Ana malzeme olarak parafin ve bal mumu kullanılan kapatıcılığı yüksek ve canlı renk pigmentlerinden oluşan, kuru boya ve pastel boyaya benzer özellikler taşıyan bir boya çeşididir. Okul öncesi dönem çocukların ilk boyamayla tanışmasından, yetişkinler için sanatsal boyamalara kadar geniş ürün yelpazesi bulunur. Boyamada hafif ve kolay kullanımıyla çocuklar için boyamayı zevkli kılar ve onların hayal güçlerini özgürce ifade edebilmelerin sağlar. Parlak renkleri, kaygan yapısı ve renkleri birbirine karıştırarak farklı tonlar elde edilebilmesiyle mum boyalar çocuklar kadar yetişkinler için de cezbedicidir. Leke bırakmayan ve ellere bulaşmayan mum boyalar, ekonomik fiyatlarıyla da ön plana çıkar.

Mum Boya Çeşitleri Nelerdir?

Mum boyalar okul öncesi çocuklar için üretilen parmak boya çeşitleriyle, hem çocukların renklerle tanışmasını sağlar hem de el kas ve becerilerinin gelişmesinde yardımcı olur. Çevirmeli mekanizmalı mum boyalar, ince uçlu kalem özelliğine sahiptir. Çevirmeli mum boyalarla boyamanın yanında rahatlıkla çizim yapılabilir. Köşeli yapısıyla rahat bir tutuş sağlayan üçgen mum boyalar, kalemtıraş ile açılabilme özelliğine sahiptir. Mum boyaların bir başka çeşidi de jel mum boyalardır. Sulandırılabilir özelliği sayesinde, daha kaygan ve akışkan bir yapıya sahiptir. Jumbo mum boyalar, uç ve gövde olarak daha kalındır. Gövde bölümünün kâğıtla kaplı olması, kullanım sırasında rahat hareket etmenize yardımcı olur. Çocukların çantalarında daha az yer kaplayan çift taraflı mum boyalar, boyamayı da daha pratik hale getirir. Mum boyaların çocuklar için hem görsel olarak fark yaratan, hem boyamada özgür el tutuşu sağlayan geometrik şekillerde tasarlanan modelleri de bulunur. Bir başka alternatif olan kurşun kaleme benzer yapıda üretilen mum boya çeşitleridir. 6 temel renk seçeneğinden oluşan mini setler ve geniş renk skalasına sahip farklı sayılardaki setler ile ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Mum Boyaların Avantajları Nelerdir?

 • Mum boyalar sağlığa zararlı, zehirli madde içermezler.
 • Keskin uçlu olmamaları sebebiyle çocuklar için güvenli kullanım sağlar.
 • Kâğıttan silinebilir özelliktedir. Boyamada hataları düzeltme imkânı sunması sebebiyle, özellikle çocuklar için boyamayı kolaylaştırır.
 • Su bazlı olduğu için, el, yüz, kıyafet ve herhangi bir zeminden kolaylıkla temizlenebilir.
 • Boyayı kâğıdın arka yüzeyine geçirmemesi sebebiyle, rahat bir çalışma alanı sağlar.
 • Ufalanmayan yapısı sayesinde, boya artığı bırakmaz.
 • Esnekliği yüksek, kırılmaya karşı dayanıklıdır.
 • Mum boyalar el ısısından etkilenmez.

Çocuklar İçin Mum Boya Seçimi Nasıl Yapılır?

Eğer çocuklarınız için mum boya alacaksanız seçiminizi çocuğunuzun yaşına ve kullanacağı alana göre yapmalısınız. Okul öncesi çocuklarınız için parmak şeklinde tasarlanmış mum boyalar, çocuklarınızın boyama ile tanışması için iyi bir başlangıç olabilir. Parmaklara takılan mum boyalar çocukların hem renklerle tanışmasını sağlar, hem de el kaslarını geliştirir, motor gelişimine olumlu katkıda bulunur. Farklı geometrik şekillerde tasarlanan mum boyalar, kalem tutmakta zorlanan okul öncesi miniklerin daha zevkli ve özgürce boyama yapabilmeleri için değerlendirebileceğiniz bir diğer alternatiftir.

Okul çağındaki çocuklarınız için hem çizim hem boyama yapabilecekleri çevirmeli mum boyalar tercih edebilirsiniz. Bunun yanında çocuğunuzun kalem tutuş rahatlığına bağlı olarak jumbo kalınlıkta mum boyalar ya da üçgen yapılı, kalem tipi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Hobi Amaçlı Mum Boya Seçimi Nasıl Yapılır?

Yetişkinler için tuval ya da kağıt gibi farklı zeminlerde kolaylıkla kullanılabilen mum boyalar çalışma şeklinize göre size sayısız alternatif sunar. İnce uçlu kalem şeklinde tasarlanan mum boyalar ile eskizler çizebilir, boyama yapabilirsiniz. Geniş alanlarda rahat boyamalar yapmak amacıyla kendiniz için de jumbo mum boyalar kullanabilirsiniz. Mum boya çeşitleri içerisinden bunlar dışında da çalışma alanınıza göre farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Geniş bir renk skalasından oluşan mum boyalar aynı zamanda neon renklerden oluşan ekstra setleriyle boyamada size sınırsız alternatif sunar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Mum Boyaları

214 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Let's Mum Boyalar
  2. Faber-Castell Mum Boyalar
  3. Alpino Mum Boyalar
  4. Lyra Mum Boyalar
  5. Fatih Mum Boyalar
  6. Amos Mum Boyalar
  7. Play-Doh Mum Boyalar
  8. Mikro Mum Boyalar
  9. Südor Mum Boyalar
  10. Carioca Mum Boyalar
  11. Giotto Mum Boyalar
  12. Gıpta Mum Boyalar
  13. Marabu Mum Boyalar
  14. Nova Mum Boyalar
  15. Nova Color Mum Boyalar
  16. Adeland Mum Boyalar
  17. Bu-Bu Mum Boyalar
  18. Craft and Arts Mum Boyalar
  19. Dolphin Mum Boyalar
  20. Eberhard Faber Mum Boyalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15084
Başa dön