NYX

Günümüzde kozmetik markaları arasında önde gelen NYX, 1999 yılında Toni Ko tarafından Los Angeles’da kurulmuştur. Markanın dikkat çeken ismi bir Yunan tanrıçası olan Nyx’ten esinlenilmiştir. NYX markası hem özgünlüğü, hem de geniş ürün seçenekleri ile dünya çapında makyaj severler tarafından tercih edilmektedir. NYX Türkiye de dahil olmak üzere 70’ten fazla ülkede kullanıcılara sunulmaktadır. Markanın geniş ürün yelpazesinde rujdan allığa, far paletlerinden aydınlatıcıya kadar yüz ve vücut makyajında ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulmak mümkündür. Markanın kullanıcılar tarafından en sevilen özelliği ise hayvan üzerinde deney yapmıyor olmasıdır. Ürünlerin testini hayvanlar üzerinde yapmayan sayılı markalardan birisidir. Ayrıca markanın dikkat çeken bir başka özelliği ise bazı ürünlerinin tamamen vegan olmasıdır. Ürün skalasında bulunan bazı ruj, fondöten, kapatıcı ve daha pek çok ürün tamamen vegan içeriğe sahiptir.

NYX ürün çeşitliliği, kalite, kalıcılık gibi alanlarda başarısını ortaya koymuş ve makyaj yapmayı seven kişilerin favori markalarından biri haline gelmiştir. Bunun yanı sıra özellikle hayvan dostu politikaları ile farkını ortaya koymaktadır. NYX özellikle ruj, far ve göz kalemi ürünlerinde alışılagelmiş renklerin dışında pek çok seçenek sunmaktadır. Bu sayede makyaj yaparken daha özgün ve yaratıcı olma imkânı sunmaktadır. Makyaj ürünleri yanı sıra uygulama yaparken ihtiyaç duyulan fırça ve sünger gibi ürünleri de bulunmaktadır. Daha kolay uygulama yapmak için bu tarz ürünlerden faydalanılabilir. Kusursuz makyaj için makyaj bazlarından, fondötene, farlardan rujlara kadar çok çeşitli kozmetik ürünler üreten marka, kullanıcılarının beğenisini kazanmakta ve olumlu kullanıcı yorumlarına sahip olmaktadır. Kalıcı makyaj için en iyi çözümler sunan marka, ürünleri ile güzelliğinize güzellik katacaktır. Ayrıca cildinize zarar vermeyen içeriği ile cilt sağlığınızı korumaya da destek olmaktadır.

Cildinizi Makyaja NYX Makyaj Bazı ile Hazırlayın

Kurulduğu günden bu yana kısa bir sürede dünya genelinde pek çok ülkede sevilen makyaj markalarından biri haline gelmiştir. Her cilt tipine, makyaj zevkine uygun yüzlerce ürün seçeneği bulunmaktadır. Makyaja başlarken ilk adım olarak, makyajınızı daha kalıcı hale getiren, gözenek görüntüsünü en aza indirmeye yardımcı olan makyaj bazı tercih edilebilir. NYX makyaj bazı, ürünlerin cilde daha iyi oturmasını sağlar. Yağlı, kuru ya da gözenekli ciltler için farklı formüle edilmiş ürünlerden cilt yapınıza en uygun olanı seçerek, üründen en iyi verimi alabilirsiniz. Özellikle makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını istiyorsanız makyaj bazı olmazsa olmaz ürünlerdendir. Bunun yanı sıra makyaj bazları kalıcılığı artırmanın yanı sıra makyajı mat ya da ışıltılı hale getirmek için de kullanılabilir. Özellikle yağlı cilde sahip kişiler için matlaştırıcı bazlar, yüzünüzde yağlı görünümün oluşmasını erteler ve makyajın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Kuru ciltler için ise yoğun nemlendirici özelliğe sahip, aydınlık görünüm sunan ürünler daha iyi bir tercih olacaktır. Yapı olarak krem, jel ve likit yapıda çeşitleri bulunmaktadır. Yüzünüze kullandığınız fondöten ya da BB krem gibi renk eşitleyici ürünlerden önce özellikle gözeneklerin yoğun bulunduğu bölgelere ince bir katman şeklinde sürülebilir. Cildiniz bazı iyice emdikten sonra fondöteninizi cildinize uygulayabilirsiniz.

