Yedek Akü ve Aksesuar

Çocuklar, kendilerini oyun oynamaya kaptırdıklarında oyuncakları darbeye bağlı olarak çeşitli hasarlar alabiliyor. Bazı oyuncak parçaları ise ömürlerini tamamlayıp fonksiyonlarını yitirebiliyor. Bir çocuk için oyun esnasında kendisine arkadaşlık eden oyuncağından ayrılmak çok zor olabiliyor. Oyuncak yedek parçalar, tamir edilebilen ya da parçası değiştirilebilen bir oyuncağın tekrar fonksiyonlarını yerine getirir hale gelmesini sağlıyor. Böylece çocuklar, sevdikleri oyuncaklarından ayrılmak zorunda kalmıyor.

Çeşitli oyuncak markalarının erkek ve kız çocuklara yönelik üretmiş olduğu farklı özelliklere sahip oyuncak modelleri bulunuyor. Her oyuncağın tasarımı ve kullanım şekli aynı olmadığı için parçalar, modelden modele farklılık gösteriyor. Parçaların bazıları değiştirilebilir ve yenilenebilir özellikte olduğundan oyuncağın kullanım ömrü ve verimliliği uygun yedek parça modeli kullanılarak artırılabiliyor. Herhangi bir parça kaynaklı sorun oluştuğunda kullanılamaz duruma gelmiş olan oyuncak modeli, atılmak yerine uygun yedek parçayla onarılabiliyor.

Tam Performansla Kullanımı Mümkün Kılan Oyuncak Yedek Parçaları

Akülü araba gibi oyuncak modelleri, çalışmak için belli bir enerji kaynağına gereksinim duyuyor. Farklı voltajda elektrik enerjisi üreten akü modellerinde, kullanım süresi ve sıklığına bağlı olarak performans düşüşü meydana gelebiliyor. Oyuncağın beklenen şekilde çalışmaması ya da çalışmaz duruma gelmesiyle sonuçlanabilecek durumlar yaşandığında oyuncak yedek parça modelleri içerisinde yer alan aküler, eski parçayla yer değiştirilmek suretiyle sorunun giderilmesini sağlıyor. Dikkat edilmesi gereken tek detay ise oyuncağa uyumlu bir akü modelinin tercih edilmesi oluyor.

Akü modelleri, oyuncak üzerinde yer alan akü yuvasına yerleştirilerek ve soketler aracılığıyla bağlantı yapılarak kullanılır duruma getiriliyor. Söküm ve montaj işlemi, son derece kolay olmasına karşın emniyeti ön planda tutmak adına yetişkinler tarafından yapılması gerekiyor. Şarjlı oyuncak modellerinde tak çıkar özellikli kablo sayesinde şarj ihtiyacı oluştuğunda ya da soket bağlantısıyla sabit şekilde faydalanılabilen şarj cihazları kullanılıyor. Cihazlar, şarj etme işlevlerini yerine getiremez duruma geldiklerinde oyuncak yedek parça modelleri içerisinde yer alan yeni şarj cihazlarıyla yer değiştiriyor.

Değiştirilebilir Yedek Parçalar Sayesinde Oyuncak Atmaya Son

Çocuklar, çalışmaz duruma gelmiş bir oyuncağa karşı duydukları ilgiyi kolay biçimde yitirebiliyor. Ebeveynler de çareyi yeni bir oyuncak alıp eskisini atmakta buluyor. Belli oyuncak modelleri için değiştirilebilir yedek parça seçeneği sunan oyuncak markaları ise arızalanan oyuncağı atma israfına son veriyor. Seçenekler içerisinde başta akülü oyuncaklar olmak üzere birçok oyuncak modeli için üretilmiş olan zengin yedek parça alternatifleri yer alıyor. Oyuncak yedek parça modelleri ve fiyatları ile ilgili herhangi bir değerlendirme ve karşılaştırma yapmadan önce hangi yedek parçanın hangi işlevi göreceği, hangi oyuncak modeliyle uyumlu olacağı ve nasıl monte edileceği gibi ayrıntıları gözden geçirmek fazlasıyla önem taşıyor. 

Termik, uzaktan kumanda, controller, fren takımı, kumanda vericisi, kumanda alıcısı, kontak ve direksiyon gibi birçok fonksiyonel parça, görevlerini yerine getirmediğinde oyuncak yedek parçalarla değiştirilebiliyor. Aşırı ısınma esnasında emniyet amacıyla akülü oyuncağın elektriğini kesme görevi gören termik, kutulu şekilde monte ediliyor. Çeşitli akülü oyuncaklarda beyin işlevi gören controller, çoklu soket bağlantısıyla sisteme ekleniyor. Durma mekanizması olan fren takımı, uyumlu olduğu oyuncağın fren yuvasına takılıyor. Kontak, anahtar yuvası içerisine konuluyor ve üzerine kontak yuvası yerleştiriliyor. Akülü traktör ve araba modellerinin sürüş sırasında yön değiştirebilmesi için kullanılan direksiyonun montajı ön panele yapılıyor. Kumanda alıcısıyla bağlantı kurarak uzaktan kumandalı oyuncakların yönetilmesini sağlayan kumanda vericisi, bağımsız bir parça olduğu için doğrudan eski parçanın yerine kullanılabiliyor. Kumanda alıcısı ise oyuncak modeline entegre şekilde yer alıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Oyuncak Yedek Parçalar

243 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 27 / 243 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?