Boya

Boya kalemleri, her yaş grubunun ilham verici resim çalışmaları için kullandıkları hobi ürünleri arasında yer alır. Her seviyeye ve zevke uygun geniş ürün setleri sunan renkli boya kalemi çeşitleri sunduğu canlı renkleriyle sıklıkla tercih edilir. boya kalemi fiyatları ise ürün çeşidi, marka ve sunduğu özellik gibi başlıca parametrelerden oluşur. Bununla birlikte 12’li, 24’lü, 36’lı ve 48’lü boya kalemi seti halinde beğeninize sunulan bu ürünleri zevkinize uygun olarak farklı resim çalışmaları yapmak için tercih edebilirsiniz. Resim yapmaya yeni başlayan biriyseniz, 12’li ve 24’lü boya kalemi seti çeşitleri çalışmalarınızı yapmanız için yeterli olabilir. Eğer profesyonel seviyede resim yapıyor ya da komposizyonlarınızda geniş renk skalası kullanmak istiyorsanız 48’li veya 36’lı boya kalemi çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Buna ek olarak boya kalemleri üretiminde kullanılan malzeme içeriğine göre su bazlı ya da yağ bazlı olabilir. Sulu boya kalemi gibi su ile kullanılan çeşitler su bazlı ürünlerdir. Yağ bazlı özellikte olan boyalara ise pastel boya kalemi örneği verilebilir. Bununla birlikte kullanacağınız boya kalemi çeşidiyle birlikte çalışmalarınızı uyumlu bir şekilde yapabileceğiniz resim defteri, tuval ve fırça seti gibi boyama araçları seçmeniz önerilir. Resim yapmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan boya kalemi ve yardımcı araçları önceden temin etmeniz, çalışmalarınızda konsantre olarak zevkinizi yansıtmanız bakımından avantaj sunar.

Göz Alıcı Renkleriyle Boya Kalemi Çeşitleri

Birçok farklı çeşit sunan boya kalemleri, farklı marka, kalite ve içeriklerde üretilebilir. Bununla birlikte her yaşa ve ihtiyaca uygun olarak sunulan boya kalemi çeşitleri, kullanım yerine göre de değişiklik gösterebilir. Yağ bazlı ve su bazlı içerikte bulunabilen boya kalemleri, ürün özelliğine uygun farklı teknikler ile kullanılır. Akrilik boya kalemi, akşap, taş ve kağıt gibi birçok yüzeyde kalıcı özellik göstermesi bakımından hobi çalışmaları için ön planda tercih edilen bir üründür. Bununla birlikte bu boya çeşidinin cam ve plastik yüzeylerde kullanılması kalıcı olmaması sebebiyle tercih edilmez. Boya kalemi keçeli çeşitler, çocukların severek kullandığı kırtasiye ürünleri içerisinde yer alır. Bununla birlikte keçeli kalemler sağladığı canlı renkler ve kalıcılık avantajıyla da birçok yetişkin tarafından da tercih edilir. Farklı incelik ve kalınlıkta üretilen keçeli boya kalemi çeşitleri arasından seçiminizi kullanım alanınıza uygun olarak yapabilirsiniz. Fosforlu boya kalemi ise diğer boya çeşitlerinden farklı olarak genellikle okul ve iş hayatında önemli olan yazıların veya notların belirlenmesi ve dikkat çekmesi amacıyla kullanılabilir. Küçük yaş grubunun eğlenerek öğrenmeleri ve kendilerini keşfetmelerini desteklemek bakımından boyaları kullanarak aktiviteler yapmaları tavsiye edilebilir. Bununla birlikte küçük yaş grubu için boyaların istenmeyen göz ve ağız teması gibi durumlara uygun sağlık bakımından önemlidir. Bu sebeple miniklerin eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı bu ürünlerin katkı maddesi içermeyen bebek boya kalemi çeşitlerini tercih etmeniz önerilir.

