Ucuz Kadın Korseleri

Vücut Şekillendirmede Korse Kullanımı

Korseler vücudun şekle girmesini sağlayan ve daha zarif bir görüntüye sahip olunabilmesi için ortaya konulan ürünlerdir. Bunları kullanıcı beklentilerini karşılamak adına pek çok kritere bağlı olarak çeşitlendirilir. Ürünler çeşitlendirilirken dokumalarında, kilit sistemlerinde, üzerlerinde kullanılan aksesuarlarda değişikler yapılır. Bu şekilde her bir kullanıcının özel isteğine cevap verilmiş olur. Korsenin çok fazla tercih edildiği durumlardan biri bölgesel fazlalıkların saklanması işlemidir. Özel dokuları sayesinde bölgesel fazlalıkların saklanmasında önemli bir rol oynar. Aynı zamanda kişinin vücuduna estetik bir görüntü katarak zarif bir duruş sağlamasına da yardımcı olur. Güzel görüntü için kullanımının dışında korselere vücutta meydana gelen fiziksel problemlerin düzeltilmesi için de sıklıkla başvurulur. Omurgada ya da belde meydana gelen eğrilik, fıtık gibi medikal destek gereken rahatsızlarda korse kullanımının önemi büyüktür. Ürünler aynı zamanda bu kriter gereğince de şekillendirilir. Medikal, estetik, zayıflatıcı, inceltici gibi farklı amaçlara hizmet eden korselerin bulunduğu binlerce ürüne rastlamak mümkündür. Korseler çeşitlilik gösterdikçe kullanım şekilleri de değişir. Ürünün nasıl kullanılması gerektiğini ürünü ve kullanım talimatını inceleyerek öğrenmek mümkündür. Korse seçiminin daha doğru olabilmesi adına gerçek kullanım sebebinin ve hangi tarzda bir korse ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi çok önemlidir. Hem kadın kullanıcılar hem de erkek kullanıcılar için ayrı ayrı üretilen korselerde beden seçiminin doğru belirlenmesi gerekir. Beden seçenekleri bakımından da oldukça geniş olanakları olan korseler yanlış beden seçimi yapılması durumunda istenen verimle kullanılamaz.

Korseler seçilirken kullanıcılar farklı seçenekler karşısında hangi ürünün daha kullanışlı olduğunu merak edebilir. Özellikle kullanım süresi uzun olan korselerin seçimini yaparken bu tarz sorular mutlaka cevaplanmalıdır. Korselerin kullanımı etkileyen pek çok kriter bulunur. Bu kriterlerden biri ürünlerin farklı kullanım alanlarına sahip olmalarıdır. Farklı kullanım alanlarının doğru belirlenmemesi yanlış korse seçimine sebep olacağından dolayı korse tam verimli olarak kullanılamaz. Korse seçiminde kullanıcıların vücut yapısı ve bedeni, korsenin kullanım amacının ne olduğu, amacın gerçekleşmesi için beklentilerin ne olduğu gibi konular mutlaka netleştirilmelidir. Bazı durumlarda korseler aynı anda birden fazla isteğe olumlu cevap da verebilir. Medikal olarak sahip olunmak istenen bir korse aynı zamanda vücudun güzel şekil alması amacıyla da kullanılabilir. Bu nedenle korse satın alırken tüm beklentilerin değerlendirilmesi ve incelenen ürünün hangi özelliklere sahip olduğuna bakılması gerekir. Son dönemin en favori ürünlerinden olan zayıflama korseleri aynı zamanda vücudu da şekle sokan formlarda da üretilir. Zayıflama amaçlı olarak alınan bir korseden aynı zamanda vücut şekillendirme performansı alınabilir. Bunun dışında vücut şekillendirici korseler doğum yapan annelerin sezaryen sonrası kullanımları için de önerilir. Annelerin sezaryen sonrasında istenmeyen şekilde vücut yapılarının bozulması ve aynı zamanda ameliyat etkilerinin daha çabuk iyileşir hale gelmesi için bu korselerden yararlanılabilir.

