Altus

1998 yılından bu yana teknoloji geliştiren Arçelik bünyesinde bulunan marka kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve gereksinimlerine göre elektrikli ve elektronik ürünler tasarlıyor. Türkiye, Romanya ve Rusya başta olmak üzere 11 üretim tesisi bulunuyor. Altus; beyaz eşyadan soğutma sistemlerine, elektronikten küçük ev aletlerine birçok ürünü ürün yelpazesinde bulunduruyor. Söz konusu marka ürünlerini çevre dostu teknolojiler ile geliştiriyor. Beyaz eşya üreticisi olarak kendinden söz ettiriyor. Altus satış noktası birçok noktada mevcut. Yenilikçi ve çevre dostu teknolojiler ile üretim sağlayan marka dayanıklılık ve sağlamlık bakımından da kendinden söz ettiriyor. Altus markalı ürünlerin başında buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi ve benzeri temel beyaz eşya ürünleri geliyor. Bu ürünler yurt dışına da ihraç ediliyor. Böylece geniş kitleler tarafından tanınıyor ve biliniyor. Altus servis ağı geniş bir yapıda bulunuyor. Ürünlerde oluşabilecek sorunlar yetkili servisler ile görüşülerek çözülüyor. 

Altus Beyaz Eşya

Altus beyaz eşya ürünleri geniş bir ürün yelpazesine sahip. Beyaz eşya kategorisinde; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, derin dondurucu, kurutma makinesi, fırın, set üstü ocak, mikrodalga fırın gibi ürünler bulunmakta. Kullanıcılar kendi istek ve ihtiyaçlarına göre ürün filtrelemesi yapabiliyor. Satın alacakları beyaz eşya ürünlerini belirlerken bazı önemli özelliklere dikkat ediliyor. Bu özellikler; ürün rengi, ürün tipi, toplam brüt hacim, enerji sınıfı, kapasite, teknik özellikler, ürün boyutu olarak listelenebilir. Altus marka beyaz eşya ürünleri buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, set üstü ocak gibi kategorilere ayrılıyor. 

 • Altus Buzdolabı

Altus buzdolabı içerisindeki yiyeceklerin taze ve sağlıklı kalmasını sağlıyor. Genellikle eski tip buzdolabının dondurucu kısmı üst kapaklı alanda bulunuyor. Alt kısımda olan modellerde ürün yelpazesinde yer alıyor. Yeni teknoloji ve tasarım ile üretilen buzdolaplarında dondurucu kısmı alt tarafa konumlandırılıyor. Dondurucu kısmında bölmeler bulunabiliyor. Buzdolaplarında, enerji tüketimi minimuma indirilmeye çalışılıyor. Alt kısımda meyve ve sebzeler için ayrılmış başka bir bölme daha bulunuyor. Böylece besinler daha sağlıklı bir şekilde saklanıyor. Buzdolaplarının içerisinde LED aydınlatma da bulunuyor. Ayrıca buzdolapları arasında tezgah altı buzdolabı da bulunuyor. Ofis, yurt, okul, otel gibi yerlerde sıkça tercih ediliyor.

 • Altus Çamaşır Makinesi

Çamaşır makineleri sağladıkları program sayısına ve alabildiği kapasiteye göre sınıflandırılıyor. Beyaz ve gri renk seçenekleri bulunuyor. Enerji sınıfı seçimi ise A++ ve üzeri şekilde ilerliyor. Altus çamaşır makinesi; 5 kg, 6 kg, 7 kg, 8 kg, 10 kg hacimli olarak üretiliyor. Kullanıcılar istek ve ihtiyaçlarına göre hacim tercihinde bulunabiliyor. Özellikle de kalabalık aileler daha büyük hacimli çamaşır makinesi almayı tercih ediyor. Çamaşır makinelerinde genellikle 15 program bulunuyor. A++ enerji sınıfı çamaşır makineleri en sık tercih edilenlerden oluyor. Maksimum sıkma devri 600 olarak biliniyor. Universal motor tipi kullanılıyor. Dengesiz yük kontrolü, çocuk kilidi, top sistemi, otomatik su ayarlama sistemi, taşma emniyeti gibi özellikler bulunuyor. 

