Ofis Sarf Tüketim Malzemeleri

Ofis Sarf Tüketim Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Ofis sarf tüketim Malzemeleri, büro ve ofis ortamında yapılan çalışmaları daha nitelikli hale getirmek ve çalışanların performansına olumlu etki edecek yardımcı malzemelerdir. Ofis ortamında sıklıkla kullanılan bu ürünler sayesinde, yapılan çalışmaların daha pratik ve düzenli bir halde devam etmesi daha fazla mümkün olmaktadır.

Farklı kullanım amaçlarına uygun olarak üretilen ve amacına uygun olarak kullanılması halinde büyük kolaylıklar sunan ofis sarf tüketim malzemeleri çalışma alanında düzen yaratmadan temizliğe, belgelerin taşınmasından daha iyi bir şekilde tasnif edilmesine kadar çalışanlara pek çok fayda sağlamaktadır.

Ofis Sarf Tüketim Malzemeleri Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Yapıştırıcılar: Ofislerde en sık kullanılan ürünlerden olan kâğıt başta olmak üzere, karton, kumaş, keçe, plastik ve hatta metal nesnelerin yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Ofis ortamında kullanılan malzemeler dikkate alındığında, özellikle gerekli olduğu acil işlerde kullanılmak üzere, her ofiste mutlaka bulunması gereken ürünlerden birisidir.
 • Pil Şarj Aletleri: Ofis ortamında kullanılan pilli cihazların pil ihtiyaçlarının karşılanması için doldurulabilir pil kullanmak, hem bütçeye hem de çevreye olumlu katkı sağlayacaktır. Pil ihtiyacının bu şekilde giderilmesi halinde pilleri şarj etmek için gerekli olan şarj aleti, ofislerde kullanılan ofis sarf tüketim malzemeleri arasında yer alması gereken ürünlerden birisidir.
 • Delikli Poşet Dosyalar: Ofis ve bürolarda en fazla kullanılan ürünler arasında yer alan delikli poşet dosyalar, evrakların sağlıklı ve düzenli bir şekilde tasnif edilerek saklanmasına imkân veren başlıca ofis malzemeleri arasındadır.
 • Bantlar: Kullanım amacına göre farklı renk seçenekleriyle ofislerde sık kullanılan ürünler arasında yer alan para ve koli bantları, ayrı iki parçanın yan yana birleştirilmesi için en önemli yardımcı malzemelerden birisidir.
 • Ambalaj Lastikleri: Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan ambalaj lastikleri, ofis çalışanlarına büyük kolaylıklar sunan ürünler arasındadır. Dosyaların rulo halinde tutulmasının yanında, dağılması muhtemel birçok şeyin bir arada tutulmasını sağlayan lastikler, ofislerin olmazsa olmaz ürünlerindendir.
 • Pul Süngeri: Zarf ve pul gibi önceden yapışkanlı kırtasiye ürünlerinin yapıştırılmasında pratiklik sağlaması nedeniyle, pul süngerleri ofisler ve resmi kurumlarda kullanılan ürünler arasındadır.
 • Mıknatıslar: Başta evrakları ve dosyaları tutturmak amacıyla kullanılan iğneler olmak üzere, kaybolması muhtemel olan küçük metal ürünleri bir arada tutmak için etkilidir.
 • Makaslar: En sık kullanılan ofis malzemeleri arasındaki makaslar, bilinen işlevselliğiyle kâğıt, karton, dosya ve benzeri ürünlerin kesilip düzenlenmesinde yardımcı ürünlerden birisidir.
 • Maket Bıçakları: Özellikle kâğıt vb. ürünlerin daha pürüzsüz bir şekilde kesilmesi amacıyla kullanılan maket bıçaklarının, ofislerdeki kullanım alanı oldukça yaygındır.
 • Daksil: Her türlü silinmez mürekkeple yazılan yanlış yazıların düzeltilmesinde, ofis çalışanlarının imdadına yetişen daksil, her ofiste bulunması gereken ofis malzemeleri arasındadır. Kullanımına göre, şerit ve fırçalı sıvı çeşitleri bulunmaktadır.
 • Fotokopi Kâğıtları: En fazla kullanılan ofis sarf tüketim malzemelerinden birisi olan fotokopi kâğıtlarının kullanım alanları sadece fotokopilerle sınırlı olmayıp, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.
 • Telli ve Karton Dosyalar: Şeffaf poşet dosyaların saklanmasında ve ayrıştırılmasında ihtiyaç duyulan dosyalar, ofis düzenini sağlamada önemli derecede yardımcı ürünler arasında yer almaktadır.
 • Numaratör ve Etiketler: Farklı renk çeşitleriyle kullanılan etiketler; dosya, evrak, belge ve farklı ürünlerin başta numaralandırılması olmak üzere farklı birçok amaç için kullanılabilmektedir. Numaratörler ise, evraklara işlenmesi gereken sayı kombinlerinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.
 • Delgeçler: Evrak ve belgelerin dosyalar içerisinde saklanması amacıyla delinmesini sağlayan delgeçler, ofislerin olmazsa olmaz malzemelerinden birisidir.
 • Zımba Pense ve Telleri: Zımba pensesi ve teli, özellikle birbiriyle bağlantılı bulunan belge ve evrakların bir arada tutulmasında kullanılan ve her ofiste olması gereken malzemelerden birisidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ofis Sarf Tüketim Malzemeleri

3602 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 48 / 3602 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?