Dünyanın Tercihi SMA Devam Sütleri

Bebeğiniz için yeri doldurulamaz ve en önemli besin kaynağı anne sütüdür. Dünya sağlık örgütü bebeklerin doğumdan itibaren ilk 6 ay boyunca anne sütü ile beslenmesini önerir. Anne sütünü desteklemek ve süt içme döneminin tamamlanmasının ardından devam sütleri kullanılır. SMA tüm dünyanın güverek kullandığı devam sütü markaları arasında yer alır. SMA devam sütleri Wyeth Nutritionals Irland firması tarafından 1964 yılından beri formüle edilmektedir. 2011 yılı itibariyle Pfizer Türkiye ve Eczacıbaşı işbirliği ile SMA devam sütlerinin Türkiye’deki dağıtımları hız kazanmıştır. 100 yılı aşkın tecrübesiyle köklü markalardan biri olan Nestle SMA mamalarını kendi bünyesine ekleyerek üretimini ve formülasyonunu üstlenmiştir. Uzun anne sütü çalışmalarının ardından formüle edilen SMA bebek mamaları ebeveynlerin güvenle tercih ettiği markalardan biridir.

Nestle bebeklerin sağlıklı gelişimi için geliştirdiği SMA devam sütleri ile annelerin güvenle kullandığı markalardan biridir. SMA devam sütleri bebeklerin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak için anne sütünden ilham alınarak geliştirilir. Anne sütünü desteklemek amacıyla kullanılan SMA devam sütleri bebeklerin ihtiyaçlarına uygun olarak özel formüller ile sizlere sunulur. Bebek besinleri alanında annelerden tam not alan SMA devam sütlerini bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun olarak kullanabilirsiniz. Vitamin ve protein bakımından zengin olan devam sütleri ile bebeğinizin gelişimine anne sütü ile beraber katkı sağlayabilirsiniz. Bebeklerin yaşına uygun olarak formüle edilmiş farklı devam sütleri çeşitlerinden bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayan SMA bebek devam sütü formüllerini tercih edebilirsiniz.

Bebekler İçin En İyi Besin Anne Sütü

Bebeklerin beslenmesi için anne sütü vitamin, mineral ve protein bakımından zengin ana gıda maddesidir. Bebeğinizin gelişimi için gerekli olan bütün takviyeyi anne sütünden karşılayabilirsiniz. Anne sütü bebeği hastalıklara karşı koruyarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Anne sütünün yetersiz kaldığı veya desteklenmesi gereken durumlarda devam sütleri annelerin en iyi yardımcısıdır. Bebeklerin beslenmesinin tam olarak karşılanamadığı durumlarda devam sütü ve mama çeşitleri vitamin ve mineral bakımından zengin olarak hazırlanır. SMA devam sütü bebek gelişimini destekleyen güvenli içeriklere sahiptir. Bebeklerde belli bir dönemin ardından devam sütü ve mama kullanımı oldukça yaygındır. SMA devam sütü yüksek besin değerine sahiptir. Bebek beslenme uzmanlarının katkısıyla hazırlanan devam sütleri beslenme sorunu yaşayan bebeklere uygun ürünlerdir.

Yaş Grubuna Özel SMA Devam Sütleri

SMA devam sütü anne sütünün yetersiz kaldığı veya desteklenmesi gereken durumlarda kullanılmak üzere hazırlanmış bebek gıda takviyesidir. SMA devam sütleri anne sütünün yerini almaz. Bebeklerin sağlıklı gelişim süreçleri için devam sütü ve ek gıdaların doktor gözetiminde kullanılması gerekir.SMA Optiro devam sütü bebeğinizin yaşına göre farklı içeriklere sahip ürün serileri sunar. Devam sütleri 0 aylık ve 3 yaş arası bebeklerde kullanıma uygun olarak formüle edilmiştir. Bebeğinizin ihtiyaçlarına ve yaşın uygun devam sütleri fiziksel ve zihinsel gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineralleri takviye eder. SMA devam sütü 1, 2 ve 3 ile adlandırılan devam sütlerinden bebeğinizin yaşına uygun olan devam sütlerini güvenle tercih edebilirsiniz. SMA devam sütleri uzun araştırmalar sonucu anne sütünün incelenmesi ile hazırlanmıştır. Protein, mineral ve vitamin açısından bebeklerin beslenmesinin desteklenmesi için hazırlanan devam sütleri A, E, K, D, C ve B12 vitaminleri bakımından zengindir. Bu vitaminler bebeklerin fiziksel gelişimi için hayati önem taşır.

Yeni Doğan Bebeklere Özel Devam Sütü

SMA devam sütleri bebeklerin yaş grubuna göre farklı formüller ile sizlere sunulur. SMA devam sütü 1 yeni doğan bebeklerin anne sütüne destek olarak beslenmesi için üretilmiş takviye gıdadır. 1 numaralı devam sütü 0-6 aylık bebeklerde kullanılabilir. Yeni doğan bebeklerin sağlığı için ilk 6 ay anne sütü en iyi besindir. Bebeklerin doğumdan itibaren ilk ayları oldukça önemlidir. Anne sütünün yetersiz kaldığı veya desteklenmesi gereken durumlarda SMA 1 numara devam sütüne yönelebilirsiniz. SMA devam sütü 1 potasyum, balık yağı, folik asit ve B, C, D, E, K vitaminleri açısından zengin bir gıda takviyesidir. Yeni doğan bebeklerin sağlıklı vücut gelişimi için bu besinleri tüketmeleri önemlidir. SMA bebek devam sütü 1 anne sütü ile beraber ve doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Yeni doğan bebeklerin sindirim sistemleri ilk kez yeni gıdalar ile karşılaştıkları için hassastır. SMA devam sütü 1 numaralı devam sütü yeni doğan bebeklerin sindirim sistemine özel olarak formüle edilmiştir. Yeni doğan bebeklerin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve protein bakımından zengin olan devam sütü ile bebeğinizin gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

SMA devam sütü 1 numara bebek devam sütü 6 aylıktan küçük yeni doğan bebeklerin sağlıklı gelişimi için uzun araştırmalar sonucu özel şekilde formüle edilmiştir. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için anne sütüne ek olarak devam sütü eksik beslenme durumlarında sıkça kullanılır. SMA Optipro bebek devam sütü anne sütünün uzun süre incelenmesi sonucu üretilmiştir. Anne sütüne yakın formülü ile sunulan SMA devam sütü anne sütünün yerini alamaz.

SMA Devam Sütü 2 ile Yeni Gıdalara Geçiş

Bebeklerde fiziksel gelişim 6. aydan itibaren farklılaşır. Gelişen vücut sistemi farklı takviye gıdalar için uygun hale gelir. Bebeklerin hızla ve sağlıkla büyümesi gerçekleşirken ihtiyaç duydukları besinler de farklılık gösterir. 6.ayını dolduran bebeğinizin sağlıklı gelişimi için anne sütü ile beraber doktor gözetiminde SMA devam sütü 2 numara mamayı kullanabilirsiniz. Bebeklerin fiziksel gelişimi 6.aydan itibaren hızlanır ve bebekler ilk dişlerini bu dönemden itibaren çıkarmaya başlarlar. Bebeklerde dişlerin çıkması ile birlikte mineral ve protein ihtiyacı artar. SMA devam sütü 2 bitkisel yağ, kalsiyum, sodyum ve B, C, D, E ve K vitamin çeşitleri bakımından oldukça zengindir. Besin ihtiyaçları artan bebeğinizin gelişimini desteklemek için anne sütü ile birlikte devam sütü kullanmaya devam edebilirsiniz. Bebeklerin dişlerinin çıkmaya başladığı 6. aydan itibaren ek gıda kullanımına da başlanabilir. Bu dönemde anneler bebeklerinin sağlıklı vücut gelişimi için farklı gıda takviyelerine ihtiyaç duyabilir.

Bebeklerde devam sütü kullanımı anne sütünün azalmaya başladığı 6. aydan itibaren sıklıkla kullanılır. Bebeklerin sağlıklı gelişimi için oldukça önemli besinleri içeren SMA devam sütü 2 numaralı bebek devam sütü bebeklerin sindirim sistemine uygun olarak formüle edilmiştir. 2 numaralı devam sütü 6 ile 12 ay arasındaki bebeklerin kullanımına uygundur. Özellikle mineral ve vitamin çeşitleri açısından oldukça zengin olan 2 numaralı devam sütü ile bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin 6. aydan sonra ihtiyaç duyduğu ek besinleri içeren SMA devam sütü 2 numara devam sütü farklı gramaj seçenekleri ile sunulur.

Özel Protein Teknolojisi İle Optipro 3

Bebeklerin gelişiminde oldukça önemli olan bir diğer yaş aralığı 12. aydan 3 yaşına kadar olan dönemdir. Bebeklerin dişleri 6. aydan itibaren çıkmaya başlar. İlk dişler ile birlikte ek gıda ve devam sütü kullanımı yaygındır. SMA Optipro 3numaralı devam sütü 1-3 yaş arası bebeklerin beslenme alışkanlıklarına uygun olarak geliştirilmiştir. Bebeklerin 1. yaşı ve ilerleyen dönemler beslenme açısından büyük değişikliklerin başladığı dönemdir. Bebekler 12. ayın ardından katı gıda tüketimi için uygun hale gelirler. Bu dönemde püre ve sıvı kıvamdaki ek gıdalar anneler tarafından sıklıkla tercih edilir. Katı gıda tüketiminin artış göstermesi ile beslenme alışkanlıkları değişir. Uzmanlar anne sütü ile beslenmenin emzirmenin devam edebildiği kadar devam etmesini tavsiye eder. 12 aylık bebeklerde anne sütüne ek olarak devam sütü kullanmaya başlayabilirsiniz. SMA Optipro devam sütü3 numara ile beslenme uzmanları tarafından özel olarak uzun araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. Optipro serisi özel bir protein teknolojisi olarak uzun çalışmalar sonucu SMA tarafından geliştirilmiştir.

