Kırtasiye ve Okul Seti

Kırtasiye ve okul setleri, her ihtiyaca uygun geniş ürün yelpazesi ile göz doldurur. Okul dönemi için ihtiyaç duyulan kırtasiye ürünleri set halinde olabileceği gibi tekli ürün şeklinde de beğeninize sunulur. Bununla birlikte hem fiyat aynı zamanda ihtiyaçlarınızın karşılanması bakımından avantaj sağlayan okul setleri, farklı yaş ve okul dönemine uygun seçenekler sunar. Bunun sebebi ise anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise döneminde okuyan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin farklılık göstermesidir. Buna ek olarak kırtasiye seti ilkokul, ortaokul ve lise dönemi öğrencilerin kullanımına sunulan temel malzemeler, çeşitli set içeriklerinde beğeninize sunulur. Bu setler öğrencilerin yaş grubuna veya içeriğinde bulunan malzeme çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Örneğin kırtasiye seti lise öğrencilerinin temel okul ihtiyaçlarını içeren, A4 kareli ve çizgili defter, farklı tür kalem çeşitleri, sözlük ve cetvel gibi malzemeler düşünülerek oluşturulur. Bunun yanı sıra sadece boya çeşitlerinden oluşan ve beğeninize sunan okul eşyaları setleri de bulunur. Bunların içinde keçeli, sulu, kuru, pastel ve guaj boya içeren farklı sayıda ürün parçasına sahip toplu ürünler olabilir.

Zengin Ürün Yelpazesine Sahip Okul Seti İçerikleri

Kırtasiye setleri, öğrenci ve çalışanların ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri bir arada sunmasıyla ihtiyaçların pratik bir şekilde karşılaması için düşünülür. Bununla birlikte tüm kırtasiye setlerinin içerikleri birbirleriyle aynı içeriklere sahip olmayabilir. Bunun sebebi ise her yaş grubu veya kişinin kırtasiye malzemelerinden oluşan farklı ürün setlerine ihtiyaç duymasıdır. Öncelikle ilkokul kırtasiye seti içerisinde miniklerin yapacağı etkinlikler için ihtiyaç duyabileceği renkli kalem ve oyun hamurları, yapıştırıcı ve makas gibi ürünler başlıca görülebilir. Buna ek olarak renkli kartonlar ve defterlerde genellikle her set içeriğinde sıklıkla karşınıza çıkan malzemelerdir. Ortaokul kırtasiye seti ise, kurşun kalemler, cetvel, defter ve dosya gibi malzemelerden oluşabilir. Bununla birlikte bu set çeşitleri, sahip olduğu kız, erkek ve unisex tasarımları mimiklerin beğenisine sunabilir. Bu durumda okul seti seçimlerini çocuğunuz ile birlikte yaparak zevkine uygun ürün ile okulda eğlenerek öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Her Yaş Grubuna Uygun Kırtasiye Setleri

Her ihtiyaca uygun, birçok kırtasiye ürününün paket haline getirilmesiyle oluşan çeşitli setler bulunur. Bununla birlikte bu setlerin içerikleri, yaş ve sunduğu özellikler sebebiyle değişiklik gösterebilir. Okula giden çocuklar için çalışan ebeveynler tarafından tercih edilen kırtasiye seti ve içerikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Anaokulu kırtasiye seti içerikleri genellikle boya, resim defteri ve sınıflarında etkinlik yapabilecekleri karton, yapıştırıcı ve hamur gibi malzemelerden oluşabilir. Buna ek olarak makas ve cetvel gibi ürünlerinde bulunduğu setler görülebilir. Bununla birlikte bu setleri alırken, çocuğunuzun yaş grubuna uygun ve rahat kullanabileceği ölçülere sahip ürünleri tercih etmeniz önerilir.
 • Kırtasiye seti ortaokul ve ilkokul setleri ise, harita metot kareli ve çizgili defter, kalem, silgi, kalemtraş ve farklı cetvel çeşitlerini kapsayabilir. Buna ek olarak kap kağıdı, resim defteri, boya kalemi ve dosya araç ve gereçlerini de kapsayan set halinde bulabileceğiniz ürünler bulunabilir.
 • Lise kırtasiye seti çeşitleri genel olarak sözlük, defter, kalem ve cetvel gibi başlıca malzemeleri içerir. Bununla birlikte öğrencilerin bu dönemde ihtiyaç duydukları kırtasiye malzemeleri, okudukları bölüme göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca buna ek olarak Anadolu, meslek ve güzel sanatlar gibi çeşiti lise öğrencilerin bu ürünler ile birlikte kullandıkları özel kırtasiye malzemeleri de bulunabilir.
 • Öğrencilerin kullandığı okul seti içerisinde bulunan ürünlerin yanı sıra ofiste çalışan kişiler düşünülerek takım olarak hazırlanan ürünler bulunabilir. Bunlar, farklı adet sayısındaki ajanda, notluk, zımba, pano ve dosya içeriklerini kapsayabilir.
Okul Set Çeşitlerinin Sunduğu Avantajlar

