Oyuncak Bebek

Çocukların oyun dünyasında oyuncak bebek çeşitlerinin yeri her zaman ayrıdır. Uzun yıllardır çocukların en popüler oyuncakları olmuş ve olmaya da devam eder durumdadır. Tüm çocukların istediği görüntüye sahip binlerce farklı oyuncak bebek çeşidi bulmak mümkündür. Farklı markalar tarafından farklı malzemeler kullanılarak yapılan oyuncak bebekler çocukların ilgisini çekmek için tasarlanır. Plastik, silikon, yün gibi malzemeler oyuncak bebek yapımında kullanılan başlıca ürünlerdir. Oyuncak bebek tasarımları yapılırken sağlığa zararı olmaması konusunda gerekli testlerden mutlaka geçirilir. Bu sayede çocuklar istedikleri oyuncak bebek çeşitleri ile güvenle oynayabilir. Bebeklerin farklı malzemelerden üretilmesinin dışında aynı zamanda boyutları da farklılaştırılır. Oyuncak bebeklerin ortalama boyutları 10 – 100 cm arasında değişir. Boyutlarının artıp azalması sayesinde her yaştan çocuklar için uygun oyuncaklar haline gelir. Oyuncak bebekler tasarlanırken gerek hayata uygun olan modeller ortaya çıkar. Bu çocukların oyuncaklar ile aralarındaki bağın daha kolay kurulması için önemlidir. Kurulan bu bağ sayesinde çocuk gerçek hayattaki bazı kurgulamaları daha çabuk öğrenebilir. Bu bebeklerin kıyafet değiştirme, alt değiştirme, yemek yeme gibi fonksiyonları bulunur. Bunlar çocuğun gerçek hayatta da yaşadığı durumlar olduğu için aradaki ilişkiyi kolay şekilde bağdaştırabilir. Bunun dışında bebeklere konuşma, ağlama, masal anlatma ya şarkı söyleme gibi fonksiyonlar da eklenebilir. Bunlar ile her yaştan çocuk eğlenceli vakit geçirebilir. Çocuklar için değerli bir oyunca olan bu ürünler yetişkinler için de birbirlerine verilebilecek çok güzel bir hediyedir.

En Çok Tercih Edilen Oyuncak Bebek Çeşitleri

Oyuncak bebekler çok uzun yıllardır çocuklar için piyasada olan ürünlerdir. Bu bebekler oyuncaklar içerisinde genel olarak en çok tercih edilen oyuncak çeşitleridir. Ancak kendi aralarında olan çeşitlilik bazı ürünlerin çok daha fazla tercih edildiğini gösterir. Bunlar arasında her zaman en güçlü seçenek olan bebekler Sindy ve Barbie gibi model bebek çeşitleridir. Bunlar çizgi filmler ile desteklendiği için dünyanın her yerinde aynı talebi görür. Ayrıca bebeklerin değişebilen kıyafet ve ayakkabıları, rengarenk uzun saçlarının olması bu bebekleri çok daha ilgi çekici hale getirir. Model bebekler her zaman standart boyutlarda üretilir. Standart boyutlarının oldukça küçük olması ile her yaştan çocuklar için uygun bir seçenek halini alır. Bunun dışında bebeklerin yumuşak malzemelerden yapılması olası kazaların önüne geçerek çocukların güvenli bir biçimde oynamasını sağlar. Küçük yaştan itibaren anneyi rol model alan kız çocukları ile annelerin arasında kurulan bağ bu bebeklerin giydirme, saç tarama gibi fonksiyonları sayesinde çok daha fazla pekişir. Çocuklar daha küçük yaşlarda annenin yaşadıklarını anlamaya başlar. Oyuncak bebekler için tasarlanan yedek kıyafet sayısının fazla olması ile çocukların uzun süre oyun oynayabilmesi mümkün olur. Aynı zamanda kıyafetleri giydirip çıkarma aşamasında motor becerileri de oldukça gelişir. Model bebeklerin kıyafet dışında farklı aksesuarları da bulunur. Bunlar arasında ayakkabı, gözlük, çanta ve şapka gibi gerçek hayatta insanların kullandığı ürünler bulunur. Son yıllarda ise bebeklere ait olan araba, ev, ev mobilyası gibi objeler de oyuncak bebek setlerine eklenir.

Kız çocukları kadar erkek çocuklarının da tercih ettiği oyuncak bebekler oldukça fazla çeşitlilik içerir. Bunlardan biri de konuşan oyuncak bebek çeşitleridir. Bu ürünlerin konuşma fonksiyonları da farklı seçenekler halinde olur. Diyalog şeklinde konuşma, ağlama, şarkı söyleme, masal anlatma, şiir ya da dua okuma gibi farklı alternatifler ile oyuncak bebek çeşitlerinin sayısı arttırılır. Bu ürünlerin ilgi toplamasının dışında bebeklerin konuşma yeteneğinin gelişmesine de katkı sağladığı uzmanlar tarafından doğrulanan bir konudur. Bu nedenle çok küçük yaştaki çocuklar dahil olmak üzere her yaştan çocuklar için güzel birer oyuncak olabilir. Konuşan oyuncak bebekler de kıyafet değiştirme, yemek yeme ya da altını ıslatma gibi fonksiyonlar ile üretilebilen oyuncak bebek çeşitleridir. Konuşan oyuncak bebek çeşitleri aynı zamanda çocukların sosyalleşmesi adına da katkı sağlar. Oyuncağı ile mutlu ve neşeli zaman geçiren çocuklar sosyal hayattaki tüm insanlara karşı da daha sıcak davranabilir. Bu oyuncaklar aynı zamanda çocuklar için uyku arkadaşı da olabilir. Özellikle karanlık mekanlarda endişe hisseden çocuklar, yanlarında bir oyuncak ile yatağa girmeleri neticesinde bu korkularından kurtulur. Yapıldığı materyallerin yumuşak malzemeler olması dolayısıyla uyku sırasında çocukları hiçbir şekilde rahatsızlık vermez. Çocuklar uykudayken yalnız hissetmedikleri için daha mutlu ve huzurlu olur. Bu mutluluk gün içerisindeki tüm hal ve hareketlerine de yansır. Masal okuyan oyuncak bebekler ayrıca uykuya dalma sırasında da ebeveynlere destek olur. Konuşan oyuncak bebekler çocukları dışında yetişkinler içinde ayrı formatlarda üretilir. Bunlar genellikle sevgi ya da özür anlatan cümleler söylemek üzere tasarlanır.

En çok talep gören oyuncak bebekler arasında gerçek görünümlü olan tasarımlar da yer alır. Bunların sıklıkla tercih edilmesi gerçeğe yakın derecede insana benzemesidir. Bu tarz oyuncakları tercih eden kişiler için her geçen gün farklı özellikler eklenir. Eklenen her özellikle ile oyuncağın kullanıcı sayısı çok daha fazla artar. Bu gerçek görünümlü bebeklerin de farklı seçenekleri bulunur. Bunlar arasında en çok bilinen ve tercih edileni ise et bebek çeşitleridir. Et bebek denilmesinin sebebi oyuncak bebeğin vücudunun gerçek insan vücuduna yakın görünümlü bir malzemeden yapılmasıdır. Gerçek görünümlü deri ve etten oluşan vücudun tüm ayrıntıları da yine inan vücudu baz alınarak yapılır. Bu şekilde hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çeker. Bu oyuncak bebeklerin yapıldığı malzemeler diğer tüm oyuncaklarda olduğu gibi sağlığa zararlı olmaması konusunda gerekli testlerden geçirilir. Onay alan ürünler kullanıcıları ile buluşur. Gerçek görünümlü oyuncak bebeklerin boyutları yine değişkenlik gösteren bir durumdur. İsteyen herkes için farklı boyutlara sahip olarak piyasaya sunulur. Anne babalar için verilen ebeveynlik eğitimlerinde ya da ilk yardım eğitimlerinde de bu oyuncak çeşitleri rahatlıkla kullanılabilir. Oyuncağın neredeyse gerçek bir bebekle aynı görüntüye sahip olması neticesinde eğitim tam anlamıyla amacına ulaşır. Oyuncak bebeğin sadece eli, kolu ve yüzü değil aynı zamanda bacak, boyun ve eklem gibi ayrıntı kısımları da gerçek bebekle oldukça yakın bir görünümdedir. Bu nedenle anne baba eğitimleri verilirken gerçek bebeğin doğumundan itibaren karşılaşılacak pek çok durum rahatlıkla anlatılabilir. Kol ve bacaklarda bulunan eklem kısımlarının da hareket edebilmesi bu eğitimlere katkı sağlayan başka bir noktadır.

