Çocuklar zamanlarının büyük bir kısmını evde geçirirler. Büyümeye başlayan çocuk; zamanla çevresini merak etmeye başlar ve dokunarak, deneyerek tanımaya çalışır. Evlerimizde her zaman kullandığımız sıradan bir eşya, küçük çocuğumuz için ciddi kazalara neden olabilecek bir şeye dönüşebilir. Çocuğun bu dönemlerinde, evde onun için tehlikeli olabilecek her şeyin yeniden gözden geçirilmesi, gerekiyorsa ortadan kaldırılması ya da onun için basit ama hayati önem arz edecek tedbirlerin alınması gerekir.

Evde güvenlik ürünleri, çocuğunuzun zarar görmeden, özgürce çevresini keşfetmesini sağlayan, oldukça kullanışlı ürünlerdir. En küçük bir ihmalin çocuğunuzun hayatını tehlikeye atabilecek bir kazaya neden olabileceğini düşününce, evde güvenlik ürünlerinin ne denli önemli olduğu daha kolay anlaşılır.

Güvenlik Kilidi Nedir?

Çocuklar için özel olarak tasarlanmış güvenlik kilitleri; dolap ya da çekmecelerin kapaklarının açılmasını engelleyen kilitlerden merdiven ve kapı filelerine, çocuğun ocağa uzanıp zarar görmesini engelleyen ocak bariyerlerinden fırın gaz düğmesi kilidine kadar yüzlerce ürünü içinde barındırır.

Örneğin; deterjan, sabun ya da çamaşır suyu sakladığınız banyo dolaplarını; bıçak, makas, iğne ya da tornavida gibi kesici ve delici aletleri sakladığınız bölmeleri dolap kilidi ile güvenli hal getirebilirsiniz. Dolap ve eşyalara tırmanan çocukların eşyaları devirmesini engelleyen eşya sabitleyiciler ile siz odada olmasanız bile çocuğunuzun güvenle çevresini keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Ocakta pişen yemeği merak eden çocuğunuzun yanan ocağa uzanmasını engelleyen ocak bariyerleri ile mutfakta çocuğunuz için daha güvenli bir ortam sağlayabilirsiniz. Genellikle çocukların ulaşabileceği yükseklikte bulunan fırın ve ocak gaz düğmelerini, güvenlik kilidi ile kapatarak küçük ama etkili bir önlemle çocuğunuzu tehlikelerden koruyabilirsiniz.

Güvenlik Kapısı Nedir?

Güvenlik kapıları, özellikle çok katlı evlerde tercih edilen ürünlerdir. Çocuğunuzun girmesini istemediğiniz yerlerde kullanabileceğiniz bu kapılar, onun açamayacağı fakat sizin rahatlıkla açabileceğiniz özel sistemlere sahiptir. Emekleyen ya da yeni yürüyen çocuklar için büyük risk oluşturan merdiven başı ya da merdiven sonlarında, balkon kapılarında ya da evinizin herhangi bir bölümünde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Parmaklıklı yapıya sahip bu kapılar, çocuğun kapıya tırmanarak kendine zarar verme riskini de ortadan kaldırır.

Yatak Korkuluğu ve Bariyeri

Çocukların beşikten yatağa geçiş döneminde kullanılması tavsiye edilen yatak bariyerleri de oldukça kullanışlı ve güvenli ürünlerdir. Bazı çocuklar uyurken çok hareketli olabilir ve yataktan düşme riski yüksektir. Bu bariyerler sayesinde hem çocuğunuz hem de siz gece rahat bir uyku uyursunuz. Kurulumu oldukça kolay olan yatak bariyerleri, sağlam yapıları ile dikkat çeken ürünlerdir.

Koruyucu Ürünler Nelerdir?

Bazı prizler, çocukların yetişebileceği yükseklikte olabilir. Koruyucular grubunda yer alan priz emniyetleri, çocuğunuzun yetişebileceği prizleri kapatarak onun güvenle oyun oynamasını sağlayan ürünlerdir. Anahtarlı ve otomatik kapanır tasarımları mevcuttur. Bir başka koruyucu ürünü ise mobilyaların sivri ve keskin köşelerini tehlikeli olmaktan çıkarak köşe koruyuculardır. Bu köşe koruyucular, yürümeye başlayan çocuğunuzun zarar görmeden mobilyaların çevresinde gezinmesine olanak sağlar. Farklı renk seçenekleri arasından mobilyalarınıza uyumlu köşe koruyucuyu seçebilirsiniz. Ayrıca ürünlerin farklı materyallerden üretilen alternatifleri de mevcuttur.

Parmaklarını kapı menteşe boşluklarına sıkıştıran çocuklar için tasarlanan parmak koruyucular da, bir başka koruyucu örneğidir. Kolay monte edilebilen güvenlik ürünleri arasında yer alır. Bir başka parmak koruyucu ise kapı stoperleridir. Elini kapıya sıkıştıran çocuklar için tasarlanan bu ürünler de küçük ama oldukça faydalı tasarımlardır.

Çocuk güvenlik ürünleri, ne kadar sağlam ya da iyi monte edilmiş olursa olsun, açılabilme ya da bozulabilme ihtimaline sahiptir. Bu ürünler, yardımcı güvenlik ürünleridir ve yetişkinler tarafından kontrol edilerek, çocuğu yalnız bırakmadan kullanılması gerekir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Evde Güvenlik

1.612 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Agubugu Baby Evde Güvenlik
  2. Evokids Evde Güvenlik
  3. Portakal Safety Evde Güvenlik
  4. Baby Jem Evde Güvenlik
  5. Miny Baby Evde Güvenlik
  6. Nobel Evde Güvenlik
  7. Miningaa Evde Güvenlik
  8. İdeal Baby Evde Güvenlik
  9. Kidmix Evde Güvenlik
  10. Maya Baby Evde Güvenlik
  11. Demet Home Evde Güvenlik
  12. Sevi Bebe Evde Güvenlik
  13. Papetto Evde Güvenlik
  14. Home Puzzle Evde Güvenlik
  15. Trendy Shop Evde Güvenlik
  16. Kids Safe-T Evde Güvenlik
  17. Bebekevi Evde Güvenlik
  18. ElyBaby Evde Güvenlik
  19. Guimo Evde Güvenlik
  20. Minisium Evde Güvenlik
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/301128/80381020
Başa dön