İhtiyacınıza Uygun Boya Kalemi Seçiminin Püf Noktaları

Hobi ürünleri olarak karşınıza çıkan amatör ve profesyonel boya kalemi çeşitleri, sunduğu zengin ürün yelpazesiyle göz doldurur. Bununla birlikte ihtiyacınıza uygun en doğru boyama kalemi seçimi için göz önünde bulundurmanızın fayda sağlayacağı bazı durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Boya kalemi seçiminde öncelikli olarak hangi teknik ile resim çalışmaları yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Buna ek olarak eğer resim yapmaya yeni başlıyorsanız, alıştırmalar yapmak için 24’lü kuru boya kalemi setini tercih edebilirsiniz.
 • 48’li ve 100’lü boya kalemi gibi birçok farklı ara renk tonu sunan setleri ise genellikle ileri seviye çalışmalarınız için kullanabilirsiniz. Bu set içerikleri genellikle, kuru, keçeli ve pastel kalem boya çeşitleri için üretilebilir.
 • Boya kalemi çeşitleri, birçok yüzey üzerinde farklı teknikler uygulayabilmeniz için üretilen geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bununla birlikte boya kalemleri, çocuklar, yetişkinler, ve profesyonel çizimler yapan kişilerin ihtiyaçlarına uygun özellikte sunduğu ürünler ile ön plana çıkar.
 • Yoğun pigment yapısına sahip boya kalemi seçmeniz, resim çalışmalarınızda istediğiniz sonucu almanız bakımından önemlidir.
 • Boya kalemi çeşitleri farklı sertlik derecesine sahip olabilir. Bununla birlikte bu sertlik dereceleri, kalemin daha çok hangi tür teknik ve çizim için kullanıldığının belirlenmesi için kullanılır. Sert özellikteki kalemler eskiz çalışmalarında kullanılabilir. Bununla birlikte yumuşak boya kalemi ise boyama çalışmalarında kullanmak için önerilebilir.
Her Yüzeye Uygun Uzun Ömürlü Boya Kalemi Kullanımı

Boya çizik kalemi, araba boyasında oluşan çizikler üzerinde rötuşlar yapmak için kullanabileceğiniz yüksek kapatıcılı ürünlerdir. Bu boya kaleminin kapağını ihtiyaç duyduğunuzda açıp, kullandıktan sonra bekletmeden kapatarak kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Birçok deri mont, ayakkabı, cüzdan ve çanta gibi eşyalarınızı zevkinize uygun olarak boyamak ve yenilemek için ise deri boya kalemi kullanabilirsiniz. Genellikle ana renkte üretilen bu boyaları karıştırarak zevkinize uygun renk tonları elde edebilirsiniz. Su bazlı olan bu boya çeşidini, oda sıcaklığında ve kuru yerde ağzı kapalı bir şekilde muhafaza etmeniz ürünü uzun süreler ilk günkü performansında kullanmanız bakımından önemlidir. Bununla birlikte boyalarda kuruma ve katılaşma görmeniz durumunda boyanın içerisine seyrek miktarda su katarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Yıkanabilir boya kalemi ise su bazlı özelliği sayesinde birçok yüzey için uygulanabilir bir boyadır. Bu kalemler genellikle kıyafet ve çeşitli yüzeylerden yıkanarak çıkabilmesi sebebiyle ebeveynlerin küçük yaştaki çocukları için tercih ettiği bir boya türüdür. Yine bu kalemlerde kullanıldıktan sonra çevresinde taşan fazla boyaları temizledikten ve ağzını kapattıktan sonra kuru yerde muhafazaya uygundur. Tüm bunlara ek olarak ilham verici resim çalışmalarında kullandığınız boya kalemi çeşitlerinin yanı sıra ev ve yaşam alanlarınıza renkli dokunuşlar yapabileceğiniz duvar boyası çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Boya Kalemi Çeşitlerinin Sunduğu Avantajlar
 • Boya kalemi çeşitleri, birçok yüzey üzerinde yaratıcı çalışmalar yapabilmenize olanak sunan geniş ürün yelpazesini beğeninize sunar. Bu sayede ihtiyacınız olan boya çeşidini rahat bir şekilde seçebilirsiniz.
 • Boya kalemleri genellikle 6, 12 ve 24 parçadan oluşan set olarak ulaşabileceğiniz çeşitlere sahip ürünlerdir. Boya kalemi seti sayesinde ihtiyacınız olan boya kalemi türü için sulunan geniş renk seçenekleriyle yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz.
 • Boya kalemi paketleri dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilmeniz düşünülerek tasarlanır. Ergonomik tasarımıyla ön plana çıkan boyama kalemi seti ile çalışmalarınıza istediğiniz yerde keyifler devam edebilirsiniz.
 • Çocukların kişisel gelişimine yardımcı olabilen boya kalemi çeşitleri, her bütçe uygun sunduğu fiyatları ile ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Boya kalemlerinin birçok çeşidi ile renkleri karıştırarak farklı tonlar üretebilirsiniz. Bu sayede yaratıcılığınızı kullanarak istediğiniz istediğiniz çalışmayı özgün bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Boyalar, çocukların ve yetişkinlerin kullanabilecekleri içeriklere uygun olarak üretilir. Hem içerik hem de boyut farklılıkları ile her yaş grubunun ihtiyacı düşünülerek üretilen boya çeşitleri, içerisinden pratik bir şekilde seçim yapabilmeniz bakımından avantaj sunar.
 • Silinebilir boya kalemi çeşitleri su bazlı özellikte üretilir. Bu boya çeşidi, cilt ve kıyafet yüzeyinden kolay bir şekilde temizlenmesi avantajıyla ön plana çıkan bir üründür. Bu sebeple özellikle küçük yaş grubu çocukların kullanımı açısından ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilebilir.
Boya Kalemi Çeşitleri Özellikleri

Boya kalemi çeşitleri, farklı teknik özelliklere sahip hobi ürünleridir. Bununla birlikte sadece resim yapmak için değil birçok kullanım alanına uygun boya kalemi çeşitleri üretilir. Bunlardan biri olan lastik boya kalemi, aracınızın lastiğinde bulunan yazıları belirginleştirmek için her araba markasının lastiğinde kullanabileceğiniz bir üründür. Bu boya kalemini uygularken ise lastiğin kuru ve temiz olduğundan emin olmanız önerilir. Çeşitli ahşap mobilyalarınızda bulunan çizik veya leke gibi yerlerde rötuş yapmak için ahşap boya kalemi kullanabilirsiniz. Bu kalemi ahşap yüzeyi temizledikten sonra düzeltme yapacağınız bölgelerin üzerinden kalem yardımıyla geçerek kurumaya bırakabilirsiniz. Yağlı boya kalemi, yağ bazlı pigment özelliği içeren ve pratik kullanım için kalem şeklinde üretilen bir üründür. Genellikle canlı renkleriyle ön plana çıkan bu kalemleri eskiz çalışmalarınızı boyutlandırmak için kullanabilirsiniz. Metal boya kalemi, birçok farklı metal yüzeyini yenilemek ve üzerinde çizimler yapmak için kullanılır. Metal yüzey üzerinde iyi sonuç almak için çalışma yapmadan önce alanın temiz ve pürüzsüz olmasına özen göstermeniz önerilir. Bununla birlikte hızlı kuruyan bir boya çeşidi olması sebebiyle yüzey üzerinde ön çizim olarak şablon oluşturabilirsiniz. Çevirmeli boya kalemi çeşitleri ise çocuklarınızın pratik bir şekilde kullanmaları için tasarlanır. Kalemin üst kısmında bulunan çevirme sistemi ile kalem ucunda biten boyayı yenilyerek kullanıma devam edebilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek israfların önüne geçerek boya kalemlerinizi uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Yenilebilir boya kalemi ise yaratıcılığınızı kullanarak pasta süslemesi yapabileceğiniz gıdaya uygun içeriklerden üretilen ürünlerdir.

