Koşu Bantları

Kapalı alanlarda ve evde yapılan egzersizlerin en popüler kondisyon aletlerinden biri olan koşu bandı, gündelik spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmenize yardımcı oluyor. Yeni bir egzersiz rutinine başlamak için de tercih edebileceğiniz koşu bantları, fitness seviyesine bakılmaksızın birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Cihaz üzerinde yer alan farklı zorluk seviyeleri ve hız ayarları sayesinde yürüyüş ve koşu temposu arasında istenilen kademeye geçiş yapılabiliyor. Kullanımı oldukça basit ve pratik olan cihazlar, fazla kilolardan kurtulmak ve fit bir vücuda sahip olmak için en büyük destekçiniz oluyor. Koşu bandı üzerindeyken televizyon izlemek, müzik dinlemek veya haberleri takip edebilmek gibi ilginizi açık tutacak şeyleri bir arada gerçekleştirebilmek de mümkün oluyor.

Koşu Bandı Fiyatları

Koşu bandı fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, teknik özellikleri, kalitesi, donanımları ve aksesuarları gibi farklı detaylara bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Kullanıcının kondisyonuna ve deneyimine uygun olarak giriş seviyesinden üst seviyelere kadar farklı koşu bandı modelleri bulunuyor. Giriş seviyesi ürünleri ile uzun aralıklı yürüyüş, tempolu yürüyüş ve koşu gibi sekanslar tekrar ettirilerek hafif egzersiz planı oluşturulabiliyor. Çok yönlü kullanım olanaklarını bir arada sunan ürünler sayesinde daha tempolu, sprint ağırlıklı ve eğim bölümlerinin de olduğu sanal koşu parkurları hazırlanabiliyor. Kuvvet ve dayanıklık geliştikçe yüksek tempolu egzersizleri gerçekleştirmek, daha uzun süreli ve hızlı koşular yapabilmek de kolaylaşıyor.

Koşu bandı yardımıyla hız, eğim, ısınma süresi, soğuma süresi ve harcanan kalori miktarı gibi bilgiler ayrıntılı bir biçimde kullanıcı tarafından kontrol edilebiliyor. Kullanıcılar egzersiz yapmaları gereken zamana uyacak şekilde özel programlar da tasarlayabiliyorlar. Koşu bandı; kaldırım, çukur, taş ve ot gibi koşu esnasında dengenizi bozabilecek çevresel faktörleri içermediği için daha güvenli ve stabil koşu olanakları sunuyor. Öngörülebilir bir yüzeye sahip olan bantlar, gönül rahatlığı ile hareket edebilmenize destek oluyor. Rutin halinde gerçekleştirilen tempolu yürüyüşler ve koşular; ayakları, bacakları, kalçaları ve gövde kaslarını güçlendiriyor. Düzenli yürüyüş omurganın kararlılığını artırdığı için, vücudu dik konumda tutan kasları geliştiriyor. Bu sayede, daha esnek ve dik bir postüre kavuşabilmek, bel ve sırt ağrısı gibi olumsuz durumların önüne geçebilmek de mümkün oluyor.

Koşu Bandı Markaları

Kettler, Voit, Dunlop, Hattrick,Life Fitness, Dynamic koşu bandı gibi dünyaca ünlü koşu bandı markaları; farklı özelliklere, fonksiyonlara ve donanımlara sahip koşu bantları üretiyor. Geniş ürün yelpazesi içinden bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir koşu bandı seçmek mümkün oluyor. Premium segmentte yer alan koşu bandı çeşitlerinde adım sayacı, hareket algılayıcı, temassız komut verme, kalp atış hızı ölçer, müzik çalar ve dahili LCD ekran gibi özel donanımlar bulunabiliyor. Tutamaçların üzerine konumlandırılan nabız ölçme aleti anlık olarak kalp atış sayısını gösteriyor. Üzerinde dahili geniş ekran bulunan modeller, TV ve İnternet erişimi sunabiliyor. Ayrıca sanal koşu parkuru ve görsel yol takibi gibi özel uygulamalar ile motivasyonunuzu artırabilmek de kolaylaşıyor.

Elektronik destekli ürünlerde cihazın eğim seviyesi, koşu sırasında otomatik olarak kolaylıkla alçaltılıp yükseltilebiliyor. Manüel modellerde ise, hidrolik destekli veya kilitlemeli mekanizmalar üzerinden eğim ayarı yapılabiliyor. Emniyetli yavaş açılma donanımı ve acil durumlarda otomatik kapanma sağlayan sistemler, güvenli şekilde koşu yapmanıza olanak sağlıyor. Bazı koşu bantlarında yer alan veri depolama fonksiyonu sayesinde geçmiş koşu kayıtlarınız ve harcadığınız kaloriler düzenli olarak kaydedilebiliyor. Ayrıca, koşu bandının geniş bir ene, güçlü bir motora, ergonomik tasarıma ve üst düzey yalıtım detaylarına sahip olması, sessiz ve konforlu bir biçimde spor yapabilmenize yardımcı oluyor.

Neden Koşu Bandı Kullanılmalı?

