Şamandıralar

Dalış sporu su altı güzelliklerinin keşfedilmesi için yapılan oldukça keyifli bir aktivitedir. Dalış tutkunları, faaliyetlerini yaparken kendi güvenliklerini kullandıkları malzeme ve ekipmanlar ile sağlamaları gerekir. Dalgıçların yerini gösteren ve bulundukları bölgeyi işaretleyen dalış şamandıraları, teknelerin ve su üstünde seyreden diğer unsurların dalış yapan kişilere zarar vermesini engeller. Bununla birlikte dalgıçlar, yedek malzemelerini ve içecekleri suyu şamandıralar vasıtası ile taşıyabilirler.

Dalış Şamandıraları ile Güveliğinizi Sağlayın

Dalış şamandırası, dalış yapılan yeri işaretlemek için kullanılan bir ekipmandır. Dalış şamandırası, dalgıçların güvenliği için hayati öneme sahiptir. Şamandıralar sayesinde nerede daldığınızı ve bulunduğunuz bölgeyi, yaklaşan deniz taşıtlarına bildirebilirsiniz. Bununla birlikte deniz şamandıraları, siz su altındayken herhangi bir olumsuzluk meydana geldiğinde de en kısa sürede size ulaşılmasını sağlar. Ayrıca şamandıralar güvenliğinizi sağlamak için su üzerinde bulunanların, hareketlerinizi takip etmesini kolaylaştırır. Dalış şamandıraları güvenliğin yanı sıra birçok farklı amaç için de kullanılır. Uzun süreli dalış ve su altı aktiviteleri sırasında dinlenmek için şamandıralardan faydalanabilirsiniz. Şamandıra ile birlikte içme suyunuzu ve vurduğunuz avları taşıyabilirsiniz. Dalış şamandıralarını derinlik ölçmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Herhangi bir acil durumda kullanmak üzere cep telefonunuzu su geçirmez bir kabın içerisinde şamandıranın üzerinde bulundurabilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Dalış Şamandırası Modelleri

Dalış şamandıraları, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak değişik boyut ve şekillerde dizayn edilir. Zıpkınla balık avlamak için tasarlanan işaret şamandıraları, düşük sürtünme direnci ile ön plana çıkar. Torpido formunda dizayn edilen ekipmanlar, kolay taşınabilir özellikleri ile oldukça az yer kaplar. Şişirilebilen iç balona sahip şamandıralar, uzak mesafelerden rahatlıkla fark edilebilir. Dikkat çekici renk tasarımı ile kullanıcılara sunulan dalış şamandıraları, üzerinde bulunan bayrakla da daha görünebilir hale gelir. Sürtünme ve delinmelere karşı dayanıklı dış yüzeye sahip olarak üretilen şamandıralar, suda oldukça kolay hareket eder. Dengeli durması için dizaynında kurşun parça kullanılan şamandıra çeşitleri de vardır. Bununla birlikte scuba dalış aktiviteleri için dizayn edilen şamandıralar ince uzun formda üretilir. Bu ekipmanlar tek yönlü sistemleri sayesinde yüzeyde şişirilmiş olarak kalır. Yüzmez halat eşliğinde kullanılan şamandıralar, güneş ışığına karşı dayanıklı yapıları ile uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Dalış şamandıralarını birbirinden ayıran bir diğer özellik ise ürünlerin renkleridir. Genellikle turuncu renkte üretilen şamandıra modellerinin yanı sıra sarı renkli şamandıra çeşitleri de vardır.

Uygun Seçenekler ile Sunulan Dalış Şamandırası Fiyatları

Dalış ve su altı avı faaliyetlerinin olmazsa olmaz ekipmanlarından olan dalış şamandıraları, ekipmanların tasarımına, markasına ve modeline göre farklı fiyat seviyeleri ile kullanıcılara sunulur. Basit yapıları ve küçük boyutları ile ön plana çıkan şamandıra modelleri, profesyonel kullanım için dizayn edilen ekipmanlara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Şamandıranın boyutu büyüdükçe ve fonksiyonel özellikleri arttıkça fiyatı da artış gösterir. Yedek malzemelerinizi içerisine koyabileceğiniz kargo bölümü ile tasarlanan şamandıralar, diğer ürünlere göre farklı fiyatlandırılır.


  • Dalış Şamandırası Kullanmasam Olur Mu?

  • Güvenliğiniz için dalış şamandırası oldukça önemlidir. Siz su altında iken su üzerinde hareket eden araçların varlığınızdan haberdar olabilmesinin başka yöntemi yoktur. Ayrıca herhangi bir olumsuzluk yaşadığınızda şamandıra vasıtası ile size kolaylıkla ulaşılabilir. Keyifli bir dalış deneyimi için güvenlik önlemlerinizi en iyi şekilde almalı ve şamandıra kullanımına önem vermelisiniz.
  • Şamandıra Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

  • Şamandıra çeşitleri arasından seçim yaparken gerçekleştireceğiniz su altı aktivitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Sadece belirli bir bölgede faaliyet gösterecekseniz sabit duran, dengeli şamandıraları tercih edebilirsiniz. Eğer uzun süreli bir dalış aktivitesi yapacaksınız yedek malzemelerinizi taşıyabileceğiniz ve üzerinde dinlenebileceğiniz ürünleri seçebilirsiniz. Su altında ilerleyerek hareket halinde olacaksınız, yüzer özelliği fazla hafif ekipmanlara yönelebilirsiniz.
  • Şamandıra ile Birlikte Ne Tür İp Kullanmalıyım?

  • İşaret şamandırası kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de doğru ip kullanımıdır. Seçtiğiniz ipin şamandırayı kullanırken çapari yapmaması için yüzer özelliğe sahip ekipmanları tercih etmelisiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dalış Şamandıraları

76 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti