Emzik Zinciri ve Askısı

Emzik zinciri veya emzik askısı olarak bilinen aksesuarlar hem emzik hem de emzik kutusu için kullanılabiliyor. Anne ve babaların emzik taşımada yardımcısı olan zincirler, sevimli desenleri ile bebeklerin şıklığını tamamlıyor. Sık sık kaybolan emzikleri bulmak çoğu zaman ebeveynler için zorlu oluyor. Koltukların arasına sıkışan, dolapların arkasına düşen, çanta içinde kaybolan emziklerin daha rahat bulunmasına ve kaybolmamasına neden olan zincirler her bebek sahibinin olmazsa olmazı olarak değerlendiriliyor. 

Emzik Zinciri Neye Yarar? 

  • Emzik zinciri, emziklerin kaybolmasına engel oluyor. Çantaya, bebek arabasına, cebe asılan askılar sayesinde emzik kaybetme derdi sona eriyor. 
  • Emzik askılarının bazı modelleri biberonlara, şişelere, oyuncak ve diş kaşıyıcı gibi farklı bebek eşyalarına da takılabiliyor. Kullanışlılık sunuyor. 
  • Emzikler canlı renklerdeki zincir sayesinde kolaylıkla bulunuyor. 
  • Emzikler yere düşüp kirleniyor ve sürekli temizlenmesi gerekiyor. Zincir yardımıyla emziklerin düşmesi önlenerek temiz kalması mümkün oluyor. Ebeveynler, çocuklar oyun oynarken emzik düşme endişesinden kurtuluyor. 
  • Emziklerin herhangi bir yerde unutulmasını önlüyor. 
  • Rengarenk zincirler, bebeklerin şık ve uyum içinde görünmesine yardım ediyor. 

Emzik Askılarında Güvenlik Ön Planda

Emzik zincirleri kullanımında ebeveynlerin dikkatli olması gerekiyor. Zincirler de tasarım detaylarında güvenlik gereksinimini karşılıyor. Klips sistemli askılar sayesinde emzikler bebek kıyafetlerine kolaylıkla tutturuluyor. Bazı silikon askılar ise emziğin elde kolaylıkla taşınmasını sağlıyor. Kısa olan silikon askılar ele geçirilerek kullanılıyor. Esnek, lastikli askılar yumuşak formu ile bebeğin ısırması veya çekmesi durumunda canının yanmasını önlüyor. Bazı zincirler cırt cırt ile tamamlanırken bazılarında klips, bazılarında ise plastik kilit yer alıyor. Emzik zincirleri doğum itibarıyla 24 aya kadar kullanılıyor. Her kullanım öncesi bant, askı ve zincirlerin sağlamlığını, temizliğini kontrol etmelisiniz. Anne babalar emzik zinciri seçerken zincirlerin tek elle açılmasına önem vermeleri de tavsiye ediliyor. Klipslerin ve zincirlerin kullanışlılığı bu tip detaylarda belli oluyor. Emzik zincirlerinin de emzik kutusu ve emzik gibi diğer bebek ürünlerinde olduğu gibi sağlığa zararlı maddeler içermemesi gerekiyor. Bazı zincirlerde direkt emziğe takılan halkalar yer alıyor, bu halkaların emziğe uyumlu olmasına dikkat etmek önem taşıyor. Askının sert ve keskin köşelerinin olmaması da önem arz ediyor. 

Renk Renk, Desen Desen Şıklık 

Emzik zincirlerinde rengarenk tasarımlar yer alıyor. Canlı renklerin, bebek mavisi ve bebek pembesi gibi klasik renklerin kullanılabildiği modellerde, çeşitli çizgi figürler, animasyon kahramanları baskıları bulunuyor. Bebeklerin dikkatini çeken, oyalanmasını sağlayan emzik zincirlerinin her zaman ebeveyn kontrolünde kullanılması öneriliyor. Uzunluğu ayarlanabilen zincir ve askılar, bebeğin boyuna, kullanılan eşyanın boyutuna göre değiştirilebiliyor. Askılar elbiselerde iz bırakmıyor, zincirler elbiseleri deforme etmiyor. Askılar materyallerine göre farklı bakım önerileri ile sunuluyor. Eğer plastik zincir bulunuyorsa, zinciri sabunlu ve nemli bezle silmek gerekiyor. Eğer dokuma bir askı kullanıyorsanız, askıyı elde soğuk su ve sabunla yıkayabilirsiniz. Boncuk gibi detaylı materyallerin temizliğinde, silmenin yanında ince pamuklu çubukla detaylı temizlik yapabilirsiniz. Zincirleri kurutmadan kullanmamalısınız. Kumaş askıları sererek kurutabilirsiniz. Baskılı ürünlerde ütü kullanmamalısınız. Zincirleri ise kuru bir bezle kurulamanız yeterli. Bazı ürünlerin temizlik ve bakım önerilerinde su kullanılmaması, yalnızca kuru bezle silinmesi önerilebiliyor. Bu durumda, kutu üzerinde yazan önerileri dikkate almalı ve yalnızca kuru temizlik yapmalısınız. 

Siz de bebeğiniz ve sizin için kullanışlı emzik zinciri modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Sevimli modelleri, farklı materyalleri, rengarenk zincir çeşitleri içinden beğendiğiniz emzik zincirini hemen sipariş verebilirsiniz. Birden çok emziği olan bebekler için çok sayıda zincir alabilir, hem emzik hem de emzik kutusuna asılan farklı modelleri tercih edebilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Emzik Zinciri ve Askısı

3602 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 3602 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?