Yüz Boyası

Boyalar yalnızca defterleri, kitapları boyamak için üretilmiyor: Yüz boyaları yeni trend haline geldi bile! Çocuklar bu boyalara bayılacak. Unutmayın ki onlar her daim mutlu olmalı ve etraflarına neşe saçmalıdır. Bir çocuğu sevindirmek her zaman çok kolaydır; özellikle yüz boyalarıyla! Rengarenk, çeşit çeşit boyalar sayesinde çocukların yüzünde kocaman bir gülümseme yaratabilirsiniz. Küçük arkadaşlarımız için özel olarak üretilen yüz boyaları, eğlenceli aktivitelerin ve özel günlerin olmazsa olmazıdır. Yüz boyama kategorisinde yer alan boyalar, çocukların hayal gücünü serbest bırakarak kendilerini daha iyi ifade etmelerine imkan tanır. Renkli bir deneyim yaşamalarını sağlar. Doğum günü partisi, okul etkinlikleri, kostüm partileri ve akla gelebilecek her özel günde yüz boyama aktivitesi yapılabilir. Boyamayı kimi zaman görevli kişiler kimi zamansa ebeveynler yapabilir. Farklı renk ve tasarım seçenekleri ile sunulan tüm kaliteli yüz boyaları, çocukların kişisel gelişimine de büyük bir katkı sunar hiç şüphesiz. Çocuğunuzun kreatif yönünün gözle görülür bir biçimde gelişip değişmesine ciddi anlamda destek olmak için siz de bu yüz boyalarından mutlaka edinmelisiniz. Yüz boyaları, etkinliklerde çocukların birbirleri ile arkadaş olmalarını da sağlar. Nasıl mı? Eğlence her zaman sosyalliği arttırır. Çocuğunuzun sosyalleşmesi ve yeni arkadaşlar edinmesi için ilgi çekici, kaliteli yüz boyalarından faydalanabilirsiniz. Bir doğum günü partisinde her çocuğun yüzünün farklı şekillerde boyandığını düşünün; aniden herkes birbirinin yüzündeki şekilleri incelemeye başlayacak ve sıcacık bir arkadaş ortamı kurulacak. Onun yüzünün gülmesi sizi de çok mutlu eder! Yetişkinler, eğlenceli vakit geçirmek için yüz boyalarını kendilerine de uygulayabilir. Farklı boyama teknikleri ile çılgın motifler oluşturmak mümkün. Kısacası her yaştan bireyin severek kullanacağı yüz boyaları güne renk katar. Eğlenceli bir gün geçirirken rengarenk yüzünüzle bir sürü fotoğraf çektirebilir, seneler sonrasında bile hatırlamak isteyeceğiniz anılar biriktirebilirsiniz.

Yüz Boyası Çeşitleri

Yüz boyalarının birden fazla çeşidi vardır. Her birinin de son derece kaliteli ve uzun ömürlü ürünler olduğunu bilmelisiniz. 3’lü, 4’lü, 6’lı ve daha fazla boya içeren paketler halinde sunulan bu ürünler, çocukların keyfini yerine getirmek için oldukça idealdir. Yüz boyası türleri arasında en çok dikkat çekeni hiç kuşkusuz neon renklere sahip olanlardır. Neon renkler, yüzde daha canlı bir görüntü oluşmasını sağlar. Karanlık ortamda parlama özelliği olan bu yüz boyaları, aynı zamanda yetişkinlerin eğlenceli partilerinde de sık kullandıkları ürünler arasında yer alır. Yeşil, pembe, mor, kırmızı, sarı, mavi, turuncu gibi her renkte üretilen neon boyalar ile eğlencenin dozunu arttırabilirsiniz! Karanlık mekanlarda dans ederken bir ışık gibi parlayan neon yüz boyaları keyfinizi yerine getirecek. Estetik yönü baskın olan bu boyaları çok seveceğinizi düşünüyoruz. Dilediğiniz renk ve stili seçerek marjinal bir tarz oluşturabilirsiniz. Herkes direkt olarak sizin tarzınızdan ilham almış olur. Yüz boyalarından bazıları birbirleri ile karıştırılabilen formdadır; bu da iki farklı kalemi karıştırarak yeni renkler elde etmenizi kolaylaştıran bir durum olur. Kullanıcı deneyimini arttıran çevirmeli yüz boyaları da dikkat çeker; çevir aç yöntemi ile çalışan bu boyaların kullanımı oldukça basittir. Gazlı kalem ya da pastel boya formunda karşımıza çıkarlar. Fanatiklerin vazgeçilmezi haline gelen yüz boyaları da var; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi büyük takımların renklerini içeren bu boya paketlerini maç günlerinde kullanabilir; formanızla eşsiz bir kombin oluşturabilirsiniz. Canlı renklerle sunulan bu ürünler maç ruhuna girmeniz konusunda sizi destekler!

Yüz Boyası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz boyası satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birtakım önemli faktörler bulunur. Cildinizle alakalı herhangi bir hassasiyetiniz varsa, herhangi bir ürün kullandığınızda bile alerjik reaksiyon gösteriyorsanız yüz boyalarını kullanmamalısınız. Bir probleminiz yoksa bu tür ürünleri kullanmanızda sakınca olmaz. Yüz boyası seçimi yaparken ürünün içeriğini incelemelisiniz. Yararlı bileşenler içeren yüz boyaları sağlığınızı tehlikeye atmaz. Fazla renk içeren bir yüz boyama stili oluşturacaksanız renk çeşidinin çok olduğu boya paketlerine yönelmelisiniz, bu da dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi olur. Çeşit ne kadar artarsa görünüm de o kadar güzelleşir, bunu unutmamak gerek. Yüz boyası seçerken fiyatları da titizlikle incelemenizi öneririz. Bütçenizi zorlamayacak bir fiyat segmentini benimseyebilirsiniz. Yüksek fiyatlı ürünler her zaman daha kaliteli olur algısından çıkarak ergonomik fakat sağlığa herhangi bir biçimde zarar vermeyen yüz boyalarına da odaklanabilir, en iyi seçimi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz yüz boyasının kullanıcı yorumlarını okumalısınız. Ürünü kullanan bir kişinin belirttiği görüşler sizin için değerli olur. Ürünü alıp almamanız konusunda sizi yönlendirir. Boyanın kalıcılık durumunu, yüzden kolay silinip silinmediğini ve genel olarak kalitesinin ne düzeyde olduğunu bu şekilde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ürün yorumlarında görsellere de rastlayabilirsiniz; bu görseller ürünün gerçek görünümünü ortaya koyar.

Yüz Boyaları Sağlıklı mı?

Satın aldığımız her ürünün sağlığımıza yararlı mı yoksa zararlı mı olduğuna mutlaka bir bakarız. Aynı durum, yüz boyaları için de geçerlidir. Yüz boyalarının sağlıklı olup/olmama durumu tamamen ürünün kalitesine bağlı şekilde değişir. Her yüz boyası sağlıklıdır gibi bir algı oluşturulmamalıdır. Dermatolojik testlerden geçen ve onay alan her yüz boyası sağlıklı olur fakat bu testlerden geçemeyen boyalar sağlıksız olarak lanse edilmeli ve asla satın alınmamalıdır. Hem çocukların hem de yetişkinlerin aktif olarak kullandığı bu boyalar kozmetik yönetmeliğine uygun biçimde üretilmelidir. Gerekli kurallara uyulduğu sürece yüz boyalarının hiçbir bireye herhangi zararı olmaz. Katkı maddesi içermeyen yüz boyalarını içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yüz Boyası Fiyatları Ne Kadar?

Yüz boyası fiyatlarının belirlenmesi konusunu etkileyen birden fazla ayrıntı vardır. Boyanın set halinde olması fiyatı arttırabilir. Tekli satılan boyalar daha uygun fiyatlı sunulur. Fiyata etki eden en önemli detaylardan bir diğeri de marka olur. Her firmanın fiyat segmenti birbirinden farklı haldedir. Genel olarak yüz boyası fiyatlarına baktığımızda ise 40 TL ile 3.500 TL aralığında değişen hayli geniş bir skala karşımıza çıkar. Bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz fakat bunu yaparken ürünün içeriğini de muhakkak kontrol etmelisiniz. Çocuğunuza ya da size zarar verebilecek herhangi bir yüz boyasını yalnızca fiyatı uygun diye satın almamalısınız. Ortalama fiyata sahip yüksek performans sunan bir yüz boyası bulabilirsiniz. Boyaların fiyatı dönemsel olarak değişebilir. Çeşitli indirim kampanyaları sayesinde normalde pahalı denebilecek bir ürünü daha düşük meblağlar karşılığında gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Yüz boyalarının fiyatları özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin bazı yüz boyaları su bazlı olur bazıları ise kuru boya stilinde üretilir. Her ikisinin de fiyatı farklıdır çünkü üretim aşamaları bile apayrı şekilde planlanır.

Yüz Boyası İçerisinde Yer Alan Malzemeler

Yüz boyası satın alacağınız zaman içeriğini merak etmeniz çok doğaldır. Boyaların içerisinde su, pigmentler, bitkisel yağlar, gliserin, koruyucu maddeler, zararsız renklendiriciler yer alır. Katkı maddesi ve parfüm içeren yüz boyalarını almanızı tavsiye etmiyoruz. Katkı maddeleri cilde zarar verir, parfüm içerikli ürünler de koku hassasiyeti olan bireyler için sorun yaratabilir.

