Bebek Şampuanı

En değerli varlığınız bebeğiniz için doğru şampuan kullanımı oldukça önemlidir. Bebeğinizin hijyeni için duş sırasında kullandığınız şampuan ve vücut şampuanlarının bebeğin cildine uyumlu olması, alerjik ve hassas cildine zarar vermemesi gerekir. Bebeklerin ciltleri çok hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı yetişkinlere uygun olan şampuanlar, bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan bebeklerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenden dolayı da bebeklerin özel şampuan ve duş jelleri ile yıkanması tavsiye edilir. Yeni doğan bebekler, bebekler ve çocuklar için yıkama ürünleri özel olarak üretilir. Çocuklarınızın hijyeni ve sağlıkları açısından bebek ve çocuk şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra bebeklere özel banyo yağları ve vücut losyonları da bebeğinizin cildine uygun bakım seçenekleri arasındadır. 

Bebek Şampuanı Nedir?

Bebek şampuanı, bebekler için özel olarak üretilen şampuandır. Bebeklerin duş esnasında hijyenik bir şekilde yıkanmasına olanak sağlar. Yetişkinler için üretilen şampuanların aksine bebek şampuanlarında kimyasal kullanımına çok dikkat edilir. Henüz bağışıklık sistemi gelişmemiş ve deri geçirgenliği yetişkinlere göre çok daha yüksek olan bebeklerde kullanılan şampuan ve duş jelleri oldukça önemlidir. Bebek şampuanları göz yakmayan özelliğe sahiptir. Banyoda gözleri yanmayan bebekler bu sayede herhangi bir banyo korkusu da geliştirmemiş olurlar. Bebek şampuanları, saç derisini ve bebeğin cildini korumak için pH değerine son derece önemlidir. Bebek şampuanları günlük kullanıma uygun olarak üretilir. Bu özel şampuanlar üretilirken bebeğin saçı ve saç derisinin temizliği kadar, vücut temizliğini gerçekleştirmesi de göz önünde bulundurulur. Şampuan haricinde dilerseniz bebekler için özel olarak üretilen duş jellerinde de faydalanabilirsiniz. Bebek şampuanları, bebeklerin derilerinde oluşan kızarıklık, kaşıntı ve tahriş gibi cilt sorunlarını önleyici niteliğe sahiptir. Ayrıca, bebek hijyen ürünlerinin tamamında olduğu gibi şampuanların içerisinde de paraben gibi zararlı kimyasallar bulunmaz.

Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Bebeğiniz için şampuan seçerken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bebeğinizde rastgele kullanacağınız bir şampuan, onun cildinde alerjiye, tahriş ve kaşıntıya neden olabilir.

  • Bebek şampuanı seçerken şampuanın pH değerine mutlaka dikkat etmelisiniz. Çoğu bebek şampuanı ideal pH değerinde üretilir.
  • Şampuan içeriğinde çok fazla sabun miktarının bulunmaması önemlidir.
  • Şampuanın göz yakmayan niteliğe sahip olması gerekir.
  • Çok fazla renkli ve yoğun kokulu şampuanları tercih etmemelisiniz.
  • Şampuan içerisinde paraben gibi sert kimyasalların kullanılmadığından emin olmalısınız. 
  • Çok fazla köpüren şampuanları kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Normalden fazla köpüren şampuanlarda genellikle sabun miktarı fazla kullanılmıştır.

Bebek şampuanlarının neredeyse tamamında bahsedilen, dikkat edilmesi gereken hususlar dikkat edilerek üretim yapılır. Fakat bir ebeveyn olarak bu hususların bilincinde olmanız bebeğinize şampuan seçerken daha bilinçli olmanızı sağlar. 

Yeni Doğan Saç Ve Vücut Şampuanları 

Yeni doğan bebeklerin ciltleri birkaç aylık bebeklerin ciltlerine göre çok daha hassas ve çok daha geçirgendir. Özellikle ilk 40 gün içerisinde bebeğinizin cildi, kafası ve saç derisi ekstra hassasiyete ihtiyaç duyar. Bu dönemde ve bebeğinizin ilk birkaç aylık süreci içerisinde yeni doğanlara uygun saç ve vücut şampuanları tercih etmeniz, bebeğiniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Yeni doğanlara uygun şampuanlarda mümkünse organik içerikli, herhangi bir kimyasal içermeyen, olabildiğince temiz içerikli ürünlere yönelmelisiniz. Yine bu şampuanlarda pH değerine, şampuanın göz yakmamasına ve çok fazla köpürmemesine dikkat ederek bebeğiniz için ideal şampuan seçimini yapabilirsiniz. 

