Bebek Yorganı

Bebekler için yapılan alışveriş, her zaman için daha fazla özen gerektirir ve son derece önemlidir. Bebeklerin savunmasız olmaları, vücut sistemlerinin henüz tam olarak gelişmemiş olması ve ciltlerinin hassasiyeti nedeniyle bebek ürünleri satın alırken dikkatli olmak ve iyi bir seçim yapmak gerekir. Ebeveynlik içgüdüsü de bu dikkatli seçimi ortaya çıkaran nedenlerden bir tanesidir. Bebek yorganı tercihinde bulunurken de dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Hepsiburada.com, kaliteli bebek yorganı çeşitlerini beğeninize sunar.

Bebeğinizin Güvende Olduğundan Emin Olun

Bebekler, günün büyük bir kısmını uykuda geçirirler. Uyku, gelişimleri için ciddi bir önem taşır. Bu uzun süren uykular için kış aylarında bebek yorganına ihtiyaç duyulur. Bebek yorganı seçimi; özenle yapılması gereken, detaylı bir konudur. Öncelikle, bebeklerin vücut ısısının optimum şekilde ayarlanması gerekir. Çok ince ve ısıtmayan özellikte bir bebek yorganı, bebeğin üşüyüp hasta olmasına neden olabilir. Fazla sıcak tutan bebek yorganı da bebeği terletip oluşan sıcaklık dengesizliği nedeniyle yine hasta olmasına sebebiyet verebileceği gibi, kilo kaybını da ortaya çıkarabilir. Ağır yorganlar kullanıldığında, özellikle küçük bebekler için nefes alıp vermenin zorlaşmasıyla ani bebek ölümü sendromu söz konusu olabilir. Bebek yorganının dış kumaşı, bebekle direkt temas edeceğinden dolayı oldukça önemlidir. Sert bir kumaş, bebek için rahatsız edici olabilir ve bebeğin cildini tahriş edebilir. Bu yüzden yumuşak bir kumaş tercih edilmelidir. Dış yüzeyde düğme gibi maddelerin ya da herhangi bir süs malzemesinin bulunması, bebek güvenliği için tehdit oluşturur. Püskül gibi ipli yapılar da bebeğin eline, ayağına dolanabilir. Dış kumaşın antibakteriyel ya da antialerjik özellikte olması da özellikle dikkat edilmesinde fayda olan bir unsurdur. Hepsiburada.com'da bulunan bebek yorganı çeşitleri, bebek güvenliğini tehlikeye sokmayacak özelliktedir. 

Bebeğiniz, Konforu En Üst Düzeyde Yaşasın

Huzurlu bir uyku ortamı için rahatlık ilk şarttır. Etrafta bulunan rahatsız edici herhangi bir nesne, hele ki temas edilen bir nesne ise; uyarıcı durumunda bulunur ve uykuyu böler. Konforlu nesneler ise bunun aksine uyku kalitesini artırır. Bebek yorganı bu açıdan da çok önemlidir. Bebek yorganının dolgu maddesi büyük önem taşır. Yorgan seçimi yapılırken; bu dolgu maddesinin hava alması, bebeğin üzerinde rahatsız edici bir ağırlık oluşturmaması, doğal malzemelerden üretilmesi ve bebeği terletmemesi gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Pamuk, pamuklu elyaf, bambu, organik silikon gibi maddeler bebek yorganı için idealdir. Yün de, yıllardır yorganlarda dolgu maddesi olarak kullanılan güvenli bir maddedir. Hepsiburada.com'un bebek yorganı çeşitlerinde bu tür sağlıklı ve konforlu maddeler kullanılır. Bebek yorganlarında önemli olan diğer bir faktör de uzun süre kullanılabilmesidir. Dolgu malzemesinin ya da dış kumaşın kaliteli olmadığı durumlarda yorgan kısa sürede deforme olup kullanılamaz hâle gelebilir. Kaliteli maddeler kullanılarak üretilmiş ve yırtılmalara, yıpranmalara, deformasyona dayanıklı olmasının yanında kolayca yıkanabilir olan bebek yorganı modelleri hepsiburada.com'da yer alır.

Bebekler için uygun olan yorgan boyutu yaklaşık olarak 95*145 santimetredir. Ancak, tercihe göre ya da bebek yatağının boyutlarına göre biraz farklı olanları da tercih edilebilir. 90*140 cm, 100*150 cm boyutlarında yorganlar da hepsiburada.com'dan temin edilebilir. Ayrıca, bebek yorganlarının belirli süre garantileri mevcut olup, bu süre içinde üründe bir problem yaşanması durumunda problemin giderilmesi ve alıcının mağdur olmaması sağlanır.

Gözünüzden sakındığınız bebeğinizin sağlıklı uykulara sahip olması ve içinizin bu anlamda rahat olması için; hepsiburada.com'un sunduğu bebek yorganı çeşitlerini inceleyebilir ve dilediğiniz özelliklere sahip olanını kolayca sipariş vererek edinebilirsiniz.

 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yorganı Fiyatları

410 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 410 ürün
DSACategoryId/2147483639/301127/80381044/23021021