BB Kremler

BB Krem

Son dönemlerde en gözde kozmetik ürünleri arasında cilde uygulanan BB kremler gelir. Günlük makyajın vazgeçilmez ürünü olan BB krem, çoğu kadın tarafından tercih edilir. Kadınların BB kremleri çok severek kullandıkları bir gerçektir. BB krem sayesinde doğal bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Abartılı yoğun kapatıcılara ihtiyacınız yoktur. BB krem kolay uygulanabilir yapısı sayesinde doğal kapatıcılar arasında yerini almaktadır. 

BB krem, cildinizi kısa sürede kapatma konusunda oldukça etkilidir. Cildinizde parlama yapmadan, cildin yapısını koruyarak gönül rahatlığıyla kullanımı garanti eder. BB krem içeriğinde, nemlendiricinin yanında güneş koruyucu da bulunan eşsiz bir üründür. Cildin yağ dokusunu dengelerken, cilt rengine göre çeşitli seçeneklerin bulunması BB kremleri çok tercih edilenler listesine taşımaktadır. 

BB Krem Nedir?

BB krem, hataları kapatıcı anlamına gelirken, “ Beauty Balm” kelimesinin kısaltmış halidir diyerek BB krem nedir? Sorusunun yanıtını da vermiş oluyoruz. Cilt için birden çok faydası bulunan çok yönlü bir kremdir. Cildi nemlendirirken güneşten korur, kusurları kapatırken, doğal bir görünüm sağlar. BB krem, sağlıklı bir cilde sahip olarak tek bir ürünle bakımlı görünmek isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir üründür. Gözenekleri saklayıp cildi pürüzsüzleştirmeyi hedefleyen yapısı sayesinde güvenle tercih edilebilir.

BB krem, aşırı makyaj yapmayı sevmeyen kadınların, ferah bir cilt dokusuna ulaşarak kendilerini harika hissetmelerine sebep olur. Cildi yormayan yapısı ile BB krem, gözeneklerin hava almasını da engellemez. BB krem, günlük makyajınızda yanınızdan ayıramayacağınız bir ürün olmayı garanti eder. Tercihi sadelikten yana olanların her daim elinin altında olması gereken bir makyaj ürünüdür. 

BB Krem Ne İşe Yarar? 

  • Ciltteki lekelerin ve varsa pütürlü kısımların kapatılmasına etkili olur.
  • Anti-aging etkisi ile cildin yaşlanmaya karşı korunmasında başarılıdır.
  • Cildi ağırlaştırmayan ince dokusu ile doğal görünüme ulaşmayı hedefler.
  • Ciltteki renk değişikliklerini dengeleyerek, ideal kapatıcı görevi görür.
  • Cildi nemlendirip, cildin neredeyse tüm ihtiyacını karşılar.
  • Güneşten korumaya sahip içeriği en başarılı özelliğidir.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Cildinizi makyaja hazırlamadan önce cildi temizlemeli ve bir tonik yardımıyla cildi arındırmalısınız. Sonrasında BB kremi kullanabilirsiniz. BB krem, ince dokusu sayesinde fırça veya sünger kullanımına ihtiyaç duymadan elinizle bile uygulanabilir. Parmak uçlarınıza sıkılan BB krem yüzün her noktasına eşit bir şekilde dağıtılarak kolayca kullanılır. BB krem uygularken sünger ya da fırça kullanmak da bir seçenektir fakat BB kremin ince yapısı nedeniyle emilerek tam kapatıcılık sağlamaz. BB krem için en muazzam uygulama elle sürerek cilde dağıtmaktır. Yeterli miktarda sürülen BB krem hafif yapısıyla ciltte katman görüntüsü oluşturmaz. BB krem, yüzde kalıp gibi durmamaktadır. Tek yapmanız gereken bu doğal görünümün tadını çıkarmak olacaktır.

BB krem önerisi olarak; cildinizin renk tonuna uygun olarak açık, orta, koyu seçeneklerinden birini uygulayarak cildinizle uyumlu kremi bulabilirsiniz. BB kreminizi seçerken, cilt tipinizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yoğun cilt lekelerine mi sahipsiniz, yağlı bir cildiniz mi var veya nemlendirmeye ihtiyaç duyan kuru bir cildiniz mi var, cildinizin parlaklığından şikayetçi misiniz? Bunları tespit edip cilt tipine uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Cildinizde bulunan bir güneş lekesi, aniden yüzünüzde beliren bir sivilce kendinizi kötü hissetmenize sebep olurken, BB krem ile küçük bir dokunuş tüm havanızı değiştirebilir.

BB Krem ile Fondöten Arasındaki Fark Nedir?

BB krem ile fondöten, içerikleri bakımından birbirinden ayrılan farklılıkları vardır. BB krem ince ve hafif dokusuyla dikkat çekerken, fondöten daha dolgulu yoğun bir forma sahiptir. BB kremin direkt cilde uygulanabilen kolay kullanımı varken, fondötenin uygulanmasından önce cilde mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekmektedir. BB krem fresh görünüm sağlarken, fondöten katman bir görünüme ulaştırabilir.

