Termal İç Giyim

Outdoor sporlar için ekstrem hava koşulları aktivite deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Dağcılık, kayak, dalış gibi çok sayıda spor değişken ortam sıcaklığı nedeniyle ek önlemler almanızı gerektirebilir. Outdoor spor kıyafetleri genel olarak ısı korumalı olsa da içlik gibi ekstra ısı yalıtımı sağlayan kıyafetler, vücut sıcaklığınızı korumanıza, konforunuzu ve performansınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Outdoor termal içlik fiyatları yün, ipek, pamuk, sentetik ya da teknik kumaş yapısına göre geniş bir fiyat aralığında satışa sunulur. 

Termal İçlik Nasıl Sıcak Tutar?

Birden fazla kıyafeti üst üste giymek, vücudunuzu aşırı soğuk havalardan korumanın en basit yoludur. Temel katman vücudunuza en yakın katmandır. Bu nedenle ısı yalıtımının bu katmanda sağlanması, vücudun sıcak tutulması için en önemli adımdır. En iyi outdoor termal içlik vücudunuza mükemmel şekilde uyum sağlayan ancak hareketlerinizi kısıtlamayan içliktir. Termal iç giyim ikinci bir cilt işlevi görür. Vücudunuz ve kumaş arasında yalıtım tabakası oluşturur. Soğuk havalarda vücudunuza rahat bir şekilde oturan içlik, vücudunuzun ürettiği ısıyı hapseder ve konforu artırır. Vücuda tam olarak oturmayan içlikler, sıcaklığı eşit şekilde dağıtmak yerine düzensiz bir ısı dağılımına neden olur.

Termal İçlik Nasıl Olmalı?

Termal içlik satın alırken kaygan bir dış yüzeye sahip olmasına dikkat edin. Böylece diğer giysilerinizi, sıkışma sorunu olmadan içliğin üzerine kolayca giyebilirsiniz. Termal içlikler farklı kumaş ağırlıklarına göre üretilir. Her kumaş ağırlığı farklı avantajlar sunar. Tercihler kişisel deneyimlere bağlı olsa da genel kural olarak çok hafif kumaşlar, serin koşullar için uygundur. Hafif kumaşlar soğuktan orta dereceye kadar soğuk havalarda ve yüksek düzeyde aerobik aktivite için tercih edilir. Orta ağırlıktaki kumaşlar soğuk havalar için uygundur. Çok yönlü olmaları nedeniyle çeşitli eğlence ve spor aktiviteleri için giyilebilir. Ağır kumaşlara sahip içlik modelleri vücut ısısını düzenlemek için daha fazla sıcaklık gerektiren, kar ve derin soğuk su dalışı gibi ekstrem hava koşullarında yapılan sporlar için uygundur.

Termal İçlik Neden Yapılır?

Termal iç çamaşırınızın malzemesi, yaşadığınız hava koşullarına uyum sağlamak için yumuşak ve aynı zamanda esnek olmalıdır. Özellikle aşırı soğuk koşullar için üretilmiş olan sentetik kumaşlar, termal içlik için en iyi seçimdir. Polyester, spandeks, likra ve naylon, doğru miktarda nem emme ve ısı tutma özelliğini sağlamak için genellikle diğer doğal elyaflarla birleştirilir. Doğal yünden üretilmiş içlikler, vücut sıcaklığınızı akıllıca dengeler ve şartlar ne olursa olsun iyi bir nem yönetimi sağlar. İpek, orta derecedeki soğuk havalarda yapılan aktiviteler için hafif bir seçenektir. Rekreasyonel kar sporları ve iç mekan sporları için kullanılabilir. Bu kumaşın dezavantajı, nemi vücuttan daha yavaş bir şekilde uzaklaştırmasıdır. Yün, sentetik ve ipekten farklı olarak, pamuk nemi tutar. Vücutta soğuk ve nemli bir dokunuşa neden olur. Uygun fiyatına rağmen, konforun öne çıktığı termal içlik modellerinde pamuklu dokumalar en az tercih edilen seçenektir.

Termal İçlik Kaç Derecede Yıkanır?

Kıyafetlerinizin uzun ömürlü olması ve her zaman konforlu bir şekilde giyilebilmesi için üreticinin belirttiği özel bakım talimatlarına uymanız gerekir. Pamuk ve yün kumaşların çekmeyi önlemek için soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Pamuğun kuruması diğer kumaşlara kıyasla daha uzun sürer. Bu nedenle en iyi sonuçlar için açık havada kurumaya bırakın. Daha hızlı sonuçlar için içliği bir havlunun üzerine yatırarak kurutmayı deneyin. Kumaş zamanla esnemeye ve şeklini kaybetmeye başlayacağından, pamuklu termal içlikleri asmaktan kaçının. Sentetik kumaşların bakımı kolaydır ve çabuk kurur. Özel lif yapısı sayesinde şeklini korur. En iyi sonuçları elde etmek için ılık suda yıkamayı deneyin. Aksi belirtilmediği sürece sentetik içliklerinizi kurutucuda kurutabilir ya da asarak kurutmayı tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Outdoor Termal İçlikler

4201 ürün listeleniyor
Blackspade
Tutku
Berrak
Erdem İç Giyim
Thermoform
Hasyün
Kota
Alışveriş Parkı
Sistina
Sweet Sauna
Miraxx
Malabadi
Burton
Form Angel
Doreanse
Bonbonetti
Doğan Yıldız
Helly Hansen
Goldenbay
BSM
Erkek
Kadın
Erkek Çocuk
Kız Çocuk
Unisex
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
İçlik Türü
Toplam 46 / 4201 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?