Bebek Yastığı

Bebek yastıkları, bebeğinize rahat bir gece uykusu sağlamak amacıyla özel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Sağlıklı ve deliksiz bir uyku bebek yastıkları için birincil amaç olsa da reflü ve düz kafa sendromu gibi şikayetler özelleştirilmiş tasarımlara ve ek faydalara sahip özel yastık modelleri de bulabilirsiniz.

Özel Anatomik Destek

Standart yastıklar, yetişkinlerin baş ve boynuna destek sağlamak için tasarlanır. Bebekler yetişkinlerle aynı vücut ölçülerine sahip değildir ve standart bir yastıkta dinlenmek bebeğinizin boyun ve omuz bölgelerinde zorlanmaya neden olur. Sürekli gerginlik rahatsızlık, uykusuz gecelere veya daha da kötüsü duruş bozukluklarına yol açabilir. Bebek yastıkları, bebeğinizin vücut ölçülerine göre tasarlanır ve gelişmekte olan vücuduna uygun desteği sağlayarak rahat bir uyku sağlar.

Bebek Yastığı İçin En Uygun Dönem

Bebeklerin ne zaman yastık kullanmaya başlaması gerektiği tartışmalı bir konudur. Birçok uzman, bebeğinizi yastıkla tanıştırmak için en uygun zamanın, beşikten yatağa geçiş dönemi olan 18 ila 24 aylıkken olduğu konusunda hemfikirdir. Bununla birlikte, bebeğinizin gelişimine ya da özel ihtiyaçlarına göre bu yaştan önce bebek yastığı kullanmanız gerekebilir. Her bebek farklı olduğu için bebeğinizin yastık kullanması için “doğru” zaman yoktur. Bununla birlikte bebeğinizi yakından izlerseniz, onun bir yastıkla uyumaya hazır olduğuna dair aşağıdaki gibi bazı ipuçlarını fark edebilirsiniz.

  • Bebeğiniz başını yukarı kaldırmadan uyuyamama
  • Rahatsız olduğu için gece huzursuzluk yaşama
  • Başını battaniye veya doldurulmuş bir oyuncağın üzerine koyma
  • Kanepede veya yatağınızda yastığın üzerine kafasını koyarak yatmaya çalışma

Bebek Yastığı Nasıl Seçilir?

Bebek yastığı seçerken konfor ve destek arasında hassas bir denge kurmanız gerekir. Bunun için yumuşaklık seviyesi, dolgu malzemesi ve yastık kılıfı gibi özelliklere dikkat etmelisiniz. Bir yastık, baskı uyguladıktan sonra şeklini geri kazanmıyorsa daha sert bir yastık seçmeniz gerekir. Çok yumuşak yastıklar boğulma riski oluşturduğundan bebeğinizin kullanması için güvenli değildir. Bebek yastıklarının çoğu optimal destek sağlayacak şekilde tasarlanmış olsa da yumuşaklık yastık seçiminde yine de dikkate alınması gereken bir özelliktir. Yastık kılıfının altında çocuğunuzun başını destekleyen ve rahat tutan malzeme gizlenir.

Bebek yastık fiyatları, kullanılan dolgunun kalitesine göre belirlenir. Bebek yastıklarını doldurmak için farklı konfor seviyelerine sahip birçok farklı malzeme vardır. Hafızalı süngerden bambuya kadar aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yastık çeşitleri ile karşılaşabilirsiniz. Bebek yastıklarında kullanılan en yaygın dolgu malzemeleri, pamuk, yün, kuş tüyü, bambu lifler ve hafızalı süngerdir. Bir yastık seçerken ideal sertlikte olmasına ve dolgunun yastığın içinde hareket ederken gürültüye neden olmamasına dikkat etmelisiniz. Bazı dolgu malzemeleri, bebeğinizin kafasının ağırlığı değiştiğinde hışırtıya benzeyen sesler çıkarabilir ve bebeğinizin uykusundan uyanmasına neden olabilir.

Bebek Yastık Kılıfları

Bebek yastık kılıfları pamuk, pamuk polyester karışımı ya da sentetik elyaf malzemelerden üretilebilir. Yastık kılıfı satın alırken belirtilen “iplik sayısı” terimi kumaşın cm karesi başına iplik sayısını ifade eder. İplik sayısı ne kadar yüksek olursa yastık daha dayanıklı olur. Yüksek iplik sayısına sahip bebek yastıkları, daha düşük iplik sayısına sahip olanlara kıyasla daha rahattır. Yastık kılıfı malzemesi açısından, bebek yastığının dış kısmı genellikle pamuktan yapılır. Pamuk kılıflı yastıklarda standart ve organik olmak üzere iki tür pamuk kullanılır. Organik pamuk, normal pamuk üretim süreciyle birlikte gelen zararlı toksinler, ağartıcılar ve boyalar içermez.   • Bebekler için en iyi yastık malzemesi hangisi?

  • Pamuk, yün ve bambu, doğal malzemeler olduğu için birçok ebeveynin tercihidir.
  • Hassas bebekler için nasıl yastıklar kullanabilirim?

  • Bebeğiniz toza, toz akarlarına, küfe ve daha fazlasına duyarlıysa, hipoalerjenik olarak etiketlenmiş yastık ve yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz.
  • Hipoalerjenik yastık nedir?

  • Hipoalerjenik yastıklar, alerjik reaksiyonları azaltmaya yardımcı olacak malzemelerden yapılır. Birçok organik yastık doğal olarak hipoalerjeniktir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yastık Fiyatları

878 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 42 / 878 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?