 • Altus Bulaşık Makinesi

Altus bulaşık makineleri 3, 4 ve 5 programlı olarak geliştiriliyor. Beyaz ve gümüş renk seçeneği ile birlikte üretiliyor. Mutfaklarda ilgi gören bir tasarıma sahip oluyor. Söz konusu bulaşık makineleri tekli olarak satılıyor. Genellikle bulaşık makinelerinin farklı sıcaklık ayarları bulunuyor. Bu sayede yıkamak istediğiniz bulaşık yapısına göre sıcaklık ve hijyen ayarlaması yapılabiliyor. Çok fazla lekeli ve çıkması zor olan kirler için sıcaklık derecesi yüksek bir program seçilebiliyor. Aynı zamanda bu ürünlerde Multitablet teknolojisinin de bulunduğu biliniyor. Bunun yanı sıra Altus bulaşık makinelerinde bulanık su için bir sensörde bulunuyor. Bulaşık makinelerinin gövdesinde çelik malzeme kullanılıyor. Bilindiği gibi çelik malzemenin paslanması diğer malzemelere oranla daha düşük oluyor. Bu sebeple de kullanıcılar için daha uzun süreli kullanım sağlanıyor. Bulaşık makinelerine yerleştirilen tabak, çatal, bıçak, tencere gibi ürünler yıkandıktan sonra ıslaklık ve nemi azalmış bir şekilde makineden çıkarılabiliyor. Bu durumu da ekstra kuruma seviyesi sağlıyor.  Ekonomi ve yoğun program seçenekleri bulunuyor. Bu ürünlerin ana ekran göstergesinde bazı unsurlar yer alıyor. Kullanıcı bu göstergeler sayesinde bazı önemli noktaları takip edebiliyor. Program takibi, kalan süre, parlatıcıyı ve tuz miktarı buradan inceleniyor. Bulaşık makineleri ortalama 11 L su tüketiyor. Bu miktar artıp azalabilir. Mutfakta yemek sonrasında işinizi hafifletecek ve size birçok konuda yardımcı olacak bulaşık makinelerine; çatal bıçak, fincan, tencere, tabak, bardak, tava vb birçok ürün yerleştirilebiliyor. Ayrıca su taşmasına ve çocuk güvenliğine yönelik kilit sistemi bulunuyor. Bunlara ek olarak bu cihazların kullanımında doğru deterjanı seçmek de önemli oluyor.

 • Altus Set Üstü Ocak

Altus set üstü ocak modelleri doğalgaz ve LPG ile çalışıyor. Düğmeden ateşleme mekanizması bulunuyor. Beyaz, inoks ve gümüş renk seçenekleri mevcut. Genellikle 4 adet ateşleme gözü bulunuyor. Ocak yüzeyi metal yapıya sahip oluyor. Çerçeve rengi siyah renkten oluşuyor. Eş zamanlı olarak birden fazla yemeği pişirme imkânınız bulunuyor. Bazı modellerde bu göz sayısı beş de olabiliyor. Paslanmaya ve çizilmeye karşı dirençli yapıları sayesinde uzun süreli kullanımlar sağlanıyor. Ürünlerin dış görünüşü konusunda hassassanız çizilmeye karşı dirençli özel kaplamalı modelleri de tercih edebilirsiniz. Ocaklar solo dışında ankastre set olarak da satılıyor. Ankastre ocak satın alırken evde bulunan kişi sayısı dikkate alınmalı. Tercihlerinizi bu durumu baz alarak yapmalısınız. Paslanmaz çelik ya da cam yapılı olarak üretilen ocaklar göz alıcı şıklık sunuyor.

 • Altus Fırın

Altus fırınlar kullanıcılara birçok pişirme programı sunuyor. 3-6 ya da 7-9 program seçenekleri bulunuyor. Gümüş ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Pişirme alışkanlıklarınıza estetik görünümü ile eşlik ediyor. Beyaz eşya kategorisinde bulunan fırınlar solo olarak üretiliyor. Buhar destekli pişirme özelliği sayesinde farklı lezzetleri de tadabiliyorsunuz. Pişirme sensörü ile otomatik ayarlamalar yapabilir, yemeğiniz piştiğinde sensör sayesinde haberdar olabilirsiniz. LCD ekranları ile her metod kolaylıkla ayarlanabiliyor. Led aydınlatma, fırın içi kurutma ve kendi kendini soğutma teknolojisi de yer alıyor. Düğmeleri gömülü halde de bulunabiliyor. Bu sayede daha şık görüntüler elde ediliyor. Yapıları paslanmaz ve çelik olduğu için kolay kolay çizilme gözlemlenmiyor. Bunlara ek olarak temizlenmeleri de kolay oluyor. Ocak tipi olarak elektrikli ve gazlı ocak sistemi bulunuyor. Ocak ateşleme tipi düğmeden ateşleme yapılabilir şekilde üretiliyor. Emaye rengi siyah ve ocak yüzeyi metal yapıdan oluşuyor. Fırın tipi turbo şekilde bulunuyor. Mekanik kontrol sistemi bulunduğu gibi dokunmatik sisteme sahip modellerde ürün yelpazesinde yer alıyor. İç kapak tipi komple cam yapıdan oluşuyor. Azami sıcaklık sınırı ise genellikle 275 derece oluyor. 2. seviye sürgü sistemi kullanılıyor. İç hacimleri genellikle 60 litre olarak biliniyor. Güvenlik ise artan ısı göstergesi, sensör ve çocuk emniyet kilidi ile sağlanıyor. Özel kaplamalı iç yüzeyleri fırında oluşabilecek kirlerin temizlenmesinde de rol oynuyor. Ayrıyetten; saat ayarlama ve hız artırıp azaltma gibi ek fonksiyonlar da mevcut. 

 • Altus Derin Dondurucu

Altus derin dondurucu; sandık tipi derin dondurucu ve çekmeceli derin dondurucu olarak üretiliyor. Sandık tipi derin dondurucular, 160, 230, 288, 107, 215, 315 brüt hacme sahip oluyor. Bu tip derin dondurucuların açılma noktası üst taraftan oluyor. Kontrol sistemi mekanik olarak gerçekleşiyor. Yaz veya kış mevsimlerinde birçok sebze, meyve, et, tavuk vb ürünü burada muhafaza edebiliyorsunuz. Çekmeceli derin dondurucular; tek kapılı olarak üretiliyor. Ürünlerin hacimleri oldukça geniş oluyor. Bu sayede birçok besin burada muhafaza edilebiliyor. Ayrıca çekmeceli olması sebebiyle koyduğunuz besinler daha düzenli bir şekilde saklanıyor. Nofrost derin dondurucularda karlanma, buzlanma ve terleme gözlemlenmiyor. Altus derin dondurucu, geniş kullanım alanı sayesinde kilolarca yiyeceği korumaya alıyor. Ayrıca dondurucu bölmesinin içerisinde 4 adet normal çekmece ve 2 adet de kapaklı çekmece bulunuyor. Bu nedenle bu geniş alan daha düzenli bir şekilde kullanım imkânı sunuyor. Kapaklı çekmecelere derin dondurucuyu kokutabilecek durumda olan yiyecekler konulabiliyor. Ayrıca alt çekmecelere uzun süre tüketilmeyecek yiyecekler stoklanabiliyor.

 • Altus Kurutma Makinesi

Altus kurutma makineleri birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Yoğuşturmalı ve ısı pompalı olarak geliştiriliyor. Kurutma kontrolü sensör ile sağlanıyor. Tank pozisyonu üstte bulunuyor. A+ enerji sınıfı kullanılıyor. Bu sayede enerji tasarrufu sağlamak amaçlanıyor. Farklı program süreleri bulunuyor. Bu sayede ayarlanan süreye göre kıyafet ve çamaşırların kuruması sağlanıyor. Kondenser temizleme uyarısı, su tankı doluluk göstergesi, filtre temizleme uyarısı ve tahliye durum göstergesi mevcut. Aynı zamanda kurutma makinelerinde; zaman erteleme göstergesi, kırışık önleme mekanizması, kalan zaman göstergesi, çocuk kilidi ve program bitiş uyarısı gibi unsurlar da bulunuyor.