Yüz Boyası Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Yüz boyama malzemelerinin doğru şekilde saklanması her zaman önem taşır; ürünün kalitesi böylelikle korunmuş olur. Yüz boyalarını serin ve kuru bir yerde saklamalısınız. Hiçbir zaman doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Nem ve sıcaklık gibi etkenler yüz boyasının erimesine, tamamen birbirine yapışmasına neden olabilir. Ürünün kapaklı bir ambalajı varsa kullanım sonrasında sıkı bir biçimde kapağını kapatmalısınız. Tüp formunda ise yine aynı şekilde kapağı tamamen kapattığınızdan emin olmalısınız. Aynı yiyeceklerde olduğu gibi yüz boyalarında da son kullanma tarihi vardır. Düzenli olarak tarihi kontrol etmeli, günü geçtiyse ürünü kullanmaktan kaçınmalısınız. Fırça ile sürülecek bir yüz boyanız varsa her zaman kuru ve temiz fırçalarla işlem yapmalısınız. Süngerle boyama yapıyorsanız süngeri düzenli olarak temizlemelisiniz. Kirli ve ıslak fırçalar boyanın pigmentasyonunu bozarak cilde zarar verir. Boyaları küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. 1-3 yaş arası çocuklar yiyecek sanarak boyayı yemeye çalışabilir ya da gözlerine sürerek can sıkıcı durumlara neden olabilir. Hava geçirmeyen kaplar içerisinde yüz boyaları rahatlıkla muhafaza edilebilir; böylelikle boyayı daha uzun süre kullanmış olursunuz. Üretici firma tarafından herhangi bir saklama talimatı sunulmuş olabilir; böyle durumlarda talimatlara harfiyen dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Ürünün renginin, dokusunun ya da kokusunun değiştiğini düşünüyorsanız direkt olarak çöpe atmalı, kullanmamalısınız.

Çocukların Çok Seveceği Yüz Boyama Stilleri

Her çocuk, farklı yüz boyama stillerini kendinde görmek ve bu sevinci yaşamak ister. Günümüzde birçok farklı yüz boyama stili keşfetmek mümkündür. Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterini yüz boyaları ile oluşturmaya ne dersiniz? Örneğin Batman figürünü yüze uyarlamak çok keyifli olur. Barbie’nin uçsuz bucaksız evreninden kız çocuğunuz için özel motifler seçebilir, yüz boyası ile onu sevindirebilirsiniz. Hayvan figürlerini de hiçbir zaman unutmamak lazım. Birçok çocuk günümüzde hayvanlarla içli dışlı büyüyor, kedi ve köpeklerle oynamaktan gerçek anlamda keyif alıyor. Yüz boyaları ile kedi ve köpek bıyığı, patisi, kulağı ve burnu gibi detayları basit bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Parlak yapıya sahip boyalarla da süslü boyama stilleri elde edebilirsiniz. Mat renkteki boyaları koyu renk olması gereken yerlerde kullanabilir, her açıdan hoş görünen bir tasarım oluşturabilirsiniz. Erkek çocukları genellikle arabaları çok sever. Ufak araba çizimleri ile yüzünün her bir yanını süsleyebilirsiniz. Kalplerle dolu bir stil elde etmek için sarı, yeşil, pembe ve mor gibi birçok rengi aynı anda kullanabilirsiniz. Yanına bir de gökkuşağı motifi çizebilir, yaz mevsiminin enerjisini çocuğunuzun yüzüne yansıtabilirsiniz. Çiçekleri çok seven bir çocuğunuz varsa bir sürü çiçek motifi kullanmanızı tavsiye ederiz. Göz kenarlarına orta boyutlu çiçekler çizebilir, yanak bölgesine parlak boyalarla minik çiçekler ekleyebilirsiniz. Çocuklar buna kesinlikle bayılır!

Yüz Boyası Yüzden Nasıl Çıkarılır?

Yüz boyası ciltten zor çıkan bir ürün değildir ancak yine de nazik hareketlerle ovarak çıkarmanız daha mantıklı olur. Çocuklara özel üretilen yüz temizleme jellerinden faydalanabilirsiniz. En son ise kurulama yapabilir, cildinizi dinlendirebilirsiniz. Temizlik aşamasını tamamlamak için göz yakmayan bir yüz temizleme ürünü seçmeye dikkat etmelisiniz. Boyayı çıkarırken yüzünüze zarar vermemelisiniz. Herhangi bir fırçayı yüzünüze sürterek boyayı çıkarmaya çalışmamalı, her daim dikkatli olmalısınız. Kaliteli yüz boyaları her zaman ciltten daha kolay şekilde çıkar ve geride kalıntı bırakmaz. Çocukların cildi üzerinde aşınmaya ya da pürüz oluşumuna sebep olmaz. Yüze sürüldüğünde ağırlık yapmaz ve çıkarılması gerektiğinde de rahatlıkla çıkarılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yüz Boyaları

232 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 38 / 232 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?