Spor yapmak, sağlıklı olmak ve düzenli bir yaşam sürmeyi arzulayan her insanın ilk başvurduğu yoldur. Bunu yapmanın en iyi yollarından birisi her gün düzenli olarak belli tempoda ve belli kilometrede yürüyüş ya da koşu yapmaktır. Bunu yapmak için ise yaşadığınız muhitin çevresinde bir koşu pisti bulunması, park olması ya da bir spor salonu üyeliğinizin bulunması gerekmez. Evinize alabileceğiniz bir koşu bandı, size haftanın herhangi bir günü, istediğiniz saatte ve istediğiniz süre boyunca özgürce spor yapma imkanını verecektir. Dolayısıyla spor yapmak için kaydolduğunuz spor salonunun saatleri içine hapsolmak zorunda değilsiniz. Eğer siz de yoğun çalışıyor ancak spor yapmaya vakit ayırmak istiyorsanız evinizin herhangi bir köşesine koyabileceğiniz koşu bantları sizin için ideal bir ürün olabilir.

Koşu Bandı Nasıl Kullanılır?

Elektriğe bağlı olarak çalışan koşu bantlarının kullanımı aslında oldukça kolaydır. Marka ve modeli fark etmeksizin çoğu model belli standart kurallara göre çalıştırılır ve kullanılır. Koşu bandının belli tempoları yani hızları mevcuttur. Bunlar, sizin tercihinize göre yükseltilip alçaltılabilir. Bu sayede kendi yürüyüş ya da koşma tercihinize uygun olarak bir tempo yakalayıp sporunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Bazı koşu bandı modellerinin laptop koyma yeri ya da mp3 çalıştırma özelliği mevcut olup koşu sırasında bir şeyler izlemeye ya da dinlemeye de olanak sağladığından sporseverler bu modelleri sıklıkla tercih etmektedir. Bunların kullanımı da aynı şekilde oldukça basittir. Koşu bandının tutunma yerleri genellikle koşu bandını yeni yeni deneyenler için ideal bir özellik gösterir. Bu kollar, sizi dengede tutmaya yarayarak aynı zamanda koşu temponuz sırasında da size yardımcı olacaktır.

Koşu Bandı Hangi Bölgeleri Çalıştırır?

Yapılan araştırmalara göre koşmak ve yürümek, insan vücudunda aynı anda tüm kas gruplarını çalıştıran nadir etkinliklerdendir. Dolayısıyla bir koşu bandında çalışırken ister yüksek ister alçak tempoda olun fark etmeksizin bütün kas gruplarınız aynı anda çalışacak ve yağ yakacaktır. Koşu bantları, özellikle yürüme ve koşma aktivitelerini diğer spor branşlarına oranla daha çok sevenler için ideal bir spor aletidir. Diğer sporlara göre yalnızca belirli bir kas grubuna odaklanmadan vücudunuzda bulanan tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırabilirsiniz. Böylelikle vücudunuz orantılı olarak kilo verecek ve herhangi bir bölgenizde fazlalık kalması da olası olmayacaktır.  

Ne Çeşit Bir Koşu Bandı Tercih Edilmeli?

Bu noktada önemli olan sizin hangi seviyede ve ne sıklıkla spor yaptığınızdır. Eğer öncesinde bir spor geçmişiniz varsa daha yüksek tempolara çıkan, eğimi yüksek ve aynı zamanda da motoru güçlü profesyonel bir koşu bandı tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde spor yaparken bir şeylerle uğraşmayı seviyorsanız laptop bölmesi olan ya da mp3 çalar destekli bir model de tercih edebilirsiniz. Spor yapmaya yeni başladıysanız ve koşu bandını ilk defa kullanacaksınız daha az güçlü motorlu olan ve eğimi nispeten daha az modelleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Böylece koşu bandına alışma süreciniz hızlı olacak ve elinizdeki modelin size yetmediğini fark ettiğiniz anda bir üst modeline geçebilme imkanı doğacaktır. Koşu bantları manuel ve otomatik olmak üzere ikiye ayrılır. Bu özellikler koşu bandının eğim özelliğine bağlı olarak geliştirilmiştir. Otomatik olanlarda eğim yüzde %12-20 aralığında olup eğim daha hassas aralıklarla ve daha hissedilebilir ölçüde geliştirilmiştir. Manuel modellerde ise eğim hassasiyeti otomatiklere oranla daha azdır. Eğim oranı maksimum %3-4’lere çıkar. Dolayısıyla, siz de alacağınız koşu bandı modelini belirlerken kendi spor yapma alışkanlıklarınızı da baz alarak otomatik ya da manuel özellikli çeşitlere bakıp kendinize uygun olanı satın alabilirsiniz.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koşu Bandı Fiyatları

190 ürün listeleniyor
Voit
Dynamic
Hattrick
Proforce
Tekno Trust
Horizon Fitness
Meet.you
Profitness
Ultima
Diesel Fitness
Walkingpad
Nordictrack
Altis
Fastgo
Slazenger
Tunturi
Kochler
Rebuwo
Runtech
Yui
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Taşıma Kapasitesi
Toplam 41 / 190 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?