Biberon, emzik ve aksesuarları; doğumdan itibaren çocukların uzun süre ihtiyaç duydukları ve bebeğin beslenme alışkanlıkları açısından önem taşıyan ürünlerdir. Bu alanda pek çok farklı markanın değişik özelliklere sahip yüzlerce alternatif ürünü tüketicilere sunulmaktadır.

Biberon Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik, natural, cam, plastik, büyük boy ya da küçük boy. Biberon seçerken karar verilmesi gereken ayrıntılardan sadece bazılarıdır. Biberon seçimi, bebeğinizin özellikle ilk aylarında beslenmesini doğrudan etkileyen bir konudur. Biberon seçerken göz önünde bulundurulması gereken üç temel noktadan söz edilebilir. Bunlar; hangi materyalden üretildiği, boyut ve şekli ve emziğin yapısıdır.

Biberonun şekli, biberonun temizlenmesi açısından önemlidir. Her kullanımda sterilize edilmesi gereken biberonlar, kolay temizlenebilir bir forma sahip olmalıdır. Biberonun boyutu ise emziğin delik genişliği ile doğru orantılı olmalıdır. İlk aylarda 125 ml gibi küçük boyutlu biberonlar yeterli olurken 6 ayda bir biberonun boyutu büyütülebilir.

Biberon üreticilerinin kullandığı materyaller cam ve plastiktir. Doğal ürünler kullanmayı tercih eden anneler için cam biberonlar daha uygun olabilir. Cam tercih edeceklerin dikkat etmesi gereken bir nokta ise sterilizasyon sırasında kırılmayı önlemek için ısıya dayanıklı olup olmadığıdır. Plastik biberonlar ise cam biberonlara göre daha hafiftir ve taşıma kolaylığı sağladığı için çok tercih edilen ürünlerdir. Ayrıca kırılma riski çok daha düşüktür.

Biberon Emziği Nasıl Seçilmelidir?

Biberon seçerken dikkat edilecek noktalardan biri, biberon emziğidir. Biberon emziğinin hava geçiren, esnek özelliklere sahip olması, bebeklerin daha doğal beslenmesini sağlamaktadır. Emziğin akış hızı, bebeğin beslenmesi açısından önemlidir. Yeni doğan bebekler için tercih edilmesi gereken biberon emzikleri; delik çapı en küçük olan, yani az akışlı olanlardır. Bunun nedeni, bebeğin anne memesine benzer şekilde beslenmesini sağlamak ve kolaya alışmasını engellemektir. 6. aydan 18. aya kadar orta akışlı emzik ucu tercih edilmelidir. 18. aydan sonra ise bebeğin daha fazla beslenmeye ihtiyacı olduğundan yoğun akışlı emzik kullanılmalıdır.

Biberon ve Emzik Temizliğinde Sterilizatör Gerekli Midir?

Biberon ve emzik sterilizasyonu, annelerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında yer alır. Düzgün temizlenmemiş emzik ve biberonlar, çocuklarda ishal gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden sterilizasyon işlemi özenle yapılmalıdır. Ocakta kaynatarak da gerçekleştirilebilen bu işlem, sterilizatörler sayesinde daha pratik ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Mikrodalga ve elektrikli olmak üzere iki çeşit sterilizatör bulunur. Buharla çalışan bu ürünler, biberon ve emziklerin zararlı bakteri ve mikroplardan arınmasını sağlar. Sterilizatörler, kaynatma işlemine göre çok daha pratik ürünlerdir. Ayrıca bazı streilizatörler, aynı zamanda mama ısıtıcı olarak da kullanılabilme avantajına sahiptir. Mamanın ideal sıcaklığına ulaşmasını sağlayan bu ürünler, özellikle geceleri annelerin en büyük yardımcısıdır. Gün içinde park ya da bahçe gibi alanlarda emzik sterilize etmek için kullanılan emzik sterilizatörleri de pratik kullanımları ile çok tercih edilen ürünlerdendir.

Yalancı Emzik Nasıl Seçilmelidir?

Yalancı emzik ve aksesuarları, tıpkı biberonlar gibi bebeğin doğumundan itibaren kullanılan ürünlerdir. Emzikler, ucunda kullanılan malzemeye ve şekline göre farklılaşırlar. Yumuşak emzik isteyenler kauçuktan üretilen emzikleri tercih edebilir. Daha sert yapıda emzik arayanlar silikon emzik modellerini seçebilir. Özellikle diş çıkaran bebekler, emzikleri kolaylıkla deforme edebilmektedir. Bu yüzden emzikler sık sık kontrol edilip gerekirse değiştirilmelidir. Emziğin, bebeğin damak yapısına uygun olması da başka bir önemli noktadır.

Yalancı Emzik Aksesuarları Nelerdir?

Yalancı emzik aksesuarları, emzik kullanırken ihtiyaç duyulan küçük ama oldukça faydalı ürünlerdir. Emzik saklama kutusu, emzik kordonu ve emzik tutacağı gibi ürünler bunlar arasında sayılabilir. Emzik saklama kutuları, emziğin hijyenini sağlama açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir. Yalancı emzikler sık sık kaybolduğu için emzik saklama kutusunda yedek emzik bulundurulabilir. Emziğin kaybolmasını ya da sürekli düşüp kirlenmesini engellemek için ise emzik kordonu ya da emzik askısı kullanılabilir. Bebeğin kıyafetine tutturulan bu ürünler, hem yalancı emziğin kaybolup kirlenmesini engeller, hem de renkli tasarımları ile çocuğunuza şirin bir görüntü kazandırır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Biberon, Emzik ve Aksesuar

4.619 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Wee Baby Biberon, Emzik ve Aksesuar
  2. Chicco Biberon, Emzik ve Aksesuar
  3. Bebedor Biberon, Emzik ve Aksesuar
  4. Baby Time Biberon, Emzik ve Aksesuar
  5. Nuk Biberon, Emzik ve Aksesuar
  6. BabySoft Biberon, Emzik ve Aksesuar
  7. Mamajoo Biberon, Emzik ve Aksesuar
  8. Bambino Biberon, Emzik ve Aksesuar
  9. Philips Avent Biberon, Emzik ve Aksesuar
  10. Sahi Aksesuar Biberon, Emzik ve Aksesuar
  11. Suavinex Biberon, Emzik ve Aksesuar
  12. Dr.Browns Biberon, Emzik ve Aksesuar
  13. Tommee Tippee Biberon, Emzik ve Aksesuar
  14. Bibs Biberon, Emzik ve Aksesuar
  15. Hanymish Biberon, Emzik ve Aksesuar
  16. Neavita Biberon, Emzik ve Aksesuar
  17. Nip Biberon, Emzik ve Aksesuar
  18. Hobimaker Biberon, Emzik ve Aksesuar
  19. Fisher-Price Biberon, Emzik ve Aksesuar
  20. Ozan Tuhafiye Biberon, Emzik ve Aksesuar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Beden A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Malzeme Türü
 8. Yaş Aralığı A-Z
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Renk A-Z
 11. Paket İçi Adet
 12. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483639/60002072/80383001
Başa dön