Ev Tipi Ana Kucağı

Ev tipi ana kucağı, yeni doğan bebeklerin vakit geçirmelerini sağlayan ve uyutmak için kullanılan araçlara denir. Bebeklerin anne kucağındaymış gibi rahat etmesini sağlayan ana kucağı, pek çok ortamda ebeveynlerini işini kolaylaştıran bir alettir. Ana kucağı, zamanlarını etrafı seyrederek geçiren bebeklerin, rahat ve huzurlu vakit geçirmelerini sağlarken anne ve babalara da mola şansı verir. Bebekler emekleme dönemine girene kadar ana kucakları, ebeveynlerin en büyük yardımcılarından biridir.

Ev Tipi Ana Kucağının Avantajları Nelerdir?

Doğum sonrası 6’ncı aya kadar bebekler sürekli ebeveynlerinin desteklerine ihtiyaç duyar. Kas gelişimlerini tamamlanmadığı için vücut uzuvlarının kontrollerini sağlayamayan bebekler, denge sorunlarına bağlı olarak ufak tefek kazalar geçirebilirler. Ev tipi ana kucağı ise bu olumsuzlukları ortadan kaldıran bir üründür. Bebeklere ihtiyacı olan desteği vererek güvende hissetmesini sağlar. Bebekler, yatar pozisyonda keyifli ve huzurlu saatler geçirebilir.

Bebeklerin belli aylardan sonra bazı zamanlarda yalnız başına vakit geçirmeleri sosyal gelişimleri açısından gereklidir. Kendi başına çevresindeki nesneleri tanıması içinde güvenli bir ortama ihtiyaç vardır. Ana kucağı sayesinde bebekler, tek başlarına çevresini izleyerek ve nesneleri tanıyarak sosyal gelişimleri sağlayabilir. Aynı zamanda ana kucağının sağladığı yatış pozisyonu nedeniyle bebeklerde sık görülen gaz, reflü gibi sağlık sorunlarında da azalmalar görülür.

Hafif yapısı ve kolay taşınabilirlik özellikleriyle ana kucağı, bebeğin pek çok alanda huzurlu anlar yaşamasını, oyun oynamasını ve uyumasını sağlar. Masa üzerinde, koltukta, her yerde kolaylıkla duran ev tipi ana kucakları, anne ve babalar için de dinlenme fırsatı yaratır. Ebeveyn; yemek hazırlarken, kahve içerken veya herhangi bir işle uğraşırken bebeğini güvenli bir şekilde ana kucağına teslim edebilir. Öte yandan üzerine çeşitli oyuncakların asılı olduğu modelleriyle bebeklerin keyifli anlar yaşamasına da yardımcı olur.

Ev Tipi Ana Kucağı Çeşitleri Nelerdir?

Birbirinden farklı modellere ve özelliklere sahip ev tipi ana kucakları, ebeveynlere büyük avantajlar sağlar. Bebeklerin rahat anlar yaşaması için tasarlanan ana kucakları; titreşimli, oyuncaklı gibi çeşitleriyle ebeveynlerin tercihlerine sunulur. Titreşimli sallama özelliğine sahip ana kucakları, bebeği sallayarak uyumasını sağlayabilir. Gece uyanan bebeklerin uykusunun bölünmesini önleyen titreşimli ana kucakları, anne ve babalara da deliksiz uyku seçeneği sunar. Görsel becerilere dayanan oyuncaklarıyla bebeğin zeka gelişimine olumlu katkıda bulunan ev tipi ana kucakları da en iyi alternatifler arasında yer alır. Belirli mesafeye yerleştirilen oyuncaklar bebeklerin hem kendi kendine oyun oynamasını sağlayarak keyifli anlar geçirmesine yardım ederken, hem de görsel becerilerinin ve zekalarının gelişimine önemli derece fayda sağlar. Müzikli ve sesli ana kucakları da bebeklerin duyma yetilerini geliştirmenin yanı sıra neşesiz anlarında da dikkatin dağıtılması için kullanılır.

Ev Tipi Ana Kucağı Ne Kadar Süreyle Kullanılır?

Ev tipi ana kucağı doğumdan itibaren bebeklerin kas gelişimlerini tamamlayarak oturma ve emekleme dönemlerine geçiş zamanına kadar kullanılır. Bebeklerin emekleme dönemine geçişi ortalama 6 ile 9 ay kadardır. Bu aylardan itibaren hareket kabiliyetlerini artıran bebekler için ana kucağı pek tercih edilmez.

Ev Tipi Ana Kucakları Taşım Kapasitesi Nedir?

Hızlı fiziksel gelişim gösteren bebekler için alınan ürünlerin en önemli özelliği ise ilerleyen zamanlarda da kullanışlı olmasıdır. Bu yüzden de bebek alışverişleri yapılırken alınacak ürünlerin ne kadar kullanılabileceği hesaplanır. Bu bağlamda ev tipi ana kucakları ortalama olarak 12 ile 15 kilogram ağırlığı arasındaki bebekleri taşımak üzere tasarlanan cihazlardır. Bunun yanında daha yüksek ağırlıklardaki bebekleri ve çocukları taşımak içinde üretilen seçenekleri de vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ev Tipi Ana Kucağı

367 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 367 ürün
DSACategoryId/2147483639/305661/80382018