Bebek Şampuanı Çeşitleri

Bebek şampuanları, günümüzde çok fazla alternatife sahiptir. Jel formlu ve köpük formlu şampuanların haricinde özellikle kız bebek ve çocukları için saçları tarama kolaylığı sağlayan şampuanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu kadar fazla çeşitliliğin içinden bebeğiniz için en doğru şampuanı nasıl seçeceğiniz hakkında bir tereddüde sahipseniz, hiç merak etmeyin! Ürün çeşitliliği her ne kadar çok fazla gibi görünse de tüm bebek ve çocuk şampuanları temelde aynı bileşenler ile üretilir. Yani, bebek şampuanlarının tamamında zararlı kimyasal kullanılmamasına, pH değerine ve göz yakmama özelliğine oldukça dikkat edilir. Bunun dışındaki ek özellikler, siz ebevenylerin talepleri doğrultusunda şekillenmiş özelliklerdir. Kız bebek ve çocuklarının uzayan saçları, duş sonrasında tarama zorluğu çıkardığı ve bu durumun çocukların canlarını acıtmasından dolayı tarama kolaylığı özelliğine sahip şampuanlar üretilir. Bunun dışında köpük formunda üretilen şampuanlar ve jel formundaki şampuanlardan da kullanım kolaylığı açısından size en uygun gelen ürüne yönelebilirsiniz. Bebek şampuanlarının genel temiz içerik özellikleri dışında, içerisinde organik yağların kullanıldığı, bebeğin saç ve vücudunu temizlerken aynı zamanda bebeğin saçına ve cildine bakım yapan şampuanlar arasında da tercih yaparak ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz.

Bebekler İçin Vücut Şampuanı 

Bebek şampuanları genel itibari ile bebeklerin hem saç hem de vücut temizliğinde kullanılması amaçlanarak üretilir. Fakat, bebeklerin saçları haricinde vücutlarının da duş esnasında hijyenik bir şekilde temizlenmesi için vücut şampuanları üretilir. Bebekler için üretilen vücut şampuanları, onların narin ve hassas ciltlerini korumaya yönelik özelliklere sahiptir. Bebeklerin ciltleri kurumaya çok meyillidir. Cilt kuruluğu da bebeklerde kaşıntı, tahriş ve bunların sonucunda ciltte yanmaya neden olur. Bu nedenle bebek hijyen ürünleri oldukça önemlidir. Bebekler için üretilen vücut şampuanları, bebeklerin ciltlerini nemlendirmeye, mevcutta herhangi bir alerji problemi varsa bunu gidermeye yönelik ürünlerdir. Vücut şampuanları, bebeğin cildini hijyenik bir şekilde zarar vermeden temizlerken aynı zamanda içeriğinde bulunan bileşenler ile bebeğin cildini yeniler, temizler ve bol bol nemlendirir. Böylece duş sonrasında ciltte herhangi bir tahriş ve kaşıntı sorunu meydana gelmez. Bebeğiniz için vücut şampuanı alırken, öncelikli olarak bebeğinizin herhangi bir cilt problemi varsa bunu göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Eğer bebeğinizin cildinde egzama ya da daha farklı cilt problemleri bulunuyorsa mutlaka doktoruna göstererek doktorun tavsiye ettiği ürüne yönelmelisiniz.

Organik Bebek Şampuanları

Bebek ve çocuklar için üretilen, hassas içeriklere sahip şampuanların haricinde; şampuanın ve duş jelinin içinde yer alan bileşenlerin ve bitkisel özlerin organik sertifikalı olması sonucunda ortaya organik bebek şampuanları çıkar. Organik ürünler, ebeveynlerin bebekleri için doğal içerikli ürünleri talep etmesiyle üretilen tamamen doğal ürünlerdir. Organik özlere sahip olan bebek şampuan ve duş jellerinde çok fazla köpürme görülmez. Normal bebek şampuanlarında olduğu gibi göz yakmaz ve pH değeri bebeklerin cildine uygun olarak ayarlanır. Bebek şampuanı içeriğinde yer alan Hindistan cevizi, lavanta, zeytinyağı gibi özler bebeğin cildini yumuşatmak, alerjik reaksiyonların önüne geçmek ve varsa kaşıntı, tahriş gibi sorunları önlemek için şampuanların içine eklenir. Ayrıca kokusuz ve organik şampuanlar da bulunur. Organik şampuanlar ve klasik bebek şampuanları arasında bu tarz farklılıkların haricinde bir de atopik cilt tipine sahip olan bebekler ve çocuklar için özel olarak üretilmiş şampuanlar bulunur. Doktorunuz muayene sonucunda bebeğinizin cildinin atopik alerjik olduğunu söylerse, genel itibari ile bebeğinizi yıkarken kullanmanız için sizi atopik ciltlere uygun geliştirilmiş bebek şampuanlarına yöneltecektir. Bebeklerinizin hassas ve yetişkinlere göre hayli geçirgen olan ciltlerini korumak için onlar için özel üretilmiş şampuanları tercih etmelisiniz. Böylece bebeğinizde duş sonrası herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşma durumunun önüne geçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek&Çocuk Şampuanları

2358 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 44 / 2358 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?