Uyku Tulumu

Uyku Tulumu Fiyatları

Kampçıların, gezginlerin vazgeçilmezi olan ve her türlü hava koşulunda rahat bir uyku çekmenizi sağlayan uyku tulumu birçok farklı model ve opsiyon ile birlikte sizlerle. Uyku tulumları kampçılar için olmazsa olmaz bir kamp gerecidir. Her türlü mevsime uygun olarak bulabileceğiniz bu tulumlar ile birlikte kamplarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yaz mevsimi için farklı modeller, kış mevsimi için farklı modeller veya senenin hemen hemen her ayında kamp yapıyorsanız üç mevsim uyku tulumları sizler için avantajlı olacaktır. Uyku tulumları hava koşulları ne olursa olsun doğru seçim yaptığınız takdirde herhangi bir olumsuz durumdan kaçınmanızı sağlayacaktır. Bu sayede de rahat bir uyku çekebilir ve doğa maceranızın ertesi gününe keyifli bir şekilde uyanabilirsiniz.

Çeşitli aylarda mevsimsel olarak gün içindeki sıcaklık ile gece sıcaklıkları oldukça farklılık göstermeye meyillidir. Bu gibi koşullar için üretilmiş olan birçok farklı uyku tulumu modeli bulunmaktadır. Mumya model, dikdörtgen model gibi modeller farklı şekillerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra çocuk ve yetişkin olmak üzere de uyku tulumları boyutsal olarak farklılık göstermektedir. Kadın ve erkeklerin ideal vücut sıcaklıkları birbirinden farklı olduğu için uyku tulumları bu şekilde de ayrılabilir. Aynı zamanda kadın ve erkek uyku tulumlarında bazı bölgelerde boyut farkı olabilir. Ortalama boy endeksine göre ürünler ile birlikte siz de kendinize en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Birçok farklı kumaş seçeneği de bulunmaktadır. Kışın kullanabilmeniz için polar olanların yanı sıra yazın sizleri terletmeyecek ve rahatlıkla kullanabileceğiniz kumaş türlerinden edinebilirsiniz. Çocuk, yetişkin, yazlık, kışlık, üç mevsim, mumya model, dikdörtgen model ve daha niceleri olmak üzere birbirinden farklı uyku tulumu modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını inceleyerek siz de ihtiyacınıza yönelik tercihte bulunabilirsiniz.

Yazlık Uyku Tulumu Fiyatları

Uyku tulumları mevsimsel olarak üç kategoride incelenebilir. Bunlar yazlık uyku tulumu, üç mevsim uyku tulumu ve de kışlık uyku tulumu olarak sayılabilir. Yazlık uyku tulumları otuz derece ve üzerinde kullanımı sağlanabilen uyku tulumlarıdır. Ağırlık olarak daha hafiftirler. Bu sayede daha ferah olarak uyuyabilir ve yaz kamplarınızda konfor sağlayabilirsiniz. Bu uyku tulumlarını yanınızda taşımanız da oldukça kolay olacaktır. Katlandığında çantanızın en ufak bölümüne bile sığabilecek olan bu tulumları her alana rahatlıkla taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Yaz uyku tulumu kamp anında sizlere birçok artı sağlayabilir. Boydan fermuarlı modeller ile birlikte terleme gibi bir durumda fermuarı açabilir ve boydan açılmasının diğer bir avantajı olarak sadece yorgan misali bu tulumları kullanabilirsiniz. Yazın kamp yaparken kullandığınız tulumun taşıması gereken önemli özelliklerden birisi ise terleme olayının önüne geçebilmesidir. Bu yüzden uygun kumaşlarla üretimi yapılmış olması gerekmektedir. Terletmeyen uyku tulumu dendiğinde pamuk uyku tulumu modellerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Terletmeyen uyku tulumlarında pamuklu kumaşlar teri emerek hapseder ve de sizlerin rahat bir uyku geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda seçiminizi yaparken kamp yapacağınız bölgenin mevsimsel koşullarını da incelemeniz ve buna göre tulumunuzu seçmeniz gerekmektedir. Bir bölgede gündüz ve gece arasındaki sıcaklık farkı oldukça geniş olabilir. Bu da gecelerin soğuk olabileceği anlamına gelmektedir. Bu noktada belirli bir dereceye kadar sizleri koruyacak olan materyallerin bulunması oldukça önem taşımaktadır. Koruma sağladığı sıcaklık derecelerine göre edineceğiniz tulumların modeli ve materyali değişmektedir. Değişken iklime sahip olan bölgeler için hava sıcak ve nemliyken sizi terden koruyabilecek ve soğuk olduğunda da yeterli sıcaklığı muhafaza edebilmenizi sağlayacak olan tulumlar edinmeniz önemlidir.  Kampınız esnasında tulumunuzun çantanızda ağırlık yapmasını istemiyorsanız daha hafif materyalde olan tulumları tercih edebilirsiniz. Kışın kullanılan ürünlerde sıcak tutabilmesi amacı ile yazın olandan daha ağır materyallerin kullanımı sağlanabilir. Yazın ise oldukça hafif tulumları kullanabilir ve az yer kaplayarak taşınmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz şekilde katlayarak bu ürünleri çantanızda bulundurabilirsiniz. Hafif materyal olarak kuş tüyü tulumları tercih edebilirsiniz. Oldukça hafif olmaları ile birlikte yanınızda rahatlıkla varlığını bile hissetmeden taşıyabilir ve istediğiniz zaman kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Şekil açısından ise uyku tulumu modelleri olarak dikdörtgen şekil modelleri tercih edilebilir. Bu modeller ilkbahar ve yaz aylarında sizler için maksimum konfor sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kendinizi oldukça rahat hissedebilmek ile birlikte mevsimsel koşullarla da çok rahat bir şekilde adapte sağlayabilirsiniz.

