Bebek Odası ve Tekstili

Anne ve babalar için büyük bir mutluluk kaynağı olan bebekler birtakım sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Bu sorumlulukların başında da ona özel bir yer, bir oda geliyor. Bebeklik çağından itibaren oldukça önemli olarak kabul edilen odalar, çocukluk çağında da bu önemini koruyor. Bebek odalarında da çocuk odalarında da ebeveynlere büyük iş düşüyor, bu odaların dizaynı ve içeriği bebeklerin gelişimini de epey etkiliyor. 

Ebeveynler, bebeklerinin ve çocuklarının sağlıklı bir gelişim gösterebilmesi için odalarını özene bezene düzenliyor. Öte yandan bebeklik çağındaki görevlerden alt değiştirme, kıyafet değiştirme, eşyaları saklama ve koruma gibi pek çok konu da odaların işlevselliğini sorgulatıyor. 

Bebek Odaları

Bebek odaları genellikle rengarenk, cıvıl cıvıl oluyor. Bebeklerin ilgisini çekecek parlak renklerin kullanıldığı eşyalar, ebeveynler için de tatlı bir görüntü oluşturuyor. Ancak bir de olmazsa olmaz eşyaların alınması, odaya konulması gerekiyor. Örneğin beşik, her bebek odasında mutlaka bulunması gereken bir demirbaş olarak gösteriliyor. Beşik seçiminde pek çok alternatif olmakla birlikte sallanan beşikler ya da farklı aksesuarlar ile zenginleştirilmiş beşikler ebeveynler için de bebekler için de konfor vadediyor.

Bebeklik çağında el ve parmak gelişimlerinin düzenli bir şekilde ilerleyebilmesi için birtakım gerekliliklerin karşılanması bekleniyor. Bunun için bebeklere hitap eden oyun alanları da sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca oyuncak saklama kutusu, bebek banyo takımı gibi eşyalar ve bu eşyaların saklanmasına yarayan dolaplar da her bebek odasında yer alması elzem mobilyalar olarak sıralanıyor. Tüm bunlara ek olarak boy takip çizelgesi, fosforlu duvar süsleri gibi dekorasyon ürünleri de bebek odalarını zenginleştiriyor. Ebeveynler, bebek odalarına bebeklerin ihtiyaç duyacağı bakım ürünlerini de yerleştiriyor.

Çocuk Odaları

Bebeklik çağından çocukluk çağına geçişte haliyle eşyalar da değişiyor. Beşiğin yerini tek kişilik bir yatak, küçük dolapların yerini masanın da olduğu komplike mobilyalara alıyor. Öte yandan duvardaki süslerden oyuncak kutularına kadar pek çok ürün dönüşüm yaşıyor. Çocuğun yaşına uygun eşyalar tercih edilirken işlevsellik yine ön plana çıkıyor. El becerilerinin gelişimi ve ödev gibi sorumlulukların yerine getirilebilmesi için küçük boyutlu bir masa ve sandalye seti, ebeveynler için mantıklı olabiliyor. Çocuk odasına yerleştirilecek eşyalarda çocuğun fikrinin alınması gerekiyor çünkü bu oda, çocuğun kendi dünyasını da yansıtıyor. 

Çocuk odalarında da tıpkı bebek odalarında olduğu gibi canlı renkler seçiliyor. Ancak her çocuğun ve ebeveynin zevki farklı olduğundan ayrı dekorasyonlara da rastlanabiliyor. Ahşap eşyalar, bu aşamada en büyük alternatiflerden bir tanesi halini alıyor. 

Bebek Odalarının Fiyatları

Bebek odalarına alınacak ürünlerin fiyatları, objenin işlevselliğinden kalitesine kadar geniş faktör dizisi sonucu belirleniyor. Set halindeki ürünler nispeten ekonomik olurken el yapımı gibi spesifik ürünlerde fiyatlar artabiliyor. Ebeveynler, bebekleri için en doğru ve en güzel olan eşyaları seçme eğilimi taşıyor. Bu durum da kuşkusuz fiyatları ikinci plana atıyor. Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimi, anne ve babalar için her şeyden önde tutuluyor.

Çocuk Odalarının Fiyatları

Çocuk odalarının fiyatlarında da benzer bir tablo çiziliyor. Ürünlerin malzeme kalitesi gibi faktörler fiyatı yukarı çekebilirken çocukların özel ihtiyaçları özel olarak fiyatlandırılıyor. Ahşap olan mobilyalar kimi zaman el yapımı olabiliyor. Bu durum da fabrikasyon üretim ile arasında bir fiyat farkı olmasına zemin hazırlıyor. Çocuk odası düzenleyecek olan anne ve babalar için de işlevsellik fiyatların önüne geçiyor. Çocuğun zevki ile birlikte ebeveynlerin zevkleri sonucu oluşturulacak odalar, mutlu bir yaşamın anahtarlarından biri olarak sayılıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek ve Çocuk Odası Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Odası ve Tekstili
Bebek Odası ve Tekstili
Bebek Odası Mobilyası
Bebek Odası Mobilyası
Dekorasyon
Dekorasyon
Oyun Odası Mobilyası
Oyun Odası Mobilyası
Bebek Tekstili
Bebek Tekstili
Bebek Banyo Tekstili
Bebek Banyo Tekstili
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?