Yenidoğan döneminden itibaren, anne sütünün olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda kullanılabilen biberon mamaları, içerdiği vitamin ve minarallerle bebeğinizin sağlıklı gelişimine destek olur. Bilimsel araştırmalarla hazırlanan mamalar, genel olarak toz halindedir. Devam sütü veya formül mama olarak da tanımlanan biberon mamalarının içinde ölçülü kaşıklar bulunur. Bu kaşıklar yardımıyla, bebeğiniz için doğru miktardaki formül mamayı, uygun sıcaklıkta içme suyu ile karıştırarak pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Mamaların kutularında, mamanın nasıl hazırlanması gerektiğine dair talimatlar yer alır. Bebeğin hangi ayda, ne kadar ölçek mama alması gerektiği ile ilgili bilgiler içeren beslenme tabloları da mama kutularında bulunan bilgiler arasındadır. Bu talimatlar ve bilgiler ışığında, bebeğinizin mamasını en doğru biçimde oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan biberon mamalarını hepsiburada.com üzerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. 

Biberon Mamalarının Çeşitleri

Her bebek farklı ihtiyaçlara sahip olduğundan biberon mamaları da farklı özelliklere sahiptir. Bebeğiniz için en doğru mamayı seçmek istiyorsanız, bebeğinizin yaşı gibi özellikleri göz önüne almalısınız. Biberon mamaları, birden beşe kadar numaralandırılmıştır. Bir numara, genellikle yenidoğan döneminden altıncı ayına kadar olan bebekler için üretilmiş mamalardır. İki numara ise altıncı aydan itibaren, üç numara ise dokuzuncu aydan itibaren kullanılabilen mamalar için kullanılır. Dört numara mamalar bir yaş, beş numara mamalar ise iki yaş için uygundur. İki numara mamayı altı aydan önce kullanmak bebeğinizde birtakım sindirim problemlerine neden olabilir. Hepsiburada'dan satın alabileceğiniz Herobaby Nutradefense 1,2,3,4 bebek veya çocuk sütü çocuğunuzun ihtiyacını karşılar. Bir mamayı, döneminden sonra kullanmak ise bebeğinizin yetersiz beslenmesine yol açabilir. Bebeğinizin sindirim sorunu yaşamaması ve dengeli beslenmesi için bebeğinizin ayını ve mamaların numaralarını dikkate alabilirsiniz. 

Bebeğinizin hangi ayın içinde olduğunun yanı sıra, gaz sorunu yaşayıp yaşamayan bir bebek olup olmaması da mama seçiminizi yaparken önem taşır. Bebeğin ilk aylarında yaşadığı sindirim sorunlarına özel olarak üretilmiş, daha kolay sindirilebilen bir formüle sahip mamalar kolik veya gaz problemi yaşayan bebekler için uygundur. Eğer alerjik bir bebeğiniz varsa keçi sütü bazlı ya da gluten içermeyen mamaları inceleyebilirsiniz. Bebeğinizin kusma, reflü gibi sağlık problemleri varsa, kilo alımı çok hızlıysa veya fazla kiloluysa, bu tip sorunlara özel üretilmiş özel amaçlı mamaları tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin beslenmesinde tercihiniz organik ürünlerden yanaysa organik süt kullanılarak hazırlanmış organik devam sütleri sizin için uygun bir seçim olabilir. 

Biberon Mamalarının Özellikleri

Her bebek için en uygun besin anne sütü olsa da, bazı durumlarda bebek hiç anne sütü alamayabilir ya da bebeğin fiziksel gelişimi için aldığı süt miktarı yetersiz olabilir. Bu durumda, bebeğin alması gereken tek takviye gıda bilimsel bir ortamda, uzmanlar tarafından hazırlanmış olan biberon mamalarıdır. Biberon mamaları, anne sütüne benzer yapıda hazırlanmıştır. Mamaların formülünde bağışıklık sistemini destekleyen ve sindirimi düzenleyen prebiyotik lifler yer alır. Demir ve vitamin kaynağı olan biberon mamaları ayrıca içerdiği Omega3 yağ asitleri ile bebeğinizin gelişimine destek olur. Bilim insanları tarafından testlerden geçen biberon mamaları, bebeğinize anne sütünden sonra ve anne sütü yerine verebileceğiniz formüle sahip, güvenilir gıdalardır. Hepsiburada.com'da satılan Bebelac 4 Çocuk Devam Sütü 900 gr, bir yaşından itibaren çocuğunuz için güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Bu devam sütü, demir ve Omega 3 açısından çok zengindir ve bebeklerin beyin gelişimine katkıda bulunur. 

Biberon mamaları, açıldıktan sonra kısa bir sürede tüketilmek üzere hazırlanmıştır. Bu yüzden mamaların gramajları çoğunlukla düşüktür. Sadece anne sütüyle beslenen bebekler ya da çoğul bebekler için bir kiloya yakın gramaja sahip olan ekonomik paketler uygundur. Bebeğiniz biberon mamasını anne sütüne takviye olarak alıyorsa büyük paket mamaları zamanında tüketmekte zorlanabilirsiniz. Bunun için bebeğinizin mama tüketimini göz önüne alarak biberon maması seçimini yapabilirsiniz. Bebelac Nutrikonfor 1 bebek sütünün 300 gramlık veya Hipp 2 Organic Combiotic devam sütünün 350 gramlık versiyonlarını kullanabilirsiniz. Eğer tercihiniz büyük paketlerden olacaksa ve satın aldıktan sonra uzun süre kullanmak istiyorsanız  Aptamil 1 bebek sütünün üçlü ve 1200 gramlık paketlerini edinebilirsiniz. 

Bebeğiniz ek gıdaya başladıktan sonra biberon mamalarını ek gıdaların içinde de kullanabilirsiniz. Formül mamayı, bebeğinizin muhallebilerine ve pürelerine ekleyerek bebeğinizin öğünlerini daha besleyici bir hale getirebilirsiniz. Mamada olduğu gibi, muhallebi ve püre gibi gıda takviyeleri için de Hepsiburada'daki geniş seçenekler sizinle. Hipp Organik Elmalı Sütlaç veya Bebelac Havuç Elma Püreli Kavanoz Maması ürünlerini biberon mamaları ile beraber kullanabilirsiniz. 

Hepsiburada.com, bebek ve çocuk biberon maması kategorisinde onlarca alternatifiyle hem minikleri, hem de anne babaları mutlu eder. Bebeğiniz için pek çok fayda içeren bu mamalardan hemen edinmek için Hepsiburada.com'u ziyaret edebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Biberon Mamaları

Toplam 24 / 316 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/301163/303497