En Çok Beğenilen Korse Çeşitleri

Korseler içerisinde en fazla talep gören ürün zayıflama korseleridir. Bu korse çeşitleri zayıflamaya yardımcı olmaları ve kullanımlarının basit olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Zayıflama korseleri termal ve sıkılaştırıcı ürünler olmak üzere iki temel bölüme ayrılır. Termal korseler adından da anlaşılacağı üzere ısıya dayanan bir zayıflama ürünüdür. Bu korseler yapıları gereği kullanıldığı bölgenin daha fazla ısınmasını ve terlemesini sağlar. Sıcaklığın bu denli arttığı ve terlemenin yaşandığı bu bölgede yağların yakımı da artar. Dolayısıyla kullanıldığı bölgede bir zayıflama ve incelme meydana gelir. Bu ürünlerin kullanıldığı alanlar farklılık gösterebilir. Ayrıca erkek ve kadın kullanıcılar için ayrı özelliklerde üretilir. Kullanım sırasında spor ile desteklendiğinde etkisinin daha fazla artması söz konusu olur. İkinci kısmı oluşturan sıkılaştırıcı korseler ise daha çok zayıflama sonrası oluşan sarkmaların giderilmesi için kullanılır. Özellikle hızlı şekilde diyet yaparak kilo verenlerde meydana gelen sarkmalar kullanıcılar için önemli problem teşkil eder. Sıkılaştırıcı korseler yardımıyla bu istenmeyen durumdan değişen oranlarda kurtulmak mümkündür. Ürün vücudun bu bölümünün toparlanmasını sağlarken aynı zamanda inceltici etki de gösterir. Düzeli kullanımlarda korselerin etkisinin arttığı ve kalıcı hale geldiği bilinen bir durumdur. İncelme ve toparlanmada ürünlerin yapıldığı malzemeler de oldukça önemlidir. Kullanılan malzemeler dolayısıyla farklı dokulara sahip olan korseler birbirinden farklı ciltler ve farklı problemlerin giderilmesinde etkili olur. Ayrıca korselerin kullanım performansları da değişkenlik gösteren bir başka konudur. Farklı bedenlerde incelme sağlayanlar, farklı termal özelliklere sahip olanlar gibi ayrımlar bulunur. Kullanıcının ihtiyaç ve beklentisi doğrultusunda gerekli olan ürün satın alınabilir. Bu noktada öncelikli olarak ihtiyaç ve üründen beklentiler belirlenmelidir. Ardından ürünün sahip olduğu tüm özellikler detaylı olarak incelenerek alışveriş yapılmalıdır.

Korse kullanımının yoğun olduğu bir dönem de lohusalık olur. Bu dönemdeki problemler öncelikle hamilelik döneminde alınan kilolar ile başlar. Ayrıca bebeğin anne karnında büyümesi sonucu annenin vücudunda bir takım değişiklikler de gerçekleşir. Bunlar doğum sonrasında esneme ve sarkmalara dönüşür. Bu görüntüden kurtulmak, vücudu desteklemek ve incelme sağlamak amacıyla bu dönemde korse kullanımına sıklıkla başvurulur. Bu dönemde kullanılan korselerin birden fazla isteğe cevap verebilmesi korse kullanımının artmasına neden olur. Ancak loğusalık, özellikle sezaryen sonrasında tıbbi olarak takip edilmesi gereken bir süreç olduğu için bu dönemdeki korse kullanımları doktor onay ile olmalıdır. Doktorun onay vermemesi durumunda korse kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürünlerin külotlu ya da külotsuz şekilde tasarlanan çeşitleri bulunur. Bunu belirlerken vücudun sıkılaşmaya ihtiyaç duyduğu bölüm göze alınmalıdır. Gerekli olmayan bölgeler korse kullanımı ile zorlanmamalıdır. Ayrıca doğum şekli yine korse seçiminde değerlendirilmesi gereken bir noktadır. Doğumun şekli ile desteklenmesi gereken bölgeler değişir. Buna bağlı olarak da uygun olan ürün seçilebilir. Hamilelik boyunca gerilen ve genişleyen karın kasları korseler yardımıyla çok daha erken dönemde eski haline gelebilir. Korseyi kullanırken ayarlanabilir olmasına ve doğru şekilde ayarlanmasına da dikkat etmek gerekir. Balenli ya da balensiz olarak da üretilebilen bu korse çeşitlerinin gereğinden fazla sıkı şekilde kullanılması ile istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bu nedenle kullanım talimatına uygun şekilde giyilmeli ve en uygun bedendeki ürün kullanılmalıdır.

