Bebeklerin huzurlu uykularına kolaylıkla dalmasını, oyunlar oynamasını sağlayan Dönence & Projektör modelleri sizlerle. Çocukların gelişimi için hayati önem taşıyan uyku, bebekler için kimi zaman zorlu bir süreç olabiliyor. Bebekler gece boyunca uykularının bölünmesi, zor uyuma, sürekli uyanma gibi sorunlarla ebeveynlerde stres yaratabiliyor. Bebeklerin gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için ihtiyaç duydukları uzun süreli uykulara geçişleri yatak oyuncakları ile kolaylaşıyor. Dönenceler aynı zamanda puset ve beşiklerde de kullanılarak yolculuklarda, gezintilerde bebekleri oyalıyor. Farklı modelleri ile bebeklerin sevgilisi, ebeveynlerin kurtarıcısı olan dönence ve projektörleri inceleyebilirsiniz. 

Bebeğinizin Oyun Arkadaşı Sevimli Oyuncaklar

Dönence ve projektörlerin üstünde sevimli figürler, animasyon karakterleri, çizgi kahramanlar, hayvanlar olabiliyor. Genellikle otomatik hareketli olan dönenceler, renkleri, hareketleri ve kimi zaman sesleri ile bebeklerin dikkatini çekerek onları oyuna davet ediyor. Henüz motor becerileri tam olarak gelişmemiş olan bebekler, oyuncaklara uzanmaya çalışarak, onlara vurarak, hareket ettirerek kaslarını da hareketlere alıştırıyor, oyalanıyor ve ağır hareketli dönencelerin rahatlatan müzikleri ile huzurlu bir uykuya dalıyor. Bebeğin ilk aylarından sonra kullanılabilen dönenceler, yansıtıcı yani projektör etkili figürleri ve genellikle ninni çalan müzikleri ile onların uyku aralarını renklendiriyor. Ebeveynler dönenceleri kolaylıkla kontrol edebiliyor, müzik düzeyini, dönme hızını, hareket çeşitlerini tercih ederek oyuna yön verebiliyor. Çocukların uyumasının ardından kapatılan oyuncaklar, kolaylıkla yeniden açılabiliyor. Tek elle kumanda özellikleri, ebeveynlerin bebekleri ile ilgilenirken bir yandan da dönenceleri kontrol edebilmesini sağlıyor. Yalnız uyku anlarında değil, bebeğin oyalanması gereken alt değiştirme gibi rutinlerde de dönencelerin eğlenceli hareketlerinden faydalanılabiliyor. 

Zamanlanabilen Oyuncaklarla Kolaylık

Dönence ve projektör oyuncakları zamanlama gibi fonksiyonlar da sunuyor. Böylelikle oyuncak bir süre sonra kendiliğinden kapanabiliyor. Müzik seçenekleri sunabilen, oyuncakları değiştirilebilen dönenceler sayesinde bebekler, sıkıldıkça yeni müzik ve figürlerle uyku oyuncaklarında yeni deneyimler elde edebiliyor. Oyuncaklarda klasik müzik, ney gibi daha rahatlatıcı olduğu bilinen sesler kullanılıyor. Müzik bir yandan çocuğun kulak duyularının gelişmesine yardımcı olurken bir yandan da huzur verici etkisi ile bebeklere müziği sevdiriyor. Dönence & Projektör modellerinin çoğunda ayarlanabilir boy özellikleri de bulunuyor. Bu sayede, bebek büyüdükçe oyuncağın boyu da değiştirilebiliyor. Güvenli sistemleri ile kolaylıkla monte edilen oyuncaklar, kilitli askıları ile düşme riskini ortadan kaldırılıyor. Dönencelerin iplerinin bebeğin dolayabileceği kadar uzun olmaması, figürlerin bebeğin ağzına alabileceği, yutabileceği şekilde seçilmemesi önem arz ediyor. Ayrıca dönence oyuncakların çoğu pille çalışıyor. Pillerin ısı kaynaklarından uzak olması ve erimemesi için sürekli kontrol edilmesi tavsiye ediliyor. 

Dönence oyuncakların bazılarında gece lambası özelliği de yer alıyor. Bu sayede bebeği gece kolaylıkla kontrol edebilir, ışık açmaya gerek kalmadan uykusunda nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Dönenceler üstündeki projektörden yıldız, ay gibi eğlenceli figürleri ışık oyunları ile duvara yansıtabilir, bebeklerin eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Dönenceler bebeğin alışkanlıklarına göre yatak üstüne, karyola kenarına veya pusetlere monte edilebiliyor. Bebek ağladığında otomatik çalışan, ses duyarlı dönenceler de markaların özel tasarımlarında yer alıyor. Kızılötesi uzaktan kumandası ile ebeveynler uzak mesafeden dahi oyuncakları kontrol edebiliyor, bu sayede gece yataktan kalkmadan bebeğin yeniden uyumasını kolaylaştıran oyuncak çalıştırılabiliyor. Bebeklerin hayal dünyasını da geliştiren figürlü oyuncaklar, ortalama 2 yaşa kadar kullanılabiliyor. Bebeğin kas koordinasyonunu, motor gelişimini, görsel ve işitsel algısını kuvvetlendirecek oyuncaklar sizleri bekliyor. Siz de dönence & projektör oyuncaklarından dilediğinizi sepete atarak alışverişe hemen başlayabilirsiniz. Bebeklerinizin de sevgilisi olacak uyku, oyun ve gezinti arkadaşlarından dilediğiniz renkli, müzikli olanları seçebilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Dönence & Projektör

118 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Fisher-Price
  2. Clementoni
  3. Kanz
  4. Bondigo
  5. Playgro
  6. Chicco
  7. Kraft
  8. BabyHope
  9. Vardem
  10. Vtech
  11. Birlik Oyuncak
  12. Tomy
  13. Babycim
  14. Djeco
  15. Nazar Oyuncak
  16. Dahice
  17. Dünyadan Hediyeler
  18. Merkez Oyuncak
  19. Pal Oyuncak
  20. Playskool
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Karakter / Tema
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002264/301151
Başa dön