Dalış Patikleri ve Ayakkabıları

Dalış esnasında su altının eşsiz güzelliklerinin keyfini çıkarabilmek için kaliteli ekipmanların tercih edilmesi gerekir. Dalış aktiviteleri sırasında kullanılan malzemeler, dalgıçlar için hayati önem taşır. Dalış malzemeleri içerisinde yer alan dalış patiği de en kritik dalış aksesuarlarından biridir. Dalış patikleri, dalgıçların ayaklarını meydana gelebilecek olumsuzlara karşı koruyucu özellik taşır. Kullanım amaçlarına göre farklı modeller halinde tasarlanan dalış patikleri, su altı tutkunlara güvenli ve konforlu bir dalış deneyimi sunar.

Dalış Patiği ile Su Altı Güzelliklerinin Keyfini Çıkarın

Dalış malzemeleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan dalış patiği, aynı zamanda dalış çorabı olarak da isimlendirilir. İster amatör bir dalış tutkunu isterseniz profesyonel bir dalgıç olun mutlaka dalış patiği kullanmanız gerekir. Dalış patikleri, dalış sırasında meydana gelebilecek olumsuzlukları engeller. Özellikle kayalık bölgelerden yapılan giriş ve çıkışlarda dalış patiği kullanarak hem ayaklarınızı koruyabilir, hem de daha güvenli bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. Dalış patikleri, kayışlı ve tokalı tasarıma sahip dalış paletleri ile de beraber kullanılabilir. Dalış patikleri güvenlik etkenlerinin yanı sıra deniz suyunun soğukluğundan da korunmanıza yardımcı olur. Thermoplastik tabanlı veya kauçuk malzemeden üretilen dalış patikleri, uzun ve kısa dizaynlar halinde kullanıcılara sunulur. Dalış keyfinizi herhangi bir sorun yaşamadan tamamlamak istiyorsanız farklı özelliklerde tasarlanan dalış patikleri arasından gereksinimlerinizi karşılayan bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Kesintisiz Dalış Deneyimi Sunan Dalış Patiği Modelleri

Dalış patikleri, teknik özelliklerine, üretim sırasından kullanılan materyallerin cinsine, tasarımlarına ve kalınlıklarına göre farklı modeller halinde su altı tutkunlarının beğenisine sunulur. Kısa konçlu dalış patikleri, amatör dalış tutkunları tarafından en çok tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. Daha çok yazın kullanılan kısa dalış patiği modelleri içerisinde kayışlı, tokalı ve cırt cırtlı tasarımlar bulunur. Uzun konçlu dalış patikleri ise kolay giyip çıkarılabilmesi için fermuarlı olarak dizayn edilir. Daha çok donanım ile yapılan uzun süreli dalış aktivitelerinde kullanılır. Jarse dalış patiği çeşitleri de içinde ve dışında jarse kullanılarak üretilen modellerdir. Bu tür dalış çoraplarının orta kısmında genellikle neopren malzeme kullanılır. Dışı neopren, iç kısmı ise opencell materyalden tasarlanan patik modelleri ise ısı yalıtım özellikleri ile ön plana çıkar. Islatılarak giyilen bu patikler, çabuk zarar gören yapıya sahip olduğundan kayalık bölgelerde kullanıma uygun değildir.

Dalış Patiği Fiyatları

Dalış patiği fiyatları, satın almak istediğiniz ürünün markasına, modeline, tasarımına ve teknik özelliklerine göre belirlenir. Dalış çorabının taban kalınlığı arttıkça fiyatında da artış gözlenir. Bununla birlikte dalış çorabının üretildiği malzeme de fiyat üzerinde etkisi olan unsurlar arasında yer alır. Ayrıca dalış patiğinin tasarımında bulunan palet destek sistemi ve kanca gibi ek aparatlar da fiyat seviyelerinin tespit edilmesinde etkilidir. Amatör kullanım için dizayn edilen dalış patikleri, profesyonel dalgıçlar için üretilen modellere göre daha uygun fiyat seviyelerine sahiptir. Farklı kamuflaj desenleri ile tasarlanan dalış patikleri, diğer ekipmanlara göre daha yüksek fiyatlandırılır.


  • Dalış Patiğinin Kalınlığına Neye Göre Karar Vermeliyim?

  • Dalış patiğinin kalınlığına karar verirken su sıcaklığını ve dalış yaptığınız bölgenin yapısını göz önünde bulundurmanız gerekir. Soğuk sularda ve kayalık bölgelerde dalarken kalın dalış patiklerini tercih edebilirsiniz. Sıcak sularda ve kayalık olmayan yerlerde kullanmak içinse daha ince modellere yönelebilirsiniz.
  • Dalış Patiği Hangi Aktiviteler Sırasında Kullanılır?

  • Dalış patikleri genellikle serbest dalış, tüplü dalış ve zıpkınla balık avcılığı faaliyetlerinde kullanılır. Bununla birlikte kayalık bölgelerde yüzerken, sörf yaparken veya kano kullanırken de dalış patiklerinizi giyebilirsiniz.
  • Dalış Patiği Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Dalış patikleri öncelikle ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayrıca seçtiğiniz ürün, destekli ve kaymaz taban sistemine sahip olmalıdır. Bununla birlikte su ısısına uygun modeller tercih edilmelidir. İnce dalış patikleri derin ve soğuk sularda ayaklarınızı üşütür. Olması gerekenden kalın patikler ise terlemeye neden olur ve hareketlerinizi kısıtlar. Farklı mevsimlerde ve bölgelerde düzenli olarak dalıyorsanız, birden fazla dalış patiği satın alabilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dalış Patiği Fiyatları

109 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 109 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?