Çin merkezli teknoloji şirketi olan Dji, geleceği şekillendirmek amacıyla 2006 yılında kuruldu. Merkezi Çin'in Silikon Vadisi olarak adlandırılan Shenzhen'de bulunan şirket, drone olarak adlandırılan insansız hava araçlarının yanı sıra uçuş kontrol sistemleri, kameralar, kamera sabitleme düzenekleri ve tahrik sistemleri gibi farklı ürünler geliştiriyor. İleri teknolojiyi dinamik tasarımlarla bir araya getiren Dji, yaptığı Ar-Ge yatımları sayesinde sektöre yön verimeyi başarıyor.

Dji Drone Çeşitleri Hangi Alanlarda Kullanılıyor?

Dji, sivil ve ticari amaçlı kullanılan drone'ların %70'ini üreterek sektöre liderlik ediyor. Dji drone çeşitleri, neredeyse hava fotoğrafçılığı ve video çekimi gereken her alanda kullanılabiliyor. Modeline göre belirli bir ağırlığı da taşıyabilmeleri, kullanım alanlarını genişletiyor. Dji drone çeşitleri; dizi, sinema ve reklamcılık sektörlerinin hava çekimlerinde kullanılıyor. Bir alanın havadan görüntülenerek haritalanması, tarım arazilerinin havadan görüntülenmesi, elde edilen veriler doğrultusunda gereken bakımların planlanması ve ilaçlama gibi bazı işlemlerin yapılması, spor karşılaşmaları ve yarışların havadan görüntülenmesi gibi pek çok farklı şekilde değerlendiriliyor. Önümüzdeki zamanlarda tanıtım, pazarlama, taşımacılık, sağlık ve benzeri alanlarda yaratıcı şekillerde kullanılacağı tahmin edilen drone çeşitleri, hava fotoğrafçılığı ve video çekimiyle ilgilenen amatör kullanıcıları da cezbediyor. Bu nedenle havadan görüntüleme yöntemlerine ihtiyaç duyan sivil kullanıcılar haricinde hobi amaçlı olarak da kullanan pek çok kişi bulunuyor. 

Dji Drone Çeşitleri Hangi Özelliklere Göre Ayrılıyor?

Dji, farklı amaçlı kullanımlara hitap edecek şekilde birçok farklı modeli tüketicilerin beğenilerine sunuyor. Devlet kurumları ve özel işletmelerin ihtiyaçları için geliştirilen pek çok modeli de bulunan Dji, sivil kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren modelleri de tüketicilerle buluşturuyor. Ağırlık, havada kalış süresi, kamera performansı ve çalışma frekansı gibi değişen özellikler doğrultusunda giriş seviyesi, orta segment ve profesyonel birçok drone modeli Dji tarafından geliştiriliyor. Giriş seviyesi Dji drone çeşitleri, genellikle cihazı nasıl kontrol edeceğini ve çekim yapacağını öğrenmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Havada kalış süresi kısıtlı olan modellerin 500 gramdan az ağırlığa sahip olmaları nedeniyle İHA Kayıt Sistemi'ne kaydolmaları gerekmiyor. Bu nedenle, genellikle açık alanlarda pratik yapma amacıyla kullanılıyor. Orta segment ürünler, havadan fotoğraf ve video çekimi yapmak için tercih edilebiliyor. Profesyonel Dji drone çeşitleri ise zorlu pek çok görevin altından rahatlıkla kalktığı için genellikle profesyonel çekimler ve ihtiyaçlar için satın alınıyor. 

Dji Çanta ve Diğer Aksesuar Çeşitleri Neler?

Drone çeşitleri, giriş seviyesi olsalar dahi bir yerden bir yere taşınırken özen göstermek gerekiyor. Dji, drone modelleriyle birebir uyumlu, suya ve darbelere karşı özel koruma sunan drone çanta çeşitlerini de beğenilere sunuyor. Aynı zamanda video aktarımı için özel düzenekler, kamera sabitleme sistemleri, daha gelişmiş drone kameraları, uçuş kontrolörleri, tahrik sistemleri, batarya, mühendis gibi profesyoneller için drone geliştirici parçalar ve birçok farklı aksesuarın satışını da gerçekleştiriyor. Dji insansız hava araçları ile entegre olarak kullanılabilen sanal gözlüklerle ise kullanıcılara benzersiz bir uçuş deneyimi yaşatıyor. 

Dji Drone ve Aksesuar Fiyatları Nelere Göre Değişiyor?

Dji drone fiyatları, kullanıcılara sundukları ekstra avantajlar ve kullandıkları ileri teknolojiler doğrultusunda artıyor. Giriş seviyesi drone çeşitleri, daha uygun fiyattan satışa sunulurken, profesyonel modeller ise daha pahalı fiyatlardan alıcı buluyor. Drone'u özelleştirmeye izin veren aksesuarlar, sundukları kolaylıklar doğrultusunda fiyatlanıyor. 

Orijinal Dji çanta ve diğer aksesuarları, daha yüksek fiyatlara satılsalar da birebir modellerle uyumlu oldukları için daha rahat bir kullanım sunuyor. Kullanıcılar; uçma menzilini, yapılan çekimin kalitesini ve birçok özelliği, yardımcı aksesuarlarla değiştirebiliyor. 

DJI Drone Fiyatları

173 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN