İnteraktif oyuncak bebek çeşitleri, konuşabilme yetenekleri dolayısıyla çocukların eğlenceli ve verimli zaman geçirmelerine yardımcı oluyor. Dikkat çekici pek çok özelliği bulunan oyuncak bebekler, ilgilerini bir noktaya toplamalarını sağlıyor. Et bebek gibi yumuşak formlarda üretilen oyuncak çeşitleri, sağlığa zararlı olmayan dayanıklı materyallerden üretiliyor. Birçok farklı kalite standardına bağlı olarak üretildiği için çocukların güvenli bir oyun arkadaşı oluyor.

Kaç Yaşındaki Çocuklar İnteraktif Oyuncak Bebekle Oynayabilir?

İnteraktif oyuncak bebekler, konuşabilme yetenekleriyle ön plana çıkıyor. Bazı modelleri, hareket edebiliyor, bir kumanda yardımıyla kontrol edilebiliyor. Konuşabilme yetenekleri dolayısıyla basit cümleler kurabilen ve diyalog kurmayı yeni öğrenen çocuklar için eğitici bir oyuncak oluyor. Özellikle 2 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için tercih ediliyor. 2 yaşından küçük çocukların interaktif oyuncak bebeklerle oynaması uygun görülmüyor. 

İnteraktif bebek modelleri, farklı yaş grupları için özel olarak tasarlanıyor. 2 ile 4 yaş çocuklar için üretilen modeller, kendi yaş gruplarına uygun basit kelime ve cümle gruplarını kullanıyor. Boyutları da çocuğun rahatlıkça kavrayabileceği şekilde tasarlanıyor. 5 ile 7 yaş arasındaki çocuklar için üretilen modeller daha karmaşık cümleler kurabiliyor, masal ve benzeri metinleri sesli olarak okuyabiliyor, çocukların uyku arkadaşı olma özelliği taşıyor. 7 ile 12 yaş grubu için özelleştirilen modeller, çok daha büyük olmaları ile öne geçiyor. Çok daha karmaşık cümleleri kurabiliyor. Diğer taraftan yabancı dillerde konuşabilen bebekler genellikle bu yaş grubu için tasarlanıyor. 

İnteraktif Oyuncak Bebekler Hangi Yeteneklere Sahip?

İnteraktif oyuncak bebekler, basit cümleleri kurabiliyor. Çocukların bazı sorularına cevap veren modeller bulunuyor. Sadece Türkçe konuşabilen modelleri yer almıyor. İngilizce ve benzeri dilleri kolayca öğrenebilmeleri için yabancı dillerde bazı kelimeleri dile getiren ve basit cümleler kuran versiyonları da üretiliyor. Diğer taraftan yürüyebilen, şarkı söyleyebilen, gülebilen, ağlayabilen, masal anlatan ve kumanda ile kontrol edilebilen modeller çocukların oyun arkadaşı olabilmek için bekliyor.

Doktorculuk, evcilik ve benzeri oyunlarda kullanılabilecek oyuncak bebek modelleri de beğenilen modeller arasında yer alıyor. Biberon, iğne, stetoskop, bandaj, fırça gibi ek aksesuarlarla gelen ürünler, konsept dahilinde bazı özel cümle kalıplarını kullanıyor. Çocukların onlarla ilgilenmelerini bekliyor, karınlarının acıktığını ya da hasta olduklarını dile getirebildikleri gibi çocukların yaptıkları doğrultusunda tepki gösterebiliyorlar. 

İnteraktif Oyuncak Bebeklerin Çocuk Gelişimindeki Yeri Nedir?

İnteraktif oyuncak bebek çeşitleri, genellikle konuşma becerileri üstündeki olumlu etkileri ile biliniyor. Taklit yaparak cümle ve diyalog kurmayı öğrenen çocuklar, eğlenceli bir şekilde bu yeteneklerini geliştirebiliyor. Çocuklarının eğlenceli bir şekilde yabancı dil temeli vermek isteyen aileler, interaktif bebeklerden faydalanabiliyor. Diyalog kurabilen, çocuklara basit sorular yönelten ve basit sorularına cevaplar üretebilen modeller, bilgiyi işleme ve sorunları çözme yeteneklerini iyileştiriyor. Ağlama ve gülme yeteneği bulunan oyuncak bebekler, çocukların duyguları anlamalarına imkan sunuyor. Diğer taraftan kendi duygularını da daha net bir şekilde tanımlamalarına ve dile getirmelerine yardımcı oluyor. 

Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen hareketli interaktif modeller, çocukların motor yeteneklerini çalıştırmalarına yardımcı oluyor. Bir konsept dahilinde sunulan modeller, çocukların neden sonuç ilişkilerini daha net bir şekilde sunmalarını sağıyor. Oyunlarının içinde aktif bir şekilde yer almaları sebebiyle hayal güçlerini etkili bir şekilde geliştiriyor. 

İnteraktif Oyuncak Bebek Fiyatları Nelerdir?

İnteraktif oyuncak bebeklerin fiyatları, yetenekleri ve markaları başta olmak üzere pek çok parametreye bağlı olarak değişiyor. Çocukların ilgilerini canlı tutması, eğitici ve öğretici özellikleri ile kıyaslandığında, fiyatları oldukça uygun rakam aralıkları içerisinde yer alıyor. Çocukların her daim yanlarında olan oyun arkadaşı olma görevini üstlenen modeller, gelişmişim basamaklarını desteklemeyi başarıyor. 

İnteraktif Oyuncak Bebek

186 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Vardem
  2. Sunman
  3. Birlik Oyuncak
  4. Baby Alive
  5. Can-Em Oyuncak
  6. Kkd
  7. Furkan Toys
  8. Erpa
  9. Canem Oyuncak
  10. Nenuco
  11. Engin Oyuncak
  12. Epkim
  13. Cicciobello
  14. Furkan
  15. Prestij Oyuncak
  16. Can Ali Toys
  17. Engin
  18. Karsan
  19. Kılıfkapakdünyası
  20. Universal
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Cinsiyet
 6. Yaş Aralığı
 7. Karakter / Tema Seçenekleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23031884/23022184/80382045
BAŞA DÖN