Her Zaman En Beğenilen Oyuncak Bebek Çeşitleri

Gelişen teknoloji oyuncak dünyasını da sürekli olarak ileriye taşımaya devam eder. Oyuncak bebek çeşitleri için de bu teknolojisinin etkisinden yararlanılır. Uzun yıllardır piyasada bulunan ancak her geçen gün farklı bir fonksiyona kavuşan ağlayan bebek çeşitleri çocukların en çok beğenisini toplayan oyuncak çeşitlerinden biridir. Oyuncak ağlayan bebek çeşitleri,  ses çıkarmaları sayesinde çok daha ilgi çekici hale gelmiştir. Bu nedenle çocuklar bu oyuncak ile uzun saatler boyunca sıkılmadan oynayabilir. Sadece ağlamak değil bunun yanı sıra göz kırpan, gözünü açıp kapatan, yemek yiyen, altını ıslatan, konuşan gibi farklı tasarımları ile kullanıcılarına sunulur. Vücut kısımlarında bulunan hoparlör sayesinde ses çıkarma özelliğine kavuşan oyuncak bebekler piller aracılığı ile uzun süre kullanılmaya devam edilebilir. Ağlayan oyuncak bebek tasarımları birbirinden oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Bazı tasarımlar fiziksel hareketlerine bağlı olarak ses çıkarırken bazıları ise üzerlerinde bulunan tuşlar sayesinde ses çıkarabilir. Göz açılıp kapanma detayına sahip oyuncak bebeklerde; bebeğin yatış pozisyonu almasıyla gözlerinin kapandığı, bebek oturur pozisyona geldiğinde ise bebeğin gözlerinin açıldığı gözlenir. Bunun için pil ya da şarj gibi enerji kaynaklarına gerek bulunmaz. İç kısımda oluşturulan mekanik aksam sayesinde göz açılıp kapanması sağlanabilir. Çocuklar tarafından oldukça sık tercih edilen alt ıslatma fonksiyonlu oyuncak bebekler de yine enerji kaynağına gerek duymadan çalışan çeşitlerdir. Bebeğin vücudunda uygun bir yere bir su haznesi yerleştirilir. Yerleştirilen bu hazneden akan su sayesinde bebeğin sahip olduğu sisteme uygun olarak alt ıslatma eylemi gerçekleşir. Anneyi rol model alan ve annesi gibi davranmayı tercih eden kız çocuklarının bu bebekler ile çok daha ilgili olduğu gözlemlenir.