NYX baz seçenekleri arasında color corrector adı verilen renk düzenleyici bazlar da bulunmaktadır. Cilt kızarıklıkları ve sivilce izleri için yeşil, donuk görüntüyü düzenlemek için lila, gözaltı morluklarını nötrlemek için pembe renkteki bazlar önerilmektedir. Bazı makyaj bazlarının içeriğinde uzmanlar tarafından her mevsim kullanımı önerilen güneş koruması da bulunmaktadır. Makyaj bazları, yalnız yüz makyajı için değil göz makyajı için de far ve maskara bazları üretilmektedir. Far bazı, özellikle göz makyajı kullanmayı sevenlerin en büyük yardımcısıdır. Kullandığınız farlar, gün içinde pigmentli görüntüsünü kaybedebilir, göz kapağının katlanma bölgesine birikebilir. Göz makyajınızın pürüzsüzlüğünü korumak ve kalıcılığını arttırmak için far uygulamasından önce far bazı uygulanmalıdır. Göz kapağındaki yağlanmayı da büyük ölçüde azaltmaktadır. Maskara bazı, diğer baz ürünleri gibi maskaradan önce sürülür ve kirpikleri daha belirgin ve dolgun hale getirmek için kullanılan bir üründür. Dolgun, uzun ve tek tek ayrılmış kirpikleriniz ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Cilt Tonunuzu En İyi Şekilde Eşitleyen NYX Renkli Nemlendirici ve Kapatıcı

Makyaj yaparken bir diğer adım ise cilt tonunu eşitlemektir. Bu amaçla kullanılan fondöten, renkli nemlendirici, BB ve CC krem gibi ürünler bulunmaktadır. Hafif, günlük makyajlarda fondöten yoğunluğu istemeyenler için en iyi tercih renkli nemlendiricilerdir. Sürüldüğünde aydınlık, canlı bir cilt görünümü sunar. Fondöten kadar yoğun bir kapatıcılığı yoktur ve bu sayede cilt daha iyi nefes alabilir. NYX renkli nemlendirici, azdan ortaya kapatıcılık sunar, bu sayede doğal bir görünüm oluşur. Besleyici formülü ile gün içinde cildinizi nemlendirmeye devam eder. Farklı renk seçenekleri ile her ten rengine uygun ürün bulmanız kolay hale gelir. Markanın fondöten serileri arasında her cilt tipine göre ürün bulmak mümkündür. Ayrıca fondötenler ışıltılı, mat gibi farklı bitişe sahip olabilir. Mat bitişli fondötenler, ciltteki yağlanmadan ötürü oluşan parlamayı en aza indirmeyi amaçlar. Aydınlık ve cildin kendi parlaklığı gibi görünen makyaj tercih edenler için ışıltılı bitişe sahip fondötenler en iyi seçenektir. Fondötenler, likit, stick, sıkıştırılmış formda olabilir. NYX fondöten renkleri arasından her ten rengine uygun seçeneği bulmak mümkündür.

Fondöteninizin cilt tipinize uyum sağlaması oldukça önemlidir. Renk seçimi yaparken de fondötenin boynunuzla uyum sağlaması gerekir. Aksi takdirde yüzünüz ve boynunuz arasında renk farklılığı oluşacaktır. Makyaj yaparken en sık kullanılan bir diğer ürün ise kapatıcıdır. Concealer adı da verilen kapatıcılar, ciltteki daha belirgin kızarıklık ya da sivilce lekelerinin kapatılması için kullanılmaktadır. Ayrıca göz altındaki renk eşitsizliğini gidermek ve daha aydınlık göstermek için de en ideal ürün kapatıcılardır. Fondötenin yeterli gelmediği daha belirgin izlerde oldukça kurtarıcı bir üründür. NYX kapatıcı seçenekleri likit, krem gibi farklı formlarda kullanıcılara sunulmaktadır. Ciltteki çizgilere dolmaz, doğal bir bitiş sağlar. Likit formda üretilen kapatıcıların kendi aplikatörü bulunmaktadır. Bu sayede uygulaması son derece kolaydır. Kapatıcıyı göz altlarınıza, kapatmak istediğiniz diğer bölgelere aplikatör ile az miktarda uyguladıktan sonra parmağınızla, sünger ya da fırça yardımıyla yayabilirsiniz. İlk etapta az ürün ile başlamak daha iyi olacaktır. Ürünü yaydıktan sonra daha fazla kapatıcılık isterseniz tekrar uygulayabilirsiniz. En başta fazla ürün uygulamak ürünün dağılmasını daha zor hale getirebilir. Kapatıcılar da tıpkı fondötenler gibi cilt tonuna göre seçilmelidir. Aydınlatma amaçlı kullanacağınız kapatıcıları cilt tonunuzdan 1 ton açık tercih edebilirsiniz. Markanın kapatıcılarında da oldukça geniş bir renk skalası bulunmaktadır.

NYX Pudra ile Makyajınızı Tüm Gün Sabitleyin

Makyajın kalıcılığını arttıran bir diğer ürün ise pudradır. Makyajı sabitleyip bozulmasını önlediği için sabitleme pudrası adı da verilmektedir. Yağlanmayı kontrol altına aldığı için özellikle yağlı ciltlerin makyajda en iyi dostlarından biridir. Ancak yalnızca yağlı ciltlerin kullanması gerekmez, tüm cilt tiplerine uygun sabitleyici pudralar bulunmaktadır. Diğer cilt makyajı ürünleri gibi pudraların da bitişi farklı olabilir. Fazla sebum oluşumunu engellemek isteyenler ve mat görüntü sevenler için mat bitişli pudralar uygundur. Aydınlık görüntü sevenler ve kuru cilde sahipler için ışıltılı pudralar daha iyi bir seçenektedir. Pudralar, toz ya da sıkıştırılmış şekilde olabilir. Makyajda ‘baking’ adı verilen adımı uygulamak için toz pudralar daha çok tercih edilmektedir. NYX pudra seçenekleri, cilt tonu renginde olabileceği gibi transparan seçenekleri de bulunmaktadır. Transparan pudraların kapatıcılık özelliği yoktur. Eğer pudranızda kapatıcılık arıyorsanız cilt renginize uygun rengi tercih etmelisiniz. Yüzünüzü boyutlandırmak için faydalanabileceğiniz bazı ürünler bulunmaktadır. Kapatıcı, allık ve kontur ürünleri yüzü boyutlandırmada en sık kullanılan ürünlerdir.

Yüzünüze daha canlı bir görünüş kazandırmak için allık tercih edebilirsiniz. NYX allık çeşitleri, pudra, likit ve krem formda kullanıcılara sunulmaktadır. Pudra şeklindeki sıkıştırılmış allıklar, allık fırçası ile kolayca uygulanabilir. Likit ve krem allıkları parmakla, süngerle ya da fırça ile uygulayabilirsiniz. Allığı az az uygulamak daha iyi olacaktır. Yoğun pigmentli bir ürün olduğundan tek seferde fazlaca uygulamak dağıtmayı zor hale getirecektir. Özellikle, likit ve krem yapıdaki allıkları elmacık kemiklerinize birkaç ufak nokta şeklinde uygulayıp sonra dilediğiniz ürünle yayabilirsiniz. Pudra allıklarda ise fırçayı 1-2 kere sallayarak fazla gelen ürünün dökülmesini sağlayabilirsiniz. Allığı çok hafif şekilde burnunuzun üstünden geçirebilir, bu sayede güneşten kızarmış bir görüntü elde edebilirsiniz. Allıkların mat ve ışıltılı seçenekleri bulunmaktadır. Renk olarak da pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Daha belirgin, canlı bir görüntü için pembe tonlu, daha doğal bir görüntü için ise şeftali tonlarındaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir allık paleti edinerek birden fazla renk elde edebilirsiniz. Yüzünüzü kontur ürünleri ile boyutlandırabilir, yüz hatlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Bu gölgeleme taktiğini aynı zamanda bronzer kullanarak da uygulayabilirsiniz. NYX kontür paleti, yüzünüzü boyutlandırırken ihtiyaç duyduğunuz farklı tonlardaki ürünleri bir arada toplamaktadır. Bu tarz paletlerde hem farklı tonlarda bronzerlar, hem de allık ve aydınlatıcı ürünler yer almaktadır. Bu sayede tek bir ürün ile kontur için gereken tüm tonlara ulaşabilirsiniz.

