Oyun Odası Mobilyası

Oyun odası, çocukların güvenli bir durum altında oyun oynamaları için gereklidir. Çocuklar kendi aralarında oynarken güvende olup olmadıklarını bilemez. Oyun odası için çeşitli eşyalar aldığınızda, çocuğunuz daha rahat vakit geçirir.

Oyun Odası Eşya Çeşitleri Nelerdir?

Oyun odaları için birçok eşya mevcuttur. Mama sandalyesi, çocuk koltuğu, oyuncak kutusu, çalışma masası, oyun çadırı, tabure, peluş yastık, oyuncak dolabı gibi eşya çeşitleri vardır. Oyun odası mobilyalarının her birinin farklı farklı faydaları vardır.

Oyun Odası Eşyalarının Ne Gibi Faydaları Vardır?

Mama sandalyesi, küçük çocukların ve bebeklerin yemekteki en büyük yardımcısıdır. Çocukların oturduğu yerde sabit kalmalarını sağlar. Yemek yeme esnasında bir kaza yaşanmasının önüne geçilmiş olur. Çocuk koltuğu, çocukların fiziksel yapısına uygun olarak imal edilen eşyalardır. Oyun oynayan çocuğun güvenli bir şekilde dinlenebilmesini sağlar. Çizgi film figürü içeren çeşitleri de mevcuttur. Çocuklar için dikkat çekicidir ve çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar. Oyuncak kutusu, oyuncakların bir arada durmasını sağlayan bir oyun odası eşyasıdır. Oyuncakların kaybolmasını önler. Kolay taşınabilir olduğundan dolayı oyuncakları rahatlıkla başka bir odaya götürmek mümkündür. Çalışma masası ise okul çağındaki çocuklar için uygundur. Can alıcı renkleriyle çocukların çalışma motivasyonunu artırır. Bu ürünlerin ergonomik yapıları, çocukların rahat çalışmalarını sağlar. Çalışma masaları oldukça hafif oldukları için, kolay taşınabilir özelliktedir. Oda içerisinde yerinin kolayca değiştirilebilmesi güzel özelliklerinden biridir. Oyun çadırı, çocukların en çok eğlendiği oyun mobilyaları arasındadır. Ahşap, plastik ve kumaştan üretilir. Ahşap oyun çadırının görünümü oldukça güzel olmasına rağmen bakımı zordur. Temiz tutulması ve böceklerden uzak tutulması gerekir.

Plâstik oyun çadırlarının kurulumu ise oldukça pratiktir. En hafif çadır türüdür. Fakat plâstik kokusu çocukları rahatsız edebilir. Kumaş oyun çadırları, pamuktan elde edilir. Çadırın bakımı kolaydır ve içinde oynayan çocukları terletmez. Çocuklara özel olarak üretilen tabureler, çocukların yemek sofrasında rahat etmelerini sağlar. Çocuklar, oyun oynarken de tabureyi kullanabilirler. Canlı renkleri ve üzerindeki figürleri ile dikkat çeken peluş yastıklar, çocukların keyifli uyumalarını sağlar. Çocuklar için uyku çok önemlidir. Peluş yastıklar, çocukların yatağa gitme isteklerini artırır. Oyuncak dolabı, oyuncakları güvenli bir şekilde saklamak için kullanılan oyun odası mobilyasıdır. Dolaba oyuncak yerleştirmek ve oyuncak çıkarmak, çocuklar için oldukça ilgi çekicidir. Çocukların zihinsel gelişimlerine de katkı sağlar. Klasik ahşap dolaplara göre taşınabilirliği daha kolaydır.

Oyun Odasına Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyun odasına mobilya alınırken bazı detaylar gözden kaçırılmamalıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay, eşyanın temizlenebilir olmasıdır. Ebeveyn tarafından düzenli temizliği yapılmayan bir eşya, çocuk için risk taşır. Çocuğun sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilmesi önemlidir. Oyun odasına alınan eşyanın, kolay kirlenmemesi ve temizlendiğinde yıpranmaması gerekir. Eşyaların malzeme kalitesinin de önemi büyüktür.

Oyuncakların bazıları sıcak havada koku yayar. Bu koku, çocuk için hastalık riski taşır. Yüksek malzeme kalitesi, çocuğun güvenli oyun oynaması için gereklidir. Oyun odasına alınan mobilyanın çocuğun yaşına hitap etmesi gerekir. Oyuncak mobilyası, çocuğun ruhsal gelişiminde önemli bir rol oynar. Oyun eşyası, çocuğa yaşını hissettiren değerli faktörlerden birisi olduğu için yaşa uygun eşya seçimi oldukça mühimdir. Çocuklar, beraber sürekli vakit geçirdikleri eşyalarına çok değer verir. Oyun eşyalarını kişiselleştirip arkadaş gibi davranırlar. Sevmediği renkteki bir eşya, çocukta olumsuz düşünceler bırakır. Küçük bir çocuk, arkadaş kavramını kişiselleştirdiği oyuncaklarında fark eder. Oyun odasındaki bazı mobilyalar üzerinde figürler vardır. Çocuk, sevmediği bir çizgi film karakterinin figürünü görmemelidir. Bunun dışında olumsuz örnek teşkil eden karakterlerin figürlerine de dikkat edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyun Odası Mobilyası Fiyatları

2642 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Odası ve Tekstili
Bebek Odası ve Tekstili
Oyun Odası Mobilyası
Oyun Odası Mobilyası
Çocuk Koltuğu
Çocuk Koltuğu
Yazı Tahtası
Yazı Tahtası
Masa, Sandalye
Masa, Sandalye
Oyuncak Kutuları
Oyuncak Kutuları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 32 / 2642 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?