Zengin bir çeşitliliğe sahip olan oyuncak bebek koleksiyonları arasında özellikle son dönemde kendine geniş bir yer bulan bir çeşit de denizkızı bebek çeşitleridir. Bu bebek çeşitleri özellikle çizgi filmlerde izlenen deniz içerikli programlar sayesinde geliştirilmiştir. Nadir olarak erkek çocuklarının da tercih ettiği bu modeller en fazla kız çocuklarının beğendiği seçeneklerden biridir. Deniz ile ilgili izlenen ya da kurulan hayallerin oyununu oynama amaçlı olarak talep gören ürünlerdir. Bilindiği üzere vücudun üst kısmı bir insan, alt tarafı ise bir balık şeklindedir. Oyuncak çeşitleri de tıpkı bu şekilde aslında uygun olarak tasarlanır. Renk, desen ve boyut olarak farklılıklar görülebilir. Ayrıca üretiminde kullanılan malzemeler de değişiklik gösterir. Denizkızı oyuncak bebek çeşitlerinin yapımında en fazla kullanılan malzemeler ise plastik ve silikondur. Aynı zamanda örgü bebek şeklindeki denizkızı modellerine de rastlanabilir. Üst kısmında genellikle bir bikini üstü bulunan bu bebeklerin alt kısmında yer alan balık kuyruğu parlaklık vermesi açısından değişik pul çeşitleri ile süslenebilir.

Geçmiş Dönemden Gelen Oyuncak Bebek Çeşitleri

Oyuncak bebek çeşitleri gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli olarak yenilenir. Ancak bazı ürünler yerini hiçbir zaman başka bir modele kaptırmaz. Her dönem her yaştan kullanıcıya ulaşarak en beğenilen olma özelliğini elinde tutar. Bu oyuncaklardan biri bez bebek çeşitleridir. Bez bebek modelleri geçmişten günümüze her zaman bilinen ve tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bezden yapılmaları sayesinde oldukça yumuşak olan bu ürünler, tasarlanan yüzleri itibariyle oldukça sevimli ve ilgi çekici olur. Her dönemin sevilen oyuncağı olan bez bebeklerin kullanıcılarının yaş aralığı oldukça geniştir. Bez bebekler farklı tasarımları ile erkek çocukları için de güzel bir alternatif olabilir. Bu oyuncakların çeşitliliği de oldukça fazladır. Bez bebekler, çeşitlerinin ve bu çeşitler ile oynanabilen oyun alternatiflerinin çokluğu sayesinde çocukların hayal güçlerinin gelişmesine katkı sağlar. Bez bebeklerin yapımında kullanılan bez çeşitleri de oldukça farklıdır. Aynı zamanda saç kısımlarının yapıldığı iplikler de farklı türler kullanılarak yapılabilir. Yumuşak, hafif ve samimi bir görüntüye sahip olmaları nedeniyle çok sayıda çocuk tarafından tercih edilir. Ayrıca bez bebeklerin samimiyetinin çocukların sosyalleşmesine katkı sağladığı da bilinir. Bu bebekler bebeklerin sağlığına zararlı olmayan malzemeler kullanılarak meydana getirilir. Özellikle diş çıkarma zamanlarında bebeklerin her şeyi ağza sokma gibi alışkanlıkları oluşur. Bu alışkanlıklar nedeniyle ebeveynler tedirginlik yaşayabilir. Bez bebekler ise sağlık açısından risk oluşturmaması ve yumuşak olması sayesinde bu gibi durumlarda hiçbir sağlık sorununa yol açmaz. Ayrıca bez bebekler çok uzun yıllardır kullanılan oyuncaklar oldukları için yetişkinler için de koleksiyon ya da bir hatıra olarak saklanabilmesi mümkündür.

