Vichy, 1931 yılında Dr. Haller tarafından kurulmasından bu yana her cilt tipine uygun özenli bakımı sağlamak, ve çevre dostu ve sürdürülebilirliği destekleyen ürünler üretmek amacıyla hizmet veriyor. Dr. Haller'ın güzelliğin sağlıktan ve sağlıklı bir ciltten geçtiği yönündeki anlayışını benimseyen firma, tüm ürünlerinde dermatoloji biliminden gelen güvenilir bilgiyi kullanıyor. Doğal ve temiz içeriği ile göze çarpan Vichy, tüm dünyadan kadınların genetik ve yapısal cilt tipi özelliklerini de dikkate alarak, her kadının farklı ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla içeriklerini geliştiriyor. 

Vichy hikayesi, Dr. Haller tarafından Vichy Mineralize Termal Suyun keşfedilmesiyle başlıyor. Yüzlerce yıl boyunca Fransız yanardağlarında saklanan bu faydalı su, cildin yatışmasını, beslenmesini ve doğal nemini kaybetmeden temizlenmesini sağlıyor. Vichy, oldukça özgün bileşene sahip olan ve cilde 15 farklı mineral katkısı sayesinde bakım yapan bu su ile başlayan hikayesine yeni ürünler katabilmek ve cilt güzelliğine katkı sağlayacak yeni formüller üretebilmek adına halen Fransa'da kurulan ilk Vichy laboratuvarlarında hizmet veriyor. 

Vichy, güçlü etkilerini ve kalitesini bilimin gücünden alıyor. Cilde uygun yumuşak fakat etkili formüller üretebilmek için öncelikle cilt dokusunu iyi tanımak gerektiği fikrinden yola çıkıyor. Duru bir cildin sağlığınız ve güzelliğiniz üzerindeki hayati etkisinin farkında olan Vichy, günlük yaşamda karşılaşılabilecek stres, beslenme özellikleri, yaş ve hormonal değişiklikleri göz önünde bulundurarak ar-ge çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ürünlerin bileşiklerini geliştirirken her cilt tipinin özel ihtiyaçlarını teker teker inceliyor. Yağlı, kuru ve karma cilt tiplerinin ihtiyacı olan nem dengesi, asidik özellikler araştırılıyor. Özellikle hassas ciltleri korumanın zorluklarını göz önünde bulundurarak yumuşak ve doğadan beslenen içeriklerini oluşturmaya özen gösteriyor. Her ürün, 200 ü aşkın dermatolojik onayı aldıktan sonra dünya çapında 5000 i aşkın kadın tarafından test ediliyor. Tamamen anti-bakteriyel ve anti-alerjen özellikler yakalanana kadar ürünler üzerinde çalışmalar devam ediyor. 

Hassas ve sorunlu cilt tiplerine yönelik araştırmalarla birlikte cildinizin hücre dokularını korumaya ve modern yaşamın içerisindeki hava kirliliği, zararlı güneş ışınları ve yabancı ağır maddelere karşı koruma sağlayan içerikler üretmek için özen gösteriliyor. Vichy uzmanları, cildinizdeki esnek dokuyu kaybetmemeniz, güneşin zararlı ışınlarına karşı kalkan görevi görebilecek kremlere sahip olabilmeniz ve ölü hücreleri ciltten arındırarak cilt dokunuzun genç yapısını koruyabilmeniz için özel formüller geliştiriyor. 

Vichy, her ürünüyle özgün içerikleri yakalamayı ve ürünlerini kusursuzlaştırmayı amaçlıyor. Kadınların her gün farklılaşan ve çeşitlenen sorunlarını kapsayacak, yaygın cilt problemlerine karşı daha etkili formüller geliştirmek için sürekli çalışıyor. Her üründe bir öncekinden farklı bir bitki ve özlerden faydalanılıyor. Her özün kendine has faydaları, ürün içeriğindeki oranlar dengelenerek korunmaya çalışılıyor. 'Cildiniz, bizim bilimimiz' mottosuyla yola çıkan Vichy, laboratuvarlarda seçkin doktor, jinekolog, diyetisyen ve dermatologlarla çalışıyor. Birçok uzmanı ve farklı uzmanlık kollarını bir bünyede barındırarak, ürünlerin oluşturabileceği çok yönlü etkileri inceliyor. Bu nedenle medikal araştırmalar, Vichy laboratuvarlarında durmaksızın devam ediyor. Her ürünle cildinize daha yumuşak bir dokunuş bırakmayı, cilt sorunlarını azaltırken temiz içerikler sunmayı hedefleyerek doğanın gücünden faydalanıyor.

Vichy ürünleri, 60'ı aşkın ülkede eczane, güzellik marketleri ve internet üzerinden tüketici ile buluşuyor. L'oreal grup altında üretimlerine devam eden Vichy; genç veya yaşlı tüm yaştan kadınlara hitap ediyor. Cilt ürünleriyle birlikte saç bakımı, vücut bakımı, makyaj ve erkek ürünleri konusunda da bilimin üstünlüğünü kullanan Vichy, her yönden bedeninizi koruyor. Sağlıklı yaşamı destekleyebilmek adına kullandığı doğal özler, tazelenmenize yardımcı oluyor; hem çevreye hem de cildinize saygı duyuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...