC kremler cildin nem dengesini koruyarak yağlanma ya da kuruma problemlerine karşı da önlem alır. Formülünde yer alan E ve C vitaminleri sayesinde cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin takviyesini sunar. Hem sağlıklı hem de başarılı bir performans sergileyen CC kremler sayesinde günlük makyajlar,  başarılı ve zahmetsiz bir şekilde yapılabilir.

Concealer:

Makyaj çantalarının vazgeçilmezlerinden biri olan concealerlar, dilimize kapatıcı olarak geçmiştir. Yüz makyajı yaparken cilt üzerinde bulunan leke ve renk eşitsizliklerini gidermek için kullanılır. Yoğun ve kalın bir yapıya sahip olan bu ürünler çoğu zaman göz altında meydana gelen torbaların ya da morlukların ortadan kaldırılmasında tercih edilir. Farklı cilt tipi ve tonuna sahip bireyler tarafından kullanılabilmesi adına geniş bir ürün seçeneğine sahip olan bu makyaj ürünleri ile ciltte kusur olarak görünen lekeler başarılı bir şekilde gizlenir. Ten rengiyle uyumlu olarak tercih edilen kapatıcı ile daha aydınlık ve ferah bir yüz makyajı elde edilebilir. Göz altlarındaki halkaları kapatarak yorgun ve bitkin görüntüden uzak; sağlıklı ve dinç bir görünüm sunar.

Highlighter:

Dikkat çekici makyajların önemli araçlarından biri de aydınlatıcılardır. Highlighter de cildinize doğal ve dikkat çekici ışıltı kalmasıyla bilinen önemli makyaj ürünlerinden bir tanesidir. Son zaman yükselen makyaj trendlerinin başında gelen highlighterlar, elmacık kemiğinin üstü, T bölgesi, burun ucu, çene kenarları ve göz pınarları olmak üzere birçok noktaya uygulanarak dikkatleri o noktalara toplar. Özellikle T bölgesi ve elmacık kemiğinin üst kısımlarına uygulanan aydınlatıcılar cildin daha aydınlık ve ferah bir görünüme sahip olmasına katkı sağlar. Renklere ve uygulama materyallerine göre aydınlatıcılar da kendi içlerinde ayrılır. Stick aydınlatıcılar, likit aydınlatıcılar ve toz aydınlatıcılar. Birçok makyajsever, kullanım kolaylığına ve ihtiyacına göre bu çeşitlerden bir tanesi ile başarılı makyajlara uygulamalarına imza atar.

Bronzer:

Yüzün daha dengeli ve hatların daha belirgin bir hale getirildiği bronzer, yüze canlı ve sıcak bir hava katarak yüz makyajının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesi olmayı başarır. Bronzlaştırıcı anlamına gelen bronzer, ten renginden birkaç ton daha koyu renkte olur ve yüz hatlarını belirginleştirmek amacı ile kullanılır. Cildin yorgun ve bitkin ifadeden kurtarılmasında etkili olurken daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Genel olarak toz formatında bulunan bronzer, özel olarak üretilen bir uygulama fırçası ile başarılı bir şekilde uygulanabilir. Işıltılı, transparan ya da mat olan bronzer ürünleri ile yaz aylarında sıcak bir makyajın kapılarının aralanması mümkündür. Yüzün hangi noktasının bronz tonlarda görünmesi isteniyorsa o noktalara fırça yardımı ile uygulanmalıdır. Genellikle çene kemiklerine, burun kemerlerine, elmacık kemiklerinin altına ve alın bölgesine uygulanan bu ürün yüzün daha ince hatlara sahip olmasını sağlar.

