İlkokula başlayan çocukların temel okul ihtiyaçlarından biri çantalar oluyor. Başta ders kitapları olmak üzere çeşitli okul gereçlerini yanlarında taşımalarını sağlayan çantaların çocukların yaşına uygun olarak seçilmesi gerekiyor. İlkokul seviyesinde çocuklar için uygun tasarımlara sahip çantalarda ağırlık, askı, sırt ve bel desteği gibi ayrıntıların yanında bölme sayısı ve işlevsellikte göz önünde bulunduruluyor. Fonksiyonel yapısı, tasarımlarına bağlı olarak değişen ilköğretim çantaları farklı modeller olarak sizlere sunuluyor.

İlköğretim Çantası Modelleri

İlköğretim çantası modelleri arasında sırt çantası, tekerlekli çanta, çapraz ve besleme çantası gibi ürün çeşitleri yer alıyor. Sırt çantası tipindeki ürünler sade modeller ve desenli modeller olarak değişiklik gösteriyor. Sade sırt çantaları tek renk tasarımları ile yaşça daha büyük ilkokul çocuklarına hitap ediyor. Basit tasarımları ile okul dışında da kullanılabilen ürünlerin cep tasarımları ise modelden modele farklılık gösteriyor. Arkadan iki büyük cep ve önden bir adet küçük cep ile desteklenen ürünler dışında yanlardan ve önden farklı cep detaylarına sahip ürünleri bulabilirsiniz. Renkli baskılarla süslü modellerse ilköğretime yeni başlayan çocuklara uygun oluyor. Kızlar için açık renklerde ve şirin çizgi film karakterleriyle süslü ürünler öne çıkarken, erkekler için koyu renklerde ve onların ilgisini çekecek süper kahramanlar ile bezenmiş ürünler bulunuyor. Tasarımlarının yanı sıra rahatlık açısından da farklılık gösteren ürünlerde sırt kısmı ve askıları yumuşak süngerlerle kaplı ürünler daha konforlu bir kullanım sunduğu için tercih ediliyor. Taşıma açsından sırtı yormayacak ve duruş bozukluklarına yol açamayacak çantalara da öncelikli olarak yer verilmesi gerekiyor.

Çapraz çantalar arasında postacı tipi çantalar ve besleme çantaları yer alıyor. Çapraz çantalar ağırlıklı olarak kız çocuklara yönelik tasarımlar kullanıcıya sunuluyor. Besleme çantalarında ise ilkokula yeni başlayan hem erkek hem kız çocuklara yönelik ürünler bulunuyor. Çanta çeşitlerinde tekerlekli ve çekçekli ürünlerse çanta taşımaktan yorulan küçük çocuklara büyük kolaylık sunuyor. Gerektiğinde tekerlek kısmı çıkarılıp sırt çantası olarak takılabilen ürünler fonksiyonel tasarımı ile farklı şekillerde kullanılabiliyor.

İlköğretim Çantası Fiyatları

Modelleri açısından farklılık gösteren ilköğretim çantası fiyatları marka, tasarım ve kullanışlılık gibi etkenlere bağlı olarak değişiyor. İlkokula yeni başlayan çocuklara hitap eden çekçek destekli çantalar bilhassa benzer modellerden ayrılan fiyatlara sahip oluyor. Kullanışlı modeli ile dikkat çeken tekerlekli çantalar arasında markaların moda anlayışına uygun sade ürünler ve çizgi film kahramanları ile süslü modeller bulunuyor. Fiyatları birbirinden farklı olan tekerlekli çantalar dışında fiyatları ile dikkat çeken normal sırt çantaları da ürünler arasında yerini alıyor. Sade ve kaliteli tasarımları ile okul dışında da kullanıma uygun olan modeller, özellikle fonksiyonel ceplere sahip tasarımları ile tercih ediliyor. Orijinal tasarımları ile dikkat çeken modeller ise yüksek fiyat farkları ile birbirinden ayrılıyor. Markalarına bağlı olarak fiyatları farklılık gösteren çantalarda hem şık modellere sahip olan hem de cazip fiyatlarla sunulan ürünleri bulabilirsiniz. İlköğretim çantalarında kalemlik, su matarası, besleme çantası ve sırt çantasından oluşan setlerse benzer modellerde olduğu gibi markasına bağlı olarak değişen fiyatlarda satılıyor. Ürünler arasında uygun fiyatlı ürünleri bulabileceğiniz gibi fiyatları ile yüksek bütçelere hitap eden ürünlere ulaşabilirsiniz.

İlköğretim çapraz çanta fiyatları ise daha cazip bütçelere hitap ediyor. Postacı çantalarında rahat bir kullanım sunan farklı markaların ürünleri değişen fiyatlara sahip oluyor. Aynı zamanda çapraz çanta fiyatları ile birlikte besleme çantalarını da uygun fiyatlara bulabilir, kalem çantası veya proje çantası gibi ilköğretim seviyesinde çocukların kullanacağı ürünlere erişebilirsiniz.

İlköğretim Çantaları

1.725 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Trendix
  2. Yaygan
  3. Hakan Çanta
  4. Winx Club
  5. Ümit Çanta
  6. iBag
  7. Faber-Castell
  8. Slazenger
  9. Disney Cars
  10. Coral High
  11. U.S. Polo Assn.
  12. Benetton
  13. Barbie
  14. Dunlop
  15. Hello Kitty
  16. Nici
  17. Minnie Mouse
  18. Umix
  19. Samsonite
  20. Adalinhome
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005092/278416
BAŞA DÖN