Bütçe Dostu Boyama Kalemi Fiyatları

Boya kalemi fiyatları oluşumundan çeşitli parametreler bulunur. Bununla birlikte boya kalemi fiyatları, çeşit, marka ve malzeme içeriği değişiklikleri sebebiyle farklılık gösterebilir. Buna ek olarak farklı kullanım alanı ve yüzeyler için uygun olan bu ürünleri sadece en ucuz kuru boya kalemi ve diğer uygun boya kalemi çeşitleri arasından tercih etmeniz ihtiyaçlarınızı karşılaması bakımından yanıltıcı olabilir. Bunun yerine birçok yerde çalışmalar yapmak için çeşitler sunan bu ürünleri seçerken sunduğu özellikleri göz önünde bulundurmanız ve seçiminizi güvenilir markalardan yapmanız avantaj sunar. İhtiyacınız olan üçgen boya kalemi çeşidi için ana ve ara renklerini bir arada sunan, pratik bir şekilde kullanım avantajı sağlayabileceğiniz setler bulunur. Renk paletindeki birçok boyaya paket şeklinde ulaşabileceğiniz bu ürünler avantajlı boya kalemi seti fiyatları ile sıklıkla tercih edilir. Boya kalemi setleri, dileğiniz her yerde çalışmalarınıza devam etmeniz için ergonomik tasarımlı çantalar içerisinde sunulur. Her farklı yüzeylere uygulayabileceğiniz boya kalemi önerileri ve her zevke uygun geniş ürün çeşitlerine avantajlı fiyatlarla Hepsiburada ile ulaşabilirsiniz.

Boya Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır?

Boya kalemi seçimi yaparken, hangi yüzey üzerinde çalışma yapacağınıza karar vermeniz yol gösterici olabilir. Örneğin plastik boya kalemi, plastik eşyalar için kullanıma uygun olan kuruduğunda ise içerisinde bulunan lastik formu sayesinde çatlama yapmayan bir üründür. Tükenmez boya kalemi ise, farklı kağıt türleri üzerinde yazı yazmak ve çizim yapmak için çeşitli renklerde üretilir.

Boya Kalemi Kullanımı Hangi Yüzeyler İçin Uygundur?

Kağıt, ahşap, plastik ve kumaş üzerinde resim çalışmaları yapabileceğiniz farklı çeşitlerde 12'li boya kalemi üretilir. Simli boya kalemi çeşitleri, kağıt ve tuval çalışmalarında veya diğer pekçok hobi eşyasını boyamanızda kullanabileceğiniz ürünler sunabilir. Bu noktada boya kalemi seçimi yaparken öncelikle hangi yüzey üzerinde resim veya yenileme çalışması yapacağınıza karar vermeniz yol gösterici olabilir.

Kıyafete Bulaşan Boya Kalemi Lekesi Çıkar mı?

Çift taraflı boya kalemi çeşitleri su bazlı ve yağ bazlı olabilir. Bununla birlikte su bazlı içerik özelliğine sahip yıkanabilir boya kalemi ile oluşan lekeleri su ve sabun yardımıyla rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Yağ bazlı olanlar ise, su bazlı boyalara göre yüzey üzerinden çıkarılması daha zor boyalardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boya Kalemi Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Okul Aktivite ve Boya
Okul Aktivite ve Boya
Boya
Boya
Pastel Boya
Pastel Boya
Sulu Boya
Sulu Boya
Kuru Boyama Kalemi
Kuru Boyama Kalemi
Keçeli Boya Kalemi
Keçeli Boya Kalemi
Parmak Boya
Parmak Boya
Yüz Boyası
Yüz Boyası
Mum Boya
Mum Boya
Guaj Boya
Guaj Boya
Fırça
Fırça
Boyama Seti
Boyama Seti
Boyama Önlüğü
Boyama Önlüğü
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097