Ciltte kapatılması zor ve yoğun lekeler varsa BB krem yerine fondöten tercih edilmelidir. Yüzde oluşan zor izler fondöten ile kapatılabilir. BB krem daha çok günlük makyaj için kullanılırken, fondöten özel gün makyajları için uygun seçim olacaktır. BB kremlerin içerisinde güneş koruyucu mevcuttur fakat bazı fondötenlerde bu içerik bulunmamaktadır. Kolay kızaran bir cilde sahipseniz BB krem en iyi seçenektir. BB krem, yaz aylarında terleme sonucunda cildi rahatsız edici bir durum oluşturmamaktadır. Fondöten çatlama gibi durumlara yol açacağından yazın kullanımı daha zordur.

BB Krem Zararları

BB krem açıkça cilde zarar verir demek doğru olmaz. Ancak BB krem zararlarını şöyle sırlayabiliriz; yanlış yapılan birkaç uygulama sonucu cildinizin olumsuz etkilemesine neden olabilirsiniz. BB krem cildi nemlendirme etkisine sahiptir fakat bu tek başına cildin nem ihtiyacını karşılamaya yetmez. BB krem kullanmanıza güvenerek nemlendirici kullanmazsanız cildiniz bu durumdan zarar görür. Cildiniz için gerekli nemlendiriciyi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

BB kremler içeriğinde güneş kremi bulunan ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından korunmak için yüksek korumalı güneş kremi kullanmaya devam etmeliyiz. BB krem içinde güneş kremi var deyip güneş kremi kullanmayı bırakmayın.

BB kremlerin, hafif etkiye sahip dokusu sayesinde bazen yüzünüzde olduğunuzu unutabilirsiniz. Cildimizde BB krem ile uyumamak gerekir. Ya da BB kremi nemlendirici olarak düşünüp, temizlemezsek uzun süre yüzde kalması gözeneklerde tıkanmaya neden olacağından cilde zarar verir. Cildimizi he daim temizlememiz gerektiğini unutmamalıyız.

BB Krem Fiyatları

Her geçen gün cilt bakım ürünlerine ilginin artmasıyla, kozmetik ürünlerinde çeşitliliğe ihtiyaç duyulmuştur. Geniş ürün yelpazesine sahip makyaj ürünlerinden en çok tercih edilen BB kremlerdir. Tüm cilt türlerine uygun olarak üretimi yapılan BB krem fiyatları değişkenlik göstermektedir. Günlük kullanılması nedeniyle seyahatte, tatilde, iş yerinizde yanınızda olan BB krem, her bütçeye uygun fiyatları olan ürünlerdir. BB kremler memnuniyeti yüksek kullanımlı ürünler olmasına rağmen fiyatları gayet makul şekildedir.

BB Krem ile CC Krem Farkı

BB krem Beauty Balm kelimesinin kısaltması iken, CC krem Color Control yani renk düzenleyici olarak bilinir. CC kremler daha çok cildinde renk bozuklukları olan, ciltte kızarıklık problemleri yaşayan ciltler için üretilmişlerdir. CC kremin en büyük özelliği, renk tonlarında denge sağlamaktır. Her iki kremin de ortak özelliği birden fazla amacı olan kremler olmasıdır. CC kremin BB kremden farkı, düzenli olarak kullanıldığında cildinizdeki renk bozukluğu sorunlarının, ciltteki lekelerin zamanla ortadan kaybolmasına sebep olmasıdır. Daha genç bir yaşa sahipseniz BB kremleri tercih edebilecekken, ilerleyen yaşlarda CC kremleri kullanmanız daha uygun olacaktır. CC krem, renk tonunu dengeleme amacı taşırken, BB krem daha çok nemlendirerek kapatmayı hedefler. BB kremin dokusu, CC kremden daha kıvamlı yapıdadır. BB krem CC krem farkı daha etkili bir kapatıcılığa sahiptir. BB krem fondöten gibi etki yaparken, CC krem ton eşitsizliklerini dengeler.

BB Krem İle CC Krem Arasında Hangisini Seçmek Uygundur?

Etkili bir nemlendirme, güneş koruması istiyorsanız BB kremi, cildinizin renk dengesini korumak ve yağlandırmadan nemlendirmek istiyorsanız CC kremi tercih etmelisiniz.

BB Krem Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB krem seçimi yaparken, cilt hassasiyetinize ve cilt tipinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt renginize uygun olarak seçeceğiniz BB krem sizin için harika bir seçim olacaktır.

BB Krem Kullanımı Tek Başına Yeterli midir?

Eğer çok sorunlu bir cildiniz yoksa ve yoğun cilt lekelerine sahip değilseniz, BB krem kullanışlı yapısıyla tek başına kullanımı yeterlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

BB Krem

1090 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 57 / 1090 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?