Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Microsoft, kullanıcıları için Windows, Office, OneDrive, Skype gibi yazılımların yanında aynı zamanda klavye, fare, Xbox oyun konsolu gibi donanımlar da geliştiriyor. Ayrıca ABD merkezli teknoloji devi, sadece üretim değil araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle de son gelişmelere öncü olmaya devam ediyor. Bilişim dünyasına hitap eden birçok ürünüyle geniş kitlelere hitap eden Hepsiburada.com aracılığıyla Microsoft yazılım ve donanımlarını inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olanları kolayca satın alabilirsiniz.

Microsoft Windows ve Office İşletim Sisteminin Avantajları

Microsoft markası, veri merkezleri ve sistem odalarında kullanılan sunucular için ve kişisel kullanım amacıyla geliştirilen dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar için uzun yıllardır işletim sistemi geliştiriyor. Kullanıcılara sunulan Microsoft Windows işletim sistemi farklı sürümleriyle hemen her alanda kullanılıyor.

 • Sürekli güncellemeye açık olan Microsoft Windows yazılımının versiyonları her an yeni gelişmelere hazır olur.
 • Hali hazırla kurulu olarak güvenlik duvarı sayesinde internet ağından olması muhtemel tehlikeli ataklara karşı önlem alınmış olur.
 • Windows işletim sistemleri temelde bilgisayarların ana kartı ve üzerindeki diğer tüm donanımları kullanıcıların hizmetine sunar.
 • Ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilen Windows’un kolay ve pratik kullanım avantajı alışkanlıklarla birleşerek vazgeçilmez bir hal alır.
 • Windows kullanan cep telefonu, tablet veya bilgisayar gibi tüm cihazlar senkron çalışabilir. Böylece kullanıcılar farklı cihazlarda işine bıraktığı yerden devam edebilir.

Microsoft Office Yazılımının Öne Çıkan Özellikleri

Ev ve iş yerlerinin olmazsa olmazı haline gelen ve Windows üzerinde çalışan Microsoft Office programları hayatın her aşamasında kullanıcılara yeni çözümler getiriyor. Bir paket olan Office içeriğinde isteğe bağlı olarak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, Access, Publisher gibi birçok profesyonel ve güncel yazılım bulunuyor.

 • Özellikle ofis kullanımlarında ön plana çıkan Microsoft Outlook çalışanların e-posta hesaplarını masaüstü kullanımına açar. Böylece e-posta kullanımı çok daha pratik olur.
 • Office’in iskeletini oluşturan Microsoft Word, temel yazı yazma programı olarak karşınıza çıkar. Hemen herkesin bildiği Word, yazım denetleme, çoklu dil desteği gibi özellikleriyle yaygın kullanılır.
 • Tam bir hesap uzmanı olan Excel, tabloların oluşturulması, otomatik formüllerin kullanımı, gelişmiş filtreleme gibi son teknoloji fonksiyonlarla kullanıma sunulur.
 • Sunum ve konferansların ilk konuğu olan Microsoft PowerPoint programı, slayt hazırlamanın en basit ve pratik yolu olarak bilinir.
 • Mükemmel bir veri tabanı programı olan Microsoft Access yazılımı küçük ve orta boy işletmelere hızlı çözümler üretir.
 • Genelde grafik uzmanı olmayanların tasarım işlerinde tercih ettiği Publisher ise kullanımı zor detaylı yazılımların yerine alternatif olarak sunulur.

Diğer Windows Yazılımları

Gündelik tüm ihtiyaçları baz alarak Ar-Ge yapan Windows, Skype, OneDrive gibi yazılımları kullanıcıların beğenisine sunarken .NET, Visual Studio, Windows Server gibi profesyonel programlarla bilgi teknolojileri geliştiricilerine çalışma alanı sağlıyor.

 • Mobil cihazınızdan veya bilgisayarınızdan sesli ve görüntülü iletişim kurmanıza yarayan Skype, farklı konuşma grupları da oluşturulabilir.
 • Cloud teknolojisiyle çalışan OneDrive yazılımı, uzaktaki Windows sunucusunda dosyalarınızı yedeklemenizi sağlar. OneDrive ile depolama kapasitesi ve güvenlik problemi ortadan kalkar.
 • Programcıların kullandığı .NET platformu, Microsoft firmasının Windows işletim sisteminde çalışabilecek programlar üretilebilmesi amacıyla sunduğu yazılım geliştirme ortamı olarak bilinir.
 • Yine bir geliştirme ortamı olan Visual Studio, birden fazla programlama diliyle program, uygulama veya web sitesi yapmayı sağlar.
 • Sistem merkezlerinin vazgeçilmezi olan Windows Server sürümleriyse e-posta, veri tabanı, web sunucu gibi özellikleriyle ağ üzerinde hizmet verir.

Dayanıklılığıyla Beğeni Kazanan Windows Donanımları

Windows’un bilgisayar kullanıcıları için geliştirdiği fare ve klavyeler sağlam yapısı ile uzun süre kullanım vadediyor. Son teknoloji özelliklerle donatılan bilgisayar donanımları, kalitesi ve modern görünümü ile başarıyı elden bırakmıyor. Ayrıca Microsoft, oyun severlerin gözdesi haline gelen Xbox konsolu, kontrol kolu ve oyun çeşitleriyle de oyun sahasını da boş bırakmıyor.

Microsoft, Windows, XBox ve Office gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük bir bilişim şirketi olarak birçok teknolojik ve yazılım ürünleriyle dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Microsoft Office, XBox Oyunları ve teknolojik aksesuarlar gibi birçok farklı ürünleriyle geniş bir kitleye hitap eden marka hepsiburada.com'da sizleri bekliyor.Bilişim alanında Microsoft Word gibi çokça tercih edilen Office programıyla önemli bir yer edinen Microsoft, sürekli olarak geliştirdiği Windows yazılımıyla da milyarlarca kullanıcıya erişerek bilişimde dünya devleri arasında yer alıyor. Sürekli yenilenen teknolojisi ile müşterilerine farklılıklar sunan marka bilgisayar aksesuarlarıyla da ürün yelpazesini genişletiyor.XBox için sürekli olarak geliştirdiği oyunların yanı sıra, Microsoft Lumia akıllı telefonu ve benzer ürünleriyle sektörde yerini kanıtlamayı başaran marka, tasarım ve kaliteli yazılımı birbiriyle harmanlayarak kullanıcılarının zevkine hitap etmeyi başarıyor.Yaratıcı tasarımları, kullanışlı oluşu ve yazılım dili açısından bir dünya devi olan Microsoft, oyun konsolları ve aksesuarlarıyla da tercih edenlerine yenilikler sağlıyor. XBox 360 için üretmiş olduğu kablosuz oyun kumandası ve birbirinden çeşitli Microsoft oyunlarıyla konsol hayranlarını sevindiren marka, dokunmatik mouse, kablosuz klavye ve kulaklıklar gibi ürünleriyle de bilgisayar kullanıcılarına rahatlık sağlıyor.Microsoft Office, Windows 8.1 Pro, XBox Live gibi programlarla birlikte Microsoft Wireless Mouse, Wireless Desktop Klavye ve kulaklıklar gibi ürünlere Microsoft marka sayfasından rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zevkinize veya ihtiyaçlarınıza göre markayı inceleyebilir, dilerseniz hemen sipariş edebilirsiniz.

Microsoft

Kurulduğu 1975 yılından itibaren önce ABD’de, daha sonra tüm dünyada fırtınalar estiren teknoloji şirketi Microsoft, bilgisayar kullanıcılarının yakından tanıdığı markalar arasında bulunuyor. Donanım bileşenleri, bilgisayar çevre birimleri ve özellikle yazılım alanında hazırladığı çözümlerle hem profesyonellere hem de son kullanıcılara hitap eden marka, dijital oyun meraklılarını da memnun eden ürünler sunuyor. Microsoft tarafından teknoloji meraklılarıyla buluşturulan ürünler, kullanım alanları ve özelliklerine göre farklı fiyat aralıklarında yer alabiliyor. Örneğin merakla beklenen bir oyunun Blu-ray formatındaki sürümü ile profesyonellere hitap eden tam teşekküllü ofis yazılım paketlerinin fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