Kırtasiye setleri, öğrenci ve çalışanların ihtiyaç duyabileceği malzemeleri bir arada sunan paratik ürün toplulukları olarak beğeninize sunulur. Bununla birlikte kırtasiye seti çeşitlerinin sunduğu ek avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kırtasiye setleri, her yaş grubunun ihtiyaçlarına uygun içeriklere sahip geniş ürün çeşitleri ile sıklıkla tercih edilir.
 • Kırtasiye ürünleri seti içerikleri arasında değişiklik görülmesi normaldir. Bununla birlikte ihtiyaç duyduğunuz bu ürünler, defter, etkinlik ve ofis seti gibi kategorilerde beğeninize rahat bir şekilde bulmanız için sunulur.
 • Kaliteli ve dayanıklı malzeme içeriğinden üretilen kırtasiye setleri ile hem okulda hem de ofiste, malzemeleri uzun süreli kullanabilirsiniz. Bu sayede yakın zamanda yeni ürün alma ihtiyacınızın önüne geçerek bütçe tasarrufu avantajından yararlanabilirsiniz.
 • okul kırtasiye seti çeşitleri, çocukların zevklerine uygun olarak üretilen farklı seçenekler sunar. Canlı renklere sahip bu setlerin tasarımında, çocukların sevdiği çizgi film ve oyun karakterleri bulunabilir. Bununla birlikte çocuklarınızın okuldaki yemek saatlerini keyifli hale getiren, gıda temasına uygun beslenme çantası çeşitlerine de göz atabilirsiniz.
 • Okul ve kırtasiye setleri, farklı malzeme içerikleri ile göz doldurur. Bu setler ihtiyacınız olan ürünlere tek pakette pratik şekilde ulaşmanız için oluşturulur. Buna ek paket halinde sunulan kırtasiye ürünleri, sunduğu fiyat avantajıyla da ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir.
Göz Alıcı Çeşitler Sunan Okul Seti Malzemelerinin Kullanımı

Okul öncesi kırtasiye seti ve diğer yaş grubu için set halinde sunulan malzemeler zengin ürün yelpazesi ile ihtiyaçların karşılanması bakımından sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte kırtasiye setleri sunduğu avantajlar sebebiyle hem öğrenciler aynı zamanda çalışan kişiler tarafından tercih edilebilir. Genellikle ilkokul defter kalem seti ile sunulan ürünler, öğrencilerin okuldaki temel ihtiyaçları düşünülerek oluşturulur. Bunlar çizgili ve kareli defter, renkli ve kurşun kalemler, silgi ve kalemtraş malzemeleri olabilir. Okul defter seti ise diğer üründen farklı olarak tek ürün üzerinden çeşitler içerebilir. Buna ek olarak bu setler farklı sınıfta okuyan öğrenciler için A4 veya A5 boyutlarındaki defter çeşitlerinden oluşabilir. Ayrıca İlkokul kalem seti çeşitleri, kurşun, versatil, keçeli gibi kırtasiye malzemeleri bulunabilir. Buna ek olarak bu yaş grubuna uygun setlerde, kırtasiye ürünlerinde öğrencilerin sevdiği çizgi film kahramanları gibi ilgilerini çeken bazı tasarımlar düşünülerek üretilir. Bu sayede okul kırtasiye seti içerisinde bulunan eşyaları sadece okulda değil evde de keyifli bir şekilde kullanabilirler. Boya ve elişi setleri de ebeveynler tarafından çocuklarının evde de aktivite yapması için tercih ettikleri bir diğer üründür. Bu setler, okul öncesi için hamur, ponpon, oynar gözler ve şönil gibi başlıca malzemeler içerebilir. Çocuğunuz bu malzemeler ile kendi yaratıcılığını kullanarak yeni öğrenimler kazanabilir. İlkokul dönemi için tercih edebileceğiniz etkinlik setleri ise; mandala, karton, grapon kağıtları ve çeşitli deney setleri olabilir. Her yaş grubuna uygun okul setleri ile birlikte çalışma alanınız için ihtiyaç duyabileceğiniz kırtasiye ve ofis sarf tüketim malzemesi çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Okul Seti Seçimi için İpuçları

Her ihtiyaca uygun zengin malzeme çeşidine sahip okul ve kırtasiye seti içerikleri ebeveynler tarafından çocukları için sıklıkla tercih ettikleri ürünler arasında ön plana çıkar. Bununla birlikte kırtasiye seçimi yaparken göz önünde bulundurduğunuz ihtiyaçlarınıza ek olarak dikkat etmenizin fayda sunacağı bazı durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Genellikle okul defter kalem seti çeşitleri, her yaştaki okul dönemi çocukları için ihtiyaç duyulur. Beğeninize sunulan bu set çeşitleri, üretildiği yaş grubu için farklı gösterebilir. Bu sebeple başlangıç kırtasiye seti seçiminizi, çocuğunuzun yaş grubuna uygun olan ölçü ve özellikte üretilen ürünler içerisinden yapmanız önemlidir.
 • Kırtasiye okul seti içerisinde bulunan kırtasiye malzemelerinin sağlığa uygun içeriklerden üretildiğine dikkat etmeniz önerilir. Bununla birlikte ihtiyaç duyduğunuz kırtasiye setlerini kaliteli malzeme içerikleri sunan güvenilir markalardan tercih etmeniz avantajlı olabilir.
 • Kreş için kırtasiye malzemeleri seçiminin çocuklar için güvenli içerikler sunan set çeşitleri arasından yapılması önemlidir.. Küçük yaş grubunun motor becerilerinin gelişmesi bakımından fayda sunan bu ürünlerin, kesici ve sivri hatlarda olmamasına özen göstermeniz önerilebilir. Bununla birlikte küçük yaş grubu çocukların makas, karton ve cetvel gibi kırtasiye malzemeleri öğretmen veya ebeveyn eşliğinde kullanması önemlidir.
 • Okul boya setleri, keçeli, pastel, kuru ve sulu boyalardan oluşabilir. Buna ek olarak akrilik ve parmak boyaları da bu setler içerisinde bulunabilir. Bununla birlikte genellikle çocukların kullanacağı boyaların kimyasal madde içermemesi sağlık bakımından önemlidir. Bunun sebebi özellikle küçük yaş aralığındaki çocukların boyaları tenine veya gözüne temas ettirme olasılığının daha fazla olabilmesidir.
Bütçe Dostu Kırtasiye & Okul Seti Fiyatları

Kırtasiye araç ve gereçlerini bir arada bulabileceğiniz her ihtiyaca uygun set çeşitleri bulunur. Bununla birlikte birçok anne ve babanın aklına çocuklarının ihtiyacı olan kırtasiye ürünlerini avantajlı bir şekilde sunan okul setleri fiyatları ne kadar şeklinde bir soru gelmesi normaldir. Farklı yaş gruplarına özel ürün içerikleri ile sunan okul kırtasiye seti fiyatları oluşumunda birçok farklı parametre bulunur. Kırtasiye seti fiyatlarında, marka, malzeme ve ürün içeriği farklılıkları sebebiyle değişiklik görülmesi normaldir. Buna ek olarak okul kırtasiye seti seçimi yaparken, göz önünde bulundurmanızın avantaj sunduğu bazı durumlar bulunur. Öncelikle okul ve kırtasiye seti tercihinizi sadece en ucuz fiyat parametresinde bulunan çeşitler arasından yapmanız, birçok açıdan yanıltıcı olabilir. Bu setler, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve ürün kullanımında sunduğu performans özelliği bakımından yetersiz olabilir. Buna ek olarak kırtasiye eşyaları için önemli olan bir diğer nokta ise, üretimlerinde kullanılan malzeme içeriklerinin kaliteli ve sağlığa uygun olmasıdır. Bu sayede önerilen özelliklere sahip kırtasiye setlerini güvenli ve uzun ömürlü bir şekilde kullanım avantajı bulabilirsiniz. Her yaş grubunun okul ihtiyaçları için avantajlı setler sunan bu ürünleri Hepsiburada ile avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Okul Seti İçeriği Hangi Malzemelerden Oluşur?

Okul setleri farklı çeşit ürün ve parça sayılarından oluşabilir. Bununla birlikte okul setleri, farklı sınıfa giden öğrencilerin ihtiyaç duydukları ürünleri içeren çeşitler sunar. Buna ek olarak bu ürünler sadece boya, defter ve cetvel gibi malzemelerden oluşan setlerde olabilir.

Kırtasiye Seti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kırtasiye seti seçiminde çocuğunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız yol gösterici olabilir. Bununla birlikte seçim yapacağınız okul setlerinin çocuğunuzun yaş grubuna uygun olmasına dikkat etmeniz, rahat kullanım sağlaması bakımından önemlidir. Buna ek olarak okul setinde sunulan eşyaların çocuk sağlığına uygun içeriklerden üretilmesine de dikkat etmeniz önerilebilir.

Okul Setleri Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Okul seti çeşitlerinde sunulan malzeme içeriği ve parça adeti farklılık gösterebilir. Buna ek olarak kırtasiye setlerinde, boya ve kalem gibi bittikçe yenilemeniz gereken ürünler bulunabilir. Ayrıca çocuklar cetvel, sözlük ve harita gibi malzemeleri ise ihtiyaç duyulan süre olarak kullanabilir. Tüm bunlarla beraber okul malzemelerinin kullanım süreleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Kırtasiye Boya Seti İçerikleri Çocuk Sağlığına Uygun mudur?

Kırtasiye ürünlerinin çocuklar için olmazsa olmaz ürünlerinin başında gelen boyalar, set halinde sunulabilir. Bununla birlikte boya çeşitlerinin üretiminde kullanılan malzeme içeriği, boya türüne ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Bu durumda özellikle çocuk sağlığı bakımından her yaş grubu için katkı maddesi içermeyen doğal içerikli boya setlerini tercih etmeniz avantaj sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kırtasiye & Okul Setleri

5455 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 45 / 5455 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?