Omurga Sağlığı İçin Kullanılan Korse Çeşitleri

Korselerin geniş bir kullanım alanına sahip olan çeşitlerinden biri de medikal yani ortopedik korselerdir. Bunlar zayıflama ya da incelme amaçlı olarak estetik kaygı ile değil sağlık problemlerinin giderilmesi için kullanılır. Özellikle vücudun omurga, eklem ve kas gibi bölümlerinde meydana gelen ortopedik rahatsızlıkların giderilmesinde önemli rol oynar. Omurga sağlığı açısından bel, sırt ya da boyun olarak ayrı kısımlarda kullanılmak üzere üretilebilir. Bu ürünler genellikle kullanıcının kendi isteği değil doktor tavsiyesi ile kullanılan ürünlerdir. Vücudun duruşunu koruması, duruşta problemler var ise giderilmesi gibi konularda hastaya destek olan ve tedavi sürecini hızlandıran ürünlerdir. Sadece görüntü açısından duruş düzenleme değil, rahatsızlıklardan dolayı ağrı, acı, sızı gibi istenmeyen durumlar var ise bunları gidermede de rol oynar. Hastalık dışında olan duruş bozukluklarının bir kısmı da korse ile tedavi edilebilen problemlerdir. Sadece duruşta meydana gelen sorunların tedavisi genellikle korse kullanımı ile destekler şekilde yapılır. Korsenin omurgayı destekleyen yapısı eğrilik gibi sorunların çözülmesine katkıda bulunur. Bunun için korse kullanımının düzenli olması gerekir. Korsenin düzenli biçimde kullanılmamasının rahatsızlık bakımından hiçbir yardımı olmaz. Hastalıklara özel şekilde hazırlanan korseler de bulunur. İçerisinde çelik gibi farklı akşamlara yer verilen bazı korse çeşitleri özellikle kamburluk gibi rahatsızlıkların tedavisinde büyük önem taşır. İçerisinde yer alan aksamlar sayesinde omurganın dik duruşu daha sağlam şekilde korunur. Bu da hem tedavinin sağlıklı şekilde devam etmesini hem de tedavi süresinin kısalmasını sağlar.

Korseler ihtiyaç duyulan başka bir alan da bel ağrısının tedavisi aşamasıdır. Bel ağrısı kadın erkek herkeste görülebilen bir rahatsızlıktır. Bel ağrısının en önemli sebeplerinden biri bel fıtığıdır. Fıtığın oluşumu ve ilerlemesi omurganın yanlış hareketlerinden kaynaklanır. Bu durumda korsenin omurgayı desteklemesi ve yapılacak yanlış hareketleri engellemesi ile bel fıtığının tedavisine destek olduğu bilinir. Bel fıtığının yerleşiminin ve oluş şeklinin farklılık göstermesi bu tedavi için kullanılan korselerin de farklılaşmasını sağlamıştır. Yün korse adı verilen sadece yünden yapılan korselerin yanında çelik aksamlı olan bel korselerini görmek de mümkündür. Yün korsenin farklı bir özelliği ise bel fıtığının soğuk ile olan temasını keserek bölgeyi sıcak tutmaktır. Bel fıtığı bilindiği üzere soğuk etkisi altında rahatsızlık durumu artan bir hastalıktır. Ayrıca fıtığın omurgada nerede yer aldığı, ne kadar ilerlediği gibi durumlar da rahatsızlık durumunu değiştirir. Bu nedenle korse seçimi yapmadan önce muayene olarak doktorun önerilerine uymak gerekir. Bazı durumlarda bel fıtığının oldukça fazla ilerlemesi ile hareket etmek imkansız hale gelebilir. Böyle bir olay karşısında korse kullanmak tedaviye yardımcı olmak yerine tedaviye engel bir durum teşkil edebilir. Bu kadar ciddi problemlerde öncelikli olarak doktor tavsiyeleri ve uygulanan tedavi ile yürüyebilir pozisyona gelmek gerekir. Sonrasında doktorun onay verdiği andan itibaren korse kullanımına başlanabilir. Korse kullanımı gerektiren bir diğer omurga rahatsızlığı skolyozdur. Bu hastalığın tedavisinin büyük bir bölümünde de korse kullanımı önerilir. Farklı malzeme ve materyaller kullanılarak korse çeşitleri ortaya konulabilir. Çeşitlerinin fazla olması tedavinin hangi aşamada olduğu ile doğrudan alakalıdır. Bu rahatsızlık için de korse kullanımı doktor tavsiyesi ile olmalıdır. Doktorun gerekli gördüğü zaman boyunca, istediği çeşit ürünün kullanımı tedavi sürecinin ilerlemesini sağlar.

Estetik Bir Görüntü İçin Korse Kullanımı

Günümüzde özellikle kadınlar güzel görünmek ve estetik bir duruş göstermek ister. Ancak bazı zamanlarda vücut yapısı gereği destek ürünlere ihtiyaç duyulabilir. Bu ürünlerden en önemlisi korselerdir. Korseler çok uzun yıllardır insan hayatında estetik görüntü sağlamak amacıyla kullanılır. Özellikle eski dönemde bel bölgesinin olduğundan çok daha ince görünmesi için kullanılan korseler şimdilerde de incelme ve toparlayıcı olarak kullanılır. Toparlayıcı ürünler birbirinden farklı çeşitlere sahiptir. Beden incelmesi bakımından da birbirinden ayrılan ürünlerin 2 bedene kadar ince gösteren çeşitlerine rastlamak mümkündür. Sadece incelme bakımından değil vücudun hangi bölgesinde kullanılacağı, hangi malzemeden yapıldığı gibi kriterlere bağlı olarak da çeşitlilik gösterir. Farklı beden yapılarına sahip kişilerin farklı korse çeşitlerine ihtiyacı bulunur. Belinin ince görünmesini isteyen kişiler için uygun olan ürün inceltici bel korseleri olur. vücudun tam bel bölgesini kaplayan bu korseler bele hafif bir baskı uygulayarak daha ince görünüm sağlayabilir. Alt karın, kalça ya da basen gibi bölgeler ile sorun yaşayanlar için ise bu bölümlere giyilebilecek korseler gerekir. Korse etek, şort ya da tayt gibi modeller bu ihtiyaç için uygun olabilen ürünlerdir. Bedenin alt tarafının üst tarafa göre daha geniş olması durumunda alt karın, basen, kalça ve göbeği aynı anda toparlayan ürünler daha fazla kullanılmalıdır.

Korse kullanımının büyük bir bölümünü oluşturan toparlayıcı korse çeşitleri düzenli kullanım sonunda inceltici ve zayıflatıcı etki de gösterebilir. Üstelik korse kullanarak meydana gelen bu değişiklikler daha kalıcı ve etkilidir. Eğer toparlayıcı bir korse kullanımı söz konusu ile düzenli ve uzun soluklu olmasına dikkat edilmesi gerekir. Korse alımında dikkat edilmesi gereken bir nokta da beden konusudur. Korse denildiğinde ürünün vücudu sıkan bir ürün olduğu açıktır. Ancak bu sıkma eyleminin belirli sınırlar içerisinde olması gerekir. İdeal oranda sıkma işlemi kullanıcıyı sonuca hızlı şekilde ulaştırırken, gereğinden fazla sıkma ise istenmeyen başka problemler gelişmesine yol açar. Korse satın alımından sonra rahatsızlık seviyesine bakılarak ürünün doğru beden olup olmadığına karar verilebilir. İçerisinde yaşanılan rahatsızlık çok ciddi boyutlarda ise ürünün bedeni kesinlikle hatalıdır. Ayrıca korselerin satın alınması sırasında ürünün hava alan bir dokuya sahip olup olmadığını da incelemek gerekir. Hava geçişine izin vermeyen ürünler ilerleyen zamanda ciltte sorunlar yaşanmasına sebep olabilir. Özellikle yoğun bir kullanım söz konusu ise bu noktaya mutlaka dikkat edilmelidir. Korsenin seçimi dışında temizliği de önemli bir konudur. Korsenin düzenli ve yoğun bir kullanımı var ise sıklıkla temizlenmesi, yapılabiliyor ise yıkanması gerekir. Haftanın tüm günlerinde korse kullanılıyor ise en az haftada 1-2 kez yıkamak oldukça önemlidir. Temizliği doğru yapılan korse hem daha hijyenik hem de daha uzun ömürlü olur.

Korse Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Korse seçimi yaparken pek çok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bunlardan biri iç giyim ürünleri ile beraber kullanılabilme özelliğinin olmasıdır. Bazı korse çeşitlerinin iç giyim ürünleri ile uyumlu olmaması korsenin istenen performansta kullanılamamasına neden olabilir. Kişinin hamilelik, hastalık gibi özel durumları var ise doktor önerisi olmadan korse kullanmaması gerekir. Korse kullanımının gereksiz ya da zararlı olduğu durumlarda istenmeyen kötü sonuçlar ile karşılaşılabilir. Korse bedeninin uygun seçilmesi dikkat edilmesi gereken diğer bir detaydır. Bedenin altında ya da üstünde seçilen ürünler istenen verimi sağlayamaz. Ayrıca korsenin beraber giyileceği kıyafetlere uygun olarak renginin de belirlenmesi gerekir.

Korsenin Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Korse seçerken ürünün yıkanabilir olmasına dikkat etmek gerekir. Korseler genellikle yoğun kullanımlara sahip olan ürünler olduğu için sık sık kirlenirler. Dolayısıyla da sıklıkla temizlenmeleri gerekir. Ürünün yıkanabilir özellikte olması ile elde ya da makinede kolayca temizlenmesi mümkün olur. Bunun dışında kuru temizleme gerektiren korse çeşitleri de bulunur. Bunlar elde ya da makinede yıkanamayan ürünler olduğu için dikkatli kullanılmalıdır. Korseler vücut ile teması olan ürünler olduğu için hijyenin iyi sağlanması varsa anti bakteriyel özellikli temizlik ürünleri ile yıkanması önemlidir. Temizlik ve bakımının doğru şekilde tamamlandığı ürünler beklenenden çok daha uzun sürelerde kullanılabilir.

Kıyafet Biçimindeki Korselerin Kullanımı Nasıldır?

Korselerin estetik görünüm olarak kullanıldığı alanda pek çok alternatif bulunur. Bu alternatifler kişinin zevkleri, vücudun ihtiyaçları gibi kriterlere bağlı olarak ortaya çıkar. Bu alternatiflerden biri de kıyafet şeklinde tasarlanmış korselerdir. Bu tarz korseler hem ekstra kıyafet seçmeye gerek kalmayan hem de giyilmesi oldukça basit olan ürünlerdir. Ayrıca doğru seçimler ile korsenin sürekli olarak kişinin üzerinde kalabilmesi de mümkündür. Özellikle atlet şeklinde tasarlanmış olan korseler sürekli olarak fit görünmek adına önemli bir adımdır.

 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Korse Modelleri

Krem
Siyah
Beyaz
Bej
Pembe
Gri
Kahverengi
Kırmızı
Çok Renkli
Mor
Mavi
Lacivert
Yeşil
Sarı
Turuncu
Toplam 24 / 6424 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60001585/60000689