Kışlık Uyku Tulumları

Kamp maceralarında zamanına göre her mevsimin kendine özgü zorlu ve farklı koşulları bulunmaktadır. Yaz aylarında gündüz ve gece arasındaki aşırı sıcaklık farklılıkları sorun olabilirken kış aylarında ise sürekli olarak havanın dondurucu soğukluğu karşınıza sorun olarak çıkacaktır. Bu gibi durumlarda uyku tulumunuzun modelinin seçimi oldukça önem taşımaktadır. Kış ayları için genel olarak mumya model uyku tulumları tercih edilmektedir. Mumya model uyku tulumları üç mevsim modellerin taşıdığı bütün özellikleri taşımaktadır ve buna artı olarak yalıtımları üst düzey olarak güçlendirilmiştir. Bu tulumlar diğer ince tulumlara göre yalıtım ve benzeri durumlar nedeniyle daha kalın olduğundan taşımanız zorlaşabilir. Ancak bunun için de özel çantalar bulunmaktadır. Sıkıştırma özelliği bulunan, tulumlarınızın özel çantaları ile birlikte çok daha rahat bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirebilir ve kampınız esnasında bu gerecin sizlere yük olmasının önüne geçebilirsiniz. Tüm uyku tulumlarının kaldırabileceği belirli bir sıcaklık derecesi bulunmaktadır ve bu gereksinimi karşılamak amacı ile tasarımları gerçekleştirilmektedir. Üretilirken kullanılan materyal gibi unsurlar bu gibi koşullarla şekillenmektedir. Bu duruma dikkat etmek gerekmektedir.

Uyku tulumu önerisi dendiğinde öncelikle sizlerin kullanım sağlayacağınız koşullar göz önünde bulundurulmalıdır. Ekstrem soğuklar için üretilmiş olan modeller bile bulunmaktadır. Uygun koşullar için doğru modelleri edindiğiniz takdirde kampınızı da keyifle ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilme şansına erişeceksiniz. Bu yüzden satın almak istediğiniz tulumun doğru bir şekilde hizmet sunduğu optimum sıcaklığı göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız. Aksi takdirde kullanım sağlarken zorluk çekebilme ihtimaliniz artacaktır. Kış koşulları için polar uyku tulumu edinebilirsiniz. Polar kumaş sizler için soğuk kış şartlarında maksimum yalıtım ve sıcaklık sağlayacaktır. Özellik açısından polar kumaş soğuk geçirmez kumaş olarak bilinmektedir. Aynı zamanda vücudunuz nemli ise bu nemin kumaşa aktarılmasını sağlar. Kumaşa aktarılan nem sayesinde vücut ısınız da korunmuş olur. Ve vücut ısınızın korunması soğuk kış günlerinde gerçekleştirdiğiniz kamp maceralarında oldukça önemli bir etken olarak karşınıza çıkar. İsteğinize göre kalınlıklarda polar kumaştan yapılmış olan tulumlardan edinebilirsiniz. Bu durum tamamen sizlerin tercihine bağlıdır. Aynı zamanda polar kumaş bakterilere karşı da oldukça koruyucu bir kumaş türüdür. Bu sayede sağlıklı bir biçimde kullanım sağlayabilmeniz mümkün hale gelir. Aynı zamanda leke de tutmayan bu kumaş türü ile birlikte kamp maceralarınızı üşümeden, rahat bir uyku çekerek tamamlayabilirsiniz. Vücut ölçülerinize göre birbirinden farklı modeli sayfamızda bularak kolaylıkla edinebilmeniz mümkün.

Kadın ve Erkek Uyku Tulumu Fiyatları

Uyku tulumu modelleri kadın ve erkek kullanıcılar için model olarak farklılık gösterebilir. Çocuklar için de birbirinden farklı modeller bulunmaktadır. Unisex modeller de tercih edilebilir. Tam yalıtım sağlayabilmesi adına vücut ölçülerinize uygun olan uyku tulumlarını edinmeniz sizler için doğru olacaktır. Bu sayede yaz mevsiminde terleme gibi sorunlarınız olmayacak ve aynı zamanda kış mevsiminde de üşüme gibi bir problem yaşamayacaksınız. Beden ölçülerinize uygun, bedeninize tam oturan tulumlar ile birlikte sağlıklı bir uyku çekeceksiniz. Aynı zamanda kışlık tulumlarınızda polar kumaş gibi materyalleri tercih edebilirsiniz. Bu kumaş türleri hızlı şekilde kuruma özelliğine sahip olup herhangi bir nemlenme durumunda sizleri her halükarda güvende tutmaktadır. Yetişkin uyku tulumu ve çocuklar için uyku tulumları birbirinden boyutsal olarak pek tabii ayrılmakta. Çocuk uyku tulumları genel olarak yaş bazlı olarak kategorileşmektedir. Çocuklar hızlı bir şekilde bedensel gelişim sağladıkları için, boy uzaması gibi faktörler tulum seçimlerini oldukça etkilemekte. Bu konu düşünüldüğünde ise yaş olarak kategorilendirmesi yapılmış olan uyku tulumlarından seçim yapmak oldukça yararlı olacaktır. Çocuklar için üretilmiş olan ve ölçüleri sayesinde bedenlerini tam anlamıyla saran bu tulumlar gelişim çağlarında oldukça işlevsel olacak.

Çocuklarınız kamp maceralarında terlemeyi önleyen veya üşümemesini sağlayan tulumlar ile birlikte deliksiz bir uyku çekecek. Birbirinden farklı kumaş türlerini yine tercih edebilirsiniz. Mevsimsel şartlar bu noktada göz önünde bulundurulmalı. Aynı zamanda çocuklarınızın zevklerine uygun tasarımsal olarak farklılık gösteren ürünleri tercih edebilir ve de seçimlerinizi renklendirebilirsiniz. Boyut olarak diğer modellere göre daha küçük olan çocuk uyku tulumlarını rahat bir şekilde sırt çantasında muhafaza ederek taşıyabilmeniz de mümkün. Bunun yanı sıra erkek ve kadın uyku tulumlarında da boy gibi etkenler rol oynuyor. Ortalama olarak kadın boyuna ve ortalama olarak erkek boyuna göre üretilmiş olan ve S, M, L ve birçok beden olarak şekillenebilen uyku tulumlarını bedensel özelliklerinize göre edinebilirsiniz. Mumya ve benzeri modeller göz önünde bulundurulduğunda beden seçimi oldukça önem taşımaktadır. Bu tür tulumlarda bedenin tulum tarafından tam olarak sarılması gerekli olan yalıtımın sağlanabilmesi için oldukça önemlidir. Aynı zamanda kadınlar için üretilmiş olan tulum modellerinde omuz bölgelerinde daha dar bir tasarım tercih edilmiştir. Erkek tulum modellerinde ise bu durum tam tersi olarak bulunmaktadır. Omuz bölgeleri daha geniştir. Bu tür ölçütler standart beden ölçüleri üzerinden yapılmıştır. Kimi bölgelerdeki boyut farklılığı fizyolojik olarak erkek ve kadınlarda değişiklik göstermektedir.

Mumya ve Dikdörtgen Uyku Tulumları

Uyku tulumları birbirinden farklı şekillerde bulunabilir ve her mevsimde bu tercihler şekillenebilir. Genel olarak mevsim koşulları ve beraberinde kullanıcının konforu önem taşımaktadır. Bu tasarımlardan biri mumya modeldir. Bacaklardan itibaren ayaklara doğru daralan konik bir tasarıma sahiptir. Bu tasarımı ile birlikte termal açıdan maksimum olarak verimlilik sağlamaktadır. Her koşulda çok iyi bir şekilde ısınabilmenizi sağlar. İçerde bıraktığı alanın küçük olması sıcaklığın dağılmaması için büyük bir etkendir ve bu sıcaklığı içeriye hapsettiğinizde ısınmanız oldukça kolay gerçekleşecektir. Kış aylarında tercih ettiğiniz uyku tulumlarında bu tasarımı edinebilir ve kullanabilirsiniz. Mumya tasarımlarda zaten alan açısından sıcaklık hapsetme olayı gerçekleştirildiği için çok fazla yalıtım malzemesi ve benzeri unsurlar kullanılmamaktadır. Bu durum da ekstra olarak hafif olmasını sağlamaktadır. Kışlık olarak da kullanabileceğiniz bu modeller aynı zamanda hafif olması ile birlikte sizlere büyük avantaj olarak dönecektir. Aynı zamanda kapladığı yer az olduğu için paketlemeniz de kolay olacaktır. Çantanıza istediğiniz şekilde sığdırmanız mümkündür. Uyku tulumu tavsiye olarak diğer bir model ise dikdörtgen tasarımlı modeldir. Bu modeller mumya tulumlar gibi konik bir kesime sahip değildir. Bu yüzden birincil öncelik yalıtım değildir. Sıcaklığı sabit tutma ve benzeri bir amaç taşınmaz. Bu gibi uyku tulumlarını ev içerisindeki konaklamalarınız için bile kullanabilirsiniz.

Özellikle yaz kamplarında da bu modeller sizler için uygun olacaktır. Bu tasarımda terlemeyi önleyen pamuk kumaşlı tulumları tercih ederek yaz kamplarınız için ideali oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda konik tasarıma sahip olmadığından bacak kısmında da terleme gibi durumlara sebebiyet vermeyecektir. Uyku tulumu büyükler için ve çocuklar için iki türlü de bu tür tasarımlarda önünüze çıkmaktadır. İster kendiniz için, ister çocuklar için edinin; her halükarda kendinize uygun olan modeli bulabilmeniz mümkün hale geliyor. Aynı zamanda yarı dikdörtgen uyku tulumları da bulunmakta. Bu modeller ise mumya tulumlar ve dikdörtgen tulumların özelliklerinin birleştirilmiş hali denebilir. Mumya modeller gibi bacak kısmında çok fazla konilik durumu olmadığı gibi dikdörtgen tasarımlar gibi düz bir tasarıma da sahip değil. Sıcaklık ve yalıtım olarak ise yine aynı şekilde iki farklı tasarımın arasında bir opsiyon tanıyor. Kütle olarak, taşınabilirlik olarak da yine iki tasarımın ortasında bir değere sahip olarak karşınıza çıkıyor. İsteğinize bağlı olarak bu üç tasarımdan birini edinebilirsiniz. İhtiyacınızı tam olarak karşılayacak olan uyku tulumlarına sayfamız ile rahatlıkla ulaşabilir ve edinebilirsiniz.

