Sallanan Oyuncaklar

Özellikle okul öncesi dönemde, oyun oynamanın önemi büyüktür. Bebekler ve çocuklar için oyuncaklar yalnızca bir eğlence aracı değil, hayata sosyal anlamda hazırlanmalarını sağlayan ve düşünce becerilerini geliştiren birer araçtır. Çocuk yetiştirmenin büyük emek ve zaman gerektiren bir durum olması nedeni ile oyuncaklar, aynı zamanda ebeveynler için de son derece önemlidir. Çünkü bebek ve çocuklar için zamanı değerli kılan en etkili aktivite oyun oynamaktır. Bu kapsamda sallanan oyuncaklar; bebekler, çocuklar ve ebeveynler için önemli bir kurtarıcı rolü üstlenir. Hepsiburada.com, sallanan oyuncak çeşitlerini indirim fırsatları ile beğeninize sunar.

Bebeklerinizin İlgisi Taze, Hayal Gücü Yüksek Olsun

Bebeklik çağında gerçeklik algısı neredeyse yoktur, bebekler canlı nesnelerle cansız nesneleri ayırt edemezler. Bu nedenle oyuncakları da canlı birer birey gibi düşünür ve onlara konuşma gibi insana ait eylemler yüklerler. Hayal güçlerinin sınırı yoktur, her şeyin olabileceğini varsayarlar. Bu noktada sallanan oyuncaklar da bebeklerin hayal dünyalarını oldukça geniş tutar. Sallanan oyuncakları birer ulaşım aracı gibi hayal ederek hareket ettiklerini ve ilerlediklerini farz ederler. Sallanan oyuncağın sahip olduğu hayvan figürünün canlısı üzerinde olduklarını hayal ederler. Hayvanların çıkardıkları sesleri çıkarmaya çalışırlar. At, fil, dinozor, ördek gibi hayvan şekilleri ile renkli oyuncak modelleri ilgilerini de oldukça çeker. Hayvanları daha fazla sevme durumu ve gözlemleme isteği baş gösterir. Müzikli olan oyuncak modelleri de ilgilerini daha canlı tutar. Müzik dinlemek, bebeklerin eğlenmesine katkı sağladığı gibi motor becerilerinin gelişmesine de destekte bulunur. Ritim gelişimi de müzik sayesinde gerçekleşir. Hareketli olan oyuncaklar, bebeklerin ilgisini her zaman daha fazla çeker. Tekerlekli olan modeller ile dışarıda oynamaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri de mümkün olur.

Çocuğunuz Güvenlik Riski Olmadan Enerjisini Boşaltsın

Oyuncaklarda en önemli konulardan biri de güvenlik durumudur. Çocuklar oyun oynarken çok hareketli davranırlar ve düşme, yaralanma gibi tehlikeleri önemsemezler. Bu nedenle kullanacakları oyuncakların seçimini yaparken ebeveynler oyuncağa dikkatle yaklaşır. Sallanan oyuncaklarda denge önemlidir ve bu nedenle üretim aşamasında oyuncaklar devrilmeye karşı güvenli hâle getirilir. Çift taraflı eşitlikle sağlanan denge sayesinde çocukların arkaya ya da öne düşme gibi bir tehlikeleri olmaz. Şişme şeklinde üretilen oyuncakların da patlamaya dayanıklı olması durumu gözetilir. Ahşaptan yapılan oyuncaklarda da kırılmaya dayanıklı olması açısından yüksek kaliteli ham madde kullanılır. Antibakteriyel özellikli olan ahşap malzeme kullanımı da söz konusudur. Sallanan oyuncakların tümünde kullanılan ham madde ve boyalarda, çocukların sağlığı için tehdit oluşturacak kanserojen maddeler bulunmaz. Oyuncaklar kolayca silinerek temizlenebilir. 

Çocuklar ciddi boyutta bir enerjiye sahiplerdir ve bu yüksek enerjiyi bir şekilde boşaltmaları gerekir. Enerjilerini tehlikeli durumlar ile harcamaları muhtemeldir çünkü oyalanacakları bir aktivite olmadığında kendi kendilerine oyun üretirler. Ancak bu tip sallanan oyuncaklar gibi ilgilerini çekecek oyuncaklara sahip oldukları takdirde, güvenle ve uzun süre oyun oynamaları mümkündür. Bazı oyuncaklarda alt tabla çıkarılabilir ve oyuncak hareketli bir şekilde binek aracı olarak kullanılabilir. Bu da, bebeklik çağında oynanan oyuncağın ilerleyen yaşlarda da oynanabilmesi imkanını ve oyun çeşitliliği oluşmasını sağlar. Bu tip oyuncakların, kısa süre kullanılıp sonra ortadan kaldırılması gerekmez. Alt tabla ile oyuncağın kilit sistemi de sağlam ve güvenilirdir. Ancak, oyuncakların teknik bilgilerinde verilen ağırlık üst sınırına dikkat edilmesinde yarar vardır.

Çocuğunuzun severek ilgileneceği, uzun süre oynayabileceği ve güvenlik konusunda tereddüt duymayacağınız bir oyuncak edinmek istiyorsanız; hepsiburada.com'da bulunan sallanan oyuncaklar seçeneklerini inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünü güvenli alışveriş yolu ile kolayca satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sallanan Oyuncaklar

231 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Toplam 24 / 231 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/60002264/306857