Ev ve İş Yerlerinde Verimliliğinizi Microsoft Ürünleriyle Artırın

1990’lı yıllardan bu yana dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerine imza atan ve son yıllarda gerçekleştirdiği dönüşümlerle, kullanıcı kitlesini daha da genişleten Microsoft, mobil işletim sistemleri ve oyun konsolu gibi eğlence birimleriyle entegrasyon sağlayabilen ürünler sunuyor. Kullanımı son derece kolay olan, kişisel dijital asistan gibi ekstraları bulunan, kendi içinde yedekleme ve geri yükleme mekanizmaları yer alan aynı zamanda, haricî antivirüs uygulamaları olmadan da güvenlik sağlayabilen işletim sistemleri, teknoloji meraklılarının beğenisini kazanıyor. Microsoft’un dijital yayın formunda sunabildiği işletim sistemleri, yalnızca bir ürün anahtarı şeklinde satılabildiği gibi doğrudan doğruya USB bellek ya da DVD gibi medyalar üzerinden de kullanıcılarla buluşabiliyor.

İşletim sistemlerinde olduğu gibi bireysel ve kurumsal kullanıma yönelik hazırlanan ofis yazılım paketleri de Microsoft’un onlarca yıldır en çok tercih edilen ürünleri içerisinde kendine yer buluyor. Dijital içerik üreticiliğinin en temel platformu olarak değerlendirilen kelime işlemciler, tablo araçları, sunu programları, temel veritabanı araçları gibi belli başlı uygulamalarla birlikte, yine bireysel ve kurumsal iletişimde başvurulan e-posta araçları, ofis yazılım paketlerine dâhil ediliyor. Microsoft’un OneDrive adlı bulut depolama hizmetini devreye almasıyla işlevselliği daha da artan ofis yazılım paketleri ile hazırlanan içerikler, gerçek zamanlı olarak bulut sürücünüze yedeklenebiliyor. Bu sayede ürettiğiniz dijital içeriklere farklı platformlardan ulaşmanız, ilgili içerikleri bilgisayar ve telefon gibi birimlere indirmeniz, dilerseniz üzerlerinde değişiklik yapmanız mümkün oluyor.

Microsoft Oyun ve Abonelik Sistemleriyle Eğlenceye Dalın

1990’lardan itibaren dijital oyun sektörünün önemli isimlerinden biri hâline gelen Microsoft, sektörde elde ettiği deneyimi, bugüne başarıyla taşıyıp oyun dünyasına yön veren markalar arasına adını yazdırıyor. Ürettiği oyun konsolları ve PC platformu için yayımladığı oyunları, dünya çapında yüz milyonlarca oyuncuyla buluşturan marka, dijital oyun yayımlama konusunda olduğu gibi bünyesinde barındırdığı oyun stüdyolarıyla oyun geliştirme noktasında da cesur adımlar atıyor.

Oyun tutkunlarının zaman içerisinde kullanım alışkanlıklarının değişmesi ve dijital oyunları, bir hizmet kapsamında kiralama konusuna olumlu yaklaşmaları, Microsoft’un dijital oyun aboneliği sistemini kapsamlı hâle getirmesiyle sonuçlanıyor. Bugün hem Microsoft imzası taşıyan oyun konsollarında hem de PC platformunda değerlendirilebilen GamePass sistemi, dijital oyun aboneliği kavramının içini en iyi dolduran mekanizmalardan biri olarak değerlendiriliyor. Markanın yaptığı atılımlarla içeriği her geçen gün genişleyen abonelik sistemi, oyuncuların diledikleri oyunlara erişebilmelerini ve gerek tek kişilik gerekse çevrim içi çok oyunculu modlarından yararlanabilmelerini sağlıyor.

OEM yapıda işletim sistemi lisans anahtarı satın aldım; işletim sistemi yazılımını nereden bulabilirim?

Microsoft’un kendi web sitesinde, işletim sistemi indirmeyle ilgili yönlendirmeleri takip ederek gerek USB belleğinize gerekse DVD disklere kaydedebileceğiniz disk görüntülerini indirebilirsiniz.

Satın aldığım ofis uygulamalarını nasıl güncelleyebilirim?

Geliştirdiği yazılımlar için periyodik olarak güncelleme yayımlayan Microsoft’un ilgili ürünlerinin, “Güncelleştirme Seçenekleri” ayar bölümünü takip ederek yazılımınızı daima güncel tutabilirsiniz.

PC platformu için GamePass aboneliği satın aldım, toplam kaç oyuna erişebilirim?

Oyun kütüphanesini sürekli yenileyen ve var olan yapımların arasına yenilerini kazandıran Microsoft’un PC için GamePass kütüphanesinde sayısı 100’ü aşan önemli oyunlar yer alıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...