 • Altus Klima

Altus klima fonksiyonel olarak kolay bir kullanıma sahip. Uzaktan kumanda yapısı ile kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlıyor. Sade tasarımı ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Söz konusu klimalar bulunduğu ortama bağlı olarak etkili bir iklimlendirme sağlıyor. Aynı zamanda enerji tüketimi en aza indirgeniyor. Böylece enerji tasarrufu sağlanıyor. Ergonomik bir boyuta ve ideal bir ağırlığa sahip olan bu cihazların taşınması ve kurulumu da oldukça kolay oluyor. Altus klimalarda filtre de bulunuyor. Bu filtre yapısı, kötü koku ve bakteri oluşmasını da önlüyor. İklimlendirme sağlayan klimaların uyku modu özelliği bulunuyor. Altus klimalarda otomatik hava akışı sağlanabiliyor. Klimadan gönderilen havanın; bulunduğu ortama homojen bir şekilde yayılması, yayılırken de etkisini kaybetmemesi amaçlanıyor.

 • Altus Küçük Ev Aletleri

Mutfak araç gereçleri içerisinde; beyaz eşyalar ve ankastre setler bulunduğu gibi küçük ev aletleri de yer alıyor. Küçük ev aletleri olarak adlandırılan bu ürünler; içecek hazırlama, karıştırıcı&doğrayıcı, pişirici, ütü, süpürge, kişisel bakım ve su sebili olarak gruplandırılıyor. İçecek hazırlama kategorisinde; türk kahvesi makinesi ve çay makinesi ve su ısıtıcı bulunuyor. Süpürge çeşitleri de elektrikli ve şarjlı olarak üretiliyor. Kullanıcıların en çok tercih ettiği küçük ev aletleri arasında bu ürünler yer alıyor.

Altus Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altus markasına ait birçok beyaz eşya bulunuyor. Bunlar; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ocak, davlumbaz, ankastre ürünler olarak listelenebiliyor. Bu ürünler mutfakta kullanıcıların birçok işini kolaylaştırıyor. Yiyecek ve içecekleri uzun süreli muhafaza edebilme, koku absorbe etme, hızlı yemek pişirme, istediğiniz lezzete göre pişirme, hız ayarlama gibi birçok fayda sağlanıyor. Beyaz eşya kategorisinde bulunan buzdolabı, bulaşık makinesi ya da ankastre gibi ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalar şu şekilde listeleniyor:

 • Mutfak yapınıza göre bir beyaz eşya seçmelisiniz.
 • Mutfağınız ile renk ve tasarım uyumu yakalamanız ürünlerin kendini daha iyi göstermesini sağlıyor.
 • Alacağınız üründe aradığınız fonksiyonel özellikleri belirlemelisiniz.
 • Beklentilerinize karşılayan ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Güç tasarrufu sağlayan ürünleri de satın alabilirsiniz. Bu ürünler çevreye verilen zararı azaltabilir. Aynı zamanda da daha ekonomik olabilir.
 • Mutfağınızın ölçülerine göre seçim yapmalısınız.
 • Beyaz eşya kategorisinde yer alan set üstü ocak alırken evde kaç kişi yaşadığınızı da dikkate alarak seçim yapmalısınız. Bu duruma göre pişirme gözü fazla olan ocakları alabilirsiniz.
 • Fırın ya da mikrodalga fırın alırken; pişirme özelliklerini ve kaç programdan oluştuğunu da dikkate almalısınız.
 • Güvenlik açısından; güvenlik sensörü, pişirme alarmı ya da çocuk kilidi olan ürünleri seçmelisiniz.
 • Davlumbazlardaki çekim gücünün de yüksek olması seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.
 • Çamaşır makinesi satın alırken; kaç kilogram kapasitesi bulunduğuna ve hangi yıkama programları olduğuna dikkat etmelisiniz.

