Biberon

Bebeklerin iyi bir şekilde beslenmesi sağlıkları için büyük önem taşır. Biberonlar da anne babaların bebeklerini beslerken başvurdukları temel gereçlerdendir. Pek çok biberon çeşidi bulunur. Biberonlar farklı malzemelerden üretilirler. Ayrıca kullanım amaçlarına göre de biberon modelleri birbirlerinden ayrılır. Anne ve babaların iyi bir analiz yaparak bebekleri için doğru biberonu seçmeleri gerekir. Çünkü yanlış biberon seçimi sonucu bebeklerde gaz problemi ortaya çıkabilir. Bu durum dakikalar boyunca devam eden gaz sancısını beraberinde getirebilir.

Biberon Çeşitleri Nelerdir?

Biberon çeşitleri öncelikle bebeklerin gelişim durumuna göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırma; yeni doğan (1-2 haftalık) bebekler için 100 ml biberonlar, 1 aylık olan bebekler için 120 ‌ml biberonlar, 2-3 aylık olan bebekler için ortalama 250 ‌ml biberonlar ve 4 ve üzeri aylar için 350 ‌ml biberonlar şeklinde sıralanır. Biberonlar üretildikleri malzemeye göre de farklı sınıflara ayrılır. Temelde cam ve plastik olarak ikiye ayrılırlar. Bunların dışında ‌polipropilen malzemeden imal edilen biberonlar ile silikon malzemeden üretilen biberonlar da bulunur. Ham madde konusundaki ayrım biberonun ağız kısmı için de geçerlidir. Ağız kısmındaki ayrım silikon biberon ağzı ve kauçuk biberon ağzı şeklindedir. Her bir malzemenin kendine göre özellikleri vardır. Bu etkenlerin dışında biberonların şekilleri de farklılık gösterir. Biberonlar arasında yuvarlak ağızlı biberonlar, köşeli biberonlar ve üçgen biberonlar şeklinde de ayrımlar vardır. Ayrıca antikolik biberonlar çocuğunuz için önerilmektedir.

Biberon Çeşitleri Arasındaki Malzeme Farkları Nelerdir?

‌Biberonların çeşitlenmesinde en önemli etkenlerden biri de üretildiği malzemedir. Üretim malzemesi cam olan biberonların temizliği kolaydır. Bu biberonlar içerisinde bulunan suyu korur. Böylece sağlıklı bir profil çizer. Cam biberonlar sağlıklı yapıları ile ön plana çıkarken düşme ve darbe gibi olaylara karşı dayanıksızdır. Diğer biberonlara göre daha kolay çatlayabilir ve kırılabilirler.

Biberonlarda kullanılan diğer malzeme plastiktir. Plastik biberonlar kolaylıkla kırılmazlar. Ayrıca hafif bir yapıya sahiptirler. Bununla birlikte bebeğinize plastik bir biberon almak isterseniz dikkat edeceğiniz önemli bir konu vardır. Bu en önemli konu ‌BPA olarak öne çıkar. ‌BPA maddesi içeren plastik biberonlar sıcak gıda ile temas ettiklerinde zehirlenmelere yol açabilir. Zehirlenmeye neden olmasa bile çocuklarda ‌ileri yaşlarda ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bir diğer biberon türü silikon biberonlardır. Silikon malzemeden imal edilen biberonlar ‌BPA içermez. Biberon çeşitleri arasında ‌polipropilen malzemeden üretilen modeller de yer alır. ‌Polipropilen biberon hafif ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Öte yandan BPA konusu biberonun ağız kısmını da ilgilendirir. Bu konuda silikon malzeme ön plana çıkar. 

Biberon Çeşitleri Arasındaki Tasarım Farkları Nelerdir?

Biberonlar üretildikleri malzemeler dışında sahip oldukları şekillerle de birbirlerinden ayrılır. En sık kullanılan biberon türünden biri yuvarlak ağızlı biberon olarak ön plana çıkar. Yuvarlak ağızlı biberonlar temizleme açısından kolaylık sağlar. Aynı zamanda bu biberonların içerisine mama koymak da rahattır. Yapısı köşeli olan biberonlar ise 30 derece eğimlidir. Köşeli biberonlarda mama akışı ‌rahat bir şekilde gerçekleşir. Üçgen biberonlar yapıları itibarıyla bebek tarafından kolay bir şekilde kavranır. Ayrıca yere düştükleri zaman yuvarlanmazlar.

Biberonun şekli ve malzemesi dışında biberonların dış kısmında ölçü birimlerinin yer almasına dikkat etmelisiniz. Böylece bebeğinize ne kadar gıda verdiğinizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Biberon Fiyatları Nasıldır?

Biberon fiyatları ürünün özelliklerine ve markasına göre farklılık gösterir. Genel olarak uygun fiyat aralıklarındadırlar. Bu sebeple Hepsiburada.com'da her bütçeye uygun bir biberon çeşidi bulunmaktadır. Siz de bebeğiniz için en uygun biberona ‌Hepsiburada.com ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Biberon Çeşitleri

2531 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 2531 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?