SMA Optipro 3 devam sütü bebeklerin sindirim sistemine uygun olarak geliştirilmiştir. Yapısında uzun zincirli PUFA bulunan SMA Optipro 3 devam sütü sindirim rahatsızlıklarına neden olan laktozun parçalanması ile elde edilir. Anne sütüne destek olarak kullanılan SMA Optipro 3 numara devam sütü bebeklerin fiziksel gelişimi için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak devam sütü kullanımına başlayabilirsiniz. 1 yaşından sonra kullanıma elverişli olan SMA Optipro 3 devam sütü sindirim sisteminde hassasiyet bulunan bebeklere özel olarak formüle edilmiştir. Bebeklerin sindirim sistemi sağlığı için destek sağlayan 3 numaralı devam sütü A, B, C, D, E ve K vitaminleri bakımından zengindir. Bebekler için faydalı olan yağ, karbonhidrat, protein, vitamin ve mineraller SMA Optipro 3 devam sütünün zengin içeriğinde bir araya gelmiştir. Bebeğinizin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi için SMA’nın anne sütünden ilham alan özel formüllü mamalarını tercih edebilirsiniz.

SMA bebek mama ve devam sütleri anne babaların güvenerek kullandığı bebek takviye besinleri arasında yer alır. Optipro serisi ile geliştirilen protein formülü ile besleyicilik sindirim sistemine katkı sağlayarak taçlandırılmıştır. Özel olarak formüle edilen SMA devam sütleri bebeklerin fiziksel gelişimi için gerekli olan protein, vitamin, karbonhidrat, yağ ve mineraller açısından uzmanlar tarafından hazırlanmıştır. Anne sütü ile beslenen bebeklerin gelişimine destek olarak kullanılan devam sütleri bebeklerin ek gıda ihtiyaçlarını sağlıklı şekilde karşılar. Anne ve babaların güvenerek tercih ettiği SMA devam sütleri bebeklerin gelişimi için tercih edilen destekleyici gıdalar olarak sizlere sunulur. Bebeğinizin bağışıklık sistemini destekleyen ve gelişimlerine yardımcı olan devam sütleri SMA güvencesi ile ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Devam Sütü Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SMA Optipro devam sütleri belli talimatlara uygun olarak hazırlanır. Bebek devam sütlerinin gelişime sağladığı faydalar mamanın hazırlık aşamaları ile doğrudan alakalıdır. SMA devam sütleri bebeklerin sağlıklı gelişimi için oldukça önemli olan vitamin, mineral ve protein açısından zengin olarak formüle edilmiştir. Bu besinler yanlış koşulda hazırlanan devam sütlerinde özelliklerini yitirebilir. Bu nedenle SMA devam sütünün hazırlanmasında belli aşamaları takip etmek önemlidir. Bebek mamaların hijyenik şekilde hazırlanması gerekir. Özellikle yeni doğan bebeklerin bağışık sistemleri sürekli olarak gelişim aşamasındadır. Dış ortamla yeni tanışan bebekler büyük çocukların ve yetişkinlerin alışık olduğu durumlara karşı savunmasızdır. Bu nedenle bebeklerin ortam koşullarının hijyenik olmasına ebeveynler özen gösterir. Devam sütü hazırlarken hijyen kurallarına dikkat etmek mamanın sterilizasyonu açısından önemlidir.

SMA devam sütlerini hazırlamaya başlamadan önce ellerinizi su ve sabun ile temiz şekilde yıkayabilirsiniz. Bu şekilde mamayı daha hijyenik şekilde hazırlayabilirsiniz. Devam sütü için kullanacağınız biberonu sterilize etmek de oldukça önemlidir. Bunun için hem biberonu hem de bebeğiniz ile temas eden biberon başlığını iyi şekilde temizleyebilirsiniz. Bebek biberonları ve biberon başlıkları belli bir süre kaynamış su içinde bekletilerek sterilize edilebilir. Suyun tam olarak kaynadığından emin olduktan sonra biberonu ve biberon başlığını su içine yerleştirebilirsiniz. SMA devam sütü üzerinde yazan talimatlara uygun olarak belirtilen miktarda içme suyunu kaynatın. Suyun kaynaması için genellikle 5 dakika yeterli olmaktadır. Kaynamış olan suyu ocak üzerinden alarak soğuması için bir süre bekletin. Suyun çok fazla soğumaması da ideal ısı miktarı için önemlidir. Bebeğiniz için hazırladığınız devam sütünün kaynamış ve ılık bir hal almış su ile hazırlanması gerekir.

