Bebek Yüz Örtüsü

Bebek çantalarında mutlaka bulunması gereken eşyaların başında bebek yüz örtüsü bulunur. Çok amaçlı kullanımı sayesinde bu ürünler ebeveynlere hemen hemen her konuda çok yardımcı olur. Bebek bakmak kimi zaman biraz zor anlar yaşatabilir. Bebek yüz örtüsü gibi ürünler anne ve babaların hayatını kurtaracak türde eşyalardır.

Bebek Yüz Örtüleri Modelleri Nelerdir?

Bebek yüz örtüleri modelleri küçük çocuklara özel olarak tasarlanır. Üzerlerinde onlara zarar verebilecek materyaller bulunmaz. Boncuk ve kurdele gibi bebeklerin koparıp ağzına atabileceği hiçbir şey bebek yüz örtüleri üzerine işlenmez. Örtüler üzerinde bulunan desenler de baskı değil dokumadır. Güvenle her yaştan bebek ve çocuklar için kullanılabilir.

Bebek Yüz Örtüsü Hangi Kumaştan Yapılır?

Bebek için yapılan örtülerde müslin kumaş adı verilen bir tür kumaş kullanılır. Bebek yüz örtüleri için kullanılan kumaş da müslin kumaştır. Bu kumaş dünyanın en eski dokuma kumaşlarından biri olarak da bilinir. Hatta çok eski zamanlarda Mısırlılar da bebeklerini kundak yapmak için kullanmıştır. Müslin kumaşlar bebeklerin hassas cildi için çok uygundur. Yumuşak ve nefes alan özelliği ile bebeklerin nazik cildi için uygun bir üründür. Müslin kumaşlarının bir diğer özelliği ise suyu çok iyi emmesidir. Bu sayede banyodan sonra bebeği kurulamak için de kullanabilirsiniz. Bu özellikleri ile bebekler için uygun bir kumaş özelliğine sahiptir.

Bebek Yüz Örtüsü Kaç Santimetre?

Bebek yüz örtüsü uzunluğu her ürüne göre değişim gösterebilir. Kimi bebek yüz örtüsü 100 cm x 120 cm gibi dikdörtgen ebatındadır. Kimi örtü ise 65 cm x 65 cm gibi kare ebatında olabilir. Kullanım alanına göre en uygun ebatı seçebilirsiniz. Bu ebatlar küçük ya da büyük geldiyse ara boyları da bulunmaktadır. Size en uygun olan bebek yüz örtüsünü araştırıp bulabilirsiniz.

Bebek Yüz Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Bebek yüz örtüsü birçok farklı şekilde kullanılabilir. Bebek ve küçük çocuklar için uyku örtüsü, güneşlik,alt değiştirme bezi, oyun örtüsü, omuz örtüsü ve emzirme örtüsü olarak da kullanılabilir. Hava alan, ince ve yumuşacık dokuması ile bebekler müslin kumaşından yapılan bebek yüz örtülerinden hiç rahatsız olmaz. Yaz aylarında bebekleri sivrisineklerden korumak amacı ile beşiğin ya da pusetin üzerine de serilebilir. Ayrıca bebekleri kundaklamak için de kullanılabilir. Kundak yapmak çok eski zamanlardan itibaren bebekleri rahatlatmak ve sakinleştirmek için kullanılan bir yöntemdir.

Bebek Yüz Örtüsü Nasıl Temizlenir?

Bebek yüz örtüsü kirlendiği zaman çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilir. Makineye atarken benzer renklerle birlikte atmaya dikkat edilmelidir. 30 derece sıcaklıkta yıkamaya uygundur. İyice temizlensin düşüncesi ile bebek yüz örtüsü aşırı sıcak sularda yıkanmamalıdır. Sıcak suyun etkisi ile kumaş çekme yapabilir. İsteğe göre makine yerine elde sabun ile de yıkanabilir.

Bebeklerin cildi çok hassastır. Onların cildine zarar gelmemesi için bebek yüz örtüsü elde sabunla yıkandıktan sonra çok iyi bir şekilde durulanmalıdır. Bebek yüz örtüsünde sabun kalmadığından emin olduktan sonra kuruması için güneş alan bir yere asılır. Sonrasında da kumaşı yakmayacak şekilde ütü yapılabilir.

Bebek Yüz Örtüsü Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

Bebek yüz örtüleri bebek daha doğmadan önce alınması gereken ürünlerin başında gelir. Yeni doğan bebek yüz örtüsü doğumdan hemen sonra sürekli kullanılan ürünler arasındadır. Bebek yüz örtüleri sadece bebeklik döneminde kullanılmaz. Bebek büyüdükten sonra da bu örtüler kullanılabilir. Özellikle 5 yaşına kadar sıcak havalarda çocuğun üzerini örtmek için kenara konulabilir. Sonrasında ise küçük bir örtü olarak istenilen her yerde kullanılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yüz Örtüsü Fiyatları

112 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 112 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?