 

Altus Fiyatları

Altus fiyat listesi her modelde farklı olabiliyor. Beyaz eşya, ankastre fırın, ankastre ocak, küçük ev aletleri ya da ankastre set şeklinde kullanıcılara sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları gözlemlenebiliyor. Örneğin; beyaz eşya ve küçük ev aletleri farklı standartlara göre üretilebiliyor. Bu da ürünlerin fiyatı konusunda farklılıklara  neden oluyor. Kullanıcılar tarafından kaliteli ve fonksiyonel ürünleri uygun fiyata almak önemli bir husus oluyor. Her bütçeye hitap edebilecek fiyatlar ile Altus ürünleri geliştiriliyor. Ürünlerin sağladığı işlevler ve özellikler arttıkça fiyat skalası da değişiyor. Ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan markanın fiyat listesine ulaşmak için Hepsiburada ile özellik filtrelemesi yapabilirsiniz. Daha sonra kendinize göre bir fiyat aralığı belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz aralıkta listelenen ürünleri artan ya da azalan sıralama ile listeleyebilirsiniz.

Altus Yorumları

Söz konusu markaya ait ürünler için; Altus yorumlarını inceleyebilirsiniz. Altus beyaz eşyalar nasıl sorusuna yanıt bulmak üzere yorumlar fikir verebilir. Ürünlerin fiyatları ve özellikleri kadar yorumları da kullanıcılar için önemli oluyor. Söz konusu ürünleri daha önce deneyimleyen kullanıcıların yorumları satın almadan önce online alışveriş sürecinde sizlere yardımcı olabiliyor. Beyaz eşya ve diğer ürünler ile ilgili birçok soruya cevap bulabiliyorsunuz. Bu ürünler arasında kararsızlık yaşadığınız durumlarda ürün yorumlarına ve değerlendirme puanlarına bakabilirsiniz. Bu durum daha kolay bir şekilde karar vermenize yardımcı olabilir. Beyaz eşya ve mutfak kategorisinde yer alan ürünler için; nasıl kullanılır, boyutları nelerdir, sağladığı özellikler neler Altus kullananlar memnun mu gibi sorulara yanıtlar alabilirsiniz.  Online alışveriş sürecinde inceleyebileceğiniz bu değerlendirmeler sizlere kolaylık sağlayabilir. Diğer kullanıcıların da sizin deneyimlerinizden faydalanmasını isterseniz sizde satın aldığınız ürünlere yorum bırakabilirsiniz. Kullanıcılara bu şekilde yardımcı olabilirsiniz. Ürün ile ilgili belirtmek istediğiniz olumlu ya da olumsuz özellikleri de belirtebilirsiniz.

Altus İndirim ve Kampanyaları

Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde bazı zamanlar ürünler üzerinde çeşitli indirim ve kampanyalara rastlanabiliyor. Özellikle de beyaz eşya ve mutfak ürünleri için yılın belli dönemlerinde indirimler ve kampanyalara rastlanabiliyor. Altus marka ürünler için birçok kullanıcı fiyat araştırması yapıyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Altus markası ürünleri için indirim ve kampanyalar takip edilebiliyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri uygun fiyata almak isteyebiliyor. Dolayısıyla da indirim ve kampanya takibi yaparak fiyatları düştüğünde de haberdar olmak isteniyor. Altus beyaz eşya ve mutfak ürünleri hakkında indirim ve kampanyalardan yararlanabilmek için “Süper Fiyat, Süper Teklif” veya “Kampanyalar” bölümüne bakılması öneriliyor. Bu kısımlara bakarak satın almak istediğiniz ürün için “indirim veya kampanya var mı” öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde üyelik işlemleri gerçekleştirerek size gelebilecek kuponlardan da faydalanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Altus

1529 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Kozmetik Kişisel Bakım
Hobi ve Oyun Konsolları
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler