Emzirme Aksesuarları

Emzirme aksesuarları, emzirme süreciniz boyunca bebeğinizi sağlıklı ve konforlu bir şekilde beslemenize yardımcı olur. Hem bebek hem de anne sağlığını göz önünde bulundurularak üretilen göğüs pedleri, göğüs pompaları, bakım kremleri ve süt saklama şişeleri gibi fonksiyonel ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Tek ve Çok Kullanımlık Gögüs Pedleri

Emzirme dönemindeki anneler için göğüs pedi kullanmak neredeyse bir zorunluluktur. Göğüs pedleri fazla süt akışı ile kıyafetlerinizin lekelenmesini önler. Tek kullanımlık ya da makinede yıkanabilir göğüs pedleri arasından seçim yapabilirsiniz. Makinede yıkanabilir ped çeşitleri, ped başına daha yüksek fiyat etiketine sahip olabilir. Ancak çocuğunuzu üç aydan fazla emzirmeyi planlıyorsanız ve uzun vadede daha ekonomiktir. Genellikle çamaşır makinesinde yıkama için özel torbalarla gelen göğüs pedlerini, kaybolma ya da deforme olma riski olmadan hijyenik bir şekilde temizleyerek kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık pedler emzirmeye ilk kez başladığınız, yoğun haftalar için daha kullanışlı bir seçenektir. Tek kullanımlık pedlerin bazılarında su geçirmez kaplamalar sahiptir. Böylece kıyafetlerinize hiçbir sıvı sızmaz. Ancak bu, göğüs uçlarınızın hava almasını önler. Göğüs uçlarınızda çatlak veya yara gibi emzirme sorunlarından şikayetçiyseniz, cildinizin hava almasını sağlayan, ultra ince veya iyileşme dönemini destekleyen tek kullanımlık ped çeşitlerini satın almayı tercih edebilirsiniz.

Göğüs Bakım Kremleri, Göğüs Ucu Koruyucular ve Jel Pedler

Emzirme dönemindeki anneler için çatlamış meme uçlarını sık karşılaşılan bir sorundur. Cildinizi yatıştırmak için lanolin bazlı kremleri tercih edebilirsiniz. Kremler tahriş olmuş cildiniz için rahatlatıcı etkiye sahip olabilir. Göğüs ucu koruyucuları yumuşak plastik malzemeden yapılır ve bebeğiniz beslenirken meme uçlarınızı korumanıza yardımcı olabilir. Dişleri yeni çıkmaya başlayan bebeklerde, meme ucunu ısırma refleksi sıkça görülür. Bu durum göğüs uçlarının yaralanmasına neden olabilir. Bununla birlikte, çoğu emzirme uzmanı, meme koruyucuların bir seferde sadece birkaç saat kullanılmasını önerir. Bunun nedeni, göğüs ucu koruyucuların uzun süreli kullanımlarda bebeğinizin iyi beslenmesini zorlaştırabilmesidir. Göğüs jeli paketleri, sütle doymuş göğsünüzü yatıştırmak için tasarlanır. Gereksinimlerinize bağlı olarak soğutulduktan ya da ısıtıldıktan sonra sütyeninizin içine yerleştirilebilir.

Göğüs Pompaları, Süt Saklama Torbaları ve Göğüs Ucu Kapları

Göğüs pompası, bebeğiniz için süt sağlamanızı kolaylaştırır. Özellikle çalışan bir anneyseniz ve bebeğinize bakan kişiye anne sütünü bırakmanız gerekiyorsa, göğüs pompaları emzirme sürecini kolaylaştırabilir. Anne sütü saklama torbaları sterilize edilmiş malzemelerden üretilmiş ve anne sütünün besin değerini korumak için tasarlanmış, gıda ile teması güvenli torbalardır. Buzdolabınızda ya da dondurucunuzda fazla yer yoksa, süt torbaları çok kullanışlı bir saklama çözümü sunabilir. Süt torbalarının dışında anne sütünü saklamak için süt şişelerini de tercih edebilirsiniz. Gıda için güvenli plastik malzemelerden yapılan anne sütü şişeleri, üzerlerinde ölçüm işaretleri ile birlikte gelir ve süt gerektiğinde biberon başlığı ile birlikte kullanılabilir. Göğüs ucu kapları, sütyeninizin içine yerleştirilebilen, küçük plastik kaplardır. Emzirme saatleri dışında göğsünüzden sızan sütleri toplamak için kullanılır.

Emzirme Yastıkları ve Minderleri

Bebeğinizi emzirme şekli ve açısı, beslenme sağlığını ve süt verimliliğinizi önemli ölçüde etkileyebilir. Bebeğinizi oturarak emziriyorsanız, bebeğinizi doğru seviyeye getirmek ve emzirme rutininizi daha konforlu hale getirmeye yardımcı olmak için emzirme yastıkları ya da minderlerini tercih edebilirsiniz. Emzirme yatıkları çeşitli tasarımlara sahip olabilir. En popüler tasarım C şekline sahip olanlardır. C şeklinde bir emzirme yastığı, bebeğinizin omurgasının beslenme için ideal şekilde sıralanmasına yardımcı olur. Emzirme yastıklarını bebeğinizi emzirmek için kullanabileceğiniz gibi omuzlarınıza ekstra destek vermek için arkanıza yerleştirerek de kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Emzirme Aksesuarları

326 ürün listeleniyor
Tekno Trust
Deux Lapins
Sema Baby
Philips Avent
IKEA
Pierre Cardin
Sevi Bebe
Sema Bebe
Chicco
Wee Baby
Eday
Başkaya
Berqnet
Mamajoo
Medela
Boppy
Depa
Fengxun-HB
Lixada
Sebamed
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 326 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?