Dalış Bıçakları

Dalış bıçağı, her dalgıcın mutlaka yanında bulundurması gereken ekipmanların başında gelir. Dalış bıçağı kullanmanın en önemli sebebi güvenliktir. Dalgıçlar, dalış aktiviteleri sırasında daha önce bırakılmış ağlara veya çeşitli atıklara takılarak riskli durumlar yaşayabilir. Dalış bıçakları, dalgıçların bu gibi tehlikeli durumlardan kurtulmalarına yardımcı olur. Farklı amaçlar için de kullanılabilen dalış bıçakları, değişik tasarım ve boyutlarda su altı tutkunlarının beğenisine sunulur.

Fonksiyonel ve Pratik Tasarıma Sahip Dalış Bıçağı Çeşitleri

Dalış bıçak çeşitleri, özellikle profesyonel dalgıçların mutlaka yanında bulundurması gereken aksesuarlar arasında yer alır. Dalış bıçakları paslanmaz malzemeden üretilir ve ısıl işlem ile sertleştirilir. Bu şekilde imal edilen dalış bıçağı modelleri, oldukça uzun süre performans gösterir. Dalış bıçaklarının bir yüzü düz bilenmiş iken diğer yüzü lazer bileme olarak adlandırılan pütürlü bileme tekniği ile üretilir. Tırtıklı ağız bölümü ve çentik kısmı ağ yapılı ipleri kolayca yakalayarak kesmenize olanak tanır. Dalış bıçağı dizaynlarının içerisinde yer alan bazı modellerin bir yüzeyi su altında parlamaması için teflon kaplanarak tasarlanır. Bununla birlikte dalış bıçakları farklı kullanım alanları için değişik uzunluklarda imal edilir. Zıpkınla balık avı ve serbest dalış için üretilen bıçak modellerinin uzunlukları genellikle 7 santimetre ile 11 santimetre arasında değişir. Tüplü dalış aktivitelerinde kullanılmak üzere dizayn edilen bıçak modelleri ise 3 – 5 santimetre daha uzun üretilir.

Güvenli Bir Dalış Deneyimi için Dalış Bıçağı Kullanın

Dalış bıçağı, dalgıçların su altında yaşayabileceği tehlikeli durumlardan kurtulmasına yardımcı olan oldukça önemli bir ekipmandır. Dalış sırasında herhangi bir ağ veya başka bir cisme takılan dalgıç, dalış bıçağı sayesinden kolaylıkla kendisini kurtarabilir. Özellikle gece dalışlarında yaşanan acil durumlar, dalış bıçağı bulundurmayı zorunlu hale getirir. Gece şartlarında zayıf ışık altında takıldığınız bir misina veya ağdan kurtulmak oldukça zordur. Eğer dalış bıçağınız var ise yaşadığınız sorunu oldukça kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte dalış bıçakları farklı gereksinimlerin karşılanmasında da kullanılır. Bununla birlikte dalış bıçakları, zıpkınla yapılan balık avcılığı sırasında da etkin olarak kullanılır. Dalış bıçakları sayesinde vurduğunuz balığı hareketsiz hale getirebilirsiniz. Ayrıca akıntıya kapılma durumunda dalış bıçağınızı yere saplayarak kendinize tutunacak bir yer sağlayabilirsiniz. Su altında herhangi bir şeye vurarak ses çıkartmak için de dalış bıçaklarını kullanabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Seviyeleri ile Dalış Bıçağı Fiyatları

Dalış bıçağı fiyatları, ekipmanların markasına, modeline, üretiminde kullanılan materyalin türüne ve teknik özellikleri göre farklı seviyelerde belirlenir. Amatör seviyede yapılan su altı aktiviteleri için üretilen dalış bıçağı modelleri, profesyonel dalgıçlar için tasarlanan ekipmanlara göre daha uygun fiyat skalası ile kullanıcılara sunulur. Titanyum dalış bıçakları, diğer materyallerden üretilen bıçaklara göre farklı fiyatlandırılır. Siz de her bütçeye uygun seçenekler sunan dalış bıçağı kategorisinden ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ekipmana sahip olarak daha güvenli bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz.


  • Dalış Bıçağı Nereye Takılır?

  • Dalış bıçağı, diz ile ayak bileği arasında bacağın iç tarafına takılır. Dalış bıçağı bacağın dışına takılmaz. Bunun nedeni iki elle bıçağa ulaşabilmenizi sağlamaktır. Diğer nedeni ise ağırlık kemerini çıkarmanız gereken herhangi bir acil durum yaşadığınızda çıkardığınız kemerin bıçağa takılmasının önüne geçilmesidir.
  • Dalış Bıçağımın Bakımını Nasıl Yapmalıyım?

  • Sahip olduğunuz dalış bıçağını, tuzlu suda kullandıktan sonra mutlaka tatlı su ile yıkamalısınız. Özellikle bilenmiş bölümlerinin korozyona uğramaması için gres yağı veya silikon gres uygulayabilirsiniz. Bıçak kılıfınızı da aynı şekilde temizleyerek ekipmanlarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Dalış Bıçaklarının En Önemli Özelliği Hangisidir?

  • Dalış bıçaklarının en önemli özelliği paslanmaz yapıya sahip olmalıdır. Bu nedenle paslanmaz çelik ve titanyum gibi materyallerden üretilen ekipmanları tercih etmelisiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dalış Bıçağı Fiyatları

79 ürün listeleniyor
Cressi
Labrax
Mac Coltellerie
Kraken
Questsub
Seac Sub
Diverman
Akona
Aqua Lung Sport
Beuchat
Fibrapps
Lalizas
Mares Pure Instinct
Problue
AND OUTDOOR
Apnea
Cressi-Sub
Muhtelif
Sopras Sub
Square
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 79 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?