Birbirinden İşlevsel Uyku Tulumu Modelleri

Uyku tulumu fiyatları kumaş türüne ve kullanım tasarımına göre farklılık göstermekte. İsteğinize bağlı olarak birçok farklı tasarım arasından tercihte bulunabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse ilk olarak bir kişilik uyku tulumları yerine çift kişilik uyku tulumu edinebilirsiniz. Kamp arkadaşınızla ortak olarak kullanabileceğiniz bu çift kişilik tulumlar da isteğinize bağlı boyutlarda ve tasarımlarda edinilebilir. Ortak bir karar ile birlikte tüm koşulları sağlayan modeli seçebilmeniz mümkün olacaktır. Bunun dışında giyilebilir uyku tulumu gibi modeller de bulunmakta. Bu tulum ile birlikte normalde mümkün olmayan yürüme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayakta dururken de bu tulumu kullanabilir ve kendinizi sıcak tutabilirsiniz. Ayaklı uyku tulumu olarak da ismi geçen bu tulum ile birlikte sadece uyurken değil, günlük işlerinizi gerçekleştirirken de rahat bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Hem ayaklı olması hem de kollu olması ile birlikte günlük hareketlerinizi kısıtlamayan bu tulum rahatlıkla hareket edebilmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra kolsuz uyku tulumu modelleri de bulunuyor.

Çocuklarınız için de edinebileceğiniz bu tulum modeli ile birlikte farklı kullanım senaryoları sağlayabilmeniz mümkün. Boydan fermuarlı gibi tulum modelleri ile birlikte iki tulumu birleştirerek ortaya çift kişilik bir model çıkarabilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra boydan fermuarlı olan modelleri direkt olarak yorgan, örtü amaçlı kullanabilirsiniz. Genelde yaz ayları için kullanılan modellerde bulunan bu özellik ile birlikte birçok farklı opsiyona sahip olabilmeniz mümkün. Bunun dışında ev içerisinde kullanabileceğiniz pelüş uyku tulumu modelleri de mevcut. Kapüşonlu olarak ya da normal boğazlı olarak edinebileceğiniz, birbirinden farklı ve renkli tasarımlara sahip bu tulumlar ile birlikte pijama partilerinizi eğlenceli hale getirebilir; ya da çocuklarınız için bu modelleri edinerek onları mutlu edebilirsiniz. Yaş fark etmeksizin geniş bir skalaya hitap eden bu modeller ile birlikte oldukça keyifli vakit geçirebileceksiniz. Uyku tulumlarında materyal tercihinde de bulunabilirsiniz. Pamuk, kaz tüyü uyku tulumu ve bunun gibi diğer materyallerden oluşan tulumların seçiminde bulunabilirsiniz. Mevsimsel olarak ya da ev içerisinde kullanacağınız bir ürün ise isteğe bağlı olarak materyal seçiminizi şekillendirebilmeniz de mümkün. Her türlü koşula uygun ürün, sayfamızda bulunmakta olup yorumları inceledikten sonra ürününüzü rahatlıkla edinebilirsiniz.

Uyku Tulumu Nasıl Yapılır?

Uyku tulumu çeşitli kullanım senaryolarına istinaden uygun materyaller ile birlikte, kullanım amacına uygun tasarımlarda yapılır.

Uyku Tulumu Nasıl Kullanılır?

Uyku tulumu kamp ya da ev ortamında yeterli sıcaklığı sağlayabilmek adına, tulumun giyilmesi şeklinde kullanılır.

Uyku Tulumu Nasıl Katlanır?

İlk olarak ikiye katlanarak bu şekilde devam edilir. Taşıma sağlanacak olan çanta referansında katlama işlemi gerçekleştirilir.

Uyku Tulumu Nasıl Yıkanır?

Uyku tulumunun materyaline göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Kimisi makinede yıkanabilirken, kimisinin elde yıkanması gerekmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Uyku Tulumu Fiyatları

1505 ürün listeleniyor
Tekno Trust
Naturecamp
Evolite
Husky
Xhltd
Camp Story
Naturehike
Savage
Cici Bears
Sportlife
Ergin Toptan
High Peak
Marmot
Hannah
Pinguin
Easy Camp
Astüm Askeri Malzeme
DFT
Ferrino
Hainan Shenda
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 43 / 1505 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?