Geçmiş yılların en popüler oyuncak bebeklerinden biri olup son zamanlarda tekrar kullanıcılara sunulan bir oyuncak bebek çeşidi de örgü bebeklerdir. Örgü bebek çeşitleri en beğenilen oyuncaklar arasında yer alır. El işi olarak ya da makinede yapımı gerçekleşen bu oyuncak bebekler oldukça kaliteli ve gösterişli ürünlerdir. Görünüm olarak diğer oyuncak bebeklerden oldukça farklı olan bu ürünler hem kız hem de erkek çocuklarının en beğendiği ürünler arasında yer alır. Tıpkı bez bebek çeşitlerinde olduğu gibi oldukça yumuşak ve sağlıklı olan bu ürünler tüm çocukların güvenle kullanabileceği oyuncak çeşitleridir. Örgü bebek çeşitleri renk, tasarım ve boyut olarak farklı çeşitlerde meydana gelir. Tüm ürünler arasından herkesin kendi beğenisine uygun olan bir tanesi kolay bir şekilde seçilip satın alınabilir. Küçük ya da büyük boyutlu olarak üretilen bu oyuncaklar farklı yaş gruplarının rahatlıkla oynayabildiği örgü bebek çeşitleridir. Yumuşak ve elde tutulmasının kolay olması ile küçük yaştaki çocuklar tarafından bile rahatlıkla oynanabilir. Son dönemin en popüler oyuncak bebeği haline gelen örgü bebek oyuncakları çizgi film karakterleri şeklindeki tasarımlar ile kullanıcılarına sunulur. Bu seçenekler sayesinde çocuklar arasında çok daha fazla kullanım alanı bulur. Çocuklar severek izlediği çizgi filmlerin karakterleri şeklindeki bu oyuncaklar ile büyük bir isteklilik göstererek oynar. Sadece çizgi film karakterleri değil aynı zamanda sevilen çocuk ve animasyon filmlerinin karakterleri de örgü bebek şeklinde çocuklara sunulur. Örgü bebek çeşitleri yetişkinler için de bir biblo ya da başka bir süs eşyası olarak değerlendirilebilir. Çok küçük boyutlardan büyük boyutlara kadar farklı ebatlarda üretilen bu oyuncaklar ihtiyaca uygun olarak seçilebilir.

Oyuncak Bebek Çeşitleri Arasında En Beğenilen Ürünler Nelerdir?

Oyuncak bebek çeşitleri çok geniş bir alandır. Bu alanda yer alan her bir bebek farklı beğenilere uygun şekilde sahiplerine kavuşur. Ancak bazı oyuncak bebek çeşitleri ise diğerlerine oranla çok daha fazla tercih edilir. Bunların en başında konuşabilen oyuncak bebek çeşitleri gelir. Ses çıkarma özelliğine sahip bu bebekler oyun sırasında çok daha eğlendirici rol üstlenir. Yine keyifli bir oyun sağlayan diğer bir oyunca bebek ise altını ıslatan bebek çeşitleridir. Farklı sistemleri olan bu oyuncaklar aralıklar ile altını ıslatabilir ve özellikle kız çocuklarının eğlenmesini sağlayabilir.

Oyuncak Bebeklerin Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Tüm oyuncak çeşitlerinde olduğu gibi oyuncak bebeklerde de farklı çeşitler bulunur. Çeşitliliğin bir kısmı kullanılan malzeme ve materyallerin değişkenlik göstermesinden kaynaklanır. Oyuncak bebeklerin yapımında en fazla plastik ve silikon malzemeler kullanılır. Bunun yanında bez bebekler için bez kumaşlar, örgü bebekler için farklı iplik çeşitleri de kullanılır. Tüm bu malzemelerin ortak özelliği ise tüm testlerden geçmiş olan sağlıklı ürünler olmalarıdır.

Oyuncak Bebekler Fiyatları Ne Kadar?

Çeşitlilikleri oldukça fazla olan oyuncak bebekler fiyat açısından da geniş bir aralıkta yer alır. Çeşitlerin değişmesi malzeme ve işçilik açısından farklı maliyetlerin oluşmasına sebep olur. Bu da fiyatların değişken olmasını sağlar. Farklı tasarım, renk, boyut seçenekleri fiyatların da farklı olması anlamına gelir. Bu durum farklı bütçelere sahip olan kişiler için de güzel bir avantaj oluşturur. Bütçe ve ihtiyaç ne olursa olsun bu seçenekler arasından uygun ürünü alıp kullanmak mümkün olur.

 

 

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncak Bebek Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Oyuncak Bebek ve Aksesuar
Oyuncak Bebek
Oyuncak Bebek
Model Bebekler
Model Bebekler
Oyuncak Bebek Evi
Oyuncak Bebek Evi
İnteraktif Oyuncak Bebek
İnteraktif Oyuncak Bebek
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/23022184