Sporcu Sağlığı

Spor yaparken oluşabilecek yaralanmalara karşı geliştirilen sporcu sağlık malzemeleri, tedbir ve müdahale amaçlı kullanılan ekipmanlardandır. Burkulma, incinme, zedelenme gibi durumlara karşı vücudunuzu koruyan ürünler, spor yapmayı kolaylaştıran ve güvenli hale getiren temel malzemeleri kapsar. Koruyucu ekipmanların yanında sporcu sağlık malzemeleri arasında yaralanma sonrası ilk müdahalede kullanılan soğuk sprey gibi ürünler ve kompres çeşitleri de bulunur.

Dizlik ve Bileklik Modelleri

Spor yaparken oluşabilecek incinme, güç kaybı ve sakatlanmalara karşı geliştirilen dizlik ve bileklik modelleri, el ve ayak eklemlerini ve dizleri korumayı sağlar. Dizlik ve bileklik çeşitleri kendi içinde farklı modellere sahiptir. El ve ayak bileklikleri bileği sarma şeklinden ebadına kadar birçok özelliği ile değişirken dizlik modelleri ortası açık dizlikler ve kapalı dizlikler olarak bulunabilir.

El bileklikleri, yalnızca bileği saran kısa modellerden başlayarak başparmak çevresini de saran modellere kadar birçok ürünü kapsar. Genellikle hasar alan bölgeye göre seçilmesi gereken bileklikler arasında kısa bileklikler ve dize kadar uzanan ürünler bulunur. Bileklik modelleri tasarım açısından değişmesine rağmen cırtlı ayarlanabilir bantlı yapısı ile farklı şekillerde kullanılabilir. Böylece esnek ve rahat bir dizayna sahip olan ürünler, hareket etmeyi engellemez. Eklem bölgelerine destek olarak iyileşme sürecini hızlandırır ve değişen tasarımları ile sağ ve sol elde kullanılabilir nitelik taşır.

Dizlik modelleri arasında rahat giyilen ürünler öne çıkar. Dokusuna göre ekleme destek olan dizlikler, olası sakatlanmaları en aza indirir. Dizlik modelleri aynı zamanda ameliyat sonrası sağlıklı yürüme için ve romatizma gibi rahatsızlıklara karşı da kullanılır. Diz bölgesini sıcak tutarak daha rahat yürümeye imkân verir.

Sprey ve Kinesiology Bantları

Sporcular için sağlık malzemeleri arasında soğutucu spreyler ve kinesiology bantları bulunur. Kinesiology bantları, tedbir amaçlı kullanılan bantlardır. Kas hareketlerini düzenlemeye yardımcı olan bantlar, performansı arttırırken aynı zamanda oluşan ağrıyı azaltmayı sağlar. Kinesiology bant modelleri, yapışkanlı tasarıma sahip olup oldukça kolay bir kullanım sunar. Kol ve ayak direklerinde, omuzlarda ve bileklerde kullanılan bantlar, 5 metrelik rulolar halinde satılır. Eni markasına göre değişiklik gösteren bantlar, makasla kesilerek ihtiyaç duyulan bölgeye sarılır.

Soğutucu sprey çeşitleri ise yaralanma sonrasında ilk müdahale için kullanılır. Genellikle yumuşak doku yaralanmalarında ağrıyı hafifletmek için başvurulan spreyler, şişmeyi önleyerek deriyi hızla soğutur. Özellikle ciddi burkulmalarda ciddi öneme sahip olan sprey çeşitleri, farklı ebatlarda bulunabilir.

Sıcak ve Soğuk Kompres

Hem spor yaparken hem de günlük yaşamda oluşabilecek yaralanmalara karşı kullanılan sıcak ve soğuk kompres malzemeleri, acıyı ve ağrıyı hafifletmek için tasarlanmıştır. Sıcak ve soğuk kompresler diz, omuz gibi vücudun belirli bölümleri için geliştirilmiş özel ürünler olarak karşınıza çıkabileceği gibi standart bir kullanım sunan ürünler olarak da bulunabilir. Kumaş kaplı tasarımları ile tekrar kullanılabilir tasarıma sahip olan ürünler, sıcak şekilde mikrodalgada 30 saniye ısıtılarak kullanıma hazır hale gelir. Aynı zamanda istenirse sıcak su içerisinde 10 dakika bekletilerek istenilen sıcaklığa gelince kullanılabilir. Soğuk kullanım için ise derin dondurucuda 1-2 saat bekletilerek ağrılı bölgeye uygulanır.

Kompres çeşitleri dışında ağrı kremleri, termo jeller, sauna kemeri veya bel korsesi çeşitlerini sporcu sağlığı ürünleri arasından bulabilirsiniz. Korseler arasında günlük kullanıma uygun ürünler ve incinmelerde kullanılan ürünlere erişebilirsiniz. Ayarlanabilir ölçüleri ve esnek yapısı ile kolaylıkla kullanılan korseleri, cırtlı yerlerinden açarak kolayca giyebilirsiniz. Ağrı kremlerinde ise reçetesiz kullanımında bir sakınca bulunmayan ürünleri temin edebilir, termo jeller arasında kompresler ile aynı işlevi gören ürünlere erişebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sporcu Sağlık Malzemeleri

4863 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Spor Branşları
Spor Branşları
Sporcu Sağlığı
Sporcu Sağlığı
Sprey
Sprey
Kinesiology Bantı
Kinesiology Bantı
Aksesuar
Aksesuar
Dizlik ve Bileklikler
Dizlik ve Bileklikler
Woodhub
Silhouette
Mediterian
Yangmei
Fsfeng
Fsfyb
Orlex
Gui Xulian
Pangolin Outdoors
Vzn
Güneş Avm
Nike
Set Sail
Hermoso
Altis
Bia Tape Kinesio
Erkentmed
BiaTape
Decathlon
BSN
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 4863 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?