Devam Sütü

Bebekler için en yararlı besin anne sütüdür. Anne sütünün içerisinde barındırdığı prebiyotikler ile bebeklerin bağışıklık sistemi güçlenir ve hastalıklara karşı direnci artar. Bunun için uzmanlar özellikle ilk 6 ay anne sütünü önerir. Fakat anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda devam sütleri bebeklerin sağlıklı şekilde beslenmesine yardımcı olur. Çünkü devam sütleri, anne sütüne en yakın besin kaynağı olarak tavsiye edilir.

Devam Sütü Çeşitleri

Devam sütleri, biberon maması olarak da isimlendirilir ve bebeklerin aylarına göre 1, 2, 3 numaraları ile kategorize edilir. Devam sütü çeşitleri, bebeğin gelişimi baz alınarak farklı formüller ile üretilir.

1 Numaralı Devam Sütü: 0 ile 6 ay arasındaki bebeklerin beslenmesine uygun olan 1 numaralı devam sütü, sütü yeterli gelmeyen ya da pek çok nedenden dolayı emziremeyen annelerin tercih edebileceği ürün çeşididir. Özellikle yenidoğan bebekler baz alınarak üretilir.

2 Numaralı Devam Sütü: Mama markasına göre 6-9 ay ya da 6-12 ay arasındaki bebekler için hazırlanan 2 numaralı devam sütü ek gıda ile kullanılabilir.

3 Numaralı Devam Sütü: Markasına göre yine değişkenlik gösteren 3 numaralı devam sütü, bazı markalarda 9 ile 12 ay arasına uygun olurken,  bazı markalarda ise 12 ile 36 ay arasındaki bebeklere hitap eder. 3 numaralı devam sütü 2 numaralı devam sütünde olduğu gibi ek gıdaya takviye şeklinde kullanılabilir.

Markalara ait ürünlerin kutularında hangi aya hitap ettiğine dair detaylı bilgiler yer alır. Bu bilgileri dikkatle okuyarak bebeğinizin devam sütünü birkaç dakikada hazırlayabilirsiniz.

Devam Sütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğin kilo alımında yavaşlama, anne sütünün yeterli olmaması gibi nedenlerden dolayı doktorunuz devam sütü önerebilir. Bu durumda devam sütü almak istediğinizde karşınıza pek çok markaya ait ürünler çıkar. Hangi markaya ait ürünü tercih edeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Devam sütü alırken ilk dikkat etmeniz gereken uluslararası standartlara uygun olup olmadığıdır. Aynı zamanda bebeğinizin ayına uygun ürünü tercih etmeniz de oldukça önemlidir. En kaliteli ve en sağlıklı devam sütü anne sütüne en yakın olandır. Devam sütü içerikleri genellikle aynı içeriklere sahip olmakla beraber,  markalar kendilerine özel ilavelerde bulunabilir. Bu nedenle bebeğinize en uygun devam sütünü farklı markaları deneyimleyerek bulabilirsiniz.

Devam Sütlerinin Hazırlanışı

Devam sütleri bebeklerin  C vitamini başta olmak üzere kalsiyum, demir, omega 3 ve omega 6 gibi vücudun ihtiyacı olan takviyeleri almasını sağlar. Buna göre anne sütünün yeterli  olmadığı durumlarda bebeklerin gelişimi için devam sütleri önemli bir yere sahiptir. Devam sütü hazırlarken kullandığınız markanın kutusunda yazan talimatlara uymalısınız. Toz halinde satın aldığınız devam sütünü bebeğinizin ayına uygun miktarda kaynatılmış ve ılıtılmış su ile hazirlamalısınız. Devam sütünde kullanacağınız suyun vücut sıcaklığında olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bebeğinizin hazırladığınız devam sütünü en geç 1 saat içerisinde tüketmesini sağlamalısınız. Bebeğiniz beslenmeyi reddediyor ise beşer dakika ara ile tekrar denemelisiniz. Fakat bu süreyi yarım saatten fazla geçirmemelisiniz. Bebeğinizin beslenme sonrasında devam sütü bitmediyse kalanını tekrar kullanmamalısınız. Devam sütleri ile bebeğinizi beslerken bebeğinizi kucağınıza almalı ve başı annenin kolundan desteklenerek dik konuma gelmelidir. Ek gıdaya geçişlerde bebeğinize sebze, çorba gibi gıdaları vermekte zorlanıyorsanız devam sütlerinden 1 veya 2 ölçek ekleyerek lezzetli hale getirebilir ve kolaylıkla bebeğinizin tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Hepsiburada.com Kalitesi ile Devam Sütleri

Siz de alanında lider markaların devam sütlerini bünyesinde barındıran hepsiburada.com güvencesiyle güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Devam Sütü Fiyatları

527 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 527 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/301163/60002073