Yüz Boyası

Çocukların yaratıcılığını geliştirmek, hayal dünyalarında yepyeni ufuklar açmak için genellikle renkler kullanılıyor. Çocuklar son zamanlarda renkli boyalarla kartonları ya da kağıtları boyamak yerine kendi yüzlerine boyamak istiyorlar. Son dönemlerde çocuklar arasında bir hayli popüler hale gelen bu uygulama, evde olduğu kadar tatil köylerinde, etkinliklerde ve organizasyonlarda da çocukların ilgisini çekiyor. Siz de çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek ve yaratıcılığını geliştirirken eğlenmesini de sağlamak için evinizde yüz boyama etkinliği yapabilirsiniz. Ancak öncesinde doğru ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor.

Yüz Hangi Boya ile Boyanır?

Elbette her boya doğrudan yüze uygulanmıyor. Çünkü bazı boyalar içerikleri dolayısıyla çocukların cildine zarar verebilirken bazıları da çok kalıcı oldukları için çıkarma esnasında ciltte tahrişe yol açabiliyor. Bu nedenle yüz boyama etkinliğine uygun şekilde geliştirilmiş olan yüz boyalarını tercih etmek önemli oluyor. Kaliteli bir yüz boyasının alerji ve benzeri etkilere neden olmaması için mutlaka dermatolojik testlerden geçmiş olması gerekiyor. Tostik ve zararlı madde içermediğinden emin olduğunuz yüz boyasının aynı zamanda rahat ve yumuşak bir kullanıma sahip olduğundan ve kaygan bir boyama sağladığından da emin olmalısınız. Siz ve çocuğunuz bu boyayı yüzüne uygularken zorlanmamalı ve yüzüne zarar vermemelisiniz. Yüz boyama etkinliğiniz için kesinlikle yağlı boya, parmak boyası, guaj boya ya da sulu boya gibi boyaları yüze uygulamamalısınız. Bunun yanı sıra göz ve ağız çevresini boyarken çok dikkatli olmalı, boyanın göze ya da ağza kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

Yüz Boyası Çeşitleri Nelerdir?

Yüz boyalarının tüp boyalar, krem boyalar, likit boyalar, kalemler ve simli boyalar olmak üzere pek çok çeşidi bulunuyor. Tüp boyalar laboratuvar ortamında uzman kişiler tarafından ve testlerden geçerek üretiliyor, ardından krem haline getiriyor. Krem boyalar ise uzun süreli bir kullanım sağlıyor, yüzün çok daha şeffaf, renkli ve doğal görünmesine yardımcı oluyor. Likit boyaların ise mat bir görünümleri olmasının yanı sıra sürülüşleri de oldukça kolay. Kalem boyalar, uygulaması en kolay yüz boyası çeşidi olarak öne çıkıyor. Her yaştan insanın ister başkasına isterse de kendisine pratik bir şekilde uygulayabileceği kalem boyalar; yüz, kaş, dudak çevresi, yanak ve göz çevresinde kullanıma imkan tanıyor. Bu boyaları çerçeve yapmak ve küçük desenleri çizmek için de kullanabilirsiniz.

Yüz Boyası Nasıl Kullanılır?

Yüz boyasını kullanmadan önce cildinizi mutlaka temizlemelisiniz. Çünkü temiz ve pürüzsüz bir ciltte, yüz boyaları çok daha kolay şekilde uygulanıyor. Bunun yanı sıra cildin nemlendirilmiş olmasına ve çok kuru olmamasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yüz boyası cilde uygulandıktan sonra çatmalar yapabiliyor. Tüp boyaları, parmak, sünger ya da özel aparatlarla sürmek gerekiyor. Krem boyalar için ise bir sünger nemlendiriliyor ve katı boya bu süngere sürülerek uygulama yapılıyor. Yüz boyalarını isterseniz renkleri birbirine karıştırarak da kullanabilir ve birbirinden farklı renkler elde edebilirsiniz.

Yüz Boyası Nasıl Temizlenir?

Yüz boyasını temizlemek aslında makyaj temizlemek ile aynı yöntemler kullanılarak yapılıyor. Krem, jel ya da losyon şeklinde olan özel temizleyiciler ile yüz boyasını çok kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı yüz boyaları su ve sabun ile yıkandığı takdirde ciltten çok kolay bir şekilde çıkabiliyor. Bu ürünler çocukların temizleyiciye ulaşamayacağı durumlarda pratiklik sağlaması açısından oldukça etkili oluyor. Ancak yüz boyasını temizlerken kesinlikle cilde sert hareketler uygulamamak gerekiyor. Eğer yüzünüze uyguladığınız boya, gerçek bir yüz boyasıysa kullanma talimatına uygun şekilde, yumuşak hareketlerle de kolayca çıkacaktır.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Boyaları

217 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 217 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15596