Yüz Makyaj Fırçaları:

Makyaj malzemelerinin yüze parmaklar aracılığı ile uygulanması, kullanılan malzemenin yeterli ölçüde yüze etki etmemesine sebep olur. Kullanılan ürünün yüze iyice dağıtılması ve her noktaya eşit şekilde ulaştırılabilmesi için fırçaların profesyonel dokunuşuna ihtiyaç vardır. Uygulama yapacağınız bölge ve malzeme için özel olarak tasarlanan fırçalardan bir tanesi ile makyaj işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Profesyonel bir görünüm sunan olan makyaj fırçaları aracılığı makyaj yapma süresi belirli bir farkla azalır ve işlemden alınan performans artar. Sağlıklı kıl teknolojisi ile tasarlanan bu malzemeler, cildinize zarar vermeyecek şekilde üretilir. Üretim esnasında birtakım testlere tabii tutulmuş ve bu testlerde öncelik canlı sağlığına verilmiştir. Ardından işlevsellik, performans ve estetik kaygılar gözetilerek onaylanır ve sizlerin hizmetine sunulur. Yüze uygulanan makyaj ürünleri ve uygulama bölgesi için özel olarak tasarlanan fırçalar, makyaj yapmaya ayırdığınız zamanı yarı yarıya kısaltmanıza imkan tanır. Son derece kolay, başarılı ve eğlenceli bir makyaj serüvenine atılmanıza fırsat sunan bu ürünler ile hem zamandan hem enerjiden tasarruf etmeniz mümkünüdür.

Yüz Makyaj Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt üzerinde direkt olarak etkiye sahip olan bu ürünleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Bu hususların başında tercih edilen ürünün amaca hizmet edip etmemesi gelir. Örneğin cilt üzerindeki lekeleri kapatmak için tercihinizi iyi bir kapatıcıdan yana kullanmanız gerekir. Cildinize zarar vermemek ve işlemden alınan verimi en üst sıralara taşımak için hangi ürünü hangi bölgeye uygulayacağınızı iyi biliyor olmanız gerekir. Bir diğer noktaysa markadır. Tercih edeceğiniz ürünün hangi markaya ait olduğu, cildiniz üzerindeki olumsuz etkiyi ortadan kaldırmada büyük bir öneme sahiptir. Sektörde uzun süredir var olan ve canlı sağlığını korumaya yönelik bir hizmet politikası benimseyen markanın ürünleri ile sağlıklı bir makyaj deneyimi elde edebilirsiniz.

Yüz makyajı yaparken kullanacağınız ürünleri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer husus ise ürün içeriğidir. İçeriğinde alkol bulunan ürünlerden uzak durmanız, cildinizin tahrip ve tahriş olmaması için büyük bir önem taşır. Aynı zamanda cilt tipinizi iyi tanımanız ve cildinize uygun ürünler seçmeniz de oldukça önemlidir. Örneğin yağlı bir cilde sahipseniz cilt makyajı için yağ bazlı ürünlerden uzak durmanız gerekir. Bu noktada tercihiniz su bazlı makyaj ürünlerinden yana olmalıdır. Aynı şekilde cilt tonunuzla uyum içerisinde ürünler kullanmanız da yapaylıktan uzak bütüncül bir görünüm sunar. Bu sebeple makyaj malzemesi seçerken cilt tipinizi ve tonunuzu iyi tanımanız ve buna göre bir seçimde bulunmanız gerekir. Son kullanma tarihine dikkat ettiğiniz ürünleriniz ile istediğiniz makyajı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yüz Makyajı Yararları

Makyaj yapmak kimi zaman bir alışkanlıkken kimi zaman da bir zevk meselesidir. Farklı alanlarda uygulanmak üzere birbirinden farklı ve dikkat çekici makyaj konseptleri geliştirilmiştir. Gelişen ve yenilenen dünya düzeni ile birlikte yeni makyaj fikirleri ortaya çıkmış ve farklı zevklere hitap etmesi için kitlelerle paylaşılmıştır. Özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir uygulama olarak görülen makyaj, cildin daha sağlıklı ve genç görünmesinde büyük bir paya sahiptir. Kaliteli ve sağlıklı materyaller kullandığınız takdirde makyaj yapmanın bilinen birçok faydası bulunur. Bunların başında psikolojik olarak iyilik hali gelir. Bireyler, makyaj yaptıklarında kendilerini daha sağlıklı, genç ve dinamik hissettiklerini dile getirir. Bu da psikolojik olarak bireylerin daha sağlıklı bir ruh haline sahip olmaları demektir. Bir diğer yararı bireylerin öz bakım ihtiyaçlarını karşılama alışkanlığına sahip olmalarıdır. Düzenli olarak makyaj yapan bireylerin özbakıma verdikleri önem oldukça yüksek olur.

Sağlıklı ve doğal içerikli makyaj malzemeleri kullanmanız cildinizin korunmasına ve beslenmesine imkan tanır. Bu sebeple tercih edeceğiniz makyaj ürünlerinin kaliteli ve cilde zarar vermeyecek formüle sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Örneğin mineral açısından zengin fondötenler, ciltteki akne ve sivilcelere karşı koruyucu bir göreve sahip olur. Aynı şekilde kuru ve zaman zaman pullanan bir cilde sahipseniz, yağ bazlı yüz makyajı ürünleri ile cildinizin neme doymasını sağlayabilirsiniz. Ya da tam tercih fazla yağlı ve akneye meyilli bir cildiniz varsa su bazlı makyaj ürünleri ile cildinizin nem dengesini koruyabilirsiniz.

Yüz Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları

Son zamanların yükselen trendlerinden biri olan makyaj uygulaması, sosyal medya başta olmak üzere birçok alanda karşımıza çıkar ve kitlelerin dikkatini çeker. Makyaj yapmak, bireylerin kendilerini daha iyi hissetmelerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu sebeple de birçok kişi birbirinden farklı alana etki eden makyaj malzemeleri ile istedikleri gibi bir makyaj yapmak için uzun süre boyunca uğraşır. Farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan farklı makyaj uygulamaları ile sizler de bulunduğunuz ortama ve konsepte ayak uydurabilirsiniz. Örneğin günlük kullanım için uygulayacağınız makyaj tasarımı ile özel bir davet için uygulayacağınız makyajın tasarımı birbirinden farklıdır. Tasarımın yanı sıra kullanılan makyaj malzemeleri ve tercih edilen renkler de birbirinden ayrışır. Örneğin günlük kullanım için daha sade ve doğal renkler tercih edilirken düğün ya da bir davet için daha gösterişli ve dikkat çekici renkler tercih edilir. Makyaj uygulamalarında meydana gelen bu farklılık bireylerin birbirinden farklı malzemelere ihtiyaç duymasına sebep olur. Bu sebeple makyaj severler ihtiyaç duydukları tüm malzemeleri tek bir adres üzerinden temin etmek ister. İhtiyaç duyulan yüz makyaj malzemelerine uygun fiyata ulaşmak herkesin hayalidir. Bu noktada kaliteyi uygun fiyata temin etmek isteyen bireyler için Hepsiburada birbirinden cazip fırsatlar sunar. Kaliteli markalar tarafından geliştirilen onlarca yüz makyajı ürününe Hepsiburada avantajlarıyla ulaşabilir, uygun fiyata kolayca satın alabilirsiniz.

  1. Yüz makyajı yapmak zararlı mıdır?

Yüz makyajı yapmak, temiz içerikli ürünleri doğru noktalara uyguladığınız ve gece yatmadan önce temizlediğiniz takdirde zararlı değildir.

  1. Yüz makyajı için ürün seçerken hangi içeriklere sahip ürünlerden kaçınılmalı?

Seçtiğiniz malzemelerin içeriğinin temiz olduğundan emin olmadan yüzünüze uygulamamanız gerekir. Bu sebeple içeriğinde; vazelin, dioksin, sodyum sülfat, paraben, alkol, triclosan, talk pudrası bulunan ürünlerden uzak durmanız gerekir.

  1. Makyajın daha kalıcı olması için neler yapılabilir?

Yaptığınız makyajın dakikalar içerisinde uçup gitmesini istemiyorsanız bu noktada başvurmanız gereken birtakım işlemler bulunur. Bu işlemlerin başında cildi neme doyurmak gelir. Derinlemesine temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz cildinizin üzerine uyguladığınız makyaj uzun süre boyunca bozulmadan varlığını sürdürecektir. Bunun yanı sıra nemlendiricinin üzerine uyguladığınız makyaj bazı da makyajınızın ömrünü uzatacaktır. Makyaj kalıcılığının artırılmasında etkili bir diğer yöntem de makyaj sabitleyici sprey kullanılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Makyajı Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Pudra
Pudra
Kapatıcı
Kapatıcı
Makyaj Bazları
Makyaj Bazları
Aydınlatıcılar
Aydınlatıcılar
Allıklar
Allıklar
BB Kremler
BB Kremler
CC Kremler
CC Kremler
DD Kremler
DD Kremler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
BB KremBB krem, ilk olarak Almanya'daki dermatolojistler tarafından birçok ürünün işlevini yapabilecek tek bir ürün fikrine odaklanılarak geliştirilmiştir. Açılımı, blemish/beauty balm olan BB krem, cildinizdeki kusurları örtmekle kalmaz; aynı zamanda güzellik katar. 3 in 1 fondöten olarak piyasaya çıkan bu krem içeriğinde, fondöten, primer ve nemlendirici barındırır. Birçok özelliğin bir araya getirilmesi ile oluşan ürün, cildi nemlendirirken onarır. Ayrıca lazer tedavisi gibi operasyonlardan sonra da cildinizi koruyarak hasar görmesini engeller. Fondöten gibi kapatıcı işlev gören bu ürün, yapısal olarak fondötenden hafiftir ve günlük makyajında sadeliği tercih edenler için birebirdir.  BB Krem Nasıl Kullanılır? Öncelikle cildinizi tonik ile temizledikten sonra elinize az bir miktar BB krem sürün. Bu aşamada gereğinden fazla sürmemeniz gerekir. Çünkü yüzünüzde kalın bir tabaka oluşturmak istemezsiniz. Fırçanızı, elinizdeki kreme dokundurun ve yüzünüze noktalar halinde uygulayın. Burun, alın, çene gibi önemli bölgelerin tamamına uyguladığınızdan emin olun. Bu sayede kremi yüzünüze eşit olarak uygulayabilirsiniz. Fırçanızla dairesel hareketler yaparak noktaları yaymaya başlayın. Çene kısmına geldiğinizde çizgiler oluşmaması için güzelce yaydığınızdan emin olun. Uygulama işlemi bittikten sonra birkaç dakika bekleyin ve herhangi bir kısımda sorun varsa birkaç nokta daha koyarak aynı işlemi uygulayın. İşte bu kadar, artık ışıldayabilirsiniz! BB Krem Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler BB kreminizi seçmeden önce cilt analizi testlerine başvurarak cildinizin kuru, karma, yağlı grubundan hangi kategoriye girdiğini öğrenin. BB kremlerin kutusunda size uyan cilt tipine bakın. Fondötenler gibi BB kremlerin de renk tonları vardır. Çok açık, açık, orta, koyu şeklinde sıralanan bu tonlardan cildinize uygun olanı seçin. Güneş koruması istiyorsanız üzerinde SPF değeri yazılı olan BB kremleri seçmeye özen gösterin.
Detaylar
CC KremRenk düzeltici anlamına gelen “Color Corrector” kelimesinin kısaltılması olan CC kremler, hafif kıvamları ile cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olan ancak cildi ağırlaştırmayan kozmetik ürünlerdir. Özellikle yoğun makyaj yapmayı tercih etmeyen pek çok kadın tarafından günlük makyajda kullanılır. Güneş lekeleri ve sivilce izlerini kapatmak için oldukça etkilidir. CC Krem Nedir? Cildinizin nefes almasını engellemeyen CC kremler, içeriğinde cilt renginizi eşitleyen pigmentler ve antioksidan içerir. Daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamanın yanı sıra cilt bakımına da destek olur. Ayrıca CC krem kullandığınızda tek bir hamle ile cilt kusurlarınızı kapatabilir, cilt tonunuzu eşitleyebilir ve cildinizin kadife bir dokuda olmasını sağlayabilirsiniz. CC Krem Ne İşe Yarar? Hafif formülü ile ön plana çıkan CC krem; siyah nokta, sivilce, sivilce izleri, çil ya da cilt lekelerini kapatmak için kullanılır. Cildi yağlandırmaması nedeni ile özellikle sivilceye meyilli cildi olan kişiler tarafından tercih edilir. Ayrıca içeriğinde yoğun miktarda antioksidan, E ve C vitamini bulunur. Böylece cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri sunar ve cilt sorunlarınızın azalmasına yardımcı olarak daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Makyaj öncesinde CC krem kullanılması ise makyajın daha kalıcı olmasını sağlar. CC Krem Nasıl Kullanılır? CC krem kullanmadan önce cildinize uygun bir ürün kullanarak cilt temizliği yapmanızda fayda vardır. Ardından cildinizi nemlendirerek hem CC kremi daha kolay uygulayabilir hem de ürünü daha kalıcı kılabilirsiniz. Daha kapatıcı ve yoğun bir uygulama için nemlendirilmiş sünger kullanabilir, hafif ve doğal bir görünüm için ise fondöten fırçası kullanarak CC kremi cildinize yedirebilirsiniz. Sadece CC krem kullanarak bakımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Daha kalıcı olması için ise CC krem sonrasında pudra kullanabilirsiniz.
Detaylar
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar
HighlighterGeçmişten günümüze makyaj trendlerinde yaşanan olumlu değişimler, beraberinde pek çok farklı ürünü de ortaya çıkarmıştır. Özellikle son zamanlarda kendinden sıkça söz ettiren highlighterlar, cildinize parlak bir görünüm kazandırırken pürüzsüz bir cildin de anahtarıdır. Peki adından sıkça söz ettiren highlighter nedir, nasıl kullanılır ve nelere dikkat edilmelidir? Highlighter Nedir? Cildinize parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran, ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri belirginleştiren bir aydınlatıcıdır. Özellikle yüzün T-bölgesi için uygulanan highlighter, doğru ve etkili bir kullanımda cildinizde taze ve ışıltılı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Highlighterları, T-bölgeniz dışında ayrıca elmacık kemiklerinize, göz çevrenize, kaşınızın alt bölgesine, çene ve dudak kenarlarınıza da uygulayabilirsiniz. Highlighter Çeşitleri Nelerdir? Highlighter, kendi içerisinde farklı renklere, sürme biçimlerine ve pigmentlerine göre farklılık gösterse de temelde 3 çeşit highlighter bulunur. Stik Highlighter: Tüm yüz bölgesinde kullanıma uygun olan stik highlighter elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için ideal bir makyaj malzemesidir. Stikler, yüz hatlarınızı netleştirerek yüzünüzde kemikli bir cilt yapısı elde etmenizi sağlar. Bu aydınlatıcıyı kullanırken uygulanış biçimine dikkat etmelisiniz. Parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinizin üst bölgesine sürerek cildinize uygulayabilirsiniz. Likit Highlighter: Çok küçük bir damlayla bile ciltte ışıltılı ve ıslak bir görüntü sağlayan likit highlighterı özellikle özel günlerde ve gece makyajlarınızda tercih edebilirsiniz. Likit highlighterı parmaklarınızla cildinize sürebilirsiniz. Burun bölgesinde ise pürüzsüz bir etki yaratmak için highlighter fırçası kullanabilirsiniz. Toz/Pudra Highlighter: Pudra highlighterların aydınlatıcı etkisi diğer highlighter çeşitlerine göre daha azdır. Kolay ve pratik bir kullanım sağladığı için günlük makyajlarınız için elverişlidir. Pudra highlighter, ciltte oluşabilecek fazla parlamayı emerek cildinizde hafif bir görüntü sağlar. Highlighter Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Highlighter seçerken ten ve göz renginize uyumlu tonlar seçmelisiniz. Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz pembe tonlar, şampanya tonları ve gümüşün alt tonları sizin için idealdir. Koyu bir ten rengine sahipseniz altın ve bronz tonlardaki highlighterlar sizin için uygundur. ışıltılı bir görüntü elde etmek için cilt renginizin bir iki ton açığını seçebilirsiniz. Highlighter seçerken cilt tipinize de uygun bir ürün seçmeye özen gösterin. Yağlı, kuru, karma veya normal cilt tiplerinden hangisine sahipseniz seçeceğiniz highlighterın da bu özellikte olmasına dikkat edin. Tüm bunların dışında diğer bir önemli nokta ise seçeceğiniz highlighterın diğer makyaj ürünlerinizle uyumlu olmasıdır. Renk tonları veya yapıları birbirine uymayan malzemelerin cilde uygulanması durumunda istenilen etkiyi alamayabilirsiniz.
Detaylar
DD KremDD kremler baş harflerini "Daily Defense" (Günlük Koruma) kelimelerinden alan, yapısı itibariyle BB ve CC kremlere oldukça benzeyen fakat cildin farklı problemleri için geliştirilmiş olan kapatıcı krem türüdür. DD kremler anti-aging (yaşlanma karşıtı) özelliği ile diğer kapatıcı kremlerden ayrılır. Temel işlevi cilt üzerinde istenmeyen lekeleri kapatmak ve cilt tonunu eşitlemek olan DD kremler aynı zamanda kırışıklıklara ve yılların olumsuz etkilerine meydan okur. Gün boyu cildi olumsuz hava koşullarına karşı korurken yoğun nemlendirici özelliği ile cildi kuruluktan korur. Yaşlanma karşıtı etkisi aynı zamanda ciltte yeni kırışıkların oluşmasını engellemek üzere geliştirilmiştir. Güneşin zararlı etkilerinden de cildi gün boyu koruyarak cilt için tam bir koruma sağlar. DD Krem Hangi Ciltlere Uygundur? DD krem özellikle yaşlanmanın olumsuz etkilerini görmeye başlamış olgun ciltler için uygundur. Cilt sıkılaştırma özelliğine sahip DD kremler içerisinde pek çok antioksidan barındırır. Bu antioksidanlar cildin yenilenmesinde oldukça etkilidir. Bu sayede cilt zararlı etki gösteren maddelerden arınırken, elastik görünümüne yeniden kavuşur. Yoğun nemlendirici etkisiyle kuru ciltlere oldukça uygun bir yapıya sahiptir. DD Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? DD krem seçerken cildin ihtiyaçları gözetilmelidir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için 30 ya da 50 SPF DD kremler tercih edilerek kırışıklıkların bir diğer sebebi olan güneş etkilerini cilt üzerinde yok ederek bu faktörü ortadan kaldırabilir. İçeriğinde zararlı kimyasallara yer vermeyen DD kremler cildi yormadan bakım sağlayarak cildinizin korunmasına yardımcı olur. DD Krem Nasıl Uygulanır? DD krem günlük makyaj rutinin bir parçası hâline gelerek fondöten yerine kullanılabilir. Fırça veya sünger yardımıyla uygulanabilir. Nemlendirici olarak uygulanabildiği gibi makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Tek kat sürülen DD krem cildinizin korunması için yeterlidir. Akışkan kremsi formülü ile sürümü kolay ve ciltle hemen uyuşan bir yapıya sahip olan DD krem, günlük makyajda çok daha hafif ve pratik bir makyaj deneyimi sunar.
Detaylar