SMA devam sütleri doktor gözetiminde kullanılır. Doktorlar bebeklerin yaş, kilo ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak bir beslenme programı çıkarır. Doktorun tavsiye ettiği ve bebeğinize uygun mama miktarını biberondaki ılık suyun içine koyarak tamamen homojen olana kadar çalkalayın. SMA devam sütleri içinde mama miktarını kolay hazırlamanız için ölçek yer alır. Ölçeği tam doldurarak doğru ölçüde mama miktarını ayarlayabilirsiniz. Mama ölçeğini kaybetmemek için her kullanımdan sonra mama kabında asılı şekilde saklayabilirsiniz. Yeterli miktarda mama aldıktan sonra kutunun kapağını sıkı ve doğru şekilde kapatıldığından emin olun. Açık bırakılan kapak mamanın hava almasına ve besin değerlerini yitirmesine neden olabilir.

Taze Mama İçin Saklama Koşulları

SMA devam sütünü doğru şekilde hazırladıktan sonra bebeğinize güvenle içirebilirsiniz. Bebeğinizin içmediği formülü tekrar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Beklemiş mama besin değerlerini kaybedeceğinden yeniden kullanılmaması gerekir. SMA devam sütünü hazırlarken ılık suyun içine mamadan başka bir gıda eklememeye dikkat etmelisiniz. Devam sütlerinin hazırlandıktan sonra mikrodalga fırında ısıtılması önerilmez. Mikrodalga mamayı ısıtırken homojen ısı dağılımı sağlamayabilir. Bu durum mamada bazı bölgelerin soğuk bazı bölgelerin sıcak kalmasına neden olabilir. SMA mama ölçeği için kutunun kapağından özel bir alan bulunur. Her kullanımdan sonra mama ölçeğini özel bölmeden saklamak hijyen açısından oldukça önemlidir.

SMA devam sütü için kullanılan mamanın hazırlanması kadar saklama koşulları da önemlidir. Toz halinde sunulan mamayı tazeliğinin ve besin değerlerinin korunması için serin ve kuru bir ortamda saklamalısınız. Nemli ve sıcak ortamlar mamanın bebek gelişimi için önemli olan besin değerlerini kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca mamanın taze kalması için de ortam koşullarının ideal olması önemlidir. SMA devam sütünü hazırlamak için mamayı kullandıktan sonra kutusunun tam olarak kapalı olduğundan emin olmalısınız. Pratik plastik kapak mamanın hava almasını engellemek için özel olarak tasarlanmıştır. Hava ile teması tam olarak kesen kapak sıkı kapatılmadığı takdirde mamanın tazeliğinin bozulmasına neden olabilir. SMA devam sütü formüllerinin kutusu açıldıktan sonra 3 hafta içinde tüketilmesi gerekir. Bebeğinizin beslenme düzenine uygun olarak devam sütünü düzenli aralıklarla kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Uygun olmayan ortam koşulları mamanın kalitesini etkileyebilir. Bebeğinizin sağlığı ve güvenli gıda tüketimi için mamayı saklama koşullarına dikkat etmelisiniz.

Bebeklerin Gelişimi İçin Zengin Formül

SMA bebek mamaları her alanda anne sütünün önemine vurgu yapan üretimleri ile ebeveynlerin güvenini kazanmıştır. Dünyaca ünlü SMA devam sütleri ve bebek mamaları özel protein teknolojisi ile her geçen gün anne sütüne daha yakın formülasyonlar ile bebekleri buluşturur. Bebeklerin sağlıklı vücut gelişimleri için özel formülasyonlar ile üretilen mamalar anne sütünü destekleyici özelliklere sahiptir. SMA devam sütü kullananlar memnuniyetlerini her alanda dile getirir. SMA devam sütü yorumları bölümünden anne ve babaların deneyimlerine göz atarak mama tercihi konusunda fikir edinebilirsiniz. SMA devam sütü içindekiler bebeklerin sağlıklı gelişimini destekleyen özel besinlerdir. Vitamin, protein, mineral, yağ ve karbonhidrat bakımından zengin formülasyonlar her yaş grubundaki bebeklere özel olarak formüle edilmiştir. Bebeğiniz için doğru mama ve devam sütü arıyorsanız SMA bebek devam sütleri en iyi tercih olabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

SMA

93 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Ürün Türü
  5. Gramajı A-Z
  6. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön