Bebeğinizin en önemli ve temel besin kaynağı anne sütüdür. Bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm temel vitaminleri tek başına karşılayan anne sütü, bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Bu nedenle anne sütünü destekleyen bebek mamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ürünleri doktor tavsiyesine göre kullanmanız gerekir.

6. Ayına Girmiş Bebekler İçin Devam Sütü

6. ayına girmiş bebeğiniz için devam sütü ve kavanoz mamaları tercih edebilirsiniz. 6. aydan itibaren kullanılan devam sütleri 2 olarak numaralandırılmıştır. 1 numaralı devam sütleri ise 0-6. aya kadar doktor gözetiminde kullanılabilir. Bu ürünler, özellikle bebeğinizin protein ihtiyacını karşılar ve kemiklerinin güçlenmesine destek olur. Bununla beraber iyi bir vitamin kaynağı olan 1 ve 2 numaralı devam sütleri, bebeğin sonraki aylardaki besin değişikliklerine alışmasını da sağlar, ilerleyen yaşlarda tüketmesi gereken besinler için bir temel oluşturur.

9. Ayına Girmiş Bebekler İçin Devam Sütü 

9-12 ay arasındaki bebeğinizin beslenmesine destek olan 3 numaralı devam sütleri, anne sütü yokluğunda ya da anne sütü miktarının yetersizliğinde doktor tavsiyesiyle kullanılır. Özellikle fermantasyon işleminden geçmiş olan 3 numaralı devam sütleri, bebeğinizin sağlığı için önem taşır. Süt üretim teknolojisinde fermantasyon, bir mayalama sürecini kapsar. Sütün içerisinde doğal olarak yer alan süt şekeri (laktoz) fermantasyon işlemiyle hızlı bir şekilde parçalanır. Parçalanan laktoz sayesinde bebeğinizin sindirimi zorlanmaz ve süt tüketimi sonrasında gaz oluşmaz. Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayan prebiyotik içeriklerin de yer aldığı 3 numaralı devam sütleri, bebeğinizin sindirim sağlığını korumaya yardımcı olur.

12. Ayına Girmiş Bebekler İçin Devam Sütü

12. aydan sonra kullanabileceğiniz 4 numaralı devam sütlerini, daha katı gıdalara karıştırarak bebeğinize verebilirsiniz. Örneğin elma, armut, kayısı, şeftali gibi meyveler 4 numaralı devam sütü ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca bebeğinizin beyin gelişimi için beslenme düzeninin ve kalitesinin çok önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. 12. aydan itibaren kullanılan 4 numaralı devam sütlerinin içeriği, bebeğin beyninin gelişiminde önemli rol oynayan tüm vitaminleri ve mineralleri barındırır. Özellikle yetişkinlerden daha fazla demir mineraline ve omega 3 yağ asidine ihtiyaç duyan bebekler için uygun besin zenginliğini sunar.

Kaşık Mamaları 

Kaşık mamaları da alternatif bir besin desteği olarak kullanabilirsiniz. Folik asit, çinko ve güçlü bir demir kaynağı olan tahıllı kaşık mamaları bebeğinizin zihinsel ve bedensel gelişimini korur. A, D, C, B12 ve B6 vitaminlerini de içeren tahıllı kaşık mamaları, aynı zamanda devam sütü olarak da kullanılabilir. GDO gibi koruyucu maddeler içermeyen tahıllı kaşık mamaları, 4. ay, 5. ay ve 12. ay olarak üçe ayrılır. 4. aydan itibaren kullanılan tahıllı kaşık maması, genelde sütlü pirinçli ve sütlü muzlu pirinçli olarak sunulur. 5. aydan itibaren kullanılan tahıllı kaşık maması, sütlü ve ballı içerikleri kapsar. 6. aydan itibaren kullanabileceğiniz tahıllı kaşık maması ise 8 farklı tahılla hazırlanmış paketlerden oluşur. Sütlü meyveli, sütlü peynirli pekmezli, sütlü rezeneli, sütlü elmalı gibi içeriklerle çeşitlenir. Tahıllı kaşık mamaları, gelişimi devam eden bebeğinizin ihtiyaç duyduğu besin çeşitliliğini sunar. 

Kavanoz Mamaları 

Diğer yandan kavanoz mamaları da 6. aydan itibaren kullanabilirsiniz. İçerik olarak tıpkı devam sütleri gibi bebeğin beslenmesini destekleyen kavanoz mamalar, özellikle C vitamini bakımından zengindir. Koruyucu ve renklendirici içermeyen kavanoz mamalar, gluten riski de taşımaz. Armut, şeftali, muz gibi meyve karışımlarından oluşan kavanoz mamaları, aynı zamanda yoğurt veya sütlaç gibi tatlılarla karıştırılmış olan formlarıyla da satın alabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Maması Fiyatları

841 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Aptamil
  2. Bebelac
  3. SMA
  4. Hipp
  5. Evolvia
  6. Wee Baby
  7. Humana
  8. Hero Baby
  9. Arı
  10. Milupa
  11. Arı Mama
  12. Similac
  13. Vitaly Gurme
  14. Bebivita
  15. Baby Goat
  16. Golden Goat
  17. Hero
  18. Simi Organik
  19. hünnap
  20. Asudan Doğal Gıdalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Yaş Aralığı
  1. 0 - 6 Ay
  2. 6 - 9 Ay
  3. 9 - 12 Ay
  4. 12 - 24 Ay
  5. 24 - 36 Ay
 5. Mama Numarası
  1. 1
  2. 3
  3. 2
  4. 4
  5. 5
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Ürün Türü A-Z
 8. Gramajı A-Z
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002072/301163
Başa dön