Bebek beslenmesi sırasında oluşabilecek aksaklıklara karşı her türlü önlemi alarak mama yeme sürecini konforlu, keyifli ve güvenli hale getirmek isteyen ebeveynler için mama sandalyesi önemli bir yardımcıdır. Bebek beslenmesi sırasında oluşabilecek aksaklıklara karşı her türlü önlemi alarak mama yeme sürecini konforlu, keyifli ve güvenli hale getirmek isteyen ebeveynler için mama sandalyesi önemli bir yardımcıdır. Bu nedenle bebeğini sağlıklı büyütmeyi isteyen her ebeveyn; bebek giyim ürünleri, oyun setleri, mama çeşitleri, bebek çantası modelleri gibi bebek ürünlerine karşı gösterdiği hassasiyeti mama sandalyeleri için de göstermelidir.

Mama sandalyesi modelleri, farklı markalar tarafından; yükseklik ayarlı, ayak destekli, sırt dayanağı ayarlanabilen, emniyet kemerli, sökülebilir tepsili, katlanabilen, çift tepsili, tekerlekli gibi özelliklerle farklı fiyat aralıklarında tüketicilere sunulur.

Mama Sandalyesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Mama sandalyesi çeşitleri, bebeklerin altıncı ayından 4 yaşına kadar beslenmelerinde büyük rol oynayan bir üründür. Bebeğinizi beslerken mama sandalyesi yardımı alarak bebeğinizin zorlu olabilecek beslenme sürecini kolayca yönetebilirsiniz. Uzun kullanım süresiyle mama sandalyesi faydaları, mamanın etrafa bulaşmasını önleme ve bebeğin yeme pozisyonunda olmasına yardımcı olmasıyla sınırlı değildir. Mama sandalyesi sayesinde bebeğinize rahatlıkla beslenme alışkanlığı kazandırabilir, el-göz-ağız koordinasyonunu sağlamasına yardımcı olabilir, sizinle birlikte sofrada vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Mama Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hassas minik bebeğinizin konforu ve güvenliği için mama sandalyesi seçimi konusunda özenli olmalısınız. Bebek mama sandalyeleri modelleri konusunda karara varabilmek için dikkat etmeniz gereken kriterler sayesinde mama sandalyesinden yalnızca beslenmeye yardımcı ürün olarak değil bebeğinizin uzunca zaman geçirebileceği, uyuyabileceği bir platform olarak yararlanabilirsiniz.

Taban oturması geniş, oturma yeri dolgu malzemeli mama sandalyeleri çocuğu tam anlamıyla kapsayarak rahat oturabilmesini sağlar. Mama sandalyesinin boyutlarına karar verirken bebeğin besleneceği alanın durumu ve ailenin ne kadar kalabalık olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Kalabalık aileniz varsa veya beslenme alanı darsa, kolay açılıp katlanabilen modelleri tercih etmelisiniz. Katlanır mama sandalyeleri kullanılmadığı zamanlarda evde boş yer kaplamadığı gibi seyahatler için de büyük kolaylık sunar.

Hareketli miniklerin sandalyeyi devirebilmesi mümkün olduğundan mama sandalyesi seçimini yaparken ayakları geniş olan ve sağlam ürünleri seçmelisiniz. Çıngırak ve oyuncakları bulunan bir mama sandalyesi sayesinde bebeğinizin mama sandalyesinde sıkılmadan vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Sallanan mama sandalyeleri müzik çalma özelliğiyle bebeğinizi sakinleştirmeniz için etkili olur.

Bebeğinizin mamalarından mama sandalyesinin de nasibini alması olasıdır. Bu nedenle mama sandalyesi çeşitleri arasında seçim yaparken, kılıfının çıkarılıp yıkanabilir ya da silinebilir olmasına, tepsisinin çıkarılabilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yükseklik ayarlı mama sandalyeleri, bebeğinizin en rahat pozisyonda oturabilmesini sağlar. Bebeğinizin mama sandalyesinde uyuyakalması olasılığına karşı sırt kısmı yatış pozisyonu alabilen ürünler tercih etmelisiniz.

Sadece yetişkinler tarafından kontrol edilebilen fren sistemi bulunan mama sandalyeleri seçenekleriniz arasında olmalı. Bebeğinizin güvenliği ve sizin huzurunuz için mama sandalyesinin fren sistemine sahip olması kadar emniyet kemerine sahip olması da önem taşır. Tekerlekli olarak üretilmiş mama sandalyesi sayesinde bebeğiniz sandalyedeyken de evin içinde rahatlıkla yer değiştirebilirsiniz.

Marka ve modele karar verdikten sonra fiyatlar arasında kıyaslama yaparak bütçenize uygun, güvenli ve konforlu modeli tercih edebilirsiniz.

Mama Sandalyesi Fiyatları

Mama sandalyesi fiyatları ürünün markasına, modeline ve fonksiyonel özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Kaliteli, güvenilir ve en bilinen markaların malzeme çeşidi, ürün boyutu ve markalara göre farklı fiyatlardan satışa sunulan mama sandalyesi çeşitlerine, Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi Hepsiburada ayrıcalıklarıyla sahip olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Mama Sandalyesi Fiyatları

378 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kraft
  2. Chicco
  3. Pilsan
  4. Fisher-Price
  5. Dolu
  6. BabyHope
  7. Kanz
  8. Sunny Baby
  9. Inglesina
  10. Maxi-Cosi
  11. Wee Baby
  12. WellGro
  13. Bondigo
  14. Playgro
  15. Tommybaby
  16. Peg Perego
  17. Tiny Love
  18. PREGO
  19. Sevi Bebe
  20. Biba
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Yaş Aralığı
 6. Kullanım Şekli
  1. Standart
  2. Portatif
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/301132
Başa dön