Göz Makyajının Baş Kahramanları NYX Far Paleti ve Eyeliner

NYX ürünleri arasında göz makyajı malzemeleri oldukça dikkat çekmektedir. Makyaj yaparken özgünlüğünüzü en iyi şekilde ortaya koyabileceğiniz, tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olan birbirinden kaliteli seçenekler bulunmaktadır. Özellikle farklı renk tonlarında farlar, eyeliner ve kalemler öne çıkmaktadır. Göz makyajınıza başlamadan önce, farların kalıcılığını arttırmak için far bazı uygulaması önerilmektedir. Baz, farın katlanma çizgisine dolmasını ve farın duruşunun bozulmasını büyük ölçüde engellemektedir. Bazı uyguladıktan sonra emilmesi için birkaç dakika beklenmelidir. Bunun yanı sıra renkli farı uygulamadan önce ten rengi bir far sürmek, renklerin daha belirgin olmasını sağlar. Ayrıca bu uygulama bazın sabitlenmesini sağlayacaktır. Makyajda çeşitliliğin en belirgin hale geldiği bölge gözdür. Göz makyajı yaparken dilediğiniz kadar farklılıklar yaratabilirsiniz. NYX far paleti çeşitleri ile aradığınız pek çok renge tek bir ürün ile sahip olabilirsiniz. Far paletleri, birbiri ile uyumlu renklerden oluştuğu için göz makyajında bu renkleri kullanmak işinizi kolaylaştırır. Renkli makyajlar sevenler için mavilerin, turuncuların bulunduğu paletlerin yanı sıra doğal toprak tonlarının yer aldığı paletler de tasarlanmaktadır. Bazı paletler, yalnızca mat ya da ışıltılı farlardan oluşabilir. İkisinin bir arada bulunduğu palet çeşitleri de mevcuttur.

Özenle yapılmış bir göz makyajını NYX eyeliner ile daha keskin hale getirebilirsiniz. Eyeliner göz yapınızı değiştirebileceğiniz ya da belirginleştirebileceğiniz bir makyaj malzemesidir. Kuyruklu eyeliner, gözlerinizi daha çekik gösterecektir. Bunun yanı sıra göz içine uyguladığınız göz kalemi gözlerinizi küçültür. Kirpik diplerinize uygulayarak daha yoğun bir kirpik görüntüsü verebilirsiniz. Ayrıca renkli makyajlarınızda farklı renklerde göz kalemi seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Markaya ait siyah eyeliner serileri, uygulamayı çok daha kolay hale getirmektedir. İnce ucu ve kolay tutuşu ile keskin ve ince eyeliner uygulama imkânı sunmaktadır. Bir göz makyajının olmazsa olmazı maskaradır. Belirgin kirpikler, göz makyajının tamamlayıcısı niteliğindedir. NYX rimel seçenekleri, kirpiklerinizi tek tek ayırırken dolgun bir görüntü vermektedir. Far uygulamasanız bile, rimel tek başına daha canlı bir bakış kazandırır. Kaşlar da göz makyajının bir parçasıdır. Kaş şekli, insanın yüz ifadesini belirleyen bir unsurdur. Düşük kaşlar sizi daha yorgun gösterebilir. Kaş sabitleyici ürünler, bu gibi durumları önlemek için tasarlanmıştır. NYX kaş jeli, kaşlarınızın arasında bulunan minik boşlukları doldururken aynı zamanda sabitler. Kaş jelleri renkli ya da şeffaf olabilir. Kaş renginize göre uygun renk seçeneğini tercih edebilirsiniz. NYX kaş kalemi yumuşak bir yapıya sahiptir ve kolay uygulama imkânı sunar. Bu kalemler ile kaşlarınızın arasına minik dokunuşlar yaparak boşlukları doldurabilirsiniz. Ardından NYX kaş sabitleyici ile tüm gün düşmeden sabit duran kaşlar elde edebilirsiniz.

Makyajınıza Son Dokunuşu NYX Ruj ile Yapın

Makyajı genel anlamda tamamlayan son adımlardan biri rujdur. Yüz ve göz makyajınızdaki tüm uygulamalar bittikten sonra genel makyajınıza uygun tonda bir ruj ile son dokunuşu yapabilirsiniz. NYX ruj çeşitleri arasında aradığınız her formda ve renkte ürün bulmanız mümkündür. Ruj uygulamadan önce dudak çizginizi daha belirgin hale getirmek için NYX dudak kalemi çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz. Dudak renginizde ya da rujunuzla aynı tonda olabilir. Dudak kalemi dudak kenarlarının daha net olmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra dudak kalemini tüm dudağa uygulayarak rujun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Rujlar form olarak likit ve stick yapıda üretilmektedir. Ayrıca rujlar mat, metalik ya da parlak bitişli olabilir. Mat rujlar, yaygın olarak likit formda olsa da stick halinde de bulunabilir. Bu tarz rujlar ilk sürüldüğünde ıslak gözükse de birkaç dakika içinde kuruyarak mat hale gelir. Markaya ait metalik ruj serisi oldukça dikkat çekmektedir. Metalik yansımalar ile son derece farklı bir görüntü sunuyor. Özellikle gece makyajlarında kullanmak için metalik rujlar ideal olacaktır.

NYX likit rujların sürümü son derece kolaydır. Aplikatörü ile pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Oldukça sevilen bir başka ruj seçeneği ise lipgloss adı da verilen dudak parlatıcılardır. Bu rujlar şeffaf ya da renkli olabilir. Dudaklarınıza ışıltılı bir görünüm kazandırırken hem de ihtiyacı duyduğu nemlendirmeyi sağlar. Dudak parlatıcıları dudağınıza tek başına uygulayabileceğiniz gibi rengini sevdiğiniz bir rujun üzerine de sürebilirsiniz. NYX, dudak ürünlerinde oldukça geniş renk skalasına sahiptir. Bu sayede makyaj severler her tarza uygun, her makyaja yakışan rujlara kolayca ulaşabiliyor. NYX ruj seti seçenekleri hem birden fazla rengi denemek, hem de sevdiklerinize hediye etmek için oldukça avantajlı ürünlerdir. Anneler günü, yılbaşı, doğum günü gibi özel günlerde yakınlarınıza güzel bir hediye olacaktır. NYX makyaj çantası çeşitleri özellikle profesyonel makyaj sanatçılarının kurtarıcısıdır. Farklı bölmeleri sayesinde makyaj malzemelerinizi kolayca sınıflandırabilir, aradığınızda hemen ulaşabilirsiniz. Bazı modellerde bulunan tekerlekler, çantayı dilediğiniz yere götürebilme olanağı tanır.

NYX Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Her ürünün kullanımı farklıdır. Bazı ürünleri uygulamak süngerle ya da fırça ile uygulamak daha iyi sonuçlar verebilir. Ürünün yapısı ve kullanım amacı bu kriterde belirleyici olmaktadır.

NYX Ürünleri Kaliteli midir?

NYX ürünleri gerekli standartlara uygun testlerden geçerek kullanıcıya ulaşmaktadır. Kalitesi ve kullanıma uygunluğu bu testler ile kanıtlanmıştır.

NYX Ürünleri Ne Kadar Kalıcıdır?

NYX ürünleri, yapısı ve kalitesi ile yaptığınız makyajın gün boyu kalmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...