Figür Oyuncağı

1960’lı yılların ortalarında büyük ilerleme sağlayan oyuncak endüstrisi, küçüklerin beklentileri doğrultusunda üretim yapmaya başlamışken erkek çocuklarının yeni bir oyuncağa gereksinim duyması, oyuncak üreticilerini harekete geçiriyor. 1960’ların sonlarında yaygın şekilde pazara sunulan figür oyuncakları, yıllar içerisinde popülerliğini daha da artırmayı başarıyor. Önceleri, oyuncak bebeklerle oynamayı reddeden erkek çocuklara özel, daha spesifik figür oyuncaklar üretilirken endüstrinin bu tür oyuncakları benimsemesi ve yaygın olarak üretmeye başlamasıyla artık hem kız hem de erkek çocukların oynayabileceği türde ürünlere hayat veriliyor. Çocukların televizyonlarda ve sinema salonlarında takip ettikleri çizgi film veya animasyon filmi karakterlerinden çizgi romanların baş kahramanlarına dek sayısız yapımdan ilham alan figür oyuncaklar, küçüklerin, oyun saatlerinin eğlenceli geçmesinde etkili rol oynuyor.

Figür Oyuncaklar, Fiziksel Yapılarıyla Çeşitlilik Gösteriyor

Hitap ettiği yaş aralığı ve cinsiyete bağlı olarak figür oyuncakların boyutları ve fiziksel diğer tüm özellikleri değişiklik gösterebiliyor. Dünyanın önde gelen oyuncak markalarının imzasını taşıyan ürünler, tercih edilen modele göre hareket ettirilebilir uzuvlara sahip olabiliyor. Küçüklerin oyun süreçlerinde, karakter canlandırması ve hayal ettikleri bir senaryo kapsamında oyun kurgulayabilmelerinde onlara yardım eden hareket ettirilebilir formdaki figür oyuncaklar, üreticinin belirlediği konsept çerçevesinde, çeşitli aksesuarlarla gelebiliyor. Örneğin; çok sevilen bir çizgi roman kahramanının kötülere karşı koymak amacıyla kullandığı aksesuar ve silahlar, kutu içerisinde bulunabiliyor. Kimi oyuncaklarda ise pelerin, maske gibi giyim unsurları, çıkarılabilir ya da değiştirilebilir şekilde üretiliyor. Böylece küçükleri sahip oldukları figür oyuncakları, üreticinin sunduğu aksesuarlardan destek alarak diledikleri gibi özelleştirebiliyor.

Ürünlerin boyutları ise oyuncakların seslendiği yaş aralığı gibi faktörlere değişiyor. 2 ila 4 yaş çocuklara özel üretilen figür oyuncaklar, oldukça küçük boyutlara sahip olurken daha büyük yaşlardaki çocukların hem oyuncakları arasına hem de oyuncak koleksiyonları arasına konumlandırabilecekleri modeller, daha büyük boyutlarda üretilebiliyor.

Küçükler İçin Eğlencenin Yeni Merkezi: Figür Oyuncakları

Çocuklarının, akıllı telefon ve tablet gibi elektronik cihazlarla oyun oynamalarını istemeyen ebeveynlerin tercih edebilecekleri figür oyuncaklar, markaların ortaya koyduğu tema bazlı modeller ve “sürpriz” temalı ürünlerle çocukların daha çok ilgisini çekebiliyor. Video oyunu ve çizgi film karakterlerini içeren çoklu figür paketleri, küçüklerin oyun saatlerinin renklenmesini sağlıyor. Belirli bir tema doğrultusunda üretilen modeller, çocukların bireysel olarak ya da arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği oyun aktivitelerinin baş kahramanına dönüşebiliyor.

Paket içeriği dışarıdan bakıldığında görünmeyen ve tam anlamıyla bir sürpriz içeren figür oyuncaklar ise çocukların merak duygularını harekete geçirerek bambaşka bir eğlence yaşamalarına ortam hazırlıyor. Oyun süreçleri için eğlenceli birer araç olmalarının yanı sıra aynı zamanda birer koleksiyon ürünü şeklinde de değerlendirilebilen sürpriz paketli figür oyuncaklar, belirli dönemlerde üretildiği için dönemin popüler karakterlerini ve temalarını içerebiliyor.

Figür Oyuncakları ve Heykel Figürler, Koleksiyonerlerin Vazgeçilmezi

Küçükler kadar koleksiyon tutkunu büyüklerin de merakla takip ettikleri ve satın aldıkları ürünler, sergilenme maksadıyla da edinilebiliyor. Aslına uygun tasarımlara ve renklendirmelere sahip figür oyuncakların yanı sıra genellikle hareketsiz yapıdaki ve kendine ait bir standı bulunan heykel figürler, lisanslı olmaları nedeniyle göz alıcı detayları üzerinde taşıyabiliyor. Mini figürler ise popüler kültürde kendine yer bulan oyun, dizi ve film karakterlerinin, karikatürize edilmiş hâllerini yansıtabiliyor.

Dünyaca ünlü oyuncak üreticileri tarafından, küçüklerin sağlığını olumsuz yönde etkilemeyecek materyaller kullanılarak geliştirilen figür oyuncaklar, marka ve modelleri doğrultusunda farklı fiyat aralıkları üzerinden tüketicilere sunuluyor. Küçükler için alınabilecek güzel bir oyun aracı olurken büyükler için de benzersiz bir koleksiyon parçasına dönüşen ürünler, yeni sahipleriyle buluşmayı bekliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Figür Oyuncakları

10.000+ ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Oyuncak
Oyuncak
Figür Oyuncağı
Figür Oyuncağı
Oyun Setleri
Oyun Setleri
Karakter Figürü
Karakter Figürü
Hayvan Figürü
Hayvan Figürü
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 32 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?