Güvenlik Kilidi

Bebeğinizin ilk bebeklik evresinden çıkmasıyla etrafı merak etmesi ve keşfetme duygusu başlar. Bu merak ile doğan karıştırma dürtüsü ne yazık ki onu bazı tehlikeli durumlar ile karşılaştırabilir. Emekleme, yürüme ve el kol koordinasyonlarının gelişmesiyle kendisine bir özgürlük alanı yaratan bebeğiniz ulaşabildiği her yeri kurcalamak ister. Çekmeleri açar, pencere ve kapıları açarak odadan başka alanlara geçiş yapar, hatta açtığı çekmeleri adeta bir basamak olarak kullanarak tırmanmaya çalışır. Bu durumda da ellerini çekmece ve kapılara sıkıştırma, tırmanmaya çalışırken düşme ya da belli nesneleri kendisine çekerek üzerine düşürme riskleri ortaya çıkar. Tüm bu tehlikelerin önüne geçmek için bebek koruyucular ve bebek kilitlerini satın alarak çocuklarınızı tehlikelere karşı koruyabilir ve onların can sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Bebek Koruyucu ve Kilitleri Ne İşe Yarar?

Bebeğiniz özgürce kendi başına hareket etmeye başladığı andan itibaren ev kazalarının meydana gelmesini önlemek için alabileceğiniz en iyi tedbir bebek koruyucu ve kilitlerini evin gerekli yerlerinde kullanmak olacaktır. Dalgınlıkla kapatmayı unuttuğunuz, açık kalmış olan pencereler, banyoda klozetler, evin pek çok yerinde yer alan çekmeceli dolaplar, kapılar ve mutfak dolaplarının tamamı koruyucu ve kilitler ile emniyet altına alınabilir. Emekleme ve yürüme evresinde bebeğiniz boyunun yettiği pek çok yere tırmanabilir. Koltukların üzerine çıkarak pencereler ile aynı mesafeye kolaylıkla gelebilir. Pencereler için kullanacağınız anahtarlı ve halatlı kilitler güvenlik için oldukça idealdir. Pencerenizi yarım açıp evinizi havalandırırken, halatlı kilit sayesinde pencerenin tamamen açılmayacağından emin olabilirsiniz. Bu halatlı kilitleri aynı zamanda kapılarınız içinde kullanabilirsiniz.

Çekmeceler bebeklerin en çok merak ettiği yerlerdir. İçlerinde yer alan pek çok farklı eşya bebeğinizin ilgisini cezbeder ve onu kendisine çeker. Çekmelerde yer alan eşyalar ile bebekler kendilerine zarar verebilir. Daha da kötüsü komodin tarzı devrilmeye müsait olan eşyalar çekmelerden destek alınarak kolayca devrilebilmektedir. Bunun için en güvenli yöntem ise çekmece kilitlerini kullanmaktır. Çok amaçlı kilitler ile hem çekmecelerinizi hem de buzdolabı, bulaşık makinası ‌gibi beyaz eşyalarınızı bebeğiniz için güvenli bir hale getirebilirsiniz. Pratik kullanımları sayesinde siz kilitleri rahatlıkla açarken bebeğiniz kilitleri hiçbir şekilde açamaz. 

Bebek Koruyucularını Kullanmanız İçin Nedenler

Pencere ve kapılarınıza koruyucu kilitler monte ederek bebeğinizi istenmeyen ve görünmeyen kazalardan koruyabilirsiniz.

Keskin aletler, pek çok farklı kimyasal temizlik ürününün bulunduğu dolap ve çekmece içlerini bebeğinizden uzak tutmak için dolap kilitlerini tercih edebilirsiniz.

Bebeklerin ilk ulaştığı yerler prizlerdir. Merakla prizleri kurcalamak isteyen bebeğiniz için bu durum büyük tehlike yaratır. Bu tehlikeyi engellemek ve önüne geçmek için priz koruyucuları kullanabilirsiniz.

Camlı eşyaların kırılıp bebeğinize zarar vermesini engellemek için film koruyucuları kullanarak cam eşyalarınızın kırıldığında dağılma ve kesme özelliğini engelleyebilir ve çocuğunuzu tehlikelere karşı koruyabilirsiniz.

Bebeğinizin keskin mobilya köşelerine çarpmasını engellemek ve bu darbeleri daha masum hale getirmek için köşe koruyucuları mobilyalarınızın sivri köşelerine takabilirsiniz. 

Bebeğiniz İçin Banyo Güvenliği

Banyonuz gerekli önlemleri almadığınız takdirde bebeğiniz için tehlikeli bir ortama dönüşebilir. Bebeklerin yürümeye başladıktan sonra en çok yöneldikleri yerler arasında gelen banyolarda klozet kapakları ve musluklar dikkat edilmesi gereken noktalardır. Çok amaçlı kilitler ile klozet kapaklarını bebeğinizin açmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca musluklar için musluk kapağı kullanarak bebeğinizin çeşmeyi açmasını engelleyebilirsiniz. Banyodaki tehlikeleri ortadan kaldırmak için kaymaz paspaslar tercih edebilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken onun konforunu artırmak için banyo şapkalarına başvurabilirsiniz. Bebeğinizin hassas teni için su sıcaklığını ideal seviyede tutmak istiyorsanız banyo termometreli size bu konuda oldukça fayda sağlar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Koruyucular ve Bebek Kilitleri

1582 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 1582 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?